Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

grape

New Member
Здравейте

Смятам да си направя едно сайтче, като според Google's Keyword Tool думите към които съм се орентирал нямат голяма конкуренция и имат па 10 до 30 хиляди търсения месечно. И искам да попитам тъй като имате опит и сте минали през какво ли неща. Ако сайта да кажем има 5000 потребителя на ден, колко би трябвало да доведе като приходи. Дали поне ще може да покрие разходите които са за хостинга. Като обикновено чувам, че в българия не се печелят толкова много, ако вече сайта е за чужбина там е друго нещо. Сайта ще е само за българия и при примерните 5 000 потребителя на ден, колко би докарало.

Поздрави
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

5000 на ден - около 7-8-9-10 евро на ден за България, може и повече, зависи от нишата, темата, всичко.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Сайт с 5000 потребителя дневно може и да имаш някога, но няма да е скоро. Бъди сигурен, че за дума с 30 000 търсения месечно има поне 5-6 сериозни играчи. Това естествено веднага те вади от играта, защото не си ли първи за дума с толкова търсения ще обираш трохите. Според мен не си преценил правилно ситуацията. Нещата не са толкова прости, колкото изглаждат.

Иначе със сайт с 5000 посещения дневно може да се печелят от 5 до 50 евро на ден, зависи от нишата, както вече ти казаха.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

5-50 евро... по-скоро 5-10 евро.. евала на някой ако вади повече от 15 евро с 5к бг посетители. Не знам къв ctr тряя вади при средно 3-4 цента на клик.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Проблема е че пича гледал keyword tool-а.
въпроса е дали е гледал точно по думата търсенията или общите.
Но при тези резултати ми се струва, че е гледал общите търсения, а това значи че дори и да излезе на 1-во място пак няма да има толкова посещения, колкото си мисли.
За Адсенса зависи много от това в коя ниша е сайта и как са разположени рекламите.

С 5000 потребителя дневно съм вадил от БГ сайт по 20+ евро, но бях на границата на правилата и 6 месеца горе-долу продължи това и след това решиха да ми баннат сайта.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Аз напоследък вадя по 1,2,3 мах. 4 euro на :( от сайт с 5000 посещения на ден CTR-a ми е ~ 1%
 
От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Аз напоследък вадя по 1,2,3 мах. 4 euro на :( от сайт с 5000 посещения на ден CTR-a ми е ~ 1%
Това за БГ сайт не е ли добре, за ЕН, мисля, че не никак. Но много зависи от разположението на рекламите и какво реално друго имаш в сайта си. Като цяло CTR-a. При 5К посещения поне е хубаво, да има около 100-200 клика, ако рекламките наистина ги заинтригува.

20+ евро на ден за Бг сайт е малко много. Не, че имам директни наблюдения, но си мисля, че около 10 евро би било ОК, без естествено някакви черни техники и прочие. :)

Което за месец е 300 евро или малко под 600 лева, което не знам колко си заслужава. :) И какво на 10К излиза, че може да се прави и по 1200 лева? И нишата си зависи де. :)
 
От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

При 10к. спокойно може да се бориш за директна реклама според мен :p

И какво на 10К излиза, че може да се прави и по 1200 лева? И нишата си зависи де. :)
 
От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

При 10к. спокойно може да се бориш за директна реклама според мен :p
Да, така е. Сега идва и момента, кой ще ти ги даде. :) Обикновено тук е малко циганска история, за това някой се принуждават да правят опит с AdSense и други такива платформи. Не е като да набиеш няколко хилядарки в новините.бг. :) Или днес.бг. Не са никак лоши сайтове, но ако продаваш коли, няма да е лошо първо през специализираните форуми и сайтове да минеш и после по новинарските, да правиш масовка. :)
 
От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Да, така е. Сега идва и момента, кой ще ти ги даде. :) Обикновено тук е малко циганска история, за това някой се принуждават да правят опит с AdSense и други такива платформи.

