Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

... И да си вземем апартамент на изплащане.

не си разваляй живота. не взимай на изплащане нищо...
не ти трябва апартамент... живей си под наем докато прецениш какво точно искаш.


Абе днес се замислих...
един апартамент 100 000 ок
печелиш че не плащаш наем.. 300 -400 лева на месец...
ама тези 100 000 ако бяха на лихва някъде не са ли 800 лева на месец от лихви ?
има за наем 400 лева и остават още толкова за кеф?
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

не си разваляй живота. не взимай на изплащане нищо...
не ти трябва апартамент... живей си под наем докато прецениш какво точно искаш.


Абе днес се замислих...
един апартамент 100 000 ок
печелиш че не плащаш наем.. 300 -400 лева на месец...
ама тези 100 000 ако бяха на лихва някъде не са ли 800 лева на месец от лихви ?
има за наем 400 лева и остават още толкова за кеф?

Друго си е да имаш собствен апартамент. Хазяйните знаеш ли какви проблеми създават? Всеки момент може да реши, че ще те гони :) И ти тъкмо си си подредил нещата и айде пак нов апартамент да търсиш, не е ли кофти?

Като си е твой, подреждаш си го както искаш, обзавеждаш си го както искаш, както ти е кеф. А сега трябва да се съобразяваме с хазяите.

За мен си е по-добре да е собствен, пък като не го ползвам и аз ще го пусна под наем и това е :)

А иначе за лихвата си наполовина прав, но от къде да взема 100 000 на куп, че да ги вкарам в банката :D
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Друго си е да имаш собствен апартамент. Хазяйните знаеш ли какви проблеми създават? Всеки момент може да реши, че ще те гони :) И ти тъкмо си си подредил нещата и айде пак нов апартамент да търсиш, не е ли кофти?

Като си е твой, подреждаш си го както искаш, обзавеждаш си го както искаш, както ти е кеф. А сега трябва да се съобразяваме с хазяите.

За мен си е по-добре да е собствен, пък като не го ползвам и аз ще го пусна под наем и това е :)

А иначе за лихвата си наполовина прав, но от къде да взема 100 000 на куп, че да ги вкарам в банката :D

Брейн Пейтчо,гледам пишеш от ,07 година в този форум..
Та какво постигна в тази сфера на бизнеса?Едното нищо или греша?
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Друго си е да имаш собствен апартамент...

еми ок... чупи си главата...
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Брейн Пейтчо,гледам пишеш от ,07 година в този форум..
Та какво постигна в тази сфера на бизнеса?Едното нищо или греша?
Неска много са ерчиш на койт ти падне.
Ако са съберат да та бият и хейтват, няма да та спасявам, да знайш... :) .
 
Re: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

100 лева на месец за колелото ?
аз за 3 години не съм дал толкова за моето :0)

....

сметни
  • пътни
  • дрехи
  • светлини
  • профилактика
  • гуми
  • брони
  • ъпгрейд :)
 
От: Re: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

сметни
  • пътни
  • дрехи
  • светлини
  • профилактика
  • гуми
  • брони
  • ъпгрейд :)

ем купих си преди 3 години ли колко 4 не знам един t-rex cross
непретенциозно с убав външен вид 400 лева ли колко беше

да съм пукал два пъти гума - тя левчета да с еоправи.
един километраж съм му купил и това е май а и едни педали два три ремонта... 100 лева да съм дал за цялото време..
карах карах
и веднъж на едно нанадолнище с 40 км и едно куче пред мен...
познай как паднах.. два месеца охках...
оттогава не съм се качвал повече :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Какво пък ти ще спасяваш?!

Това,че си насадил Мушкато в градинката,всъщност ти дава право да се репчиш?

Ако,да,крайно неадекватна дуплика,.спрямо моето хейтърско обръщение:)
 
Re: От: Re: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормалн

лятото с бабите зъби се пука около 5 пъти/ден гума :) лепенето излиза около 5ст, нова гума 7лв
А ако беше паднал с каска,ръкавци, налакътници и наколенки щеше да охкаш седмица, а не месец.

Ако пак ще караш смажи веригата и некапсулованите части :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Брейн Пейтчо,гледам пишеш от ,07 година в този форум..
Та какво постигна в тази сфера на бизнеса?Едното нищо или греша?

Не, не грешиш, но и аз не съм твърдял никъде, че съм постигнал кой знае какво в тази сфера на бизнеса. Едно е да пиша във форума и да четеш, друго е да направиш реално нещо и то да е успешно. А и сферата, в която аз предимно се изявавам е друга.

Но защо такава злоба към мен?
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Но защо такава злоба към мен?

Мислиш прекалено праволинейно...Отделно,след минимално подкукуросване,ти си готов да издаде основните си финансови приходи,което е крайно несъобразно....Направо си пееш и майчиното мляко..
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

300 лв. наем
100 лв. ток
250 лв. нафта (дейба тая нова кола дейба...) / 100 лв. бензин (през лятото за мотора)
500 лв. храна (купува се само в големи магазини по 1 път в седмицата)
100 лв. ГСМ+Кабелна+Интернет
160 лв. Излизания кафета/кръчми на месец
По дискотеки не ходя (предпочитам в някое кръчме на тиха музика с ядене, пиене и познати).
1410 лв. разход за месец. Като добавим излизане за дрехи или нещо друго +200 лв. = 1610 лв.
(това са моите разходи на месец без "жената")
П.С. - 4 зимни гуми 16ки = 1000 лв. (ей това са си разходи за 2 години)
Лятото 4 летни 17-ки = 1000 лв. (пак за 2 години ако сме живи и здрави)

П.С.2
Ако на някой му остават излишни пари какво ги прави? Питам информативно, защото ако аз се видя с малко повече пари ги влагам в нещо което след време се надявам да ги удвои, вместо да седят по банки и в буркани.
 
