Конкурс за: Конкурс за: Дизайн за печат на Чаша!

Не е професионално да изтеглиш дизайн от интернет и да го прикачиш в участие за конкурс!
Съдейки по този жалък опит стигаме до изводът, че и останалите дизайни в конкурсът е много,. много вероятно да използват забранени графики, които ще ни донесат голям риск да ги използваме за нашите цели. Да не говорим, че дори няма да имаме и представа от къде ще ни дойде проблемът!

П.с както каза колегата в предният пост, ако искаме да теглим онлайн имаме много голям избор и много по-добри предложения, които няма да е нужно да им плащаме 300лв :)
 
Последно редактирано:
Ако някой има някаква гениална идея да сподели, готов съм да му я визуализирам, ако наистина е нещо интересно и оригинално
;)
Какво по-оригинално от анимационен лик на мама :) Никога не са ми допадали снимките върху чаша. Но за такъв рисуван образ е нужен допълнителен труд. А в сайта се предполага да се избират готови вече дизайни. Затова мисля, че е добре да се набляга на графични елементи, не на снимков материал. :)
 
В началото на всеки конкурс е добре да е описано какво точно се очаква, какво може да се използва и т.н. Аз също съм на мнение, че за "конкурс" следва да не ползваш готови неща, ако са обекта на конкурса. Ползвай мокъп да си покажеш логото / дизайна, но не и за самия дизайн. Ако организаторът е казал "може да ползвате готови неща" и не му е проблем - окей.

Използването на готови графики в един банер, кавър и други такива рекламни материали е окей, защото не ги продаваш директно тях, а чрез тях продаваш продукт / услуга. При конкретния случай за Print on Demand, има специални рестрикции, защото са препродаване на дадената графика, а не използването ѝ за рекламни цели. Дори графиката да е с лиценз за комерсиално ползване, това често не включва Print on Demand. Това може би не се знае от много хора, които не са се занимавали директно с този бизнес и следва да е изрично упоменато в условията на конкурса. Да не говорим, че в БГ никой не се съобразява с тези неща въобще.

Относно уникалност - ще ви отнеме 30 минути да нарисувате 3-4 различаващи се сърчица, цветенца, звездички, някоя абстрактна форма, които да не са директно взети от някъде. После само трябва да се разположат подходящо и да се подберат цветове, и ще имате дизайн. Ако (потенциалната) награда от конкурса не ви оправдава това усилие, просто не участвайте.

Тия конкурси ако са добри за нещо въобще, то е най-малкото за практика. Нито наградите по принцип са кой-знае какви, нито много реклама ще ви направят, ако не спечелите. Използвайте случая да си подобрите уменията - дори да не спечелите, ще ви помогне в дългосрочен план.
 
Последно редактирано:
test-1.png
 
Според мен човека търси дизайн на който, лесно да може да смени картинката, снимката (може би със снимка предоставена от клиента) и надписа за целите на магазина си. Но истината е някъде там :)
 
Според мен човека търси дизайн на който, лесно да може да смени картинката, снимката (може би със снимка предоставена от клиента) и надписа за целите на магазина си. Но истината е някъде там :)

Реално исках да си подпомогнем от към количество идеи и готови дизайни! Да, текста и графиките държим да могат да бъдат променяни, по тази причина написах в описанието на конкурса, че ще изискам файлове, font's и т.н за да можем да променяме графиките по нашият вкус! Въпросът обаче в този конкурс е, че почти всичките предоставени дизайни ползват готови графики теглени от някъде, като съм обеден, че авторите не са проучили лицензното споразумение от сайтовете източници!
Вече колегите споделиха по-горе едно от предложенията за конкурса е с директно свалени от друг сайт готови цялостни темплейти, което е доста несериозно!

Ще се наложи сега да проследя лично всяко едно от изображенията, както и детайлите в него от къде идват и да видя източниците дали позволяват да се печатат графиките им по мърчове!
Реално от 10те сайта, които се изброяват в една друга тема само един има въпросният лиценз всички други ясно заявяват, че не позволяват ползването на дизайните да се печата върху чаши, тениски и прочие!

