Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

До колкото знам конкуренцията в Google Keyword Planner се отнася до рекламодателите. За теб, като издател е по-добре конкуренцията при рекламодателите да бъде висока. Когато има повече рекламодатели, които да се надцакват, CPC ще расте или ще стои поне на една добра цена, вместо да пада или да стои ниска.

Да колегата е напълно прав за това, много хора се подвеждат по такива тулчета и правят страхотни грешки при пускането на даден сайт, само защото не успяват да прочетат правилно показателите от даден тул. Ако целиш да печелиш от адсенс и оптимизираш по думи с малка конкуренция което се показва в adwords изобщо не се учудвай, че ти се плаща малко, като говорим за нормалните страни де (не пускам сайтове на български). Има и сайтове които ви показват примерно, колко рекламодатели рекламират в момента по зададената от вас дума. Примерно може да видите, какво става в адлордс тула за думи от рода на "forex" тогава хем говорим за високи цени за клик, които рекламодателите трябва да плащат, хем говорим и за много рекламодатели High, от която и страна да го погледнете, ако класирате сайт по някоя от тези думи няма да получавате кликове по 5-6 цента от опит ви го казвам. Конкуренцията в серпа се проверява по съвсем различен начин, само не и чрез adwords. Ако вече сте собственик на даден сайт и целите продаване на някаква продукция примерно, тогава за вас е по добре да намерите думи с по малко рекламодатели в adwords - low за да ви излезе по евтина самата реклама, но това само когато целите да продадете нещо и си зависи доста от думите и целите ви де :D
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Искам да отбележа, само, че и сайтовете на български дърпат трафик и от извън бг. , и кликовете там наистина са доста по-големи. Ако примерно сайта прави 5к. на ден и има по 200 посещения от гугъл.де то само това ще му избива поне едно 6-7 евро, а в дбрия случай само от там може да дигне и над 10. И нека не бъркаме трафика, защото не е тайна за никой, че трафика от фейса няма нищо общо с трафика от гугъл. ;)
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

При повече посещения на сайта ще има и "случайни" кликове с голяма стойност, което като цяло може да вдигне малко средната стойност на кликовете.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Здравейте,
От няма и месец си направих едно новинарско (клюкарско) агрегаторче с трафик изцяло от FB. По принцип се занимавам с онлайн търговия и съм съвсем зелен в тази материя, като идеята ми е това сайтче да го ползвам за трафик към онлайн магазините си, но в момента, като начало съм закачил реклами от Adsense и от 2500 - 3000 посещения дневно ми правят между 2,50 и 3,50 Евро, който резултат не знам как да тълкувам, тъй като виждам тук много противоречиви мнения по въпроса за "нормални" приходи от определен брой посещения.
Доколкото разбрах зависи то много фактори, като един от тях е от коя държава са кликовете и както сте написали забелязвам, че тези от чужди държави са в пъти по-скъпи от българските, но да речем че 98% са ми от България, та въпроса ми е има ли нещо смущаващо в моя резултат и влияе ли това, че е съвсем нов сайта и домейна?
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Ме само от държавата зависи и много от къде ти е трафика, ако трафика ти идва от гугъл за тези 2.5-3к. може да правиш и по 15-20 евро на ден, не слушай всеки разбирач, ама хайде аз няма да говоря, че пак ще стана кривия.
Здравейте,
От няма и месец си направих едно новинарско (клюкарско) агрегаторче с трафик изцяло от FB. По принцип се занимавам с онлайн търговия и съм съвсем зелен в тази материя, като идеята ми е това сайтче да го ползвам за трафик към онлайн магазините си, но в момента, като начало съм закачил реклами от Adsense и от 2500 - 3000 посещения дневно ми правят между 2,50 и 3,50 Евро, който резултат не знам как да тълкувам, тъй като виждам тук много противоречиви мнения по въпроса за "нормални" приходи от определен брой посещения.
Доколкото разбрах зависи то много фактори, като един от тях е от коя държава са кликовете и както сте написали забелязвам, че тези от чужди държави са в пъти по-скъпи от българските, но да речем че 98% са ми от България, та въпроса ми е има ли нещо смущаващо в моя резултат и влияе ли това, че е съвсем нов сайта и домейна?
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Ме само от държавата зависи и много от къде ти е трафика, ако трафика ти идва от гугъл за тези 2.5-3к. може да правиш и по 15-20 евро на ден, не слушай всеки разбирач, ама хайде аз няма да говоря, че пак ще стана кривия.

Разбирам за разликата между FB и Google трафика, колега, благодаря!
Другото странно нещо, което ми направи впечатление е, че имах 2-3 дни с трафик около 70К и направих около 25 Евро на ден, а сега с 2-3К прави 2-3 Евро, което процентно е доста повече спрямо дните, в които имах голям трафик. Има ли такава закономерност? Аз всъщност донякъде си обяснявам тази разлика с това, че в резултат на голямата натовареност (сайта е на споделен хостинг) често ми достигаше reаch limit и за няколко секунди не зареждаше, но все пак разликата е голяма...
 
Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Да, нормално, явно този малкото трафик реално ти е по-качествения. Но и нормално, ако другия се излива от Facebook. ;) И пак съкс за БГ, с 5К да правиш примерно 5 евро, така де.
 
От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Да, нормално, явно този малкото трафик реално ти е по-качествения. Но и нормално, ако другия се излива от Facebook. ;) И пак съкс за БГ, с 5К да правиш примерно 5 евро, така де.

Трафика е същия и в двата случая - излива се от FB :) Предполагам е било заради техническия проблем.
Забелязвам също сега, че като отворя сайтчето с телефона си, рекламите не се визуализират, а си стоят само на жълт фон... Имате ли идея от какво може да е, да не би да е защото съм поставил повече реклами, от колкото трябва и има ли изобщо такова ограничение (не съм чел обстойно правилата на Adsense, признавам си,но ще го направя задължително)?
 
От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

(не съм чел обстойно правилата на Adsense, признавам си,но ще го направя задължително)?

Ами да, ние прочетохме правилата вместо теб.
 
От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Ами да, ние прочетохме правилата вместо теб.

Аз правилата ще ги прочета, но е добре да чуя коментар на хора, като Вас, които практически са се сблъсквали с тях.
 
От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Аз правилата ще ги прочета, но е добре да чуя коментар на хора, като Вас, които практически са се сблъсквали с тях.

Това беше най-мекият ми отговор. Ако ще има следващ - ще те подигравам, поне тук колегите ми могат да потвърдят това, как се отнасям към някой тарикат. Защото хич не харесвам някой да се прави на тарикат и като теб да го мързи да отдели пет до десет минути, не повече, за да прочете и да се запознае с правилата, а кара другите да му ги обясняват!
 
Re: От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Аз правилата ще ги прочета, но е добре да чуя коментар на хора, като Вас, които практически са се сблъсквали с тях.

Само съм наблюдавал тези, които са попадали под тях и не е лошо да се запознаят хората с тях. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на

Само съм наблюдавал тези, които са попадали под тях и не е лошо да се запознаят хората с тях. ;)

Така е, не е зле, даже напротив, но като гледам така, май автора на темата хич не е от хората, които се запознават с правилата. И добре знаеш, че точно такива хора са които правят следваща тема: "Ама защо Адсенс ме блокираха?" Ами ако бяха чели от малко, нямаше да стане така.
 
От: Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Това беше най-мекият ми отговор. Ако ще има следващ - ще те подигравам, поне тук колегите ми могат да потвърдят това, как се отнасям към някой тарикат. Защото хич не харесвам някой да се прави на тарикат и като теб да го мързи да отдели пет до десет минути, не повече, за да прочете и да се запознае с правилата, а кара другите да му ги обясняват!

Не съм те питал теб конкретно, че да ми даваш отговор. До тук нищо смислено не написа по темата, а ни най-малко не ме интересува ти с кой и как се отнасяш!
Както написах се занимавам от няколко дена с това и все още не съм се запознал със всичко, което ще направя, както също написах.
Мисля, форумът е да се споделя полезна информация между съфорумците, а не да дебнем и търсим с какво и с кой да се заядем, защото знаем нещо повече от него по дадена тема.
 
Еее, нищо няма да стане. Едно време беше по-зле си спомням. В началото на форума влизаха хора, които директно ти си отварят тема, в която селят да организират група от хора, която да си цъкат по рекламите. Направо не повярвах, че имаше такива велики мозъци. Че дори и с намесата на IP адреси, в различни компютърни клубове. :) Направо не знам. :)

Но съм супер доволен, че сега повечето хора, занимаващи се с това (да не кажа всички), се отнасят сериозно и дори и да са малко пари, а те са наистина малко, то не се лишават от тях и гледат кака да ги покачат, независимо, че си знаят, че сайтовете им за БГ (примерно) имат определен лимит и на там е нов сайт просто в друга ниша. :)

За мен лично честно би било сайт в добра ниша в бг с трафик от 5-6К да вади на собственика си поне една мин. IT заплата от 1000-1500 лв. Но и това не се случва. Естествено, че ще е така, в страна, в която ТВ води, а интернет ти е едва с мижевите 4-5%, ще е така.
 
От: Re: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

За мен лично честно би било сайт в добра ниша в бг с трафик от 5-6К да вади на собственика си поне една мин. IT заплата от 1000-1500 лв. Но и това не се случва. Естествено, че ще е така, в страна, в която ТВ води, а интернет ти е едва с мижевите 4-5%, ще е така.

