Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

AMOUN

Well-Known Member
100 метра бетонна ограда на височина 1 метър, широка 30 см. През 2,5 метра с двуметрови бетонни колони /1 метър над оградата 30/30см. Вкопана в земята на 50-60см.

Интересува ме каква е цената на оградата с всички разходи включително и копане. ?
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Преди няколко години ограждахме и парцел с подобна ограда.
По спомени проекта и разрешителни и бумащини бяха около 10 бона.
За работата трябва да си сметнеш надници, материали, транспорт.
И зависи дали ти ще си наемаш хора и ще осигуриш всичко за работата или ще наемеш фирма изпълнител.
Основа 50-60см е много - нали е само ограда.
Точни разходи могат да ти сметнат от някоя фирма, тук ме съмнява, че някой може да ти закове точна цена.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

10 бона не ти мърдат. :mad: Даже може и да не стигнат - според-зависи.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

аз смятам 50 кубика бетон, 2,5 тона арматура.
копане на 15 кубика пръст и преместването и.

цената на материалите е ясна - 50х130 + 2500х 1,30 = към 10 000
цената за работата и другите допълнителни разходи ми е непонятна.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Повече ше излезе, щото забрави да сметнеш дупките за амбразури.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Защо искаш да го правиш изцяло бетонна трябва да разясниш.

Мога да ти препоръчам да го направиш от бетонни блокчета, ще стане по бързо и по евтино.
Иначе принципът цена материали труд е 50:50 или колкото струват материалите толкова ще ти излезе и труда. Разбира се може да има някакви отклонения в една или друга насока в зависимост от спецификата и договореностите с доставчици и изпълнители. Но определено те съветвам да възложиш цялата работа на някоя строителна фирма - доставка на материали и строеж. Ето и доводите ми:
1. Фирмата ще достави материалите на по-ниски цени с добро качество - защото си имат взаимоотношенията със доставчиците на материали и знаят кой продава качествено.
2. Няма да се налага да търсиш майстори и работници - рискът да попаднеш на недобросъвестни е голям, а фирмите си имат готов подбран персонал.
3. Няма да се налага да осигуряваш инструменти, оборудване и машини - фирмата или ще ги притежава или ще наеме на по-добри цени и качество.
4. няма да се налага да се превръщаш в пъдарин, да търчиш като главозамаян и да се занимаваш с дреболии - рискът да изпуснеш нещо съществено и да се изкриви оградата е голям.

Тънкия момент със фирмата е договарянето и добре трябва да си направиш заданието и да помислиш за управлението на проекта.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Фирма която ще ми обърне внимание за строителен проект на стойност 10 000 лева, няма да е реномирана, държаща на името си фирма каквато ти описваш или бъркам?
За подобен строеж фирмите които ще се отзоват... да речем че попадането на читава фирма и читав майстор, е долу горе равно като възможност. Особено на място където нямаш познати, затова и просто искам да имам някаква груба сметка, за да знам кое и в какви граници е приемливо, а не да съм аматьор и да не зная за какво се пазаря.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Не съди за фирмата по цената, а използвай друг критерий за преценка. Има фирми, които предлагат добри услуги на ниски цени и обратно. Така, че моя съвет е когато избираш фирма да не е цената критерия, по който ще избираш. Успех. :)
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

1. Фирмата ще достави материалите на по-ниски цени с добро качество - защото си имат взаимоотношенията със доставчиците на материали и знаят кой продава качествено.
2. Няма да се налага да търсиш майстори и работници - рискът да попаднеш на недобросъвестни е голям, а фирмите си имат готов подбран персонал.
3. Няма да се налага да осигуряваш инструменти, оборудване и машини - фирмата или ще ги притежава или ще наеме на по-добри цени и качество.
4. няма да се налага да се превръщаш в пъдарин, да търчиш като главозамаян и да се занимаваш с дреболии - рискът да изпуснеш нещо съществено и да се изкриви оградата е голям.

Тънкия момент със фирмата е договарянето и добре трябва да си направиш заданието и да помислиш за управлението на проекта.

Това, което го написа са пълни глупости, освен ако фирмата не е на братчед ти. Доста по-евтино ще ти излезе, ако търсиш оферта от фирма само за труд, а материалите си ги набавиш сам. Тук обаче трябва да имаш свободно време. Бетона може да го намалиш, ако слагаш и камъни в основата.
За къде става въпрос? Ако е в някое село, може да има 2-3-ма безработни, които да ти свършат работа, разбира се да им гледаш в ръцете какво и как правят.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Фирма която ще ми обърне внимание за строителен проект на стойност 10 000 лева, няма да е реномирана, държаща на името си фирма каквато ти описваш или бъркам?
За подобен строеж фирмите които ще се отзоват... да речем че попадането на читава фирма и читав майстор, е долу горе равно като възможност. Особено на място където нямаш познати, затова и просто искам да имам някаква груба сметка, за да знам кое и в какви граници е приемливо, а не да съм аматьор и да не зная за какво се пазаря.

Питаш минимум на няколко места - фирми и майстори. След това преглеждаш офертите им и си правиш сметка. Във форума едва ли някой може да каже кое колко струва, освен ако няма подобна фирма или скоро не е правил нещо подобно. Като гледам всички гадая и дават предположения, но може да се окаже, че реалността е съвсем друга.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Фирма която ще ми обърне внимание за строителен проект на стойност 10 000 лева, няма да е реномирана, държаща на името си фирма каквато ти описваш или бъркам?
За подобен строеж фирмите които ще се отзоват... да речем че попадането на читава фирма и читав майстор, е долу горе равно като възможност. Особено на място където нямаш познати, затова и просто искам да имам някаква груба сметка, за да знам кое и в какви граници е приемливо, а не да съм аматьор и да не зная за какво се пазаря.

