Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Аз съм ученик и ми е добре все още..
Но.. 5,000 мисля, че ще ми стигнат на този етап..(сега почват наредбите.. алоу.. 5 хиляди лева.. бля бля бля..)

Искам да съм АБСОЛЮТНО сигурен, че ще съм финансово осигурен.
Искам да си купя МОЕ СОБСТВЕНО жилище.
Излизанията с приятели са ми голям разход..
Барове.. Определено ми се ходи!.. също така, повечето ми съученици, нямат достатъчно финанси да си позволяват, барове именно за това искам да имам повече за да ги черпа.. :)
Количка.. (нещо нормално до 5 бона)
И рабира се останалото се събира под леглото, и след като събера достатъчно голям капитал, се инвестира веднага.
2 Лева да имам 1.50 веднага се инвестират..
Макар,че доста от инвестициите ми са доста НЕУСПЕШНИ, но.. Няма нищо.. Аз не се предавам.. Търся алтернатива и това е.. ;)
Като не стане с тая сфера, цак.. веднага отиваме в друга.. като не стане с оная, се местим и т.н.

Определено мисля, че 5 хилки ще ми подсигурят, страхотен живот.
Ще мога да помагам на родителите ми(малко ли са ми помагали те..)
Аз съм човек с голямо сърце, и винаги където може, ще даря.. нямам проблем с това.. ;)
Щом сметна за добре, веднага ще заделя сума за да даря на някой, който ИМА НУЖДА от това.

Успех на всички!
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Има някаква мания в България, да се харчи яко за ненужни пасиви. Нагледен пример е купуването на кола. Според мен (и не само), цената на колата трябва да е максимум два пъти месечния доход. Който работи за 500 лева, трябва да карам кола за максимум 1000 лева. Като искаш кола за 5к, ми вземи да изкарваш по 2,5к месечно преди това. Имам познати, които работят за по 700 лева, обаче събират пари, теглят кредити (WTF?) и си купуват коли по 7-8к. Аз карам кола за няма и 2к и ми е много добре. Харесал съм си една за 10к, та като стигна до 5к месечно ще си я взема :)

Разходите ми са свързани предимно със сметки, памперси, каши и разни бебешки истории. Доскоро бях на квартира, но сметките ми стигаха до 400 лева (незнам защо) + 350 за наем. Как ги правите тия сметки само по 100 лева незнам. Трябваше да избираме между апартамент на изплащане или нова къща в родното ми село(на 20 мин от Пловдив). Та избрах къщата, за да може синът ми да расте на свобода. Надявам се да е готова до края на този месец. Може би някои ден да помисля и за апартамент...кой знае.

На мен лично, пари почти не ми трябват. Имам нужда от малко хляб, малко цигари, нет и...ми тва е. Последно време, нито се сещам за нови дрехи, нито за кръчми, за нищо. Всеки излишен лев отива за някаква инвестиция. Няма как, трябва да се наваксва. Хората вече имат по 5 години IM зад гърба си, пък аз незнаех какво е домейн, миналата година по същото време.

п.с. Симеон, няма ли да споделиш какви са тия толкова неуспешни инвестиции, за да не си повтаряме грешките?
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

п.с. Симеон, няма ли да споделиш какви са тия толкова неуспешни инвестиции, за да не си повтаряме грешките?
За неуспешните инвестиции е много субективно да се говори. В смисъл такъв - на теб може по-добре да ти се отдава да развиваш ебати перфектните сайтове в ниша Х и да правиш яко кинти, докато на Симеон да не му се отдава изобщо, но да пробва в ниша У, където му се усмихва късметът. Той си го е написал - "като не стане в някоя сфера - отиваме в друга...". Така че моят съвет - не се доверявай какво казват другите за дадена ниша. Ти сам си направи проучванията, анализирай си целевата група, конкуренцията, структурата на сайта и т.н. И много важно - вярвай на интуицията си! Успех :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