То зависи от сайта, повече отколкото от броя на посетителите...едно е да бъде магазин, друго е да бъде сайт със смешни картинки :Д
 
От: Re: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Напълно се съгласявам с мнението ти. С БГ сайт с 5000 уникални би трябвало без проблем да прави едни 1000 лв, но всъщност приходите са с пъти по-малко. Да не говорим, че сайтът си има и разходи, според нишата и спецификата.
Накрая остава човек да пие по 1 бира, особено, ако е месец със слаб Адсенс. Но така или иначе пак си е печалба и не трябва да се изоставя.


Еее, нищо няма да стане. Едно време беше по-зле си спомням. В началото на форума влизаха хора, които директно ти си отварят тема, в която селят да организират група от хора, която да си цъкат по рекламите. Направо не повярвах, че имаше такива велики мозъци. Че дори и с намесата на IP адреси, в различни компютърни клубове. :) Направо не знам. :)

Но съм супер доволен, че сега повечето хора, занимаващи се с това (да не кажа всички), се отнасят сериозно и дори и да са малко пари, а те са наистина малко, то не се лишават от тях и гледат кака да ги покачат, независимо, че си знаят, че сайтовете им за БГ (примерно) имат определен лимит и на там е нов сайт просто в друга ниша. :)

За мен лично честно би било сайт в добра ниша в бг с трафик от 5-6К да вади на собственика си поне една мин. IT заплата от 1000-1500 лв. Но и това не се случва. Естествено, че ще е така, в страна, в която ТВ води, а интернет ти е едва с мижевите 4-5%, ще е така.
 
Re: От: Re: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Напълно се съгласявам с мнението ти. С БГ сайт с 5000 уникални би трябвало без проблем да прави едни 1000 лв, но всъщност приходите са с пъти по-малко. Да не говорим, че сайтът си има и разходи, според нишата и спецификата.
Накрая остава човек да пие по 1 бира, особено, ако е месец със слаб Адсенс. Но така или иначе пак си е печалба и не трябва да се изоставя.

Да, и това 5К за пазар от над 2 милиона потребителя не е никак малко, особено имайки предвид, че може да е в доста микро ниша сайта. В УК например за толкова трафик ще си прави никак лоши пари. Но и тук не са се избили рекламодателите. Има си причина да е така, не е от само себе си. :)

Сайт с 10К на ден, 10-20 лева и пиеш едно кафе и си купиш уеб. :) Страшна далавера, вместо да седиш и да го поддържаш и развиваш. Ходиш и на работа и ти е между другото. :) Аз за това като някой почва нещо си му го казвам, ако не смяташ (защото може и да има нещо внесено от вън, което ще привлече внимание и ще стане хит) да имаш сайт в БГ с по 10-20К на ден, и мислиш да монетеризираш с Адсенс, забрави. Както викаше един мои авер - по-добре 2К на международния пазар (UK, EU, US, DE, FR, CA...), отколкото 10К тук в BG. И честно казано не знам дали е истина, но той явно е имал възможност да разбере дали е истина след като си ги съпоставя нещата така точно. ;)

@nortrant, магазин не визираме. Няма какво да пари adsense на магазин, поне аз не намирам логика. :) А сайтове със смешни картинки не са добър пример за Adsense-ърски сайт. Нали нещо ги бяха подгонили преди около година, година и нещо. ;)
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

От 5 до 9 евро най-много
 
От: Re: От: Re: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Да, и това 5К за пазар от над 2 милиона потребителя не е никак малко, особено имайки предвид, че може да е в доста микро ниша сайта. В УК например за толкова трафик ще си прави никак лоши пари. Но и тук не са се избили рекламодателите. Има си причина да е така, не е от само себе си. :)

Сайт с 10К на ден, 10-20 лева и пиеш едно кафе и си купиш уеб. :) Страшна далавера, вместо да седиш и да го поддържаш и развиваш. Ходиш и на работа и ти е между другото. :) Аз за това като някой почва нещо си му го казвам, ако не смяташ (защото може и да има нещо внесено от вън, което ще привлече внимание и ще стане хит) да имаш сайт в БГ с по 10-20К на ден, и мислиш да монетеризираш с Адсенс, забрави. Както викаше един мои авер - по-добре 2К на международния пазар (UK, EU, US, DE, FR, CA...), отколкото 10К тук в BG. И честно казано не знам дали е истина, но той явно е имал възможност да разбере дали е истина след като си ги съпоставя нещата така точно. ;)

@nortrant, магазин не визираме. Няма какво да пари adsense на магазин, поне аз не намирам логика. :) А сайтове със смешни картинки не са добър пример за Adsense-ърски сайт. Нали нещо ги бяха подгонили преди около година, година и нещо. ;)

Да, наистина, като гледам каква е разликата между БГ кликовете и тези от останалите държави е по-добре човек да се насочи в тази посока.
Като цяло виждам логика в тази разлика - България е малък пазар, като численост, а на всичко отгоре потенциалните клиенти са бедни, от което идва и по-малката възможност за реклама на рекламодателите.
 

Горе