Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

И каква му е заплатата?

Работата му е дистанционна, понеже не е от софия, но е добър и е малко под 1000, което мисля за начало е ок

Поздрави.
 
От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Миналата година имах куриозен случай! Кандидатствам по обява за дистанционна работа. Работата беше в това да се кача съдържание в 4 .UK сайта. Човека беше българин, който живее в UK. Реших да го проуча. Гледам му фейса снимки от някакви конференции, имаше снимка с президента едно друго, чак по телевизията са го давали в един от сутрешните блокове. Помагал на новодошлите българи в UK, чак и наръчник издал. Викам си тоя ще е сериозен. Разменихме си няколко мейла и като стана на въпрос за заплащането ми представи умопомрачителната сума от 300 лв. на месец. :D

За колко часа на ден това?
Иначе май се сещам за кой става въпрос.
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

В началото на темата се коментира "колко горе-долу би трябвало да е заплатата на един уеб дизайнер".
Щом ще е заплата, трябва назначаване на трудов договор. Следва плащане за този човек освен заплатата следва да се предвиди и осигуровка, годишен отпуск, облекло, понякога човек се разболява и тогава работодателя плаща 3-те дни болнични и може би още някой непредвиден разход към заплатата му. Всичко това трябва внимателно да се предвиди колко ще заработи тази работна единица.

Според мен заплатата на един работник пък бил той и уебдизайнер, се формира от това колко би могъл той да допринесе за фирмата, а не от това колко иска той самия.
Резонно е, ако дизайнера успее в месеца да създаде продаваеми проекти за поне 3-4 хил лева в месеца, които фирмата в която работи успее да ги реализира, да очаква заплата над 1000 лв, но ако той създаде проекти за 1000 лв, няма как да очаква собственика на агенцията или фирмата в която работи да му плати това. Самата фирма има разходи, а и трябва да генерира печалба.
Това е мое мнение.
Наскоро ми попадна материал за един добре реализирал се дизайнер: Андон от Перник, който от няколко години живее и работи в Канада: http://themeforest.net/user/AndonDesign
Сам си работи човека, сам си е началник, твори си и е реализирал към момента от 2009 г до сега 48401 Sales, средно по 40-45$ на продажба-вадете си изводи. Има, няма около 2 мил. долара.
Това се казва да реализираш знанията и уменията си като уебдизайнер.
 
От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Според мен заплатата на един работник пък бил той и уебдизайнер, се формира от това колко би могъл той да допринесе за фирмата, а не от това колко иска той самия.
Резонно е, ако дизайнера успее в месеца да създаде продаваеми проекти за поне 3-4 хил лева в месеца, които фирмата в която работи успее да ги реализира, да очаква заплата над 1000 лв, но ако той създаде проекти за 1000 лв, няма как да очаква собственика на агенцията или фирмата в която работи да му плати това. Самата фирма има разходи, а и трябва да генерира печалба.
Това е мое мнение.

Не е точно така... Първо, че да сравняваш дизайнер с работник.... И какво работно облекло, гащеризон и обувки с бомбе?! :lol:
Иначе другите неща с осигуровки и т н са така

Относно това, да печели колкото реализира. Мислиш ли че ако дизайнера работи в рекламна агенция която реализира проекти за 250 000 месечно, примерно ще взема 25 000?
И другия вариант - примерно малка агенцийка която едва прави 1000 лв оборот, ами това да дадем на дизайнера 10% (100 лв) и всичко е ОК?

Има си някакъв минимум, които до голяма степен зависи и от мястото където се работи и максимум. Така, че не винаги може да примерно да предложиш 10% и всички да са доволни...
 
От: От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

За колко часа на ден това?
Иначе май се сещам за кой става въпрос.

По мои сметки около 4 часа на ден. Като разделим тея 300 лв. на 120 часа ми се падат по 2.50 на час, което си е подигравка според мен...
 
От: Re: От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?

Вчера се видях с един съфорумец и беше много прав за нещо - повечето обяви за работа са "правени" от HR отделите, които реално са си яко мързели и не толкова опитни, и правят едно бързо копи пейст и плескат в най-популярните сайтове в БГ. Като отидеш на интервю някой от задълженията, които са били в обявата грам не са били задължителни, да не кажа, че дори не знаят какво означават. И това съм го виждал и при мен. Преди като работех дойде една външна фирма да сформира обявите за нов персонал и нон стоп обикаляше шефчетата на отделите, за да ги разпитва какво им е нужно, но не изглеждаха да сващат добре материята. И от там идва големи цирк. :)

Като видя обява, в която се търси маркетинг, seo, social, и към нея html, css, photoshop ми става ясно, че някой или не е разбрал какво точно е маркетинг и какво точно е след тези методи длъжността. И не говоря за бейсик умения, а си искаха адванс - "Опит с Photoshop - 3 години", не е определено бейсик познания. :)

http://www.jobs.bg/f2645777
Google Translate?
 
Re: От: Re: От: Re: От: Колко според Вас е нормална заплата за уебдизайнер?


Да, това буквално е минато с Google Translate. Живи да са, щом някой им плаща за това, не са те идиотите тук. :)
 

Горе