Силно се надявам само единият дизайн да е със теглени изображения, които забраняват използването за това, което ми трябва! Ако не е така, то аз няма да мога да използвам графиките за моите цели (печат върху чаши)
Дано всичко е наред - участниците в конкурса знаят най-добре на тоя етап!

Но със сигурност няма да рискувам да плащам глоби, като стартират от 5000 и нагоре!
 
Реално исках да си подпомогнем от към количество идеи и готови дизайни! Да, текста и графиките държим да могат да бъдат променяни, по тази причина написах в описанието на конкурса, че ще изискам файлове, font's и т.н за да можем да променяме графиките по нашият вкус! Въпросът обаче в този конкурс е, че почти всичките предоставени дизайни ползват готови графики теглени от някъде, като съм обеден, че авторите не са проучили лицензното споразумение от сайтовете източници!
Вече колегите споделиха по-горе едно от предложенията за конкурса е с директно свалени от друг сайт готови цялостни темплейти, което е доста несериозно!

Ще се наложи сега да проследя лично всяко едно от изображенията, както и детайлите в него от къде идват и да видя източниците дали позволяват да се печатат графиките им по мърчове!
Реално от 10те сайта, които се изброяват в една друга тема само един има въпросният лиценз всички други ясно заявяват, че не позволяват ползването на дизайните да се печата върху чаши, тениски и прочие!

Силно се надявам само единият дизайн да е със теглени изображения, които забраняват използването за това, което ми трябва! Ако не е така, то аз няма да мога да използвам графиките за моите цели (печат върху чаши)
Дано всичко е наред - участниците в конкурса знаят най-добре на тоя етап!

Но със сигурност няма да рискувам да плащам глоби, като стартират от 5000 и нагоре!
Няма нужда да следиш нищо, просто всеки да напише от къде е ползвал материали, аз оставих линкове.

Ако има проблеми някъде не е проблем да се купи лиценза, този сайт който съм ползвал аз струва 15 евро на месец и теглиш до 100 графики мисля, че беше или повече.

Тези сайтове са за това да се ползват графики и изображения от тях, което не е фрии се купува, и така, не е нужно да се изкарва все едно е нещо нередно.
 
Последно редактирано:
Няма нужда да следиш нищо, просто всеки да напише от къде е ползвал материали, аз оставих линкове.

Ако има проблеми някъде не е проблем да се купи лиценза, този сайт който съм ползвал аз струва 15 евро на месец и теглиш до 100 графики мисля, че беше или повече.

Тези сайтове са за това да се ползват графики и изображения от тях, което не е фрии се купува, и така, не е нужно да се изкарва все едно е нещо нередно.
Да, но се оказа че Фрийпик не позволява да се ползват за Print on Demand, забутано е в някаква точка в "Term of use", а реално в платения лиценз към графиките това го няма или е завоалирано. Аз също съм се подвел по този начин и затова изтеглих предложенията си.
 
Ако е така както казваш и не става дори с плащане на 15 евро и аз ще оттегля предложенията си няма проблем.
Нямам време да чета, но мисля, че прекалено задълбавате.
Ако не задачата трябва да бъде поставена за художници;)
 
Ако е така както казваш и не става дори с плащане на 15 евро и аз ще оттегля предложенията си няма проблем.
Нямам време да чета, но мисля, че прекалено задълбавате.
Ако не задачата трябва да бъде поставена за художници;)
Тук един колега я изкара тази точка, аз също не го знаех. За почти всичко няма проблем но не и за Print on Demand. Аз също съм с платен абонамент там, просто в лиценза към графиките тази точка я няма и от там става подвеждането. Извинявам се и на автора на конкурса.
 
Тук един колега я изкара тази точка, аз също не го знаех. За почти всичко няма проблем но не и за Print on Demand. Аз също съм с платен абонамент там, просто в лиценза към графиките тази точка я няма и от там става подвеждането. Извинявам се и на автора на конкурса.
Аз намирам само тази точка:
"
The Flaticon Content is not used in software applications which allow a third party to generate on-demand designs. This includes (but is not limited to) on-demand printing software applications which an end user can access to use the Flaticon Content in order to design or generate their own end product."