За неуспешните инвестиции е много субективно да се говори. В смисъл такъв - на теб може по-добре да ти се отдава да развиваш ебати перфектните сайтове в ниша Х и да правиш яко кинти, докато на Симеон да не му се отдава изобщо, но да пробва в ниша У, където му се усмихва късметът. Той си го е написал - "като не стане в някоя сфера - отиваме в друга...". Така че моят съвет - не се доверявай какво казват другите за дадена ниша. Ти сам си направи проучванията, анализирай си целевата група, конкуренцията, структурата на сайта и т.н. И много важно - вярвай на интуицията си! Успех :)
Да, така е, разбира се :) И през ум не ми е минавало, да предприемам каквито и да е действия, понеже някой, някаде, казал нещо. Въпросът с нишите е строго интимен. Зададох въпроса си, по-скоро по отношение на закупен софтуер или услуга.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Сега се замислих за какво съм си похарчил парите последно 5К за един лиценз преди 10 дена. Просто предпочитам да се развивам вместо да нося скъпи дрехи или телефони. Телефона ми е за по-малко от 200лв...не знам, но този лиценз ще ми даде много по-голям кеф от каквато и да е скъпа джаджа...
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Да, така е, разбира се :) И през ум не ми е минавало, да предприемам каквито и да е действия, понеже някой, някаде, казал нещо. Въпросът с нишите е строго интимен. Зададох въпроса си, по-скоро по отношение на закупен софтуер или услуга.
А, тогава сори, не съм те разбрал явно. :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

За неуспешните инвестиции е много субективно да се говори. В смисъл такъв - на теб може по-добре да ти се отдава да развиваш ебати перфектните сайтове в ниша Х и да правиш яко кинти, докато на Симеон да не му се отдава изобщо, но да пробва в ниша У, където му се усмихва късметът. Той си го е написал - "като не стане в някоя сфера - отиваме в друга...". Така че моят съвет - не се доверявай какво казват другите за дадена ниша. Ти сам си направи проучванията, анализирай си целевата група, конкуренцията, структурата на сайта и т.н. И много важно - вярвай на интуицията си! Успех :)
Абсолютно правилно!
Повечето случай, неуспешните инвестиции, идват от малкото начетеност.. Или от "надъхване" като си видял някаква статистика, на някой човек(как печели примерно парички) и ти се надъхваш и си викаш, ще успея и т.н, но уви.. Не успяваш.. :)
Една от неуспешната ми инвестиция, беше в ауто блоговете.. ;)
Просто нямаше никакъв ефект, ДОРИ и със спиннато съдържание.. Просто не се получи..
На никой, НИКОГА няма да кажа, да не се занимава с това.. Защото има хора които правят пари от тази ниша, но лично аз не успях :)
Няма нищо.. Стискам зъби, запретам ръкави, и почвам да търся нов вариант.. Винаги съм бил така, и никога не съм се отказвал от нещо..
Ако трябваше да се отказваме от първите пречки, сигурно 95% от форума щеше да работи на 300 лева на месец..(офлайн работа) (В КОЕТО РАЗБИРА СЕ, НЯМА НИЩО ЛОШО!!!), но защо да не работиш на по-добро с повече заплащане? ;)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

е ако трябва да се хвалим кой е най-скръндза, то това съм аз без съмнение :D
 
Re: От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Има някаква мания в България, да се харчи яко за ненужни пасиви. Нагледен пример е купуването на кола. Според мен (и не само), цената на колата трябва да е максимум два пъти месечния доход. Който работи за 500 лева, трябва да карам кола за максимум 1000 лева. Като искаш кола за 5к, ми вземи да изкарваш по 2,5к месечно преди това. Имам познати, които работят за по 700 лева, обаче събират пари, теглят кредити (WTF?) и си купуват коли по 7-8к. Аз карам кола за няма и 2к и ми е много добре. Харесал съм си една за 10к, та като стигна до 5к месечно ще си я взема
icon_smile.gif


Разходите ми са свързани предимно със сметки, памперси, каши и разни бебешки истории. Доскоро бях на квартира, но сметките ми стигаха до 400 лева (незнам защо) + 350 за наем. Как ги правите тия сметки само по 100 лева незнам. Трябваше да избираме между апартамент на изплащане или нова къща в родното ми село(на 20 мин от Пловдив). Та избрах къщата, за да може синът ми да расте на свобода. Надявам се да е готова до края на този месец. Може би някои ден да помисля и за апартамент...кой знае.

На мен лично, пари почти не ми трябват. Имам нужда от малко хляб, малко цигари, нет и...ми тва е. Последно време, нито се сещам за нови дрехи, нито за кръчми, за нищо. Всеки излишен лев отива за някаква инвестиция. Няма как, трябва да се наваксва. Хората вече имат по 5 години IM зад гърба си, пък аз незнаех какво е домейн, миналата година по същото време.

п.с. Симеон, няма ли да споделиш какви са тия толкова неуспешни инвестиции, за да не си повтаряме грешките?


