Колко струва да си честен в днешно време.

От: Колко струва да си честен в днешно време

Аз ползвам и-нет и ТВ от моя доставчик и приемника ми се дава безплатно. Предполагам, че ако се откажа от телевизията ще си го вземат :) Така и не седнах да прочета договора :)

Малко извън темата, но когато преди години се отказах като цяло от телевизията махнах договора и приемника се търкаля 2 години при мен без никой да го потърси. Изхвърлих го.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Един интересен феномен, който открих при мен. Веднага щом покачих цените на статиите ми във Фивър, веднага нарастна и броя на покупките; явно горния пост има основания. Хората очакват, че при ниски цени ще получат ниско качество. Но има и друг феномен: хващат се на високите цени и почват да се пазарят за по-ниски. Значи искат високо качество, но не искат да плащат цената му. :)
 
От: Колко струва да си честен в днешно време
Малко извън темата, но когато преди години се отказах като цяло от телевизията махнах договора и приемника се търкаля 2 години при мен без никой да го потърси. Изхвърлих го.
Вкъщи ползвам БТК ADSL, като пак е с безплатен модем. След няколко години започнаха масова подмяна на модемите. Аз не желаех да сменям модема, защото нямам нужда от Wifi (какъвто имаше новия модем). Накрая от БТК настояха да взема новия модем (защото иначе стоял при тях и им заемал място), като се съгласиха да ми оставят стария. Още съм си на стария модем, а новият вече нямам спомен къде стои вкъщи дори и не тестван...
 
Колко струва? Ами запазваш си съвестта. А по конкретната ти тема, не винаги всичко зависи от теб, понякога някой може да не ти е платил по независещи от него причини, не говоря за твоят конкретен случай.
 
Здравейте, досега не съм бил freelancer, но ми е интересно как сте сигурни, че ако се разберете с някой, той ще удържи на обещанието и ще ви плати след това. Подписват ли се договори?
 
Здравейте, досега не съм бил freelancer, но ми е интересно как сте сигурни, че ако се разберете с някой, той ще удържи на обещанието и ще ви плати след това. Подписват ли се договори?
Ако е за БГ и работата е по-обемна, ще ти вземе примерно 1 седмица от времето, да, подписвате договор със срок, за който да се изпълни поръчката, неустойки и т.н. По този начин и двете страни са коректни.

За чужбина, примерно изпълняваш поръчка от някой форум, парите предварително, няма друг начин. Или може да използваш сайтове като fiverr, но там ти спъват 20% от сайта, така че трябва цените ти да са с 20% отгоре на нормалните.
 
Искам да си споделя мъката :) :(
Пиша за 1 сайт, който е в строго прифилиран таргет. Заедно с 1 колежка, пренаписваме огромни обеми. А собствениците си го рекламират. Сайта дръпна напред. И веднага се появи конкурента в нишата със заплахи. Имаше една статия за събитие, в което трябваше да се пейстне графика на програмата. Та този конкурентен сайт, на който явно му се бърка в бизнеса е писал някакви заплахи - копирали сте програмата от нашата статия - а те всъщност са копирали програмата от официалният сайт на институцията, която организира събитието.

Да си честен си струва, но ще трябва да се справяш с много нечестни уличници, които са готови във всеки момент да опитат да направят мръсно.
 
Винаги ще има нелоялна конкуренция, за съжаление. Най-добре да се подписват договори, за да си е всичко официално и да имате защита и сигурност. Честната дума, за съжаление, не значи почти нищо в днешно време.
 
От: Колко струва да си честен в днешно време.

Имал съм само един клиент от DP, който не плати 7$ на мен и на останалите в thread-a за forum posting. Като следствие от това му падна iTrade рейтинга и му блокираха акаунта.
Методика? От непознати искам 50% авансово.
Izvinqvam se che pisha po tozi nachin.
Ima mnogo podleci koito se mislqt za nedostejimi. Bravo che gi presledvash do krai s posledstviq.
 
