Колко ще струва сайтът за еврото у нас

pepo_999

Well-Known Member
Информационният сайт на Министерството на финансите за еврото ще струва 84 000 лв. без ДДС

ей тъй са праят кинти, вие тука се циганите дали 500-1000 са малко или много за сайт
 
Информационният сайт на Министерството на финансите за еврото ще струва 84 000 лв. без ДДС

ей тъй са праят кинти, вие тука се циганите дали 500-1000 са малко или много за сайт
Обикновено в държавните сайтове цената не е само за изработка, ами и за поддръжка. Не че сумата е оправдана, но ще е повече от 500-1000.
Другото е че 'състезанието до дъното' (race the bottom) е безкрайно и всеки състезаващ се губи. Винаги ще има някой, който да го направи за по-малко.
 
  • Like
Реакции: Sky
Обикновено в държавните сайтове цената не е само за изработка, ами и за поддръжка. Не че сумата е оправдана, но ще е повече от 500-1000.
Другото е че 'състезанието до дъното' (race the bottom) е безкрайно и всеки състезаващ се губи. Винаги ще има някой, който да го направи за по-малко.
не знам кой за колко го прави но като се сетя за сайта на кимер сигурност, кой го е правили за кви пари и все още кофти функциониращ... " Лошо ми е "
 
Като го видим и ние ще го оценим. :)

Но сумата е добра. Там сайт, дори и информационен за под 50К не се прави. Няма място за изненади, според мен. :)
викам да ми се паднат и на мен малко държавни, 2 ми стигат за по 20-30 палки
 
викам да ми се паднат и на мен малко държавни, 2 ми стигат за по 20-30 палки

Зор, аз съм предлагам да направя всичко безплатно с моят екип за няколко сайта на университет и една държавна структура, дори поддръжката щеше да бъде безплатна за 5 години и всичко беше с добронамереност. След комукация с човек, трябваше да получа дата за среща, чаках 3 месеца, след тези месеци реших да проверя адресите, двата сайта бяха обновени а другият направен. След още 1 година разбрах, че двата сайта стрували над 30к всеки, другият над 50к и били избрани определени външни лица. Има доста такива случай в държавата, доста по-големи говна съм влизал в тази сфера, но не са за тук.
 
Зор, аз съм предлагам да направя всичко безплатно с моят екип за няколко сайта на университет и една държавна структура, дори поддръжката щеше да бъде безплатна за 5 години и всичко беше с добронамереност. След комукация с човек, трябваше да получа дата за среща, чаках 3 месеца, след тези месеци реших да проверя адресите, двата сайта бяха обновени а другият направен. След още 1 година разбрах, че двата сайта стрували над 30к всеки, другият над 50к и били избрани определени външни лица. Има доста такива случай в държавата, доста по-големи говна съм влизал в тази сфера, но не са за тук.
Бате, в тези схеми думата "безплатно" не фигурира. Не си влязъл правилно. Влиза се с думите "давам ти Х % от парата, ако дадеш да го правя аз". И имаш някакъв шанс. :)
 
Бате, в тези схеми думата "безплатно" не фигурира. Не си влязъл правилно. Влиза се с думите "давам ти Х % от парата, ако дадеш да го правя аз". И имаш някакъв шанс. :)

Бях тогава доста наивен, може и още да съм, давам безплатни неща редовно, просто хората в България масово са супер овълчени, забравили са какво е да си Българин, когато забравиш кой си, че ще изчезнеш. Това се и случва, вече. :)
 