Добре си направил малко повече път е ако ходиш до Пловдив на работа (но в София вътрев града доста хора който работя пътуват по час и отгоре в посока с задръстванията) с парите който пестиш от сметки може да устроиват висок стандарт за бебето...

Къщата си е къща може да се разширява и вече са изчезнали онези мисления, че като не живееш в града живееш по зле, вместо да взимап апартамент в бъдеще може да ъпгрейдваш къщата (или да я построиш наново ако имаш повечко кеш) и двора също райграс басейн външно барбекю, няма такъв стандарт на живот в колективните сгради или има само в супер лукса, а не е толкова скъпо да се изгради готин двор :)

Успехи с IM...
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Аз съм ученик и ми е добре все още..
Но.. 5,000 мисля, че ще ми стигнат на този етап..(сега почват наредбите.. алоу.. 5 хиляди лева.. бля бля бля..)

Искам да съм АБСОЛЮТНО сигурен, че ще съм финансово осигурен.
Искам да си купя МОЕ СОБСТВЕНО жилище.
Излизанията с приятели са ми голям разход..
Барове.. Определено ми се ходи!.. също така, повечето ми съученици, нямат достатъчно финанси да си позволяват, барове именно за това искам да имам повече за да ги черпа.. :)
Аз пък искам да имам 100 бона на месец. Да ям само черен хайвер, да пия скъпо вино всяка вечер и да шмъркам по 2 грама кока. Много от приятелите ми не могат да си позволят кока и джасат амфети, та искам да имам пари да ги черпа и да ходим по стриптиз барове.

Осъзнаваш ли каква простотия си написал малък, искал да има пари, за да може да ходи по кръчми и да си черпи съучениците. Докато мислиш по тоя лапешки начин пари няма да видиш. Причината е много проста, щото тия дето изкарват по 5 бона на месец се счупват от работа и въобще не им е до ходене по дискотечки, кафенца и черпавки. Или дори да им се ходи, просто рядко имат време. Чувствал ли си се така, че единственото което да искаш е да легнеш и да се наспиш, като човек? Като усетиш как се изкарват по 5 бона на месец, тогава въобще няма да ти мине през ума да ходиш да черпиш сульо и пульо, да късате заедно салфетки по чалготеките, за да те мислят за готин. А всъщност защо твоите приятели не работят и не си изкарат сами пари? Извинявай, че те храня, но просто нямаше как да пропусна мнението ти.

По темата - зависи колко имам. Мога да живея с много, мога и с малко. 2001 г. съм живял със 150 лв. на месец в Студентски град, сега около 1000-1500, мисля че ме устройват.

п.п. GunZ, това за къщата ми е мечта. Браво, да ти е жив и здрав сина и успехи! :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

А като заговорихме за средства, да ви питам колко от вас са теглили кредит за нещо (говорим за кредити над 1000лв.)? Аз не крия, че още на 18 изтеглих кредит (писна ми да работя от 14 годишен за 400-500 лв. което тогава си беше доста добра заплата за работа на смени по 12 часа :( ) за да започна нещо и то взе, че тръгна и изплатих кредита за 1 година (бях го теглил за 2 години) предварително и от тогава съм се зарекъл повече кредит никога.. Та колко от вас са теглили кредити и за какво са ги ползвали? Много съм се чудил на мои познати които теглят кредит за кола например и след това нямат пари да и сложат бензин/дизел и седи пред блока на родителите им.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Има някаква мания в България, да се харчи яко за ненужни пасиви. Нагледен пример е купуването на кола. Според мен (и не само), цената на колата трябва да е максимум два пъти месечния доход. Който работи за 500 лева, трябва да карам кола за максимум 1000 лева. Като искаш кола за 5к, ми вземи да изкарваш по 2,5к месечно преди това. Имам познати, които работят за по 700 лева, обаче събират пари, теглят кредити (WTF?) и си купуват коли по 7-8к. Аз карам кола за няма и 2к и ми е много добре. Харесал съм си една за 10к, та като стигна до 5к месечно ще си я взема :)

Разходите ми са свързани предимно със сметки, памперси, каши и разни бебешки истории. Доскоро бях на квартира, но сметките ми стигаха до 400 лева (незнам защо) + 350 за наем. Как ги правите тия сметки само по 100 лева незнам. Трябваше да избираме между апартамент на изплащане или нова къща в родното ми село(на 20 мин от Пловдив). Та избрах къщата, за да може синът ми да расте на свобода. Надявам се да е готова до края на този месец. Може би някои ден да помисля и за апартамент...кой знае.

