Колко пъти сте се влюбвали наистина

Колко пъти сте се влюбвали истински

  • николко

    Votes: 3 9.1%
  • няколко

    Votes: 3 9.1%
  • 1-2

    Votes: 15 45.5%
  • 3-5

    Votes: 7 21.2%
  • 8-12

    Votes: 1 3.0%
  • изгубих им броя

    Votes: 4 12.1%

  • Общо гласове
    33
Преди години бяхме закъсали с едно рено, та от умората от бутане, а и заради студа влязохме в колата и чакахме неволята.А на тротоара един възрастен човек на възраст над 80г имаше в ръката букет и чакаше някого.Дамата, която дойде бе поне на 70.Подари и букета и пожела да я целуне.Реакцията му беше бавна сякаш гледахме от филмова лента , а той в тъмното се опитваше да уцели устните и. Целунаха се.После тя го хвана под ръка и тръгнаха по тротоара.Възрастния ни забеляза в колата и започна виновно и срамежливо да се тупа по палтото, като малко дете направило пакост и някой го е видяло.
Ето това е любовта!!!
 
Преди години бяхме закъсали с едно рено, та от умората от бутане, а и заради студа влязохме в колата и чакахме неволята.А на тротоара един възрастен човек на възраст над 80г имаше в ръката букет и чакаше някого.Дамата, която дойде бе поне на 70.Подари и букета и пожела да я целуне.Реакцията му беше бавна сякаш гледахме от филмова лента , а той в тъмното се опитваше да уцели устните и. Целунаха се.После тя го хвана под ръка и тръгнаха по тротоара.Възрастния ни забеляза в колата и започна виновно и срамежливо да се тупа по палтото, като малко дете направило пакост и някой го е видяло.
Ето това е любовта!!!
Готин пример, трогна ме.
Сещам се за случка не много по темата: преди години бързам да не закъснея за работа след поредния делничен запой предишната вечер. Тъкмо се спирам до кафе машината до работа и една жена на възраст над 50г. изскочи пред мен. Тя отстъпи реда си и започнахме неангажиращ разговор. Пита ме нещо от рода на "бързаш да се събудиш с кафе за работа ли" и аз - "да, кафета, цигари, бира вечерта...все гадни навици, ама много напрежение, не става само работа и т.н.". И тя пристъпи към мен и ми каза "моето момче, не се дерзай толкова. Дай й малко свобода на тая душа да поживее. След време тези спомени ще ти останат, а не работата". Нямам представа защо, но още го помня. Вероятно, защото беше искрена и балансирана (а.к.а. живяла).

Иначе по темата 2 пъти май. Пубертетска и младежка хах.
 
И тя пристъпи към мен и ми каза "моето момче, не се дерзай толкова. Дай й малко свобода на тая душа да поживее. След време тези спомени ще ти останат, а не работата".
Точни думи.
Като се сетя колко влака минаха нехванати, заради моето благоприличие, моята срамежливост и нежелание /прикрита неопитност/.Направо ме е яд, защото съм такъв един идеалист и моралист.Винаги са ме ухажвали по-възрастни момичета и жени от мен, а аз така и не се усещах и изобщо не вдявах. С едната от тези вече гаджета си говориме - А тя ми казва-Аз, ако чаках ти да направиш първата крачка, изобщо нямаше да го сториш.Беше права-нямах смелост да свалям каките.Бях на 32, а тя 43.Обичах я лудо, а ме бе срам на обществено място пред хора да я целуна.
Иначе не съм някой секс спортист, но най-страхотния секс с нея съм правил.Рекорда ми бе 7 пъти за един ден, а не денонощие.Един месец не бяхме се виждали.Никога след нея не съм достигал дори до рекорда, всичко е в ръцете на жената, химията, чувствата и любовта!!!
Затова спомени от работата се забравят, а такива се помнят.
 
Който не се е влюбвал и то жестоко като тийн нищо не знае. Една м* д* г* варненска к*, която не се интересуваше от нищо друго освен SEX...

Има и друго, преди няколко дни видях едно момиче и ей така все едно като в сънищата, но тръгна по някакво кръстовище и се изгуби и не знам дали съм влюбен или си въобразявам. Така или иначе едва ли ще я срещна някога пак а и да я срещна може би няма да я позная.
 
И какво е това ?
На 7:23
 
Големи сте лигльовци, a.k.a. романтици. :p

Влюбването е химичен процес със строго фиксиран срок на годност. Той има за цел да подтикне човеците да се възпроизвеждат. Не го идеализирайте толкова. :)

Влюбвала съм се поне 6-7 пъти и съм разлюбвала, когато се намесят основните фактори: време, битовизми, сцени на ревност.

