Конкурс за: Конкурс за: Дизайн за печат на Чаша!

Пича опита, от много филофстване май изгони половината мераклии и заеба :D
Не знам, мисля, че ще излъчи победители макар със закъснение, макар и през крив макарон;)
Но както се вика след толкова ,,хубави,, думи за дизайнерите, наградата вече няма да е толкова сладка:)
Аз много ще се замислям за в бъдеще преди да си губя времето в конкурси, а и конкурсите станаха антиреклама.
 
Не знам, мисля, че ще излъчи победители макар със закъснение, макар и през крив макарон;)
Но както се вика след толкова ,,хубави,, думи за дизайнерите, наградата вече няма да е толкова сладка:)
Аз много ще се замислям за в бъдеще преди да си гу я времето в конкурси, а и конкурсите станаха антиреклама.
Аз покрай тия конкурси си намерих дизайнер с който продължих да си работя.
Иначе ако бях дизайнер не бих си губил времето за такава смешна награда, то май не е имало конкурс с награда над 200 лева.
 
Е тук в наградно отношение нямам какво да кажа, човека се е постарал да предвиди няколко награди, колкото е преценил толкова.

Но след това подхода беше малко неправилен.
Първи искаше предложения почти веднага, после се чудеше защо няма, после пак се чудеше, а когато вече имаше очаквал повече, а когато имаше малко повече се появиха въпроси за правата, задълба се в темата....
Абе знае се хронологията...да не преразказвам.

Участваш в конкурси има проблеми , не участваш в конкурси няма проблеми;)
 
Не знам дали собствениците/кът на сайта не трябва за такива конкурси да искат наградния фонд предварително като депозит. Така парите вече ще са осигурени, а след като така и така вече ги е дал, накрая организаторът все ще трябва да избере победител или в случая 4 дизайна.
 
Организатора е обявил краен срок 24.09.2022. Можеше да постъпи коректно и да драсне два реда защо и как променя условието.
 
Организатора е обявил краен срок 24.09.2022. Можеше да постъпи коректно и да драсне два реда защо и как променя условието.
Не е казал, че променя условието, просто не спазва срока или е решил нещо друго, само може да се гадае.

Най-вероятно говори с юристи дали може да използва някое от предложенията без последствия, след което ще имат заседание на управилния съвет, който ще насрочи нова дата за преразглеждане.

Шегувам се;)
 
На мен авторът на темата още в началото ми се стори малко по-ентусиазиран от "дефолт"-а, което често е и причина за по-големи очаквания/изисквания и по-чести разочарования, както май и се получи. Не съм много наясно с изискванията и законите при печатане, но 90% от дизайнерите използват мокъпи и готови шаблони за frame. Доколкото разбрах само 1 от участниците е представил почти 1 към 1 предложение, откъдето и започна всичко. Според мен награда от 100лв. е малко за посочените изисквания и очаквания (закупено, лицензирано, с права за ползване и печат и т.н.), но пък много оценям идеята и жеста на автора за 4-ма победители.

В случая виновни няма, особено автора на темата, въпреки че беше добре да споменат всички детайли в заданието на задачата. Все пак не е много коректно от негова страна да изчезне безследно. Вероятно ще пише отново с по-конретни изисквания, но някак ме съмнява да обяви 4-ма победители от досегашните предложения, въпреки че сред тях има много добри такива.

П.С. Много неприятно се получи с последните 2 конкурса за дизайн. Творчеството не е за всеки, а дизайнерите тук определено са се потрудили достатъчно. Подкрепям предложението на @Grozdanov Design в бъдеще наградата за конкурс да се дава предварително на админ или отговорно (неутрално) лице от форума. Мисля, че го бяхме обсъждали и в предишната тема.
 
П.С. Много неприятно се получи с последните 2 конкурса за дизайн. Творчеството не е за всеки, а дизайнерите тук определено са се потрудили достатъчно. Подкрепям предложението на @Grozdanov Design в бъдеще наградата за конкурс да се дава предварително на админ или отговорно (неутрално) лице от форума. Мисля, че го бяхме обсъждали и в предишната тема.
Това е обсъждано много пъти и няма как да стане.
 
