Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Колко от хората във форума, найстина работят и вадят пари от Интернет


  • Общо гласове
    75
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Аз, имам онлайн и ъфлайн бизнес
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Дефинирай "по интернет". Аз например предлагам няколко типа услуги (през две фирми). Тези за писане на SEO статии и за изработката на WordPress сайтове е ясно, че са "по интернет", но примерно разпространението на прес релийзи не е точно интернет - бизнес, а реално се случва онлайн. То днес даже хамалите имат сайтове, което в някаква степен ги прави "бизнес по интернет". Така че според мен това са два различни въпроса - "колко от вас реално са предприемачи" и "колко правят по интернет". И второто е много относително понятие.
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Трудно е да се отдели онлайн от офлайн бизнеса. Част от работата е офлайн...
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Аз, имам онлайн и ъфлайн бизнес
За тебе знам, нали си пазарувам от сайта ти, само дето този със стария дизайн е много по - ясен от този с новия.
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Дефинирай "по интернет". Аз например предлагам няколко типа услуги (през две фирми). Тези за писане на SEO статии и за изработката на WordPress сайтове е ясно, че са "по интернет", но примерно разпространението на прес релийзи не е точно интернет - бизнес, а реално се случва онлайн. То днес даже хамалите имат сайтове, което в някаква степен ги прави "бизнес по интернет". Така че според мен това са два различни въпроса - "колко от вас реално са предприемачи" и "колко правят по интернет". И второто е много относително понятие.
Добър въпрос, макар че то е близко до акъла. Ако местния магазин за мед има уеб сайт, просто за да им намират кординатите на магазина в интернет, това НЕ СЕ ВОДИ бизнес по интернет.
Говорим за случайте, когато човек работи по интернет и пратите му се изплащат пак по интернет.
Всяка бакалия може да има уебсайт, но това не прави бизнеса онлайн, той пак си е ъфлайн, само че е представен в интернет.

Макар че, бизнес като на zoomaniak пак може да се брой за интернет, понеже на неговия сайт може да се прави поръчка, тя се плаща с наложен платеж, но реално поръчката става на сайта му и се води продажба по интернет.
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

А доколко стабилни са доходите при вас, при мен са с доста големи амплитуди
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Из Интернет пространството има адски много печеливши онлайн магазини. Част от собствениците или разработчиците им са членове на този форум.

Има и много собственици на страници във Фейса. И те печелят.

Отделно колко хора се занимават сериозно и по-малко сериозно с правене на сайтове, създаване на съдържание и прочие.

Иначе мнението ми е, че преди време имаше повече сериозни активни във форума хора - сега постепенно намалят. Може би с времето форума се изчерпва. Или хората почват да се страхуват да пишат за успехите и идеите си. В БЪлгария просто се копира и краде нагло, вместо само да се вземе само малко идея и акъл.
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Има хора, които си печелят от интернет. Някои печелят само това, за други е странично. Не знам защо се получава така че има някои проблеми в този форум. Като бях по-малък помня, че беше трудно да пиша тук имаше по-особени правила и ред. Някакви такива спомени имам. Тук имаше, а и все още има хора с познания и то големи. Знания и опит, които не може да откриеш в друга подобна общност в страната. Само lqllqlq примерно ми е дал толкова важна и полезна информация за толкова кратко време, която едва ли бих могъл да получа от друг човек. Въпросът е, че напоследък особено в секция пазар нещата са трагични. Нищо интересно не се продава, човек и да има пари и желание едва ли ще намери нещо подходящо да си купи. Само домейни, фб. страници и чат-пат някой сайт, от който не може да спечелиш кой знае какво. Не знам защо е така...
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

А доколко стабилни са доходите при вас, при мен са с доста големи амплитуди

При мен са стабилни и предвидими. Но не съм с онлайн магазин и не продавам продукти с доставки и т.н. Явно си зависи от сферата.
 
От: От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи

Иначе мнението ми е, че преди време имаше повече сериозни активни във форума хора - сега постепенно намалят. Може би с времето форума се изчерпва. Или хората почват да се страхуват да пишат за успехите и идеите си. В БЪлгария просто се копира и краде нагло, вместо само да се вземе само малко идея и акъл.

Форума не се изчерпва. Учил съм много от други, които или съвсем спряха да пишат тук или пишат, но рядко като мен. Обсъждали сме го и ще ти кажа - бих писал само по интересни теми. Теми, които могат да ме обогатят със знание. Да, не изключвам и онези само за забавление, но те си имат ден :)

От повече от половин година масовката е:
1. Трябва ли ми фирма? Последния абсурд беше "ама ние ще продаваме в Европа, а то май дори фирма трябва..." WTF?!
2. Искам да продавам на дроБшипинг - тука е трагедия. Дори и да не е така фрапантно като го питаш за фирма и тн те гледа като объл камък с панделка. Ми няма как да стане. Предлагаш граждански - "бе не ща да им плащам на тея" (ще се спра по-долу на събирателното "те" и "тея")
3. С кой да споделям идея? Защо да го правя? От много време тук не просто се търси информация - тя се чака на готово, поднесена по възможно най-простия начин. Длъжен съм може би? На мен кой ми го дава така? Ако си поставиш правилно въпросите - никога няма да бъдеш подминат, но да очакваш да го свърши друг вместо теб е нагло.

А иначе върлува разбирането за "те": Те ще ни фалират! Те ни съсипаха!
и разбира се "тея" дето ни ограбват, "тея" дето им плащаме и прочие. Не мисля така и съответно подминавам. Толкова.

Аз, а убеден съм много биха се включили в дискусии като:

1. Как да оптимизираме, подобрим ФБ реклама и вдигнем конверсията. Какви грешки да избягваме? - никой не иска да разкриваш тайни, а да споделиш опит, мнение. В такава тема се сещам за поне 5-7 човека, които имат много, ама много какво да кажат.

2. Оптимизация без вуду историите - текстове, линкове, ревюта, пр материали - кое в момента помага? - Тук също има хора, които имат и биха казали.

Има още доста неща, но за какво да изреждам? Разгледайте най-активните или последните теми и вижте колко такива има.
 
От: От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи

Горе долу това е реда на мисли, които ме навеждат, че форума се изчерпва. Някак си вече се търка едно и също. Без това едно и също да са полезни мнения.

Но по темата - това съвсем не означава, че няма хора печелещи от Интернет.


Форума не се изчерпва. Учил съм много от други, които или съвсем спряха да пишат тук или пишат, но рядко като мен. Обсъждали сме го и ще ти кажа - бих писал само по интересни теми. Теми, които могат да ме обогатят със знание. Да, не изключвам и онези само за забавление, но те си имат ден :)

...

Има още доста неща, но за какво да изреждам? Разгледайте най-активните или последните теми и вижте колко такива има.
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

АЗ съм форумен трола - правя се на велик, продажбите са само в болния ми мозък
 
От: Колко от хората тука найстина правят пари от Интернет и се водят предприемачи?

Малчуганите искат някой да им даде формула за успех и без сериозни напъни да успеят. Най-наглото е, че същите тези имат големи претенции (форумът или някой друг ТРЯБВА да им даде) сякаш някой е длъжен да им дава просто така. Да, ама не. Бизнесът онлайн е подобен на този офлайн. Интернет не е човал с пари, от който да вадиш. Пари се правят с акъл, много учене/практика, труд и постоянство. Уесно нема!
Конкретно за мен мога да кажа, че начини за печелене на пари "от интернет" отдавна не търся. Ето защо са ми интересни по-офтопичните теми.
 

Горе