Колко струва уеб сайта ми

От: Колко струва уеб сайта ми

Имайки в предвид съдържанието и поддръжката, около 40-50лв. предполагам можеш да му вземеш след един събмит по бг директории.. :)
 
От: Колко струва уеб сайта ми

На вниманието на всички желаещи да закупят този или друг подобен сайт за 40 -50 лева.
Такъв саит се пуща, само на собствена машина или на нает сървар, знаем кави са цените на наетите сървари! Саита има месечни разходи над 100 лева няма да ги оточнявам. :p
И ако намерите хостинг в БГ кадето да ви предложат нужните услуги за работата на саита и то на сносна цена пишете ми:
FFMPEG
MEncoder
MPlayer
FLVTool2
 
От: От: Колко струва уеб сайта ми

На вниманието на всички желаещи да закупят този или друг подобен сайт за 40 -50 лева.
Такъв саит се пуща, само на собствена машина или на нает сървар, знаем кави са цените на наетите сървари! Саита има месечни разходи над 100 лева няма да ги оточнявам. :p
И ако намерите хостинг в БГ кадето да ви предложат нужните услуги за работата на саита и то на сносна цена пишете ми:
FFMPEG
MEncoder
MPlayer
FLVTool2
ns1.bg 10 лв на месец?
 
От: От: Колко струва уеб сайта ми

На вниманието на всички желаещи да закупят този или друг подобен сайт за 40 -50 лева.
Такъв саит се пуща, само на собствена машина или на нает сървар, знаем кави са цените на наетите сървари! Саита има месечни разходи над 100 лева няма да ги оточнявам. :p
И ако намерите хостинг в БГ кадето да ви предложат нужните услуги за работата на саита и то на сносна цена пишете ми:
FFMPEG
MEncoder
MPlayer
FLVTool2

Ама нали питаш колко ти струва сайта, а не какви са ти разходите по поддръжката му????
 
От: От: От: Колко струва уеб сайта ми

Ама нали питаш колко ти струва сайта, а не какви са ти разходите по поддръжката му????

Това го написах за да знаят хората каво ги очаква ако го купят да са подготвени :)
 
От: Колко струва уеб сайта ми

Човече, едно нещо важно ще ти кажа. Така е устроен интернет, че сайтове на нает или собствен сървър почти винаги работят на загуба (изключение - СВРЪХ големите). За да тръгнеш, първо трябва да си осигуриш посещаемост. Това трудно става, тъй като обикновени сайтове на безплатен хостинг с малко повече SEO напъни винаги ще са винаги преди теб, а рекламните кампании са много трудни за организиране, тъй като ефективността е проблемен фактор. И докато ти се мъчиш да правиш нещо по-голямо (все пак е на собствен сървър), много други играещи на дребно винаги ще са пред теб и за разлика от теб те ще работят на печалба, защото нямат твоите разходи. По мои наблюдение едни от най-посещаваните сайтове не са тези, които предлагат нещо реално, а тези които просто препращат към някой друг дето дава конкретното нещо (казано с други думи, живот на чужд гръб).
А относно питането за цена не поясни какво точно трябва да се оценява. Ако е софтуерът, то той до колкото разбирам е безплатен. Ако оценяваме домейнът, то той е прекалено нов за да има сериозна цена. Ако оценяваме съдържанието... Е, тук може да се отчете нещо като цена. Аз лично не мога да дам оценка, защото не мога да определя колко са уникални (редки в мрежата) тези клипове. И все пак за съдържание от този тип не би се дало много пари. Последния компонент за формирането на цената, който разглеждам, е сървъра. Ако е твой, то той би струвал от няколко стотин лева до няколко хиляди (средно стабилен сървър 800-1500лв).
И все пак си мисля, че трудно някой ще се набута да купи сайт без кой знае каква посещаемост и особено като се добави това, че иска толкова пари за подръжка.
 
От: Колко струва уеб сайта ми

1. Трябва да използваш името на сайта. Качвай само БГ клипове, като наблегнеш на аматъорското съдържание. (Виж за справка сеир.бг - 1 хубава идея, която за година работа вече докарва по 700-1000 кинта месечно)

2. Хедъра е зле, няма и лого (ще го оправиш с времето)

3. Запази само рекламите под логин формата, другите са излишни за сега

Има хляб в проекта!
Успех!!!

ПС: Иначе..... всяко нещо струва точно толкова, колкото някой е готов да плати за него :wink:
 
От: Колко струва уеб сайта ми

Този проект събуди някакви симпатии у мен. Ето защо бих полюбопитствал за трафика. Не, не говоря за на уникалните посетители (това и сам мога да го изчисля грубо). Имам предвид трафика като mbps (среден български, максимален български, среден международен, максимален международен). По тези показатели мога да преценя колко би ми излязло подръжката на едно такова нещо. Българският peer е сравнително евтин, но пък в чужбина има повече потенциални посетители.
А иначе хляб има, но само ако му се осигури достатъчна реклама и то на правилните места.
 
От: От: Колко струва уеб сайта ми

Този проект събуди някакви симпатии у мен. Ето защо бих полюбопитствал за трафика. Не, не говоря за на уникалните посетители (това и сам мога да го изчисля грубо). Имам предвид трафика като mbps (среден български, максимален български, среден международен, максимален международен). По тези показатели мога да преценя колко би ми излязло подръжката на едно такова нещо. Българският peer е сравнително евтин, но пък в чужбина има повече потенциални посетители.
А иначе хляб има, но само ако му се осигури достатъчна реклама и то на правилните места.

Ето малко статистика
 
От: От: От: Колко струва уеб сайта ми

Ето малко статистика

ups
Ето

трафик
trafik.jpg


памет
memori.jpg


Процесор
proceor.jpg



Имаи предвид че това е за един месец няма и месец на 17 април саита ще направи един месец
 
Последно редактирано:
От: Колко струва уеб сайта ми

Прекалено слабо като трафик! Аз очаквах средното да е поне 1mbps (при мой трафичен сървър средното число за BG е 15-20mbps и малко под 8mbps международен). Stream сайтовете е редно да имат по-големи максимуми, но 200kbps ми се вижда леко несериозно като число.
Иначе забелязвам нещо странно. Защо RAM паметта чак толкова се задръства? Това е невероятно разхищение. Имаш ли идея на какво се дължи?
 
От: От: Колко струва уеб сайта ми

Прекалено слабо като трафик! Аз очаквах средното да е поне 1mbps (при мой трафичен сървър средното число за BG е 15-20mbps и малко под 8mbps международен). Stream сайтовете е редно да имат по-големи максимуми, но 200kbps ми се вижда леко несериозно като число.
Иначе забелязвам нещо странно. Защо RAM паметта чак толкова се задръства? Това е невероятно разхищение. Имаш ли идея на какво се дължи?
ако искаш пиши на skype tikodaad
да не препалваме темата с въпроси и отгвори
 

Горе