Колко струва човешкият живот?

От: Колко струва човешкият живот?

Съгласявам се с Blinky. Наистина в последно време много намаляха тези "състезатели". И ми прави впечатление че преди по магистралата карайки със 100 ме минаваха като спрял. Сега няма толкова много да се стрелкат. Дано с времето стават все по-малко.

Да, сякаш започнаха да мислят някакси. Не знам и аз. Но едно време щом мен ме е беше малко шубе, а се възприемам за доста опитен шофьор. Това реално само може да ме радва. Все по-редки са случаите, в които някои кретен прави слаломи между кулите на двулентов път. Но и толеранса на пътя малко се е покачил. Да не кажа доста. Надявам се в бъдеще да се задържат и даже покачат тези положителни тенденции. Много е важно. Не за друго, а защото все пак тези изпълнения, които виждаме идват от комплексирани и плиткоумни драйвъри. Нормално-мислещ човек трудно ще си позволи да лети, прави глупости и да рискува живота на пасажерите си, както и на другите участници в движението. Или обобщено в няколко думи - % на разумни шофьори се е покачил. Това е следствие от камерите, новините, трагедиите, които някои са изживели. Ако успяха да направят и някоя друга кампания, щеше да е и още по-голям. Но от тези - бруталните, които наистина да те повлияят. ;)
 

Горе