Вярно е това, напълно съм съгласен с мнението на Blinky, че тук се циганеят, гледат да минат метър. За пример - имах сайт, който в началото правеше по 3 000 - 4 000 посещения на ден, поисках 30 лв. за банер веднага под статиите, едвам се намери някой който да вземе рекламата. Сайта вече прави по 10 000 посещения на ден, увеличих цената на мястото на 50 лв. и никой не желае да се възползва.

Същото е положението и с друга позиция в сайта, една от най-добрите. От адсенса на тази позиция мога да изкарвам по около 80 лв. месечно, нямам сметка да пусна банер за по-малко от 100 лв. но пък никой не иска да рекламира там за 100 лв. в сайт с 10 000 посещения на ден.
 
От: От: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Зависи и от това какви реклами си склонен да пускаш на сайта си. Има го и този момент, защото, ако например почнеш да рекламираш компанонки гаранция ще ти платят даже и повече от това което си си определил за позицията. :)

Вярно е това, напълно съм съгласен с мнението на Blinky, че тук се циганеят, гледат да минат метър. За пример - имах сайт, който в началото правеше по 3 000 - 4 000 посещения на ден, поисках 30 лв. за банер веднага под статиите, едвам се намери някой който да вземе рекламата. Сайта вече прави по 10 000 посещения на ден, увеличих цената на мястото на 50 лв. и никой не желае да се възползва.

Същото е положението и с друга позиция в сайта, една от най-добрите. От адсенса на тази позиция мога да изкарвам по около 80 лв. месечно, нямам сметка да пусна банер за по-малко от 100 лв. но пък никой не иска да рекламира там за 100 лв. в сайт с 10 000 посещения на ден.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Не само. Седи и ти обяснява, че има бюджет от 100-200 лева и иска банера му да е на топ позиция, на 100% ротация за цял месец. Да, може, ако сложиш още две нули зад тази сума.

Нищо, да ходи да ги обуха в Google и да не се притеснява. Просто ги пускаш да пасат. ;)
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Супер, значи за 5к посетители ако е 50 лева/ден, значи за 50 посетители ще взема 50 сторинки на ден. Това е повече от влога ми, ама как да излъжа адсенс да ме приемат е въпроса? Все съм нямал съдържание ми викат. Омръзна ми да разтягам локуми за да тъпча съдържание :)
 
Re: От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Супер, значи за 5к посетители ако е 50 лева/ден, значи за 50 посетители ще взема 50 сторинки на ден. Това е повече от влога ми, ама как да излъжа адсенс да ме приемат е въпроса? Все съм нямал съдържание ми викат. Омръзна ми да разтягам локуми за да тъпча съдържание :)

Здравей и добре дошъл при нас. ;)

Защо е нужно да го лъжеш? Просто почни да си развиваш един нормален сайт. Никой не е казал, че е нужно да е нещо особено в началото, но така се почва. Ако имаш добра идея и съдържание, не са много далеч тези 5К. ;)

Няма да разтягаш локуми, а просто си гледай да пишеш нещо по темата, ама ново, интересно. И най-вече полезно. ;)
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Колегите много добре са ти казали - от 5 евро на ден и повече. Но за Бгт трафик около 5-9 евро... това е!
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Ако е български сайта с 5 000 максимум 10 евро на ден... и това е много дори.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Забелязах, че никой не е казал на автора на темата, че ниската конкуренция в Google Keyword Planner, всъщност е в негов минус.
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

Забелязах, че никой не е казал на автора на темата, че ниската конкуренция в Google Keyword Planner, всъщност е в негов минус.

Ще обясниш ли?
 
От: Колко средно може да се печели от Adsense при 5000 потребители на ден

До колкото знам конкуренцията в Google Keyword Planner се отнася до рекламодателите. За теб, като издател е по-добре конкуренцията при рекламодателите да бъде висока. Когато има повече рекламодатели, които да се надцакват, CPC ще расте или ще стои поне на една добра цена, вместо да пада или да стои ниска.
 

Горе