Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

в ринг мола има бриколаж.

банките в парадайз са с опашки

за ейч ем бях чел оборот за 2013г 10млн. евро за всичките им 7-8 магазина, само в молове
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Ейч Ем не знам какво продават в БГ но тук като ме вкара някой път жената и главата не може да ми го роди как нормален човек би си купил тия парцали - Нито са марка като марка (тук са позиционирани много ниско) нито имат някакви хубави дизайни, а цените им като на марковите дрехи като са на промоция в другите магазини.

Ако Примарк отворят в БГ то сигурно ще се избият кифлите още на вратата на магазина. Те пак продават същите боклуци но поне са на цени от по 3-5-7 паунда
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Ейч Ем не знам какво продават в БГ но тук като ме вкара някой път жената и главата не може да ми го роди как нормален човек би си купил тия парцали - Нито са марка като марка (тук са позиционирани много ниско) нито имат някакви хубави дизайни, а цените им като на марковите дрехи като са на промоция в другите магазини.

Ако Примарк отворят в БГ то сигурно ще се избият кифлите още на вратата на магазина. Те пак продават същите боклуци но поне са на цени от по 3-5-7 паунда

Прав си, ама не баш - позиционирани са ниско и цените са им ниски, за маркови стоки няма да говорим - НМ са под мидъл клас, среден клас са си Масимо Дути, Томи, Гант и тн. Праймарка са много зле ( там пазаруват.... немам думи кви малоумници )....
 
Съгласен съм. Пълен шит са им нещата на H&M. Наскоро брачед ми прави магазина (някакво мега луксозно изпълнение). Каза, че в Парадайса се избивали след 6 часа. Имайте предвид, че специално този мол ще е миропомазан с метро станция, лично за него. Не е за него де, но може да сте сигурен, че ще направят един бърз шор кът към него от станцията. За разлика от него, този на бул. България е пълно мъртвило. Та мисля, че в цената на квадрата и това е един критерии - къде си на пазара и колко си популярен и посещаван.
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Абе те хубаво имат метро ама от хладиника не се отива за никъде - Ще е удобен само на локално живеещите не виждам как някой от запад север или дори южната част ще ръгне с метро да ходи до там - По скоро ще го извади концепцията му със забавленията - Както и този на околовръстното - Хората ще ходят специално до там заради атракциите

В Младост също има някакъв МОЛ до метро станция - Метро Сити ли беше на спирката на метрото ама там май е пълно мъртвило и наемите са доста ниски - Такава съдба скоро очаква и голяма част от по старите молове ще оцелеят само най големите.
 
Re: От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Абе те хубаво имат метро ама от хладиника не се отива за никъде - Ще е удобен само на локално живеещите не виждам как някой от запад север или дори южната част ще ръгне с метро да ходи до там - По скоро ще го извади концепцията му със забавленията - Както и този на околовръстното - Хората ще ходят специално до там заради атракциите

Абе от бул. Черни връх и ж.к. Лозенец ще си го предпочитат от този на Хемус долу....как беше Сити мол май. ;) Ама как за точно 5 години се напълнихме с толкова много молове. Аз дори вече се чудя колко са? Станаха ли 10? :)Говоря за София.

В Младост също има някакъв МОЛ до метро станция - Метро Сити ли беше на спирката на метрото ама там май е пълно мъртвило и наемите са доста ниски - Такава съдба скоро очаква и голяма част от по старите молове ще оцелеят само най големите.

Бях в този мол на изпит, пълна трагедия беше. ;) Празен, скучен и точно в нищото. А паркинга му е леш. Срещу Хепито се намира....жестока излагация с него. Дори мислех, че не е мол докато някой не го нарече така. :)
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

При цена от 5 евро на квадрат за топ място трябва да е доста спрял - Като пуснат станцията на метрото може би ще се пораздвижи
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Хубава тема, та да добавя и моите 2 цента.

Средните приходи/разходи от първата страница са ок за анализ от самолет; т.е. стават, но за по-точна сметка трябва да се включи. сезонност, стратегия, най-добър и най-лош вариант. Би ли си струвало ако помещението е на загуба 11 месеца, а в месец 12 се избие всичката риба в мола? Или пък как да се направи смесена интернет със традиционен магазин промо серия от продажби/поддръжка/консумативи. Другото важно в уравнението е тайминга: в не добри времена, ако може да се сключи наистина добра лизинг сделка, позволяваща sub-lease, то тогава няма лошо да се опита.
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Една от най-добрата локация е мола на Стамболийски, ако говорим за София, а най-големи са Парадайса и големия кораб на Ситняково съответно и с най-много забавлвния което привлича посетители.

За Стамболийски Мол София май беше взимат рекет от оборота със сигурност както спомена колегата сънсторм , той един от най-малките заедно с този на хемус, но пък по-малката площ и добрата локация гарантира по-голям човекопоток на квадратен метър, всичко това трябва да се взима под внимание, за мен да си съсобственик на мол е по-голяма оферта, но там са малцина миропомазаните[emoji12] .
 
От: Колко са Наемите в МОЛ-овете в София

Обионе проблема е че няма как да получиш реални данни за посещаемостта и всички други важни данни за да си направиш реален бизнес план - Точно това ползват моладжите за да те заковат за дълъг договор и после реване.
Ако в договора има клауза за лесно излизане - например 3 месеца предизвестие и без наказателни глоби и тн. не е проблем човек да опита ама с тия техните номера за 5-10 години договори си е пълна лудост да трябва да си фалираш фирмата само за да спреш един договор.

Байморе - Ако взимат само % от оборота няма проблем да им подпиша договор 5 години - Ако не им е качествен трафика си е за тяхна сметка - Няма продажби не взимат наем - Аз и да не съм на печалба поне реклама ще си правя и ще си популяризирам бранда.
 
Здравейте. Не знам дали тук е мястото,но някой знае ли от къде мога да пазарувам детски дрехи турско производство на едро,но на изгодни цени. Много ще съм ви благодарна,ако имате инфо.Има една жена ,която продава комплекти детски на 9 лв а представете си на колко ги взима. Няма да ми каже със сигурност от къде пазарува. Обиколих Илиенци,но все удрям на камък.
 
Всички го удариха през просото, не е тук мястото и едва либси разгледала темата и какво общо има дискусията свързана с моловете, която е доста интересна с това, което питаш?

И да не е съвсем оффтопик ще се намеся и ще кажа, че към моловете могат да се причислят и кино Арена, там са още по брутални към заведенията за хранене и договорите са убийствени.
 
От една група:

AboMarket предлага наемане на търговска площ.

16177524_10155661734206102_6699436930953578138_o.jpg


16177901_10155661734536102_576560658722738221_o.jpg


16299941_10155661735556102_3915754398486995801_o.jpg


upload_2017-2-10_21-52-23.png
 

Горе