Колко от вас си ощетоводяват доходите?

От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Ощетоводява от ощетя ли идва ? Или иначе казано ни питаш колко от нас нанасят щети на доходите си ?
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Ощетоводява от ощетя ли идва ? Или иначе казано ни питаш колко от нас нанасят щети на доходите си ?

Хехе :) Снощи се скарах с една заблеяна мадама, защото не се старае да пише разбираемо :mad: Все пак става дума за жена на 23, която претендира, че е с висше образование. Пък и мисля, че в Интернет си имаме възприета етика.

На никой от нас няма да ни е приятно, ако някой говори на развален български, то е все едно да отидеш на сватба по джапанки. На приятелите, които са те поканили, няма да им е никак приятно.

Извинявам се за офтопика, но мисля, че cybervn с основание е направил забележка.
 
Последно редактирано:
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Осчетоводявам си всичко до последната стотинка (изкарано от адсенс). Плащам си данъците чинно, за да ми е мирна главата. Обаче не ги прекарвам през фирма, а ги декларирам като допълнителни доходи като частно лице (или нещо такова, имам си счетоводител който се занимава). Примерно за последната година платихме четирицифрена сума данъци. Ще се изненадате какви отстъпки и преференции има за редовните платци (процентите могат да спаднат наполовина).

А за тези които не си плащат - само да съм ви чул да мрънкате че е скапана държавата ни :)
 
От: От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Осчетоводявам си всичко до последната стотинка (изкарано от адсенс). Плащам си данъците чинно, за да ми е мирна главата. Обаче не ги прекарвам през фирма, а ги декларирам като допълнителни доходи като частно лице (или нещо такова, имам си счетоводител който се занимава). Примерно за последната година платихме четирицифрена сума данъци. Ще се изненадате какви отстъпки и преференции има за редовните платци (процентите могат да спаднат наполовина).

А за тези които не си плащат - само да съм ви чул да мрънкате че е скапана държавата ни :)

А за тези които плащат какво? Каква преференция получавам, че всеки месец наливам пари на тая скапана държава?
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Моралната наслада и удолетворение, че си платил данъците.
 
От: От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Осчетоводявам си всичко до последната стотинка (изкарано от адсенс). Плащам си данъците чинно, за да ми е мирна главата. Обаче не ги прекарвам през фирма, а ги декларирам като допълнителни доходи като частно лице (или нещо такова, имам си счетоводител който се занимава). Примерно за последната година платихме четирицифрена сума данъци. Ще се изненадате какви отстъпки и преференции има за редовните платци (процентите могат да спаднат наполовина).

А за тези които не си плащат - само да съм ви чул да мрънкате че е скапана държавата ни :)

Сподели какъв процент се плаща,всеки месец ли се плаща,колко даваш на счетоводителката,че ми стана интересно
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Е предполгам едни 50-100 кинта на месец на счетовдителка, аз дори минавам още по ниско. Отделно един данък печалба 10%. 5% намаление правят ако си палтиш преди еди си коя дата данъците, отделно има доста начини за намаление на данъчното бреме.
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Да ощетоводяваш доходите си, вероятно значи да ги пилееш за щяло и нещяло. :)
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Плаща се както ти е удобно - може всеки месец, може на 6 месеца, може и веднъж годишно. Ако си подадеш всичко в срок, ти правят 5% отстъпка което си е половината от сумата.

Тези изказвания от рода на "защо да плащам" и т.н. няма какво да ги коментирам, сигурен съм че на тема "колко ни е скапана" държавата, коментиращите по този начин са първи да плюят.
В момента на примависта се сещам за една причина - ами ако конкуренцията разбере че не плащаш ;)

Поздрави и правете каквото трябва пък да става каквото ще.
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Колко ни е скапана държавата идва от факта, че мишките като нас плащат и малкото което изкарват, а големите играчи крият приходи за милиони и не плащат.Затова са и въпросите - Защо да плащам? и естествено имат право!
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Ами това е политиката, богатите не плащат, щото са юридически лица и имат редица легални начини за намаляване на данъчното бреме. Миналата седмица с една позната счетовдителка в УСА вика ми там има огормни фирми които имат милярди печалба и накрая почти долар не са платили за данъци. Спомянм си един от предишните фин. министър на САЩ за финансовата година е платил 0 долара, а е милионер.

Системата така е направена, не случайно, с фирма всичко се отмива и размива.
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Ако си подадеш всичко в срок, ти правят 5% отстъпка което си е половината от сумата.

Колега със странното име, математиката не ти е силна страна ;)
М/у другото защо не помолиш модераторите да го коригират. Това и на пет водки няма да мога да го прочета
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

@Kirev - Е какво да напиша, на колега - кво получаваш като си платиш данъците нищо не получваш :D - освен че си платил данъка и си примерен гражданин.

Е кво ли е било времето без данъци :D
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

"Не съм толкова беден за да плащам данъци"

Данъци и осигуровки от физически лица в този колониален кенеф се плащат само в краен слечай колкото да отбиеш номера и задължително върху минималните прагове !!!

За юридически лица има други врътки но и там важи правилото :

"Не съм толкова беден за да плащам данъци"
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Плаща се както ти е удобно - може всеки месец, може на 6 месеца, може и веднъж годишно. Ако си подадеш всичко в срок, ти правят 5% отстъпка което си е половината от сумата.

Тези изказвания от рода на "защо да плащам" и т.н. няма какво да ги коментирам, сигурен съм че на тема "колко ни е скапана" държавата, коментиращите по този начин са първи да плюят.
В момента на примависта се сещам за една причина - ами ако конкуренцията разбере че не плащаш ;)

Поздрави и правете каквото трябва пък да става каквото ще.

Чакай сега , ако имаш 100 000 печалби - имаш 10 000 данък ... и така на тези 10 000 имаш -5% ако ги внесеш преди еди коя си дата, което са 500 лв, а сумата ти за плащане става 9500 .. за каква половина сума ни говориш :)

Така да се каже да си внасяш данъка е добре, дори препоръчително ... то така или иначе от всичко което си копуваш 20 % от парите отиват в хазната, и ако се замисля, че дори да не си внеса 10 000 данък , поне 2000 ще ми ги спре ДДС :)

И вместо да мисля как да се облекчавам данъчно, колкото повече консумирам в тази държава - толкова повече пари от мен влизат в хазната ....

Е ако тези 10 бона ги изхарчиме за алкохол, цигари и бензин - за държавицата ще има доста повече ... :)

За да ползваш услуги на счетоводител, трябва да си доста напред с финансовия матерял :) иначе декларация и данък ще си ги сметнеш и внесеш сам ... а ако нямаш собствена фирма, логиката да минаваш доходи през друга такава някъде ми куца :)
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Е явно колегата смята 5% от 10% печалба и че един вид 10-5=5% или 50% намаление.

Иначе не случайно са създадени корпорациите именно заради отговорността и данъците, като първоначално е било заради отговорността.
 
От: Колко от вас си ощетоводяват доходите?

Е явно колегата смята 5% от 10% печалба и че един вид 10-5=5% или 50% намаление.
Ясно де, гъбаркаме се просто :)
 

Горе