Колко ни струва зимата?

netsurfer

Well-Known Member
Този въпрос ме кара да се замисля и за това дали щяхме да сме много по-добре ако нямаше зима?
Зимата реално ни струва от няколко стотин милиона до над милиард лева всяка година, колосална сума :)
Само почистването на пътищата струва над 50 милиона, няколко стотин милиона за отопление. Но има и други разходи за този сезон - дрехи, обувки, колите харчат повече.
Някой ще каже, че имаме ски туризъм, ама мен това не ме топли и не компенсира по никакъв начин разходите ми :)

Та по-добре ли щяхме да сме ако нямаше такъв сезон?
 
От: Колко ни струва зимата?

Всеки сезон си има своите разходи. Специално за много от нас зимата е най-доходоносния сезон, просто защото огромна част от хората висят пред компютрите :)
 
От: Колко ни струва зимата?

Всеки сезон си има своите разходи. Специално за много от нас зимата е най-доходоносния сезон, просто защото огромна част от хората висят пред компютрите :)

Пак си зависи. Ако си адсенсен, да, но за е-магазин имаш само половината сезон, после пада рязко надолу и чак като се хванем за зелено се размърдва пак.
 
От: Колко ни струва зимата?

Пак мислите на дребно ...
Тука става въпрос за пари колкото за една магистрала всяка година ... на вятъра ... вие ми говорите за адсенс :)
Пари колкото за нови предприятия, производства ...
 
От: Колко ни струва зимата?

Ами ти сега за какво искаш да си говорим? За икономиката като цяло или за личния бюджет? Стори ми се, че се кахъриш за твоя джоб.
Некомфортно ми е в неделя сутрин да съм сериозен, но пък за събуждането е добре :) - За икономиката е хубаво да има разходи. Правилото е, когато поданиците не харчат, пари да пръска царя. Така се гарантира движение на паричната маса, което води то повишаване на общото благосъстояние на дадената икономика. Дали ще е за пътища, за луга или отопление - няма никакво значение. Бедата е, че харчовете на цар Бойко не са адекватни на състоянието ни и изтичат навън, без да има обратен поток на пари към нас. За това не мечтай за магистрали, от тях обедняваме. А зимата като сезон е нерелевантна на проблема, който визираш.
 
Зима, лято, есен, пролет. Общините са все така заспали. Иначе са разход и то не малък. Но ако искат поне хората да ходят да работят и т.н., ще е нужно поне да ринат сняг. Като гледам и сега след като се стопи снега колко мрасотия и дупки ще зейнат, направо се плаша. :)

Зимата за всеки е пари. На един приятел примерно му замина акумолатора, на друг - жена му засили колата в преспата. Като цяло зимата за всеки е разход, даже преди 1 седмица като ринах пред нас снях счупих лопатата и трябваше да взема нова, че беше обща. Вместо пласмасова, взех желязна. Всички са влезли в разходи - ето и горивото, и то освен скъпо, е с по-голям разход през зимата. Да не споменавам лекарствата и многото плодове и зеленчижи, които се консумират през този сезон. Абе има си. На всеки му е бръкнал в джоба. ;)
 
От: Колко ни струва зимата?

Добре на крайният потребител може да му струва скъпо, на общините и други подобни, които влизат в най-голям разход зимно време влизат под знаменателя.
Сега дайте да видим и от другата страна - производители, нови работни места, зимните стоки не вървят през лятото.
нетсърфър - даваш пример за много големи разходи, а след това казваш, че ако някой прави приходи то теб не те касае, а само твойте разходи. Според мен трябва да се погледне и от 2-те страни на монетата.

Всеки сезон за мен си има много разходи, но също има и начин за печелене на пари от него. Пример за лятото: не пръскат ли във вашата община за комари, не трябва ли да се подстригвам храстите и да се коси тревата?! Може да се изброят и още много подобни неща. НО през летния сезон не ти трябва да се отопляваш ама климатика може да ти бачка на студено и пак хаби енергия. Въпреки това отново се наливат пари от туризъм и всевъзможни други неща.
 
От: Колко ни струва зимата?

Добре на крайният потребител може да му струва скъпо, на общините и други подобни, които влизат в най-голям разход зимно време влизат под знаменателя.
Сега дайте да видим и от другата страна - производители, нови работни места, зимните стоки не вървят през лятото.
нетсърфър - даваш пример за много големи разходи, а след това казваш, че ако някой прави приходи то теб не те касае, а само твойте разходи. Според мен трябва да се погледне и от 2-те страни на монетата.

Всеки сезон за мен си има много разходи, но също има и начин за печелене на пари от него. Пример за лятото: не пръскат ли във вашата община за комари, не трябва ли да се подстригвам храстите и да се коси тревата?! Може да се изброят и още много подобни неща. НО през летния сезон не ти трябва да се отопляваш ама климатика може да ти бачка на студено и пак хаби енергия. Въпреки това отново се наливат пари от туризъм и всевъзможни други неща.
Колко са приходите от зимния туризъм? За какви работни места ми говориш като сезона е 3 месеца?? И какво произвеждаме ние?
Елементарно мислиш, много елементарно ... затова и всичко рекорди в потреблението на ток са именно зимата ... Дали и 30% от хората имат климатици, ама всички се топлят зимата ...
А да не говорим за въглища, дърва, газ ... все само за топло ...
Какво сравняваш комари с дупки по улиците ... с милиони за риене на сняг ...
Пълни глупости :))))

Зимата струва стотици милиони допълнителни разходи ... факт !!!
 
