Колко струва (каква е цената на) Predpriemach.com?

Колко струва (каква е цената на) Predpriemach.com?

  • 2 000 - 5 000лв.

    Votes: 11 16.4%
  • 5 000 - 10 000лв.

    Votes: 14 20.9%
  • 10 000 - 20 000лв.

    Votes: 8 11.9%
  • 20 000 - 50 000лв.

    Votes: 15 22.4%
  • 50 000 - 100 000лв.

    Votes: 9 13.4%
  • 100 000 - 200 000лв.

    Votes: 1 1.5%
  • над 200 000лв.

    Votes: 9 13.4%

  • Общо гласове
    67
Forum Statistics
Discussions:
65,522
Messages:
817,211
Members:
28,045

Това е съдържание в тясно специализиран форум с над 10 годишен бранд, който се е наложил като лидер в областта и излиза на челни места в сърча.

За монетизацията, варианти има много, най-малкото може да се отвори един екип програмисти, съветници в сверите за които се пише тук и още много вариации на подобни екипи, т.е да се направи колектив, които да печели пари с бранда Предприемач. Едно е да ползваш услуги от Преприемач, друго е да си намерил Петьо от София във ФБ група. Идеи колкото искаш, а за адсенс при положение, че масово трафика е БГ, смисъла е близо до 0-та. Едно е от Австрия да взимам над 40 евро цента за клик, друго е от БГ да взимам има няма 5-7 цента.

Да се говори е най-лесното. Монетизацията на сайт в България е непосилна задача, някакви пари изкарват само най-големите медии, но съвсем не по начина, който описваш. Защо мислиш, че хората бягат да правят англоезични сайтове?
Подобна идея е интересна, но с българския ни манталитет освен допълнителни сръдни, форумни караници и развяване на кирливи ризи няма как да стане. За да представяш бранд ти трябват доверени хора, за които е сигурно, че няма да цапат, а това е изключително трудна задача. И в крайна сметка толкова нерви ще си създадат админите, че пак не си заслужава.

@alexinfoag
Има много качествени, и аз съм правил бизнес с някои хора от тук, но за сметка на това има и твърде много тролове. Докато не се изринат въпросните генератори на безсмислено съдържание ще се губят все повече читави хора.

@Blinky
Защо махнахте секцията със статиите, които имаше в старата версия? Толкова много контент изгубихте, самият аз бях писал няколко материала за медията. Моят съвет е да я върнете :)


Също така си мисля, че една конференция Предприемач би била страхотна идея ;)
 
@momcheto , нре си прав. Не знам този колко се водиш от симилар уеб, но форума е яко слаб в топли дни, празници и като цяло в дни, в които явно никой не му се пише. Да, през годините понамаляха малко постовете на ден, но за форумен сайт, все още държи не лоша активност. За жалост, виждам доста хора изнесени в социалките, но това и да искаме не можем да го преборим, освен с една голяма силна група, която на практика пък обезсмисля идеята за пазене на информация за всеки нов потребител. Ни така, ни иначе е малко ситуацията. А да седиш админ в група и да си копи пействаш инфото за всеки с един въпрос, малко си губи идеята.

Май месец показва около половин милион импресии, септември със 100к по-малко.
Иначе, темите намаляха, потребителите, които пишат също. Статии нови почти няма. Съответно няма дискусии. Влизаш в SEO раздела и виждаш съдържание от 2012 година.
Ясно е, че разчитате на активните потребители, за обновяване на контента, но изглежда и за тях е непосилно.

Дори в разделите за купуване-продаване е някаква летаргия.
Не мисля, че социалните мрежи са изяли предприемач. Той се самоизяжда с бавни, но сигурни темпове. Така както Уебмастър се обезлюди, поради липса на инфо, което намирахме в Предприемач.

Съдя и по себе си. Преди влизах всеки ден и бях доста по-активен, дори в теми, които не са ми приоритет, но напоследък нищо не ме грабва.

Всички брандове се развиват. Дали дизайн, дали нови функционалности, дали богато съдържание. Пак казвам, че за мен спадът се дължи на липсата на изброените неща, а не на напредването на технологиите :D
 
Човек, форума се пълни с инфо от хората и админите, демек ако нещо е спаднала активността, то е не само заради това, че форума като модел се изчерпва. Самоизяде е странен термин за сайт с по-слаба активност от преди, но щом казваш. :)

Сайтовете основно замиран по две основни при - слаба поддръжка или по добра алтернатива. Не мисля, че тук ги има дори едно от тях. ;) Бате, не прави съпоставка със стикнати теми в разделите... ;) Те са нарочно такива и са от доста време, за да се обновява в тях информацията. ;)

Последните месеци, активност има, Но не е като тази миналата година. Новите и регистрациите са същите, но хората масово ги е шубе или ги мързи да пишат и да отговарят последните години....

Надявам се да се пише и хората да споделят.... Но на сила не става ... А стимули, не знам дали намират или им е все тази. ;)
 
Blinky, да не монетизираш форума с някой друга рекламка за мен си е чиста форма на мазохизъм. Никой няма да му е толкова досадно да вижда по някое друго банерче, не говорим за изкачащи прозорци и т.н. Това не е геройство, цени си труда! Поздрави и лека вечер от мен!
 
