Колко време след изтичане на домейн можем да го купим>?

dertre

Well-Known Member
Навсякъде чета различно (и по спомен преди беше 80 дена след изтичането) за това да ви питам "Колко време след изтичане на домейн можем да го купим>?" ..
 
Здр . При мен беше месец ,след това ми дадоха наказателен период от месец , но не обърнах внимание . Когато реших да си го върна струваше 573.07 долара и се отказах . Сега проверих , все още е свободен . Ако решиш да си го запазиш и ти изпратят съобщение с наказателен период по добре си го плати . Поне домейна не е скъп а и е различно при всеки регистрар , но съобщения изпращат
 
Здр . При мен беше месец ,след това ми дадоха наказателен период от месец , но не обърнах внимание . Когато реших да си го върна струваше 573.07 долара и се отказах . Сега проверих , все още е свободен . Ако решиш да си го запазиш и ти изпратят съобщение с наказателен период по добре си го плати . Поне домейна не е скъп а и е различно при всеки регистрар , но съобщения изпращат
Домейна изтече преди 3-4 години. От тогава се подновява (като нищо не се качва и ДНС не се променят). В момента е изтекъл на 06.01.2022 и все още не може да се закупи отново. Много странно.
 
Би трябвало домейнът ти да е в redemption grace period в момента, тоест може да се поднови, но се плаща и наказателна такса.

Кой е регистрарът? Виж дали не са го листнали в GoDaddy Auctions, по този начин срещу малка надценка (май първоначалната цена на първия аукцион беше около $15 + такса за трансфер) ще можеш да си го върнеш малко по-рано, а и ще се запази възрастта на домейна, ако това е от значение за теб.

Иначе отнема грубо 2 месеца от датата на изтичане домейнът да дропне. Ако някой не го купи през аукционен сайт преди това, разбира се.
 
Много са относителни нещата. Аз следя няколко домейна, единия беше дропен преди няколко години и все още се подновява от този който го е "взел" и се продава за 5 000 долара по оцвнка от регистранта. И не го пуска. Тук таме го набарвам като се забави да поднови 2-3 дни един път 2 седмици не беше подновен след изтичане, но все още е бил в гратинсия период и т.н. Някои се отказват рано и изоставятдомейните след време, но един конкретен дето следя беше на социалка е нещът и нещът да го пускат :Х
 

Горе