На мен лично, пари почти не ми трябват. Имам нужда от малко хляб, малко цигари, нет и...ми тва е. Последно време, нито се сещам за нови дрехи, нито за кръчми, за нищо. Всеки излишен лев отива за някаква инвестиция. Няма как, трябва да се наваксва. Хората вече имат по 5 години IM зад гърба си, пък аз незнаех какво е домейн, миналата година по същото време.

п.с. Симеон, няма ли да споделиш какви са тия толкова неуспешни инвестиции, за да не си повтаряме грешките?

Божееее жива да не бях...
един трезвомислещ човек най-накрая...

Симеоне... искаш по 5 000 на месец?
а колко печелиш сега на месец?
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

В някои случаи собственото жилище е като окови, които не ти дават свобода. На млади години е добре човек да е свободен, ние с мъжа ми 13 години бяхме на квартира, преди да си купим апартамент и мога да кажа, че това са най-щастливите години в живота ми. Вероятно това няма нищо общо с жилището, а просто сме били по-млади, но познавам няколко млади дами, които още като се омъжиха имаха всичко осигурено - жилище, скъпа мебелировка, пари за почивки и какво ли не, обаче семействата им не оцеляха повече от година. Може би трудностите правят живота по-интересен и сплотяват семейството. Искам да кажа още нещо - влагането на луди пари в скъпа мебелировка е най-тъпото нещо, което човек може да направи. Вместо да дадеш 20 000 лв за мебели, по-добре си вземи семейството и го заведи на почивка, на екскурзия, купи на всички по един лаптоп или каквото и да е друго, което ще достави удоволствие на всички. Манията по материални придобивки за мен е пълна глупост. Животът се живее навън, а не в луксозен апартамент, задръстен с вещи. Повечето мебели вкъщи, освен бялата техника, са от времето, когато сме се създали като семейство. Сред тях се чувстваме у дома си и освен това, след някоя и друга година, когато този апартамент ще се продава, няма да ме е яд да ги изхвърля.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

В момента живея спартански и харча колкото основните нужди да са добре покрити.
Старая се да съм практичен понеже по дефолт пръстите ми са малко широки.

Не консумирам глупости от рода на нови телефони, тунинг на колата, розови фанелки, червени маратонки, копринени ризки, кожени якенца, модни прически и прочие популярни атрибути.
Телефонът ми е 4-годишна Нокия, а колата почти не я ползвам - вървя пеш при всяка възможност. Не щот нямам пари за нафта или щот не обичам да карам.

Не се скъпя много-много за неща дето трябват за работата/бизнеса - техника, софтуер, прочие.

Имам един кредит ~ 150 лв/мес.

Не мога да кажа колко харча на месец, щото е на спайкове, ама ако не съм купувал нищо допълнително (като техника/софтуер примерно), ще да е нещо малко под 500лв. Суперпрактичните и целеустремени хора си водят точни сметки ама аз чак за такива работи не ставам.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Скъпа Рак, много пролетарски разсъждаваш. Искаш да ми кажеш, че частната собственост не ти дава свобода? Ами карай кола под наем тогава, живей под наем, какво ти пречи и сега. Жилището има общо с личното/семейното щастие, само когато го няма. Когато има сигурен покрив над главата човек събира сили да гради и мисли за други неща, а не какво би станало, ако утре те изгонят от квартирата и с жената и децата ти останете на улицата. Защото ако си студент с един сак дрехи е ок, ама ако имаш покъщнина и ти трябва камион да се изнесеш, нещата стават малко по-сложни. А пък и трудностите не изчезват, като си купиш жилище, нали? За луксозните мебели съм съгласен с теб, почти. Винаги са ми били смешни хора, които са облечени със скъпи дрехи, имат техника, а в домовете им е като цигански катун.

п.п Ноке, кога ще пускаш форума :lol:
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Скъпа Рак, много пролетарски разсъждаваш. Искаш да ми кажеш, че частната собственост не ти дава свобода? Ами карай кола под наем тогава, живей под наем, какво ти пречи и сега. Жилището има общо с личното/семейното щастие, само когато го няма. Когато има сигурен покрив над главата човек събира сили да гради и мисли за други неща, а не какво би станало, ако утре те изгонят от квартирата и с жената и децата ти останете на улицата. Защото ако си студент с един сак дрехи е ок, ама ако имаш покъщнина и ти трябва камион да се изнесеш, нещата стават малко по-сложни. А пък и трудностите не изчезват, като си купиш жилище, нали? За луксозните мебели съм съгласен с теб, почти. Винаги са ми били смешни хора, които са облечени със скъпи дрехи, имат техника, а в домовете им е като цигански катун.