Ще обсъдим с кула това, но на нас ни доставя удоволствие да виждаме вас тук, които помагат на други потребители, не толкова великите 100-200 долара от смачкания за бг адсенс. Но ще се вслушаме в съвета ти определено. Какво предложение имаш - адсенс или? Щото малко съм скептичен. Не е трафик, който би изкарал много по този начин, говоря за количество. :)
 
Ще обсъдим с кула това, но на нас ни доставя удоволствие да виждаме вас тук, които помагат на други потребители, не толкова великите 100-200 долара от смачкания за бг адсенс. Но ще се вслушаме в съвета ти определено. Какво предложение имаш - адсенс или? Щото малко съм скептичен. Не е трафик, който би изкарал много по този начин, говоря за количество. :)
Спрях адблокера и кво да видя - реклама правена с онлайн едитор тип бъкс сайт.
В тая връзка квото и да туриш ще е по-добре.
 
Ще обсъдим с кула това, но на нас ни доставя удоволствие да виждаме вас тук, които помагат на други потребители, не толкова великите 100-200 долара от смачкания за бг адсенс. Но ще се вслушаме в съвета ти определено. Какво предложение имаш - адсенс или? Щото малко съм скептичен. Не е трафик, който би изкарал много по този начин, говоря за количество. :)
Facebook не е направил постъпления до милионния си потребител, преди да отиде на Гугъл някаква мениджърка по рекламата май беше. Оставете форума на мира, много си е добре! Монетизирането е цяла наука и се консултирайте, защото адсенсе не е добра идея. Ще дразни потребителите за сметка на никакви приходи.
 
Ще обсъдим с кула това, но на нас ни доставя удоволствие да виждаме вас тук, които помагат на други потребители, не толкова великите 100-200 долара от смачкания за бг адсенс. Но ще се вслушаме в съвета ти определено. Какво предложение имаш - адсенс или? Щото малко съм скептичен. Не е трафик, който би изкарал много по този начин, говоря за количество. :)
Пробвай адсенса, то ще си покаже има ли смисъл.
 
Защо се мъчите да оцените нещо безценно ?
 
според мен в графата 50-100 000 лв
ще се аргументирам :)
тук не става въпрос за посещения и т.н.

а за потенциала - а именно: млад предприемач влиза в форума чете няколко месеца прави идея и вече според бизнес плана

опитните предприемачи като нас пък обсъждат нещата, дават мнения , примери ..

тва е :)
 
В БГ има над 1500 форума, до колкото помня, толкова успях да намеря. Всички са умрели, с изключение на форумите за автомобили, защото БГ колите много се развалят и там са бая активни.

Това да имаш форум е ужас - пълно е с хора които се карат, а някой трябва да следи. После кой ще му плати времето? Не обижда никой, но в кой да е форум има глупаци, които пишат много, а с глупаци да се занимаваш, не е работа.

Почти всеки форум ще замре, такава е тенденцията, а това, че е активен, не го прави с висока стойност.
 
Да, ама където и да търсиш инфо с гугъл все сайт на социален принцип, най-вече форумен, излиза. Колко програмисти са станали такива с това. Според мен няма как да замре нещо, което дава информация на хората по всякакви теми. Доста се използват и соц. мрежите, но там инфото много трудно се намира, мине не мине месеци....а като някой зададе същия въпрос, бива нахранен. :) Често го виждам по групите. Да не говорим, че там е малко по-кежуал - лиготийки, ала бала. :)

Да, форум е трудно да се поддържа и въобще не е както мислят някой "по между другото", иска се да си нон стоп да се следи, да се пише, да се правят някакви неща и прочие. И само определени печелят, другите са горе долу на принципа на каквото стане и каквото дойде, и за кефа. :) Нормално....желание да имаш. :)
 
Като стана дума за поддръжка на форум, с новите правила за лични данни, които включват имейл и IP, каква е ситуацията? Съществуването на малки форуми май става невъзможно.
 
Сайта няма конкуренция в България в нишата си и смятам, че е топ 1 полезни сайтове в България (естествено ако изритаме и троловете) цена няма да му давам, но със сигурност би струвал пари.
Относно монетизацията, мисля че ще е достатъчно да се измисли някакъв начин в темите да има секция като обяви. Тоест пусне някой сайт за продажба и да му набие реклама, като с тази реклама поста му ще се показва с привилегия пред 90% трол мненията и безсмислените теми и така продавача ще намери по-бързо купувач за сайта си, продукта си, услугата си и каквото и да е било (нещо важно) за дадения потребител. Мисля, че всеки би платил добра цена за да може да достигне бързо до това което иска.

Иначе няма да е зле да го монетизирате малко повече все пак е посещаван сайт и е кофти да не печелите добре от него. Не говорим за банер рекламки на МТЕЛ.
 
Аз няма да гласувам, защото има две оценки за сайта. Eдната е цената която някой би дал у нас и тя е може би - не повече от няколко хиляди лв.

Втората цена е колко би струвал Predpriemach.com ако беше в нормална държава като Cащ примерно.
В сащ този сайт би струвал със сигурност над 200 хиляди защото там има кой да ги даде.
Сайта е много стойностен. Това че повечето сделки между потребителите са дребни - е проблем на обществото (мнозинството е бедно) а не че сайта e виновен.
Поклон пред екипа за това че толкова години са отдадени на сайта ! Надявам се, в близко бъдеще да съумеят да печелят повече пари от него, макар да знаем колко трудно е това в България. Много може да се пише за този сайт и все хубави неща, но смятам повечето хора сами ги виждат ..
 

Горе