Колко са милионерите в България?

От: Колко са милионерите в България?

Blinky, милионерите са там, където има бизнес, строги правила, индустрия, кадри. Там където има хаос и мизерия, милионерите са мутри.
 
Re: От: Колко са милионерите в България?

Blinky, милионерите са там, където има бизнес, строги правила, индустрия, кадри. Там където има хаос и мизерия, милионерите са мутри.

МММ, не мисля. Милионерите правят бизнес там, където е благоприятно, а живеят където си искат. Нали обсъждаме милионерите, а не бизнес средата и кои е мутра, кой читав предприемач. И ние в един по-добър свят щяхме да правим пари от форума, но мал шанс, нали? :) Не се оплакваме, продължаваме. ;)
 
От: Колко са милионерите в България?

Blinky, милионерите са там, където има бизнес, строги правила, индустрия, кадри. Там където има хаос и мизерия, милионерите са мутри.

Е то в цяла Източна Европа не е чак толкова различно пък си има милионери достатъчно :) Много крайно го даваш според мен, истината е малко по-сив цвят между черното и бялото според мен :)
 
От: Колко са милионерите в България?

Blinky, е не може всеки да като bg-mamma :Д
 
Re: От: Колко са милионерите в България?

Blinky, е не може всеки да като bg-mamma :Д

ХАХА, или Калдата, или офролд или други, нали. :) Да са живи и здрави. :)

Важното е, че има милионери тук, и се възхищавам на тези, които са успешни по честен начин. Другите не може да са ми пример в нито едно отношение. ;)

Сега един приятел занимаващ се с търговия на коли мисли да се пробва с производство, което ще изнася. Какво му е лошото? Друг приятел ще прави сайт за навън. Четвърти - ориентира се да купи някой парцел в Гърция, за да направи къмпинг. Милионерите не е задължително да са направили милионите си тук.
 
От: Колко са милионерите в България?

Е то в цяла Източна Европа не е чак толкова различно пък си има милионери достатъчно :) Много крайно го даваш според мен, истината е малко по-сив цвят между черното и бялото според мен :)
О, не, напротив. Щом бачкам тук, значи съм оптимист. Работя с много различни мениджъри, доставчици на опаковки, пластмасови детайли, метални части, кабели, производители на инструменти и матрици, фармацевтични търговци, статистически и маркетингови агенти. И мнението ми не е депресарско, то просто е реално. Имам възможността да наблюдавам бизнеса в БГ от кухнята, не защото съм някой патрон, а поради спецификата на работата ми.
 
От: Колко са милионерите в България?

Ето признавам си :)8):lol:

Ей ся ща отвлекъ , докат` не ми дадеш 800 лева да си взема нови гуми, няма да та пускам.:roll:
 
От: Re: От: Колко са милионерите в България?

ХАХА, или Калдата, или офролд или други, нали. :) Да са живи и здрави. :)

Blinky , интересното при бг-мамма е че повечето мнения във форума са тотално off topic, нищо общо с целта на форума, просто хората са имали потребност и са използвали форума. После на някой му е светнало и направили forum.all.bg за всичко и всякакви дискусии, но вече е късно, хората си знаят едно и си стоят там :) Иначе, поздравления за хубавия форум, дори да не носи парички е страхотен и много полезен :) Клонингите на твоя форум по света обаче носят доста пари, някои даже взимат месечен абонамент, защото инфото вътре е наистина ценно :) Идеята не е лоша, просто явно аудиторията не е добре.
 
От: Колко са милионерите в България?

За какво са ви тези милиони, на мен ми стига 20 лева да изкарам днес, да не стоя гладен и за какво са ми повече пари или пък да ставам известен :D.
 
От: Re: От: Колко са милионерите в България?