От: Колко ни струва зимата?

а язовирите как ще се напълнят ако няма сняг :D ?

Само от сняг ли се пълнят язовирите? И ти разлика между зима и сняг правиш ли?
Като гледам другите страни не се оплакват от недостиг на вода ... Испания, Франция, Англия, Италия ...
 
От: Колко ни струва зимата?

Само от сняг ли се пълнят язовирите? И ти разлика между зима и сняг правиш ли?
Като гледам другите страни не се оплакват от недостиг на вода ... Испания, Франция, Англия, Италия ...

ами главно от кое се пълнят?

и ако всяка зима е без сняг - положението ще е много зле
като сегашната зима е нещо нормално за тези географски ширини, мисля ?
 
От: Колко ни струва зимата?

Нетсърф загледай се в картата на Европа и сам ще си отговориш зимата пречи ли на калпавата ракета
почни от най южната и част - Гърция южна италия испания - защо там като не виждат сняг не са прокопсали и защо страни като Швеция Германия Швейцария Норвегия и тн не са умрели от глад и студ.
Според мен това не е случайно - още от най стари времена зимният студ мотивира хората да работят за да преживеят зимата и колкото са по на юг и зимата е по малка или липсва са толкова по мързеливи - това е вкоренено в генетиката на цели народи
 
От: Колко ни струва зимата?

Най-важното, което става през зимата е, че се възстановяват запасите от сладка вода в държавата. Това е безценно. Горе правилно беше отбелязано, че през зимата хората прекарват повече време в интернет и повечето сайтове отбелязват пикови посещения именно през този сезон. Благодарение на зимата при нас не живеят куп отровни видове животни, които тормозят най-южните държави. Само ще спомена маларията, която се разпространява от комари и от която умират няколко милиона души годишно!
 
От: Колко ни струва зимата?

да оставим икономическите недостатъци/преимущества, определено на топличко си е по-добре от -31 градуса :D
 
От: Колко ни струва зимата?

Колко са приходите от зимния туризъм? За какви работни места ми говориш като сезона е 3 месеца?? И какво произвеждаме ние?
Елементарно мислиш, много елементарно ... затова и всичко рекорди в потреблението на ток са именно зимата ... Дали и 30% от хората имат климатици, ама всички се топлят зимата ...
А да не говорим за въглища, дърва, газ ... все само за топло ...
Какво сравняваш комари с дупки по улиците ... с милиони за риене на сняг ...
Пълни глупости :))))

Зимата струва стотици милиони допълнителни разходи ... факт !!!

За зимният туризъм незнам обаче направи сметка колко оборот правят фирмите занимаващи се с добиване на въглища, дърва и т.н. Колко нови работни места отварят? Колко данъци плащат на държавата? Нека включим и малки производители, които правят облекла и обувки, преработват пластмасата за греблата и всякакви такива инструменти. Пътищата и лятото могат да се срутят от множество валежи и т.н., а в България от колко време не бяхме виждали такова количество снеговалежи?

П.С. И за мен разходите зимата са по-високи, но има и обратните случаи.
 
От: Колко ни струва зимата?

ами главно от кое се пълнят?

и ако всяка зима е без сняг - положението ще е много зле
като сегашната зима е нещо нормално за тези географски ширини, мисля ?

Дъжд? И ако в София не валил сняг не е нужно и на мусала да не вали ... и не знам снега в София как и кой язовир пълни ...


Нетсърф загледай се в картата на Европа и сам ще си отговориш зимата пречи ли на калпавата ракета
почни от най южната и част - Гърция южна италия испания - защо там като не виждат сняг не са прокопсали и защо страни като Швеция Германия Швейцария Норвегия и тн не са умрели от глад и студ.
Според мен това не е случайно - още от най стари времена зимният студ мотивира хората да работят за да преживеят зимата и колкото са по на юг и зимата е по малка или липсва са толкова по мързеливи - това е вкоренено в генетиката на цели народи

Значи ето решението на икономическото състояние на света - който няма да си внася сняг :))

За зимният туризъм незнам обаче направи сметка колко оборот правят фирмите занимаващи се с добиване на въглища, дърва и т.н. Колко нови работни места отварят? Колко данъци плащат на държавата? Нека включим и малки производители, които правят облекла и обувки, преработват пластмасата за греблата и всякакви такива инструменти. Пътищата и лятото могат да се срутят от множество валежи и т.н., а в България от колко време не бяхме виждали такова количество снеговалежи?

П.С. И за мен разходите зимата са по-високи, но има и обратните случаи.
Това са стотинки ... стотинки :)
 
От: Колко ни струва зимата?

Не знам за вас, но аз съм доста доволен от зимата - продавам климатици и доста от тях разпродаваме през точно този сезон а не през лятото - невероятно но факт.

Нетсърф загледай се в картата на Европа и сам ще си отговориш зимата пречи ли на калпавата ракета
почни от най южната и част - Гърция южна италия испания - защо там като не виждат сняг не са прокопсали и защо страни като Швеция Германия Швейцария Норвегия и тн не са умрели от глад и студ. Според мен това не е случайно - още от най стари времена зимният студ мотивира хората да работят за да преживеят зимата и колкото са по на юг и зимата е по малка или липсва са толкова по мързеливи - това е вкоренено в генетиката на цели народи

Прав си доста пич. И деца се правят доста през най-студените месеци, което също би трябвало да е добре :wink:
 
От: Колко ни струва зимата?

зимата е голям разход и това е факт, но човек може да промени зимата за себе си, ако отиде да живее там, където я няма :D
 

Горе