Колко струва човешкият живот?

От: От: Колко струва човешкият живот?

бе ти вартбурга си го направил хечбек бе?

а ко обясни чичката, що е спрял насред нищото - повик на природата а?

Там където съм спрял пежото, малко по-напред е отбивката където колегата се е чудел дали да завива и е спрял да размишлява.
Карах зад един който тръгна да изпреварва варбурга и този пред мен се завъртя и аз отбих в дясното платно да не ударя него
където пък варбурга ми беше на сляпо. Скоростта беше 50 км. в час. Писаха ми акт 150лв. + точки за несъобразена скорост предвид пътните условия.

Иначе самоубийци бол. Правилно бяха подчертали, че убитите по пътищата в България са в пъти повече от загиналите войници в афганистан или ирак.
Дори и правилно да шофирате все ще има някой да ви помете. Я да не пиша повече да не повредя на някой психиката и да не пипне повече автомобил :D
 
От: Колко струва човешкият живот?

Мисля, че поведението на повечето хора е безотговорно - масово пътуват без реална нужда.

Признавам, че и аз го правя, но ползвам предимно автобуси и тролеи - мисля, че с тях е по-безопасно, отколкото с лек автомобил.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Мисля, че поведението на повечето хора е безотговорно - масово пътуват без реална нужда.

Признавам, че и аз го правя, но ползвам предимно автобуси и тролеи - мисля, че с тях е по-безопасно, отколкото с лек автомобил.

Като гледам новините от последните години с ударени хора чакащи на спирките от луди шофьори и това пътуване не е от най безопасните.
 
От: Колко струва човешкият живот?

936295_10151956365854008_1110470895_n.jpg
 
От: Колко струва човешкият живот?

Мисля, че поведението на повечето хора е безотговорно - масово пътуват без реална нужда.

Признавам, че и аз го правя, но ползвам предимно автобуси и тролеи - мисля, че с тях е по-безопасно, отколкото с лек автомобил.

Ти мислиш, че аз се държа безотговорно, защото аз съм решил да покарам малко без посока? Или че съм решил ей така да отида до Рилския манастир, без да имам реална нужда?
Ти честно ли? :lol:
 
От: Колко струва човешкият живот?

Ето едно видео и от София.
Всеки шофьор е хубаво да гледа такива видеа, за да си изгради някакъв инстинкт или да види къде може да сгреши.
Не случайно автомобилните състезатели имат онборд камери, след това гледат видеото и си виждат грешките.


[video=youtube;zuhRiuhYwKo]http://www.youtube.com/watch?v=zuhRiuhYwKo&list=PL5AC430796E23B201[/video]
 
От: Колко струва човешкият живот?

Всеки шофьор е хубаво да гледа такива видеа, за да си изгради някакъв инстинкт или да види къде може да сгреши.

Аз пък си мислех, че инстинкта се изгражда с шофиране ;). Едно е да го гледаш, друго е ти да си там.

В много от случаите пешеходците са виновни, но се изкарва водача на МПС-то виновен... Но го има и обратното.

Вярно! Вярно е, че колите трябва да спират на пешеходна пътека, но и пешеходците в никакъв случай не трябва да разчитат на пътеката и да минават без да се огледат. Няма как да знаеш в колата, която се приближава дали няма някой на чашка, някой разсеян и т.н. Особено по нашите пътища трябва да се процедира с особено внимание.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Мисля, че поведението на повечето хора е безотговорно - масово пътуват без реална нужда.
Друго си е да изпържиш гумите до махленското кафене...

Повечето от пътуванията спокойно могат да се осъществяват с велосипеди или мотопеди. Но градовете в България въобще не са предвидени за такова нещо. Нито асансьорите са подходящи, нито има места за паркиране.
 
От: От: Колко струва човешкият живот?

Аз пък си мислех, че инстинкта се изгражда с шофиране ;). Едно е да го гледаш, друго е ти да си там.


