Колко струва сайта ми ?

xX Mad Wolf Xx

New Member
Здравейте искам да попитам на база какво се изчислява , колко пари струва един сайт ?

Това е сайт който правя за един сервиз колко пари мога да им взема ?
Това е сайта -> https://bit.ly/36T6XLX

Очаквам вашите отговори
 
bit.ly е доста популярна услуга, препоръчвам ти да искаш поне няколко десетки милиона, ама не съм сигурен дали е подходящ за сервиз
 
Първо трябва сайтът да е завършен - има останали много текстове от темата на английски. Слагаш си цена за изработката му + нещата, които носи на купувача - таргетиран трафик от определени Google ключови думи, някаква база с клиенти, фейсбук страници, някакъв бизнес модел като цяло...


ПП: Линковете от форума за nofollow, ако се опитваш да правиш SEO чрез bit.ly :)
 
Това е сайт който правя за един сервиз колко пари мога да им взема ?
Колкото сте се договорили?
Или имаш предвид, че те все още не знаят, че им правиш сайт?
 
Първо трябва сайтът да е завършен - има останали много текстове от темата на английски. Слагаш си цена за изработката му + нещата, които носи на купувача - таргетиран трафик от определени Google ключови думи, някаква база с клиенти, фейсбук страници, някакъв бизнес модел като цяло...


ПП: Линковете от форума за nofollow, ако се опитваш да правиш SEO чрез bit.ly :)
Благодаря за отговора !

Да знам че трябва първо да го завърша от към текст - от към функционалност работи всичко ! има и e-магазин който съм спрял за момента !
Питам защото ми е първи сайт който правя с WP и не съм на ясно как седят цените за изработка и тн ... бос съм от към тези неща за това прибегнах към вас :)
 
З
Колкото сте се договорили?
Или имаш предвид, че те все още не знаят, че им правиш сайт?
знаят че им правя сайт - но не сме се разбрали за цена все още - за това прибягвам към вас (предполагам сте по-опитни и компетентни) за да ме посъветвате
 
З

знаят че им правя сайт - но не сме се разбрали за цена все още - за това прибягвам към вас (предполагам сте по-опитни и компетентни) за да ме посъветвате
Аз не разбрах, че това е положението... мислех, че това е твоят сайт и искаш да го продаваш.

За мен е голяма грешка да се разбирате за цената след като проектът е започнат - това е предоставка за сериозни конфликти и недоволни клиенти. Определи си цена на час, сметни си приблизително часовете за работа и комуникация и си сложи цената. Много зависи и какво точно ще им направиш - ще направиш ли оптимизации за скорост, начално SEO или нямаш такива познания.
 
bit.ly е доста популярна услуга, препоръчвам ти да искаш поне няколко десетки милиона, ама не съм сигурен дали е подходящ за сервиз
Хахаха, бате, що се правиш. :) Аз само ще дам мнение, че сайта може да се гледа или като бизнес, което повечето искат или като вече изграден инструмент, готов с малки промени да бъде в полза на някой бизнес (с или без изграден трафик и прилежащи канали за трафик). Вече според споменатото, цената може да бъде както 100-200 лева, така и от няколко десетки хиляди, но стотици хиляди. Не говоря за нещо, което е развито на съвсем други нива - да конкурира големи играчи. Това е начина да се продаде
 

Горе