Колко са милионерите в България?

От: Колко са милионерите в България?

Между 200 и 10 000 :lol:
 
Чета цифри от 200 до 10,000 в интернет... Някакви идеи?

Според днес.бг:

България в момента има около 10 000 милионери. България отгледала 5-има милиардери.

100% в това число влизат и милиардерите. :)

П.П: Преместих темата в Бизнес секцията.
 
От: Колко са милионерите в България?

Вижте си колко са официално в НСИ или вижте над 1 милион колко са депозитете
 
то зависи как го бройш :) едно време леле как звучи ... та 2007 по време на имотния бум бяха много повече "милионерите на хартия"

оставилати бабати 3 декъра нива до плажа...300 евро квадрата Х 3000 квадрата бам един милион почти във евро.... въпроса колко го разкешиха милиона.. че някой чакаха да им го изкупят 600 -2000 евро... и да станат мултимилионери...

едно приятелско семейство иначе са милонери на хартия... но живеят с около 3000 лв на месец... имаха парцелче в гео милев и се построй хуабва кооперациякоято се разпродаде по 1500 евро та дадоха им 3 апартамента по 120 квадрата някъде (по малки са от тристайна панелка 84 квадрата но се водят 120) и единия от магзините ... като го сметнеш на тази цена излизат милионери.... иначе наем на магазина и две заплати общо ги събират сумата която споменах (два са недовършени на шпакловка и замазка)
 
От: Колко са милионерите в България?

А това, че превърташ на година по няколко милиона като оборот през фирмата, броиш ли се към милионерите, макар че капитала в Търговския регистър ти е 10 лева :D?
 
От: Колко са милионерите в България?

Не знам, изключително малко информация има по-въпроса :) Тази статия от razkritia.com е на съвсем различно мнение...(не мога да поствам линкове все още) "Mилионерите в България се превръщат в изчезващ вид и броят им стана все по-малък от година на година. Според последните сведения от Националната агенция по приходите, за 2013 броят на милионерите у нас е едва 147. Справката показва още, че общата сума, която са спечелили най-богатите родни предприемачи е 305.3 милиона лева.

В сравнение с 2012 година, броят на милионерите в България значително е намалял. През по-миналата година те са били 248, а сумата, която са декларирали е над 587 милиона лева."
 
От: Колко са милионерите в България?

Не знам, изключително малко информация има по-въпроса :) Тази статия от razkritia.com е на съвсем различно мнение...(не мога да поствам линкове все още) "Mилионерите в България се превръщат в изчезващ вид и броят им стана все по-малък от година на година. Според последните сведения от Националната агенция по приходите, за 2013 броят на милионерите у нас е едва 147. Справката показва още, че общата сума, която са спечелили най-богатите родни предприемачи е 305.3 милиона лева.

В сравнение с 2012 година, броят на милионерите в България значително е намалял. През по-миналата година те са били 248, а сумата, която са декларирали е над 587 милиона лева."
Истина е. До преди 1-2 години можеше да се прави нормален бизнес. Сега е страшно. Не знаеш утре с каква идиотщина законотворците ще те изненадат. Башка, че администрацията тотално е спряла да работи. Всичко се урежда по втория начин, ако искаш да стане нормално бързо.
По-лошото е, че няма и млади хора, които да наемеш да работят. И много пари да им даваш, пак ги няма. Бягат на запад като разпрани. Тук са останали само някакви джанки, които като им кажеш да направят нещо по-сложно и ти казват - "Аз да не съм завършил Сорбоната, бе!". Скоро време може да си внасяме интелекти от Индия или Виетнам.
 
От: Колко са милионерите в България?

Хахаха, не лоша идея, само дето интелигентните Индийци, Виетнамци и подобни ходят на много по-добри места от България, главно USA и UK :D За наемане срещу добра сума винаги ще има кадърни кадри според мен , не всички бягат :) Просто плащат малко в България и това си е :)
 
Последно редактирано:
От: Колко са милионерите в България?

Хахаха, не лоша идея, само дето интелигентните Индийци, Виетнамци и подобни ходят на много по-добри места от България, главно USA и UK :D За наема винаги ще има кадърни кадри според мен , не всички бягат :)
Пробвай се да пуснеш обява за кадри, които да вършат нещо по-различно от продажба на бурми и виж какви кандидати ще ти се набримчат. Не се майтапя. Наистина се пробвай се да потърсиш млад електрончик, инженер с езици, програмист на контролери, сис-админ за UNIX или нещо от сорта. Ще ти падне ченето!
 
От: Колко са милионерите в България?

Пробвай се да пуснеш обява за кадри, които да вършат нещо по-различно от продажба на бурми и виж какви кандидати ще ти се набримчат. Не се майтапя. Наистина се пробвай се да потърсиш млад електрончик, инженер с езици, програмист на контролери, сис-админ за UNIX или нещо от сорта. Ще ти падне ченето!

Предлагай заплата с максимум 15% по-малка от тази която ще взимат извън България и никой няма да бяга :) Главната причина за чужбина е заплащането в България :)
 
От: Колко са милионерите в България?

Предлагай заплата с максимум 15% по-малка от тази която ще взимат извън България и никой няма да бяга :) Главната причина за чужбина е заплащането в България :)
Хаха, да бе! Кой работодател в БГ си дава на служителите заплати от по 2 000 евро? Той ако трябва да плаща толкова, по-добре да отвори предприятие в друга европейска държава. Поне ще има някаква стабилност.
 
От: Колко са милионерите в България?

Хаха, да бе! Кой работодател в БГ си дава на служителите заплати от по 2 000 евро? Той ако трябва да плаща толкова, по-добре да отвори предприятие в друга европейска държава. Поне ще има някаква стабилност.

Хехе, е ти хем искаш това, хем онова :) Разбирам, че навънка са по-високи стандартите и всичко е по-скъпо, но в България не се плаща дори и като съотношение приблизителна сума спрямо развита страна, плаща се унизително ниско. Знам фирми с европейски заплати , които не се оплакват от липса на кадри :) Ще бягат...няма как :)
 
От: Колко са милионерите в България?

Знам фирми с европейски заплати , които не се оплакват от липса на кадри :) Ще бягат...няма как :)
Всички фирми с европейски заплати в моемнта имат затруднения с кадрите. Питай и получи актуална информация, ако не ми вярваш. От както премахнаха работните визи януари месец, започна да става страшно. Индустрията е свалена на колене. Добре, че има стари кадри - възрастни хора на по 45-55 години, които имат знанията, но нямат вече хъса да работят за много пари и са избрали да си останат тук. Или не знаят бъкел английски и изпитват ужас да започнат на ново място. На тях в момента се крепят повечето индустриални предприятия в държавата.
 

Горе