Стига бре ред...
кой шо я изгони?
ще и реват и ще и се молят да остане и да не се мести...
да не мислиш че читави наематели има под път и над път?
и да я изгонят... веднага - за два дни ще си намери по хубава квартира от предишната...
какво е това мислене твоето закостеняло...
сама ти каза 13 години на квартира докато са били млади.
като са станали голямо и сериозно семейство са си купили.

Ако сложим на един кантар плюсове и минуси на квартира и собствено жилище, в това число и разходите...
извинявай ама чак ме хваща яд че съм накупувал имоти...

В момента местя бизнеса си и освобождава, две помещения...
знаеш ли как ми рева на едното бабата? и ми мрънка...
а на другото оня ми звъня два дена да сме договорили нещо да ми намали цената...

А аз се местя защото ми е тясно...


Сега ако се намери някой герой да ми каже че е по изгодно да купиш отколкото под наем... ще му дам елка и пищов...
да смята и да се гръмне после :)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Бях изчислил, че с около 100лв. на ден мога да си живея супер яко.
Не ми се смята колко са ми разходите, но това ми е стремежът засега ;)
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

В момента наемам едно помещение което струва 2 000 лева на месец. За да купя това помещение ще ми трябват повече от 500 000 лева!
Първо... зор е да извадиш и дадеш толкова пари за постройка, па била тя и в центъра на мизерната столица нали.
мислил ли си 400 000 на лихва в банка колко доходи ще ти носят на месец? 0,8% месечно е средното ? нали така
значи излиза 2 000 за наема и ще ми остават 2 000 за следващия месец :) това са 24 000 годишно. бонус!
а ако си купил ще губиш 25 000 годишно + разходите за ремонт поддръжка такси и данъци.


Погледни го в по малък мащаб...
Апартамент за 100 000 лева. наем 300 лева месечен доход от банка 800 лева... 500 лева си на плюс...

Спрете да мислите като коне с капаци и закостеняли селяни свикнали да имат нива и колиба.
Времената са такива че мобилноста е много важна,
ето аз сменям местоположението на бизнеса си и за да ми е удобно, се налага да сменя и жилището си за да ми е близо и удобно...
Ако бях на квартира... нямаше да ми пука грам... а сега ужас.


СИГУРНОСТА В ЖИВОТА НЕ ТИ ГО ДАВА ЖИЛИЩЯТО!!
ДАВАТ ТИ ГО ПАРИТЕ!

СВОБОДА ЧОВЕЧЕ - СВОБОДА...
МОЖЕШ ЦЯЛА ЗИМА ДА СИ НА ПАМПОРОВО - ЦЯЛО ЛЯТО НА СИНЕМОРЕЦ!!!
А есента и пролетта можеш да обикаляш където ти е кеф!
А ти искаш да си зазидаш СВОБОДАТА И ПАРИТЕ В ЦИМЕНТ И ТУХЛИ?
СТИГА БРЕ ХОРА ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!!!
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Кредитите не са лошо нещо. Стига да не затънеш до уши в тях и да станат неуправляеми - както са примерите с нашите южни съседи - гърците, италианците и др. А и както положението беше в БГ преди и по времето и управлението на Виденов - БСП.

Теглил съм няколко пъти кредити за различни неща. Единият сайт от подписа ми е купен на кредит от човек от от форума. Кредита беше за 1 година, но го изплатих за 6 месеца. Освен че сайта генерираше доходи имах и други доходи от Интернет, така че тези "странични" доходи покриваха вноската. Отделно работя и съм на заплата все още.
 
От: Колко пари харчите на месец? - Колко са ви нужни за да живете нормално.

Парите са хартийки и имат променлива стойност. Днеска имат, утре може да нямат. Помня по едно време баща ми като взимаше заплата няколко долара, знаеш ли какво щеше да стане тогава, ако бяхме под наем? Ами ако утре ЕС и валутата се срине, какво ще правиш бе душа? Като имаш толкова пари, купувай си злато.

Съгласен съм, че номерът е да направиш така, че да не взимаш кредит, за да си купиш жилище. Към това се стремя аз, дано успея някой ден :) Кредити до сега не съм взимал...
 

Горе