Което мисля, че се отнася само за Flaticon, дай линк към точката?
 
Графиката е авторска и не е сваляна от никъде. Използван е готов шрифт.

1NUEGQX.png
 
Последно редактирано:
Аз намирам само тази точка:
"
The Flaticon Content is not used in software applications which allow a third party to generate on-demand designs. This includes (but is not limited to) on-demand printing software applications which an end user can access to use the Flaticon Content in order to design or generate their own end product."

Което мисля, че се отнася само за Flaticon, дай линк към точката?
В тази тема се разискваха - https://www.predpriemach.com/thread...или-платени-лицензи.89944/page-2#post-1049075
 
Ами нека автора си прецени.

Но, ако пък всичко е авторско тоест не са ползвани никакви графики на други дизайнери, примерно спечелилите конкурса, печелят наградата и освен нея искат и 20% от всяка продадена чаша;), за мен това е безумно и няма как да стане на практика.

А автора ако иска всичко да е ок, трябва да плати за ексклузивен лиценз сума ти кинти или пък да прецени от кои сайтове напрактика може да ползва графики без да се притеснява.
 
Последно редактирано:
Ами нека автора си прецени.

Но, ако пък всичко е авторско тоест не са ползвани никакви графики на други дизайнери, примерно спечелилите конкурса, печелят наградата и освен нея искат и 20% от всяка продадена чаша;), за мен това е безумно и няма как да стане на практика.

А автора ако иска всичко да е ок, трябва да плати за ексклузивен лиценз сума ти кинти или пък да прецени от кои сайтове напрактика може да ползва графики без да се притеснява.

Реално аз ползвам от тук графики и т.н pngtree.com
но имам пълния лиценз. тъй като обикновения лиценз се оказа, че позволява да правиш всичко без да печаташ на продукт и продаване...
в доста сайтове пише, че не позволяват да се печата на чаши, тениски и т.н...
Аз не съм дизайнер, но за да си вържа гащите, ако ползвам дадена графика я променям изцяло (цветове, форма и т.н) колкото мога повече за да не изглежда, като оригинала (дори тези дето си имам лиценз за тях)

Направо не знам, какво да правя в този случай!
Ако може някой да сподели съвети и идеи ще е добре, тъй като реално не искам да провалям конкурса не е това идеята... но ако не мога и да ползвам създадените графики няма логика да ги плащам... Не знам реално какви могат да са последиците и дали ще има такива, дали си струва рискът...
Голяма контра се получи като цяло!
 
Реално аз ползвам от тук графики и т.н pngtree.com
но имам пълния лиценз. тъй като обикновения лиценз се оказа, че позволява да правиш всичко без да печаташ на продукт и продаване...
в доста сайтове пише, че не позволяват да се печата на чаши, тениски и т.н...
Аз не съм дизайнер, но за да си вържа гащите, ако ползвам дадена графика я променям изцяло (цветове, форма и т.н) колкото мога повече за да не изглежда, като оригинала (дори тези дето си имам лиценз за тях)

Направо не знам, какво да правя в този случай!
Ако може някой да сподели съвети и идеи ще е добре, тъй като реално не искам да провалям конкурса не е това идеята... но ако не мога и да ползвам създадените графики няма логика да ги плащам... Не знам реално какви могат да са последиците и дали ще има такива, дали си струва рискът...
Голяма контра се получи като цяло!

Имаш достатъчно добри уникални предложения в темата, за да избереш 4 дизайна. Просто е важно предложението да не е свалено готово като композиция от някъде, сменен само текста и директно пляснато като предложение в конкурс :) Това е тъпо дори и да нямаше проблем с правата. Най-малкото щото и сам можеш да свалиш даденото изображение и да напишеш "The best mom ever" отгоре му.
 
Последно редактирано:
Но, ако пък всичко е авторско тоест не са ползвани никакви графики на други дизайнери, примерно спечелилите конкурса, печелят наградата и освен нея искат и 20% от всяка продадена чаша;), за мен това е безумно и няма как да стане на практика.