Последно редактирано:
От: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

еми ок... чупи си главата...

Добре де ти ако имаш пари да си позволиш апартамент, нямаше ли да предпочетеш направо да го купиш, вместо да плащаш някакви наеми и да ти висят някакви хора на главата?

За мен това е по-добрият вариант, а за теб защо не е?
 
От: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Добре де ти ако имаш пари да си позволиш апартамент, нямаше ли да предпочетеш направо да го купиш, вместо да плащаш някакви наеми и да ти висят някакви хора на главата?

За мен това е по-добрият вариант, а за теб защо не е?

последно - ще купуваш с твои пари, или ще теглиш кредит :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Аз излизам,че ми станахте скучни.Утре пак:)))

VIVA LA HEIT:)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

ядене 300лв
ток вода интернет 100лв
таксита 150лв
кафета и кръчми 150лв
разни 200лв

:D 800лв .........хилядарка мисля че е добре за живеене
 
Последно редактирано:
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Друго си е да имаш собствен апартамент. Хазяйните знаеш ли какви проблеми създават? Всеки момент може да реши, че ще те гони :) И ти тъкмо си си подредил нещата и айде пак нов апартамент да търсиш, не е ли кофти?

Като си е твой, подреждаш си го както искаш, обзавеждаш си го както искаш, както ти е кеф. А сега трябва да се съобразяваме с хазяите.

За мен си е по-добре да е собствен, пък като не го ползвам и аз ще го пусна под наем и това е :)

А иначе за лихвата си наполовина прав, но от къде да взема 100 000 на куп, че да ги вкарам в банката :D

Нямаш гаранция какви ще са съседите, а като си под наем винаги може да се преместиш на нещо ново.
А относно купуването на апартамент с кредит се получава че 20 години плащаш наем на банката (лихвите по кредита) и отделно си плащаш и апартамента.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

П.С.2
Ако на някой му остават излишни пари какво ги прави? Питам информативно, защото ако аз се видя с малко повече пари ги влагам в нещо което след време се надявам да ги удвои, вместо да седят по банки и в буркани.

Аз с "излишните" пари пътувам по света. То банката несигурно нещо, я фалира я инфлацията изяла парите.
Така поне виждам света.
 
общо взето има две формули по който се смята дали покупката на имот е изгодна има много мастило изписано по тези теми и не една и две амортизирани клавиатури нямамвреме аз да ги разяснявано ето едно линкче

ето тук са описани http://www.sofia.imotibg.com/news/view_news/38/255368
Сериозните анализатори на пазара на недвижими имоти използват два главни индикатора за оценка: (1) коефициентът наем спрямо цена и (2) коефициентът цена към доход.
Първият индикатор наем към цена разделя годишната рента от имота към цената му и така показва каква е текущата възвращаемост на инвестицията. Сто години американска история са демонстрирали, че нормалната възвращаемост е 10 - 12%. Имотът е евтин, ако възвращаемостта достигне 15-20%, а показател 6-8% предполага надценяване и „балон".
През последните три или четири години възвращаемостта в България се движи в границите 3-4%, което вече предполага един много раздут „балон" - имотите би трябвало да са надценени три до четири пъти.
Вторият индикатор, съотношението цена към доход показва колко годишни дохода (преди данъците) са нужни, за да може едно домакинство да си закупи дом.
За една зряла уравновесена икономика, правилото е коефициентът да е средно два пъти превишение цената на имота над годишния доход на домакинството (груби изчисления за пазара в България през 80-те години показват, че е било приблизително така).
В момента на повечето пазари в региона индексът е 7-9 годишни дохода на домакинство като цена на един имот, което отново показва, че цените на имотите у нас са „надути" три или четири пъти.

само ще синтезирам ако някои ви казва че понеже тръгваме от ниска база този пъте различно и правилата не са това което са не им вярвайте това е изяло главата на много хора, знайни и незнаини строителни предприемачи, а от последните случай и туроператора Алма Тур изгоря заради имоти на Банско ... общо взето имаше един няколкогодишен период в който от имоти толкова се печелеше че хора дето не им е това работата станаха строителни предприемачи...

иначе всичко е описано тук http://www.petrovfinancial.com/?page_id=142
ХРОНИКА НА ЕДНА ПРЕДИЗВЕСТЕНА СПЕКУЛАЦИЯ

публикувано мисля около коелда 2004 във вестник Капитал

Какво не позна Красимир Петров в тази статия ами не позна че ще ги набалончим имотите с 500% не мислел че сме толкова алчни и като доиде 2008 по форуми взеха да го плюят как 2007 минала и не бил познал а то минаха 6 месеца и лято 2008 и балона се пукна...
 
Последно редактирано от модератор:
иначе по темата

открих че мога и с много мога и с малко зависи какво правя... като това за малкото напоследък го открих, защото сега събирам пари за нещо и не обичам кредити и да съм вързан за дадено място
 

Горе