Убеден съм че може да намериш читава фирма и за тези пари. В момента при тази безработица фирмите са съгласни и на малкото което има.
Много добре си помислил да си направиш предварително сметката, както писах и в предишния пост много добре трябва да направиш заданието. Добре формулирано задание спестява много главоболия. Състави задания с отделни подробни количества на материали и видовете работа за извършване, които разпрати за остойностяване от фирмите. За преценка на фирма може да използваш критерии като: 1. Качество на изпълнени проекти и референции; 2. наличие на екипировка и механизация; 3. Наличие на персонал. Ако нямаш някой познат разбиращ от строителство ти сам трябва да се заемаш със управлението на проекта. Ако беше близо до Варна бих ти помогнал по-вече.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

:)ako e v sofia az imam posnti studenti v uasg i za njakoj lev moje bi ste ti dadat konsultazia ...

sorry no s virtualna klviatura ne moga da pisha po veche po vaprosa

p.s.imash lichno
 
Последно редактирано:
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

10 хилки за материал и още толкова за "майстори"-те Ще ти седне. По-евтино е със някаква зидария или пък с мрежа, ако е примерно градина на полето.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Фирми, приятели, консултации...
Аз искам да си направя някаква ограда и ме интересува като ми каже майстора 20 000 лева, аз дали да му кажа че давам 15 или 10.
просто си няма на идея, каква е сумата, не е ли много колкото са материалите толкова и труда? не е ли 30-40%?
Според това което ми казвате, излиза че цената на метър за подобна ограда ще е около 150 лева? и допълнително после дървените пана между гредите.

В такъв случай, е късмет че съседа от другата страна е направил такава ограда и не ми се налага да опасвам целия двор аз. :) Ще го черпя.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Е не може да знаете колко ще излезе, при условие, че не сте видели "обекта"!?! Как ще се копае? Каква е почвата? Колко е трудоемко? Ще се нуждаеш ли от машини или става само с кирка и лопата. Има толкова много условности дори по един такъв на пръв поглед "лесен проект", че надали някой може да каже и приблизителна сума, която да е точна, без да е видял на място за какво иде реч.

Amoun защо наистина не пратиш запитване... дори по имейл на 2-3 фирми? Досега да си разбрал цената.
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

не ги слушай , толкова :) ни е от село го знаем друго яче, викаш селската БГ РОМ бригада и ги питаш колко пари ще вземат ,материалите си ги взимаш ти , БГ РОМ ще ти вземе с 70% по малко от колкото БГ фирмата :) и ще свърши същата работа. Тук обаче идват две много важни неща които знам от Мъжа си. Никога ама никога не плащаш предварително и винаги се разбирай за твърда цена! казваш искам това колко ще струва , те ти казват 1000,2000.5000 лв и задължително ги караш да потвърдят ,че това е цената за която ще го направят, след това и да искат повече да си гледат работата :) , тъй като БГ РОМ иска да почне работа като е казал 100лв и на края да ти вземе 300, защото сещаш ли се не се е сетил ,че имало и еди кво си за правене. Друго важно нещо е когато ползваш БГ РОМ :) да отидеш да видиш други огради който въпросната бригада е правила :) за да си сигурен ,че въобще ще се справи с проекта и трето , не чакай повече от 1-2 дни :) ако не дойдат на работа звъниш и заплашваш , че БГ РОМ от другото село ще почне да работи от утре а те няма да получат пари , тъй като не си спазват сроковете. БГ РОМ обича да работи на 15 места :) едновременно ,за да е сигурен,че поне от 3 ще изкяри повече пари :) . общо взето това е за ситуацията с БГ РОМ :) но върши работа

п/.с.: това е на база къща която е вдигната за 3 месеца изцяло с услуги на БГ РОМ :)
п.с.2 : Сериозно не давай пари на пред :D или ако даваш , то инструментите им трябва да останат на обекта и да струват повече от това което си им дал иначе няма ги видиш скоро да работят.
п.с.3: БГ РОМ - може и знае всичко свързано със строителството :) не му вярвай ,хубаво е някой който разбира от арматури да погледне как са го направили да не ти падне оградата някой ден :)
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

Ако се водиш по това каква ограда има съседа и ти затова искаш да е бетонна. Помисли пак, дали той не е намерил на далавера от някъде бетон и сам си е направил кофража и лял бетона с помощ от близки и приятели. И така става, има много начини за свършване на някаква работа. Въпроса с тази ограда много се разтегна наистина.

Но е интересен факта че поставяш тема за направа на ограда във форум за Интернет предприемачи. Да не искаш да разбереш кой е най-добрия строител сред компютърджиите :)
 
От: Колко пари струва да се построи бетонна ограда - знае ли някой?

божеееееееее....
земя почва машини... хора какви са тия ужасии, ако посикам да си сменя рам паметта, ще ме пратите да поискам от 4 фирми указания за употреба и препоръки за марката ли?
най-обикновена ограда на село от бетон в момента ми я правят за да сме точни, просто искам да знам каквото ми е казал майстора които ми работи дали ме лъже и да знам за напред дали да му имам доверие.
Питам тук и по скайп един приятел инжинерин успоредно с това, за да съм подготвен.
Аз ако исках да си сверявам часовника с фирми и консултанти щях да го направя.
Трудно вярвам на хората и проверявам винаги.
 

Горе