Хем си права, хем не си!
Точно за това дадох за пример автомобилните състезатели, но ти го игнорира!
Естествено, че се изгражда с практика, но практиката се усъвършенства с гледане отстрани!
Пак повтарям, автомобилните състезатели имат онборд камери, не за да ги включват в ефир, ами за да си гледат грешките!
 
От: От: Колко струва човешкият живот?

Хем си права, хем не си!
Точно за това дадох за пример автомобилните състезатели, но ти го игнорира!
Естествено, че се изгражда с практика, но практиката се усъвършенства с гледане отстрани!
Пак повтарям, автомобилните състезатели имат онборд камери, не за да ги включват в ефир, ами за да си гледат грешките!

Игнорирах го защото са малко автомобилните състезатели. Те гледат видеото след като са карали, нали така? Те въобще са на друго ниво, свикнали са да карат рисково.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Ето едно видео и от мен:

[video=youtube;eC2SBX2nnUw]https://www.youtube.com/watch?v=eC2SBX2nnUw[/video]
 
От: Колко струва човешкият живот?

Не е така, всеки прави грешки.
В такива клипове се виждат и им се обръща внимание.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Не е така, всеки прави грешки.
В такива клипове се виждат и им се обръща внимание.

Както се казва оттук нататък спора е безсмислен просто, всеки си има мнение и това е. :roll:
 
От: Колко струва човешкият живот?

Брутални клипове, особено последния. Но аз лично мисля, че трябва да има такива брутални кампании да им се набива в на хората главите. Не за друго, а защото не им идва разума и това си е. Често сте засичали олигофрени, който правят слалом между колите в колоната, нижеща се с допостима скорост по двулентов път. Ето тези са за затвора. Добре, че има и нормално, които им правят път, като се прибират пак от насрещното. За жалост ги има, докато не се забият някъде. Не знам защо го правят и реално няма и да разбера. Но моя съвет е просто бъдете предпазливи. А тази жена, която бутна детето на пешеходната пътека тези дни? Не че е искала, но ебаси и БМВ-то, майна. Не мога да си го представя някой да кара с над 100 в град със задръствания. ;)

Сега като пътувах в провинцията, забелязях една тенденция - доста хора вечв карат разумно. Повишил се е процента на разумните шодьори. Е да, още ги има и тези - откачените самоубийци, но намаляват. Само на трима се натъкнах. Едно време повечко сякаш имаше. В момента пиша от таблет, иначе щях да намеря онези брутални реклами с детенцето и жената. Кампании за безопасното шофиране. ;)
 
От: Колко струва човешкият живот?

Съгласявам се с Blinky. Наистина в последно време много намаляха тези "състезатели". И ми прави впечатление че преди по магистралата карайки със 100 ме минаваха като спрял. Сега няма толкова много да се стрелкат. Дано с времето стават все по-малко.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Съгласявам се с Blinky. Наистина в последно време много намаляха тези "състезатели". И ми прави впечатление че преди по магистралата карайки със 100 ме минаваха като спрял. Сега няма толкова много да се стрелкат. Дано с времето стават все по малко.

Аз също вярвам, че броят на "състезателите" на пътят ще намалява през годините.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Aз по магистралата си карам 150-160 почти винаги, обичам високите скорости, но не съм имал нито едно изпреварване на завой, на място без видимост - примерно да изпреварваш на права по наклон, като не знаеш от върха с каква скорост ще изкочи някой.

Иначе имам вътрешен страх и в града постоянно премислям потенциални опасности - кой ще ме засече, кой няма да ме види, кой ще си отвори вратата без да гледа, кой ще бъде принуден да ми влезне в лентата, защото някаква шматка излиза на главния път без да се огледа и т.н.

Най-сериозното ми пътно изпълнение беше при 100 км/ч на прибиране от Плевен един чичка с фиеста направи обратен завой без мигач без нищо, докато бях тръгнал да го изпреварвам............... Резултат едвам го избегнах и вкарах служебната кола в канавката, оня дойде пребледнял, да ми се извинява............. Добре че не го уцелих във вратата, че щеше да е на оня свят.
 

Горе