п.с. така и не срещнах мъж, от когото да поискам да имам дете, обаче. Никога не съм искала да ставам майка и никой не успя да промени възгледите ми в тая посока. :)
 
И аз имам един приятел, доста добър, който често се влюбва. Последно време се виждаме рядко, къде инцидентно, къде планирано, но всеки път ако сме навън в компания има "нова любов", с която се запознавам. Вече спрях и да им помня имената. Но ако я видя поне 2-3 пъти с него, гледам да го запомня. Имал съм случаи, в който съм се запознавал за втори път с някоя негова любов. Щях да го разбера, ако беше само секса, но то се бил влюбвал, което прави играта му сложна. Само секс и ей така, виждане от време на време да си изкарат добре е друго, и някак по-лесно. :)
 
Има и друго, преди няколко дни видях едно момиче и ей така все едно като в сънищата, но тръгна по някакво кръстовище и се изгуби и не знам дали съм влюбен или си въобразявам. Така или иначе едва ли ще я срещна някога пак а и да я срещна може би няма да я позная.
Много си зле... защо за бога не я проследи до тях??!

Влюбвала съм се поне 6-7 пъти и съм разлюбвала, когато се намесят основните фактори: време, битовизми, сцени на ревност.
Не ти харесаха варената царевица ли, какво стана? :rolleyes:

п.с. така и не срещнах мъж, от когото да поискам да имам дете, обаче. Никога не съм искала да ставам майка и никой не успя да промени възгледите ми в тая посока. :)
Много демоде това... В днешно време жените като не харесат мъж, си харесват някоя епруветка за баща.
 
Има 2 типа хора влюбчиви и невлюбчиви.Може би зависи от характера и случки от миналото.И двата имат своите плюсове и минуси.
Спомням си една случка.С приятел сме седнали на лаф и аз си ближа раните от поредната раздяла с момиче и той ми се чуди.Как е възможно.Ходиш,ходиш-разделяте се продължаваш напред ми вика.Никога не вярвам на жените- клецаш и бягаш.Попита ме колко е траяла първото ми влюбване и връзка.Отговорих му - цели три с раздели и събирания луди години в средното и ни раздели моята казармата, а и тя мигрира с техните в чужбина.Ето там е причината за твоите влюбвания ми отговори, създал си някакъв стереотип и гониш него..
Знаеш ли моята първа връзка колко беше.Нашите държаха барче и аз ходих да им помагам, а и вечер , като нямаше много хора - аз заключвах.Бях на 16 години, но изглеждах по-голям.Една вечер една позната на майка ми около 36години беше в барчето. Бяхме сами и си пийваше.Говорехме как върви училището и тук работата.Каза ми прави ми компания-сипи си нещо-няма да кажа на вашите.Приомите на лъвицата и заплютия обект.
И се озовахме в леглото.На следващия ден толкова много бях влюбен.Първите трепети на любовта.Мислех за нея, чаках да дойде да се видим,липсваше ми.Направо летях , постоянно гледах клиентите, но тя така и не идваше.Исках любовта и, ласките и, вниманието и, да бъдем заедно - такива мисли ме обхващаха.Това ми бе сефтето.Постепенно осъзнах, че бях обезчестен и захвърлен, като парцал-ненужна вещ.И в мен любовта се превърна в омраза.Започнах да мразя жените.От тогава девиза ми е клецаш-бегаш.Това е! Никакви сополи и обеснения.Ето това ни различава.Може би и аз, ако имах тригодишна първа връзка и аз щях да търся подобното с другите.
След този разговор той толкова жени еднодневки изчука, че не му броях бройката.Иначе приятеля ми е доста привлектелен.Всяка жена има тип за харесване, а той е от този род мъже, дето е симбиоза от всички мъже в едно.
Събираме се няколко мъже на масата, а жените само него гледат и свалят.А може би му се носеше славата на коцкар и те искат да опитат:)
 
Последно редактирано:
В днешно време жените като не харесат мъж, си харесват някоя епруветка за баща.
Да, усложненията по тоя начин са много по-малко. Евентуално отглеждаш само едно дете. Казвам евентаулно, щото при епруветките има риск да се народят повечко деца.

Не ти харесаха варената царевица ли, какво стана?
Не, на мен не ми хареса, че се очаква да клопам разни тенджери. :)

Ето там е причината за твоите влюбвания ми отговори, създал си някакъв стереотип и гониш него..

