Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Е то зависи от позиция, задължения и какво си представил като качества знания и опит. Но да, за някои 2000 лева заплата им се вижда много. За IT фирми, чуждестранни може и да не гледат на парцали, но реално за някоя бг, там ще се озъбят яко. Иначе си прав, така се прави, ти казваш какво очакваш като заплащане, горе долу, после те ти пращат оферта близка до твоята, по-ниска, какво преценят. Но това си е договаряне. Кофти е като отидеш и като си издумкаш 1-2 часа в някакво интервю после дори да не ти пратят нищо, това е селения, но горе долу е селения да не ти пратят оферта, а да ти кажат, сори, ама е скъпо. Ок, скъпо, ама харесали ли сте ме, какво преценявате, че заслужавам за тези пари и т.н. Нещо, което е по-близко до договарянето и преговорите, отколкото до безличното нищо. :) Иначе в случая човека с пита (автора на темата), защото е редно да влезе адекватно, което е много респект за това. ;) Така се прави, не се питат някакви тъпи HP-и, които не знам точно как преценяват заплати. Питат се хора от сферата. ;)

В нормални държави 1000 лева са помощите на безработните , не заплати на работещи. Но за жалост нашата страна се води в Европа само по местоположение не и по стандарт на живот.
 
Re: От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

В нормални държави 1000 лева са помощите на безработните , не заплати на работещи. Но за жалост нашата страна се води в Европа само по местоположение не и по стандарт на живот.

Ее, това бате е много различна тема. ;) Говорим за нашия пазар. Тук синиъри на някой програмен език взимат адски по-малко от такива в някоя по-нормална държава, фирма и т.н.. ;) Така, че нека се съобразим с локалния пазар. Нали него се пита в задачата. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

1000 лв са си даже много масово търсят балъци за по 500 лв бруто:), говоря разбира се за най-ниско платените свери, за уеб дизайнери е същото, възможно най-ниско, сега на ми се рови, но съм попадал на големи бисери, а като някой напише задължително владеене на турски, румънски или гръцки и направо падам, ами търсете си хора от съответната държава, ама не, явно ние тука имаме слава вярно на някакви нископлатени балъци.
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Според мен за 400 - 500 лв. заплата само ще си изгубите времето взаимно. Ако искаш да се върши работа сериозно започни от поне 800 лв. и потърси човек, който не е толкова начинещ. За седмица, две до месец ще се разбере колко може и дали става, така че няма да загубиш почти нищо и даваш следващия, ако се изложи избраният човек. Но за 400 - 500 лв. заплата, както казват някои колеги, едва ли ще ти откликне качествен кадър на обявата. Успех!
 
Последно редактирано:
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Ако някой е достатъчно продуктивен, ще си изкара доста над заплатата, така че няма да е проблем да му даваш 1500-2000 лева плюс бонус.

Аз не знам, дали някой кадърен дизайнер би се съгласил на 800 лв. заплата, то той ако е кадърен, ще отиде по Одеск, Фивър, 99 Десигн и т.н., и там ще си ги изкара тия пари, че и повече.
 
Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Ако някой е достатъчно продуктивен, ще си изкара доста над заплатата, така че няма да е проблем да му даваш 1500-2000 лева плюс бонус.

Аз не знам, дали някой кадърен дизайнер би се съгласил на 800 лв. заплата, то той ако е кадърен, ще отиде по Одеск, Фивър, 99 Десигн и т.н., и там ще си ги изкара тия пари, че и повече.

Мда, и аз съм на подобно мнение. ;) Между другото често когато става дума за маркетинг експерт питат за някакви познания в дизайна и специално PhotoShop, което малко ми е странно, защото са съвсем друга вселена, ако става дума за професионално владеене.Не мисля, че нещо бейсик би свършило работа. :)

И да, на 800 лева на месец би почнал дизайнер с начални познания и може все още слаба интуиция към нещата. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Това маркетинг с потошоп, пак някое българско чудо ще да е. Не съм виждал по чужбина някой да търси маркетинг експерт с такава квалификация. Даже ги раздробяват на много категории. Един само за ППЦ, друг само за СЕО, трети само за контент маркетинг и така.
 
Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Това маркетинг с потошоп, пак някое българско чудо ще да е. Не съм виждал по чужбина някой да търси маркетинг експерт с такава квалификация. Даже ги раздробяват на много категории. Един само за ППЦ, друг само за СЕО, трети само за контент маркетинг и така.
Да, БГ е. Преди време това ме питаха на интервю за маркетинг - Ок ли съм с Photoshop-а, защото ще се брои за предимство. :) Направо ме убиха в зародиш тия. :) Казах им бейсик и също така, че това за сериозни материали няма да им свърши работа. :) Бях искрен, защото щяха да паднат от високо. :) Пък си е оферта - маркетинг и дизайнер в едно. И може би след работно време без овъртайм плащане, абе беше му рахат на човека. Фирмата естествено беше бг. :)

Тук не е така бате. Тук е комбинация. Един човек - 100 неща, една заплата. И дори повече отговорности и за да е на макс изродията - един овъртайм (1-2 часа след работно време, защото е напечено). :) Абе да ти се отще да отидеш и на интервю да им гледаш мазните физиономии. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Трябва скоро като дойда в БГ, да отида на няколко интервюта за кеф ей така. :D Лошо, че в ЛинкедИн профила ми се виждат нещата и ако ми търсят името ще разберат, че не ми трябва работа, може би с фалшиво име.

Ама иначе това си има и плюс, като например, че може да обираш талантите, които не отиват в чужбина.
 