Blinky , интересното при бг-мамма е че повечето мнения във форума са тотално off topic, нищо общо с целта на форума, просто хората са имали потребност и са използвали форума. После на някой му е светнало и направили forum.all.bg за всичко и всякакви дискусии, но вече е късно, хората си знаят едно и си стоят там :) Иначе, поздравления за хубавия форум, дори да не носи парички е страхотен и много полезен :) Клонингите на твоя форум по света обаче носят доста пари, някои даже взимат месечен абонамент, защото инфото вътре е наистина ценно :) Идеята не е лоша, просто явно аудиторията не е добре.
Добра идея е това с месечния абонамент.1 лв на месец да е таксата на 18 000 потребители си е цифра :)
 
От: Колко са милионерите в България?

Силно ме съмнява 1000 потребители да си платят абонамента, пък камо ли 18 000.
 
От: Колко са милионерите в България?

Според мен, биха плащали, ако всеки път когато питат въпрос свързан с бизнес им се отговаря от професионалист/и , които са навътре в нещата и се занимават с това и реално могат да им помогнат. Даже това си е идея за цял сайт :) Плащаш за всеки въпрос :)
 
Re: От: Re: От: Колко са милионерите в България?

Blinky , интересното при бг-мамма е че повечето мнения във форума са тотално off topic, нищо общо с целта на форума, просто хората са имали потребност и са използвали форума. После на някой му е светнало и направили forum.all.bg за всичко и всякакви дискусии, но вече е късно, хората си знаят едно и си стоят там :) Иначе, поздравления за хубавия форум, дори да не носи парички е страхотен и много полезен :) Клонингите на твоя форум по света обаче носят доста пари, някои даже взимат месечен абонамент, защото инфото вътре е наистина ценно :) Идеята не е лоша, просто явно аудиторията не е добре.

Да, така е. Шанс, както казах. Но какво от това, всичко ще си дойде на мястото. Няма схема, която да се плаща за престой тук. ;) Все пак сме здраво и силно общество, не сме като държавата - да цоцаме. ;)

Важно е да си помагаме, къде сме без да го правим. ;)
 
От: Колко са милионерите в България?

С помощ пари не се правят, само добър човек се става :beer: Шегувам се разбира се, форума е главно да си помагат хората :) Но ако форума дава наистина ценно инфо то много хора не биха се поколебали да взимат такса за това :)
 
От: Колко са милионерите в България?

Не знам за България, но в момента според последните проучвания в света има ~ 15 милиона милионера (+ нелегалните), които разполагат с ликвидни средства 1$M +, без да включваме имоти, коли и други. Тоест 0,2% от населението на земята са истински милионери или един на всеки 494 човек, ако сте от тях радвайте се8)
 
От: От: Колко са милионерите в България?

Не знам за България, но в момента според последните проучвания в света има ~ 15 милиона милионера (+ нелегалните), които разполагат с ликвидни средства 1$M +, без да включваме имоти, коли и други. Тоест 0,2% от населението на земята са истински милионери или един на всеки 494 човек, ако сте от тях радвайте се8)

А само 1,2 % от тези 15 милиона са мултимилионери с 30$ M +
 
Re: От: Колко са милионерите в България?

Не знам за България, но в момента според последните проучвания в света има ~ 15 милиона милионера (+ нелегалните), които разполагат с ликвидни средства 1$M +, без да включваме имоти, коли и други. Тоест 0,2% от населението на земята са истински милионери или един на всеки 494 човек, ако сте от тях радвайте се8)

Хубави статистики. Не е зле. Като цяло на всеки 494 да има един милионер не е никак лошо съотношение. ;)
 
От: Re: От: Колко са милионерите в България?

Хубави статистики. Не е зле. Като цяло на всеки 494 да има един милионер не е никак лошо съотношение. ;)

Лошото е, че са фокусирани в определени райони и средната им възраст е около 63 години. Например в САЩ (2016г.) около 1,8 % от населението са милионери, а само около 100 000 от тях разполагат с 5M+, тоест индустриалци направили парите си от производство, независимо дали е под формата на продукт или нещо материално. => От тези 1,8 %, 90 % са на средна възраст 63 години и по професия са високообразовани специалисти = доктори, адвокати, инженери, архитекти и други. Това означава, че специалистите в тези страни заработват неземно раздути пари, за разлика от други региони: Индия, Китай, Южна Америка.