Може би е точно така - първата връзка формира някакъв модел. Моята продължи 5 години и вървеше стремглаво към брак, от който избягах панически, като се натресох на пълен психопат. :)
 
Много си зле... защо за бога не я проследи до тях??!
То и аз си зададох този въпрос.
 
What is this?
 
Влюбването е химичен процес със строго фиксиран срок на годност. Той има за цел да подтикне човеците да се възпроизвеждат. Не го идеализирайте толкова. :)
Така е, научно доказан факт. Това важи обаче и за всички останали емоции и чувства като болка, гняв, завист, еуфория, щастие, нещастие, работа в екип, конкуренция и много други.

Така работи природата - като махало, а ние сме под шапката на нейните закони. Какво предлагаш да правим, следвайки твоята логика? Да спрем да сме емоционални? Дай тогава да не се борим, защото все ще загубим. Нека не се стремим към мир, защото все ще има война, нито към разбирателство, защото все ще има конкуренция, съвернование и разните му там житейски подводни камъни.

Не ме разбирай погрешно - напълно съгласен съм, че това е химичен процес, но не го прави маловажен.
Именно подобни химични и физични процеси те карат да се бориш против тиранията, липсата на свобода, подтисничество, стремеж за развитие и така нататък.

То и слънцето е една огромна машина за химични процеси, а виж какъв живот твори (и разрушава де).

Все още не сме еволюирали достатъчно, но като хора смея да кажа, че се справяме добре.

Опознаваме природата, нас си и космоса, доколкото имаме необходимия капацитет, технология и желание за времето си.

Научихме, че хората не са моногамни същества, научихме и от какво има нужда мозъка, за да сме "щастливи" и в момента работим по варианти да се запази човечеството като общество, като същевремено всеки опитва да извлече най-доброто за себе си и развитието си.

За подобен баланс на природата (Вселената) са й били необходими милиарди години. Смятам, че за нашето кратко съществуване се справяме доста по-бързо и умело именно защото сме продукт (layer) на природата.

А това, че не ти допадат органиченията от съжителството с партньор, както и произтичащите последствия (омръзване, ревност, притръпване), и задължения (готвене, чистене, деца) говори за желание за пълна свобода или нежелание за поемане на отговорност. Нямам против, даже напълно те разбирам, но парадокса е, че ако няма ограничения както закона за гравитацията, константата на Планк, формулата на Айнщайн за ограничение на скоростта, както и тези на Максуел...живота все още щеше да е в сингулярност, защото няма никакви ограничения и т.нар
"Съществуване/проявление" няма как да го има, ако всичко е позволено.

Парадоксално, но именно ограниченията са "причината" за съществуването. Вземи за пример, ако ги нямаше 4-те основни супер сили на вселената - електро-магнетизъм, гравитация, силно и слабо ядрено взаимодействие. Какъв живот без тях Нанди? Като в матрицата - безкрайно бяло поле, само че няма да има цвят, защото няма фотони, които да следват физически закони, нито пространство и т.н.

Да ми кажеш, че не искаш партньор, деца и произтичащите от тях последствия е все едно да кажеш, че не искаш да се раждаш и живееш, защото все някога ще умреш. Твое мислене, мнение и право на воля де :)
 
Последно редактирано:
Така е, научно доказан факт. Това важи обаче и за всички останали емоции и чувства като болка, гняв, завист, еуфория, щастие, нещастие, работа в екип, конкуренция и много други.

Така работи природата - като махало, а ние сме под шапката на нейните закони. Какво предлагаш да правим, следвайки твоята логика? Да спрем да сме емоционални? Дай тогава да не се борим, защото все ще загубим. Нека не се стремим към мир, защото все ще има война, нито към разбирателство, защото все ще има конкуренция, съвернование и разните му там житейски подводни камъни.

Не ме разбирай погрешно - напълно съгласен съм, че това е химичен процес, но не го прави маловажен.
Именно подобни химични и физични процеси те карат да се бориш против тиранията, липсата на свобода, подтисничество, стремеж за развитие и така нататък.

То и слънцето е една огромна машина за химични процеси, а виж какъв живот твори (и разрушава де).

Все още не сме еволюирали достатъчно, но като хора смея да кажа, че се справяме добре.

Опознаваме природата, нас си и космоса, доколкото имаме необходимия капацитет, технология и желание за времето си.

Научихме, че хората не са моногамни същества, научихме и от какво има нужда мозъка, за да сме "щастливи" и в момента работим по варианти да се запази човечеството като общество, като същевремено всеки опитва да извлече най-доброто за себе си и развитието си.