Да, ела забавно е. Последните ми преди яко време беше пълно губене на време. :) Ако е за фън, отиди. Задължително ще те плеснат с някаква HR-а, която ще те пита психо глупости. Истинските въпроси идват уж компетентния до нея човек. Колкото до това как ще изберат дизайнер, хм, мисля, че ще му гледат проектите. Няма да разчитат на се питат как се маха фон или щампа от продукт. Или коя функция на фотошопа използва най-много. :)

Може би така назначават дизайнери, може би и маркетинг - успешни кампании. За девелопърите - и те. Пускай се смело и не се притеснявай. Ако не ти пука ще ти е вън. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

@Blinky Ужас, аз както уча маркетинг и се занимавам с дизайн, като нищо ще мина в 2 в 1 категорията. Иначе ще следя с интерес темата, понеже смятам скоро да си търся стаж и да видя как стоят нещата от вътре и ми се иска да си създам предварителни впечатления.
 
Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

@Blinky Ужас, аз както уча маркетинг и се занимавам с дизайн, като нищо ще мина в 2 в 1 категорията. Иначе ще следя с интерес темата, понеже смятам скоро да си търся стаж и да видя как стоят нещата от вътре и ми се иска да си създам предварителни впечатления.

Да, 100% ще го направят, за това чуждестранна фирма. Там я няма тази олигофрения, която е като те научат, че разбираш от нещо - познай дали наемат човек, използват "наличния потенциал" така да се каже. :) Почти не ми се е случвало да не го видя в БГ фирма. ;)

Моя личен съвет - почни в чуждестранна голяма компания, по възможност да не са я побългарили от към мениджмънт и връзки, някоя с изразена фирмена традиция, култура и прочие или в някой тепърва стратиращ проект вече получил някаква финансова инжекция от някъде. Аз ако съм честен винаги са ме влечели вторите. :)

Но не се забивай в някоя малоумна бг фирма, която си гние от вътре. Има много такива и на интервюто ще ги познаеш, ако преди това не си си направил рисърча. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Намерихме един пич, който прави теми за темфорест и се справя много добре между другото :D Е, не като мен, разбира се, но неговия стил е много лъскав, докато моя е прост и изчистен, щото обичам простите неща като мен :D
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Намерихме един пич, който прави теми за темфорест и се справя много добре между другото :D Е, не като мен, разбира се, но неговия стил е много лъскав, докато моя е прост и изчистен, щото обичам простите неща като мен :D
И каква му е заплатата?
 
Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

И каква му е заплатата?

Да, и на мен ми е интересно, ако нещо не искаш да казваш, може да кажеш някакъв диапазон или над определена сума. ;)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

2-3к за фотопотарите, може и нагоре ако човека е с фантазия и прави страхотни неща. Програмиране всеки може да научи, но не всеки може да се научи да има фантазия да прави оригинални неща
 
От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Мда, и аз съм на подобно мнение. ;) Между другото често когато става дума за маркетинг експерт питат за някакви познания в дизайна и специално PhotoShop, което малко ми е странно, защото са съвсем друга вселена, ако става дума за професионално владеене.Не мисля, че нещо бейсик би свършило работа. :)

И да, на 800 лева на месец би почнал дизайнер с начални познания и може все още слаба интуиция към нещата. ;)

И аз това съм забелязал. Може би търсят един човек, който да прави всичко. А, има и обяви като: "Ние сме онлайн магазин и търсим човек, който да вкарва продукти в магазина, да им пише описания, да приема и изпраща поръчки, да говори по телефона с клиенти, да прави seo, да пише статии за блога и т.н."
 
От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

И аз това съм забелязал. Може би търсят един човек, който да прави всичко. А, има и обяви като: "Ние сме онлайн магазин и търсим човек, който да вкарва продукти в магазина, да им пише описания, да приема и изпраща поръчки, да говори по телефона с клиенти, да прави seo, да пише статии за блога и т.н."

Миналата година имах куриозен случай! Кандидатствам по обява за дистанционна работа. Работата беше в това да се кача съдържание в 4 .UK сайта. Човека беше българин, който живее в UK. Реших да го проуча. Гледам му фейса снимки от някакви конференции, имаше снимка с президента едно друго, чак по телевизията са го давали в един от сутрешните блокове. Помагал на новодошлите българи в UK, чак и наръчник издал. Викам си тоя ще е сериозен. Разменихме си няколко мейла и като стана на въпрос за заплащането ми представи умопомрачителната сума от 300 лв. на месец. :D
 
Re: От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

И аз това съм забелязал. Може би търсят един човек, който да прави всичко. А, има и обяви като: "Ние сме онлайн магазин и търсим човек, който да вкарва продукти в магазина, да им пише описания, да приема и изпраща поръчки, да говори по телефона с клиенти, да прави seo, да пише статии за блога и т.н."

Вчера се видях с един съфорумец и беше много прав за нещо - повечето обяви за работа са "правени" от HR отделите, които реално са си яко мързели и не толкова опитни, и правят едно бързо копи пейст и плескат в най-популярните сайтове в БГ. Като отидеш на интервю някой от задълженията, които са били в обявата грам не са били задължителни, да не кажа, че дори не знаят какво означават. И това съм го виждал и при мен. Преди като работех дойде една външна фирма да сформира обявите за нов персонал и нон стоп обикаляше шефчетата на отделите, за да ги разпитва какво им е нужно, но не изглеждаха да сващат добре материята. И от там идва големи цирк. :)

Като видя обява, в която се търси маркетинг, seo, social, и към нея html, css, photoshop ми става ясно, че някой или не е разбрал какво точно е маркетинг и какво точно е след тези методи длъжността. И не говоря за бейсик умения, а си искаха адванс - "Опит с Photoshop - 3 години", не е определено бейсик познания. :)
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Ако дизайнера е от този форум нека си признае :) Със сигурност човек правещ теми за themeforest би бил много полезен и търсен от доста хора в форума...
 

Горе