В условията на конкурса е упоменато какво е възнаграждението - фиксирана сума. Не може да искат повече / по-малко, щом са се съгласили да участват. Не става въпрос сумата достатъчно ли е или не. Никой от участниците не би следвало да има различни претенции, щом се е включил знаейки наградата.

Другото, което е - за мен не е честно един да мисли нещо оригинално и да го прави от нулата (било то рисунка или дизайн), а друг да го свали готово от някъде и да го плясне като негова творба в КОНКУРС ЗА ДИЗАЙН, но тия номера си минават открай време и на всички им е все тая.

Просто тук авторът каза, че иска да е напълно изряден според правилата на различните сайтове, а най-масово използваният не го позволява в условията си. И да го позволяваше - конкурсът май не е за "намиране на най-хубав дизайн".
 
В условията на конкурса е упоменато какво е възнаграждението - фиксирана сума. Не може да искат повече / по-малко, щом са се съгласили да участват. Не става въпрос сумата достатъчно ли е или не. Никой от участниците не би следвало да има различни претенции, щом се е включил знаейки наградата.

Другото, което е - за мен не е честно един да мисли нещо оригинално и да го прави от нулата (било то рисунка или дизайн), а друг да го свали готово от някъде и да го плясне като негова творба в КОНКУРС ЗА ДИЗАЙН, но тия номера си минават открай време и на всички им е все тая.

Просто тук авторът каза, че иска да е напълно изряден според правилата на различните сайтове, а най-масово използваният не го позволява в условията си. И да го позволяваше - конкурсът май не е за "намиране на най-хубав дизайн".
Благодаря за подкрепата!
Да си кажа честно много ми е трудно и не знам какво решение да взимам! Някои дизайни не ми харесват, други са готини! Някои дизайни са правени с труд (рисунки и т.н) Други дизайни са правени, с теглени графики (те си знаят от къде, какви лицензи притежават и какво разрешение за ползване имат)
Разликата в тоя конкурс е, че това не е лого, или просто графика, която да отпечатам на флаер и да ползвам за лични цели! В случая самото име на конкурса е опоменато, че е за дизайн на чаша! Тоест идеята ми е да продавам въпросните дизайни, а ако те са паднали от незнайно къде, това няма как да ми върши работа!
Не са 300тата лева проблем в случая! Нито за мен нито за участниците! Въпросът е какво може да ме сполети, след като използвам утре някоя от графиките!
Както сте забелязали текста е на Английски, тоест няма да се продава в нашата Държавица, където никой няма да види въпросните графики и няма кой да ми създаде проблем!
Реално на мен ми допадат само 2 от всички дизайни (на тоя етап няма да споменавам кои) но това не е от важно значение!
Ще се мисли до утре да видим какво ще измислим със съдружникът ми!
 
В условията на конкурса е упоменато какво е възнаграждението - фиксирана сума. Не може да искат повече / по-малко, щом са се съгласили да участват. Не става въпрос сумата достатъчно ли е или не. Никой от участниците не би следвало да има различни претенции, щом се е включил знаейки наградата.

Другото, което е - за мен не е честно един да мисли нещо оригинално и да го прави от нулата (било то рисунка или дизайн), а друг да го свали готово от някъде и да го плясне като негова творба в КОНКУРС ЗА ДИЗАЙН, но тия номера си минават открай време и на всички им е все тая.

Просто тук авторът каза, че иска да е напълно изряден според правилата на различните сайтове, а най-масово използваният не го позволява в условията си. И да го позволяваше - конкурсът май не е за "намиране на най-хубав дизайн".
Говоря хипотетично ако се играе по правилата на 100%, ще му е много трудно, особено както иска той да си ги коригира и променя, няма как да не се сблъска със същия проблем.
Не говоря правилата на конкурса, а правилата по принцип.

Освен ако с един премиум достъп за 15 евро на месец не се реши проблема, но се оказва, че принт на чаши влиза в отделна категория.
 
Последно редактирано:

Горе