За подобен баланс на природата (Вселената) са й били необходими милиарди години. Смятам, че за нашето кратко съществуване се справяме доста по-бързо и умело именно защото сме продукт (layer) на природата.

А това, че не ти допадат органиченията от съжителството с партньор, както и произтичащите последствия (омръзване, ревност, притръпване), и задължения (готвене, чистене, деца) говори за желание за пълна свобода или нежелание за поемане на отговорност. Нямам против, даже напълно те разбирам, но парадокса е, че ако няма ограничения както закона за гравитацията, константата на Планк, формулата на Айнщайн за ограничение на скоростта, както и тези на Максуел...живота все още щеше да е в сингулярност, защото няма никакви ограничения и т.нар
"Съществуване/проявление" няма как да го има, ако всичко е позволено.

Парадоксално, но именно ограниченията са "причината" за съществуването. Вземи за пример, ако ги нямаше 4-те основни супер сили на вселената - електро-магнетизъм, гравитация, силно и слабо ядрено взаимодействие. Какъв живот без тях Нанди? Като в матрицата - безкрайно бяло поле, само че няма да има цвят, защото няма фотони, които да следват физически закони, нито пространство и т.н.

Да ми кажеш, че не искаш партньор, деца и произтичащите от тях последствия е все едно да кажеш, че не искаш да се раждаш и живееш, защото все някога ще умреш. Твое мислене, мнение и право на воля де :)
Ама, ми6-е, това, дето си го взел за отправна точка на пространния си философски труд, имаше за цел единствено да успокои момците по-горе, които така жално се тюхкаха за изгубени/пропуснати любови.

В никакъв случай не смятам, че трябва да се лишаваме от емоции, понеже съзнавам, че са донякъде плод на химична реакция в мозъка. Казвам ''донякъде'', щото по никакъв начин не изключвам душата. Според много религиозни и философски учения именно тя, а не мозъкът е отговорна за емоциите и аз вярвам твърдо в това, без да изключвам чисто физиологичните капани, които природата ни е заложила, за да се плодим. :)

Иначе съм напълно съгласна с казаното от теб. Включително много точно си доловил нежеланието ми да имам деца - свободолюбивост + нежелание за поемане на толкова голяма отговорност + (бих добавила) кармична обремененост. Допускам, че в някой предишен живот съм имала твърде много деца и съм решила в този да си почивам. :) Може дори да съм умирала при раждане, защото изпитвам панически ужас при мисълта за бременност. o_O
 
защото изпитвам панически ужас при мисълта за бременност. o_O
Аз пък мислех, че нежеланието ти за бременост е , заради това, че харесваш жени.
Та за първата ми средношколска любов и тя се страхуваше и то много преди открито да демонстрират джендърите.Времената бяха патриархални.А аз, за да я дразня и викам, че 4-ри деца ще и направя.А тя викаше ти ли ще ги раждаш и имитираше кокошка снасяща яйца
 
Аз пък мислех, че нежеланието ти за бременост е , заради това, че харесваш жени.
Та за първата ми средношколска любов и тя се страхуваше и то много преди открито да демонстрират джендърите.Времената бяха патриархални.А аз, за да я дразня и викам, че 4-ри деца ще и направя.А тя викаше ти ли ще ги раждаш и имитираше кокошка снасяща яйца
Никога жена не ме е привличала сексуално, но има много жени, на които искрено се възхищавам. Понякога се е случвало да говоря за някоя страхотна жена с такова обожание, че са ме питали дали не плувам на другия бряг. Не, стандартно-скучна съм си. :)
 
не лъжи
Бързо те пуснаха тоя път. Кво, натъпкаха те с хапчета и ти върнаха фабричните настройки? Надявам се да си бил кротък и да се е разминало с ризката с дългите ръкави. :)
 
Бързо те пуснаха тоя път. Кво, натъпкаха те с хапчета и ти върнаха фабричните настройки? Надявам се да си бил кротък и да се е разминало с ризката с дългите ръкави. :)
Жена да не харесва жена... а по моя въпрос може би стана добре така, да си намигаме, да се харесваме с някоя от разстояние, щото си има граници.
 
Жена да не харесва жена... а по моя въпрос може би стана добре така, да си намигаме, да се харесваме с някоя от разстояние, щото си има граници.
Жена ти те хвана и те наби, а?

От какво разстояние си намигате? Мисълта ми е: човек с по-слабо зрение ще може ли да види, че му намигат?
 

Горе