Бях тогава доста наивен, може и още да съм, давам безплатни неща редовно, просто хората в България масово са супер овълчени, забравили са какво е да си Българин, когато забравиш кой си, че ще изчезнеш. Това се и случва, вече. :)
Винаги сме били такива, просто до скоро имаше вилици на връта, да не отърват простотията ни.... И глей какво прави свободийката. Изживях същото нещо в училище в което учех, което беше с пансион. Имаше възпитание, строгост, учеше се и излизаха акчествени и възпитани кадри, беше леко с казармен режим, казвам леко. Но това на никой не се харесваше възпитанието, подреденоста и качествено да се свърши нещо, а същевременно тия дето са постигнали нещо точно с това си образование никой не ги помни и т.н., помнят се само бабаитите дето "нарушаваха" закона в училището и всеки искаше да е там ( аз помня как всеки българин в миналото величаеше великия САЩ и искаше и тук или да иде там). И тъй....., стана така че някак си смениха ректора ( да беше ректор, а не директор ) и стана ама мазало, казвам ви, мазало. Точно каквото се случва 30 г. в държавата ни. Анархия, всеки прави каквото си иска, липса на какъвто и да е контрол, новия ректор докато дойде мина доста време. Спря да се учи, даскалите го раздадоха на пир и свободия, кой дойде в час кой не, кой се събуди сутринта, дискотека и купони в даскалото до откат, ма решил днеска няма да съм на даскало и тем подобни... Абе мазало не ми се говори. Дойде новия, не беше лош човек, долуу горе читав ректор, обаче никъв шанс да спре случващото се, просто не успя човека, изкара 2 г. полудя и каза, аз напускам и така и стана. На третия ректор той си беше как да кажа, по мутряга, само за кинтите беше там. АМа изобщо не му дреме какво има, какво няма, крадяха с неговите хора от храната на училището, та в година с пари и дарения пича каза, че нямало пари, било криза, дрън, дрън. Ама като разпран крадеше...... Та изживях в самото училище и комунизъм и "прехода на България", в рамките на 5 годишното ми учене това... А какво беше училището, по-добре да не казвам, още по-голяма срамота. И днес е един бъркоч там, да модернизираха го, но кел файда, като само един хотел стана с разни шматкащи се идиоти, чудещи се какво по-точно правят там, също като масата от народа ни. Шматкащи се човеци, живеещи със смарт телевизор телефон по-умни от нас, някоя "хубава" многоупотребена таратайка , ако е по-скъпа втора ръка, нали вече сме ъпгрейднали ама е на изплащане за мнозинството. Аз имах вземане даване в една община, нагледах се от първо лице на далавери, кражби и кот СА сетиш, стотинка не взех майка му стара... Еми да бях взел, прост съм, да съм взимал това е положението, нямаше сега да се тормозя толкова ( така си мисля, знам ли ). Деева и мизерийката смотана :mad: :mad: Какво да им подаряваш братле, няма да им подаряваш, те подаряват ли ти ?! НЕ, а и няма да ти подарят никога ( освен ако предварително с нещо друго не си го платил и само ти си мислиш, че е подарък ). Та... взимай ако можеш и няма да ги щадиш. Скоро тука гледам едно читалище в еднооколно село, много ги съжаляват ма тва ма онва, било за ремонт. А се оказа че са изписани пари за 2 ремонта наЦЯЛОТО читалище, а познай при коИ ( не коЙ ), са отишли денгите.... Стигнаха до там сега че да вземат втора ръка керемиди, поне нещо да оправят, и малко накичиха САМО фасадата на сградата.. а отстрани и отзад мазилката пада, прозорци няма и ...абе трагедия.... Та и аз като теб щях сайт да им правя на тях и на кметството за фрий..., хахаха...
Скоро на една от хижите на които подарих сайт, бях пуснал в една група че ще подаря 2 сайта на две хижи, подарих на ТРИ хижи. Единия... ми какво да ти кажа, стана ми гадно. Бе вика на мен не ми трябва, ама да има там за парлама, аз не си вадя от това ми вика.. Едва ли не... Абе все му е тая и дори някак си.. не знам не оцени труда, буквално през мандръсника му беше./.. И такива случаи с подаръци не са сефте да ти кажа :) Ама карай, жив и здрав да е, аз се радвам на труда си, хубаво сайтче стана.
 
Последно редактирано:

Горе