Колко сме (не)грамотни!!!

От: Колко сме (не)грамотни!!!

Не знам, но ако аз съм собственик на новинарски сайт и журналист ми напише подобно заглавие, това ще му е последната статия, която е написал. Но явно не особено интелигентните шефове не са достатъчно грамотни, за да открият грешките. И, между другото, не са само 24 часа. Аз влизам да чета новини най- често в днес.бг и там не си спомням кога за последно видях статия без поне една правописна грешка.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Хора... хоръ... хори (мн.ч.)... Ни си зинимавайти с глупасти, свитът й гулям и нивежиствуту дй*бни нъвсякъди!

Едит: Чакай, че без да искам написах мръсна дума... да не ни индексира чичо Гугул с лошо. :)
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Че кой го интересува тоя прост западняк и янки, че чак и паметта да му почитаме? Разбира се, че няма да събереш лайкове за янкито. Имаме си български космонавт, да не би амерканците да го изпратиха в космоса? Също така имаме и Юрий Гагарин на руските братя.

Ами колега, страницата е в световен мащаб. Българите, китайците, руснаците, нека не харесват, ами американците? Както и да е. Страницата не е била с комерсиална подбуда, но все пак е жалко и странно.

А това удебеленото ти е грамотно написаната страница ли?

Тук се изложих. :? Инъче страницта си е написана на английски.
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Ами колега, страницата е в световен мащаб. Българите, китайците, руснаците, нека не харесват, ами американците? Както и да е. Страницата не е била с комерсиална подбуда, но все пак е жалко и странно.



Тук се изложих. :? Инъче страницта си е написана на английски.



Не си успял да я промитираш както трябва, проблема е в теб, не в тъпите западняци.
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Много ми е странно защо е това насаждане на омраза?
Ясно е, че си про/ БСП, руски, източно ориентиран, но от това по какъв път следва, че онези на запад са тъпи, а ние/те са/сме умни?

Не си успял да я промитираш както трябва, проблема е в теб, не в тъпите западняци.
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Много ми е странно защо е това насаждане на омраза?
Ясно е, че си про/ БСП, руски, източно ориентиран, но от това по какъв път следва, че онези на запад са тъпи, а ние/те са/сме умни?

Хахахах! Как го надуши веднага! :lol:
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

на мен пък ми направи впечатление грешката в описанието на много популярна социална медиА . Ако не се сещате коя е, пишете в гугъл, който милия се чуди дали не търсим "социална медия".
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

"Медиа" и "медия" са дублетни форми. Няма грешка.
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Много ми е странно защо е това насаждане на омраза?
Ясно е, че си про/ БСП, руски, източно ориентиран, но от това по какъв път следва, че онези на запад са тъпи, а ние/те са/сме умни?

Как няма да има омраза като за всичко са виновни американците - все се бутат във войните, направиха ни ЩАТ на хамерка ( гето ), натискат се да ни пращат войници, станахме роби на американците. Все се бутат, все във войни, всичко лошо от тях е дошло по целия свят. Където стъпи американски крак или бомба - нищо не никне ( ВИЗИРАМ Ирак, Афганистан, Египет, Либия). Не може да разбутваш целия свят, кризи да създаваш, войни, бомби, роби и накрая някой да пита - защо е било това насищане на омраза, че как няма да ги мразя? Аз искам да потънат в океана, ти за насищане на омраза ми говориш.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

"Медиа" и "медия" са дублетни форми. Няма грешка.

медиа го няма никъде в речниците, честно казано дори да е по някакъв начин правилно изписването,почти никъде не се използва. Особено пък ако говорим за използване на кл. думи и SEO, правописа е меко казано важен
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

медиа го няма никъде в речниците, честно казано дори да е по някакъв начин правилно изписването,почти никъде не се използва. Особено пък ако говорим за използване на кл. думи и SEO, правописа е меко казано важен
Колега, недей да спориш с мен по такива въпроси. Щом ти казвам, че и двете са правилни, значи наистина е така. Речниците не са единствен критерий за правилно изписване на думите.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Случва се човек да сгреши някоя буква, но тази случайност не бива да се превръща в закономерност.
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

Безгрешни хора няма, и не мисля, че ще има всеки бърка. Какво сте се зачоплили за това. :) Като има грешка пишете един коментар от долу ще си я оправят. ;)
 
От: От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

Как няма да има омраза като за всичко са виновни американците - все се бутат във войните, направиха ни ЩАТ на хамерка ( гето ), натискат се да ни пращат войници, станахме роби на американците. Все се бутат, все във войни, всичко лошо от тях е дошло по целия свят. Където стъпи американски крак или бомба - нищо не никне ( ВИЗИРАМ Ирак, Афганистан, Египет, Либия). Не може да разбутваш целия свят, кризи да създаваш, войни, бомби, роби и накрая някой да пита - защо е било това насищане на омраза, че как няма да ги мразя? Аз искам да потънат в океана, ти за насищане на омраза ми говориш.

T'ва знаеш ли какво е? и от кога е?

267141-l.jpg
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

медиа го няма никъде в речниците, честно казано дори да е по някакъв начин правилно изписването,почти никъде не се използва. Особено пък ако говорим за използване на кл. думи и SEO, правописа е меко казано важен

И аз преди съм се интересувал по този въпрос и Тест е напълно прав. Повече за това защо и двата варианта са правилни, може да се прочете тук.
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

И аз преди съм се интересувал по този въпрос и Тест е напълно прав. Повече за това защо и двата варианта са правилни, може да се прочете тук.

да и аз го прочетох това. но все пак си държа позицията, че специално в случая, който посочих трябва да се използва "я"
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

За какъвто и случай да говорим, могат да се използват и двата варианта.
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

да и аз го прочетох това. но все пак си държа позицията, че специално в случая, който посочих трябва да се използва "я"

Защо? ..............
 
От: Колко сме (не)грамотни!!!

След още десетина години на никого няма да му прави вече впечатление и нещата ще си дойдат на мястото. ;)
По-скоро когато измрат от старост всички грамотни:)
 
От: От: Колко сме (не)грамотни!!!

img1.jpg
Защо? ..............

не задължавам никой да се съгласява с мен, нито ми се спори - ясно и двете са правилни. Дори тук като пиша медиа ми го подчертава, че е грешно. Не говорим за час по български и дали ще ти го счетат за грешка или не, а за използването на думи в интернет.
 

Горе