да си честен и да даваш стойност са едни от най-важните неща за да постигнеш успех, казвам го от личе опит, Разбора се трябв аи да си знаеш цената
 
Аз имам слаб опит с такива хора, но мога да изразя мнението си:
2013 година платих на един програмист 1/2 от сумата, която той пожела, да ми разработи една система - система не видях. Програмиста каза, че имал здравословни проблеми и засега се оттегля, а код така й не получих. Вече има разработена такава система.
2018 година платих на един програмист 3/4 вноски по друг мой проект. Сроковете му бяха като ветрове в косите на жените - минава и заминава без много да му пука. Та след 2 месеца чакане и 3 уговорки да работим по системата - нито една реализирала се такава се разделихме. Сега имам система на половина готова която пак не ми върши никаква работа.

Ако някой има добри отзиви за програмист (php, sql и javascript- предимно това са използваните езици в системата) да довърши почти готовата система моля да ми пише ЛС.
 
Последно редактирано:
Ако някой има добри отзиви за програмист (php, sql и jquery - предимно това са използваните езици в системата) да довърши почти готовата система моля да ми пише ЛС.
Само като съвет - довършването на системата може да се окаже по-трудно от писането от нулата.
Знам, че от твоята гледна точка имаш нещо г/д работещо, което само трябва да се пипне, но от гледната точка на програмиста имаш омазан код, с който трябва да се бориш, предишна логика, която трябва да разгадаеш. Това отблъсква програмистите. Ще имаш трудности да си намериш някой така.

пс: jquery е библиотека. Езикът се нарича javascript
 
Само като съвет - довършването на системата може да се окаже по-трудно от писането от нулата.
Знам, че от твоята гледна точка имаш нещо г/д работещо, което само трябва да се пипне, но от гледната точка на програмиста имаш омазан код, с който трябва да се бориш, предишна логика, която трябва да разгадаеш. Това отблъсква програмистите. Ще имаш трудности да си намериш някой така.

Зависи кой какви цени предлага за разработката на нова система..., а има вариант да се окаже, че логиката на стария програмист е правилна и няма да отнеме много време със запознаване на кода и дописването му.

пс: jquery е библиотека. Езикът се нарича javascript
Да, напълно съм съгласен с теб.
 
Зависи кой какви цени предлага за разработката на нова система..., а има вариант да се окаже, че логиката на стария програмист е правилна и няма да отнеме много време със запознаване на кода и дописването му.
Да, добре, ти си знаеш. Аз само ти дадох акъл като човек от бранша. Вече колко ще си блъскаш главата, докато стигнеш до това е изцяло твой проблем и на мен ми е през оная работа. Исках да помогна.
 
Искам да ви предупредя да не работите с човек с посочените по долу данни ( не мога да намеря как му е профила тук).
Въпросният има уж дигитална маркетинг агенция, иска да се правят неща по сайтове на клиентите му, след което бави плащанията и спира да контактува, като естествено преди това докато сте му нужни постоянно звъни и пише по всяко време на деня и вечерта :)
Лъже че е изпратил парите, но не може да покаже дори платежно кога го е направил.
Дължи ми все още една малка сума за която ме лъже от 2 седмици :), че ги е изпратил в понеделник, само не ми е писал кой точно понеделник и от кой месец :)
При договорка за работа на час, започва да се пазари след като работата е завършена, след като много добре преди това е уточнено всичко.
НЕ РАБОТЕТЕ С НЕГО само да си губите времето !

фирмата е - КИАЛЕКС.
име - Кирил Алексиев
емайл: [email protected]
телефон/вайбър - 0896941111
 
Мда прави си.
Но да го знаят, че може вече и да си е изтрил профила тук ( предполагам е така ), и през други места да се опита да наема някои да му върши работа за без пари :
 

Горе