В Европа.
Германия в момента има около 1 140 000 милионера, а само ~ 7000 от тях са с 5M+
UK има около 700 000 милионера, а само ~ 7500 от тях са с 5M+
Франция има около 500 000-600 000 милионера, а само ~ 5000 от тях са с 5M+
Швейцария има около 450 000 милионера, а само ~ 4500 от тях са с 5M+


**Растежът на Германските милионери е най-бавен в последните години (с около 1%), за разликата от другите страни в Западна Европа (3-5 % на година)

В света нещата седят по следния начин:
(Данни за 2016)

Африка
Население 1 200 000 000 / Само около ~ 170 000 милионера = 0,01 от населението на Африка са милионери. Следователно тези хора, които са били експлоатирани от колониалните сили, рано или късно ще потърсят възмездие и тези миграционни вълни сега ще ни се струват като приказка, когато тръгнат десетки милиони от там към Европа.
****
Европа
Населениe 738 785 000 / Около ~ 4,5 милиона милионера = 0,6 % от населението на Европа са милионери в момента
****
Азия и Океания

Населениe 4 469 454 000 / Около ~ 5,3 милиона милионери = 0,11 % от общото населението на Азия и Австралия и Океания са милионери
****
Близкият изток

Населениe 420 000 000 / Около ~ 700 000 милионера = 0,16 % от населението от Близкия изток са милионери в момента
****
Латинска Америка

Население 635 000 000 / Около ~ 540 000 милионера = 0,08 % от населението от Латинска Америка са милионери в момента. Предполагам ще имат общи социални революции с Африка в бъдеще.

Бележка: Само в Латинска Америка имат отрицателен ръст
****
Северна Америка ( САЩ и Канада)

Население: 367 000 000 / Около ~ 5 500 000 милионера = 1,56 % от общото населението на Канада и US са милионери в момента.

*******************
Лошото е, че 95 % милионерите са фалшимент. Второто лошо е, че за съжаление в днешно време все по-голяма част от богатите хора правят парите си от фондови борси, търговия с ценни книжа, валутни спекулации или с други думи "правят от парите пари, от нищото нещо". Ако богаташите бяха само истински индустриалци, светът щеше да е чудесен.

*******************
Милиардерите в света за 2016 са между 1700-1900
 
Последно редактирано:
От: Колко са милионерите в България?

Пробвай се да пуснеш обява за кадри, които да вършат нещо по-различно от продажба на бурми и виж какви кандидати ще ти се набримчат. Не се майтапя. Наистина се пробвай се да потърсиш млад електрончик, инженер с езици, програмист на контролери, сис-админ за UNIX или нещо от сорта. Ще ти падне ченето!

Доста късно се включвам в темата и малко офтопик - но проблема са само и единствено малоумните работодатели.
Има нормални работодатели, които успяват да си намерят кадри. Има и малоумни такива с абсурдни изисквания - наример от цитата "инжинер с езици". Множествено число!? Езици!? Какви езици!? Имам дузина познати, които не говорят език различен от английски, пък си намират изключително доходоносни позиции в държави, където английския не е официален език, дори 2-ри език не е (швейцария, германия, скандинавието са само примери).
Българския пишман работодател, обаче, иска езиЦИ. Кому са нужни 2-3 чужди езика, ако не е преводач!? Не че езиЦИте не са плюс, но факта, че пишманците го слагат като изискване ги обрича на "недостиг" на кадри. И за череша на фекалената торта - назначените кадри говорят англиНски - "холоу мини мис мартин" (my name is martin) и немски -"СШАЙЗЕ" - толкоз им са езиЦИте.
Жалко е, само че езиЦИте не са единственото откровенно малоумно изискване към евентуалните кадри ;)
 

Горе