Това е обсъждано много пъти и няма как да стане.
Каква е причината да не стане? Няма да се съгласят възложителите или Блинкито не е съгласен ?:rolleyes:
 
Но както се вика след толкова ,,хубави,, думи за дизайнерите, наградата вече няма да е толкова сладка:)
Аз много ще се замислям за в бъдеще преди да си губя времето в конкурси, а и конкурсите станаха антиреклама.
Съгласен съм, "по добре да хванеш питомното от колкото да гониш дивото" са казали хората.
До "дизайнерите", когато става дума за лого - поне малко променете графиката, шрифта, вкарайте някаква уникалност, за други дизайни е нормална практика да се използват стокови снимки и графики с уредени права, плюс е да не са 1:1. Добрите дизайнери държат на уникалността и на репутацията си.
 
Правно.
Правно може да стане при изрядна документация и ако всеки по веригата си плати данъка. Какво пречи да се изготви един договор за агентска услуга с фирмата, собственик на форума, с който се възлага да се направи конкурс във форума със съответните параметри и общите условия за провеждане на конкурси за лого и дизайн да са като приложение?
След като изтече срокът се обявява победител и му се превежда сумата на основание договор за предоставяне на авторско право срещу заплащане. Така всичко е изрядно, авторът на логото си получава парите и гарантира, че има авторското право върху графиките, купувачът си получава логото с легален документ, че е купил авторското право и спокойно може да го ползва.

Резултатът - всички спят спокойно, има доверие в тези конкурси и не се разхищава потенциала на талантливите дизайнери във форума, които нямат къде другаде да участват в български лого конкурси.
Минусът - всеки трябва да си плати данъка по веригата и със сигурност трябва да остане някакъв % за форума след цялата разправия. Но в крайна сметка това ще откаже лаиците, които нямат сериозни намерения и без това.

@Blinky мисля, че си струва да се обмисли... във форума наистина има много хора, които имат какво да предложат, но така се отказват. Аз съм пускал конкурси за лого и съм супер впечатлен от качеството на предложенията.
 
@Blinky мисля, че си струва да се обмисли... във форума наистина има много хора, които имат какво да предложат, но така се отказват. Аз съм пускал конкурси за лого и съм супер впечатлен от качеството на предложенията.
Ще забележиш една тенденция, която е супер логична. След пускането на конкурс, максимално предложения идват при две налични критерии - наградата е примамлива и автора на пуснатия конкурс е с добър рейтинг тук. Всичко по-ниско в тези две точки води до по-малко включващи се изпълнители. Това е логиката. Не виждам каква друга би трябвало да има. И такива, които се дърпат след като нищо не им е харесало или имат проблем да убедят клиента си, че са хубави предложения им смъква доста този рейтинг. И къде точно ще получиш повече от 5-6 концепции, в повечето случаи, за 100-150 лв.? Да, ако искаш лого на Епъл, отиваш и плескаш на "експерти" едни 2-3К за корпоративна идентичност, и това е май доста символична сума, за нея се сетих.
 
Ще забележиш една тенденция, която е супер логична. След пускането на конкурс, максимално предложения идват при две налични критерии - наградата е примамлива и автора на пуснатия конкурс е с добър рейтинг тук. Всичко по-ниско в тези две точки води до по-малко включващи се изпълнители. Това е логиката. Не виждам каква друга би трябвало да има. И такива, които се дърпат след като нищо не им е харесало или имат проблем да убедят клиента си, че са хубави предложения им смъква доста този рейтинг. И къде точно ще получиш повече от 5-6 концепции, в повечето случаи, за 100-150 лв.? Да, ако искаш лого на Епъл, отиваш и плескаш на "експерти" едни 2-3К за корпоративна идентичност, и това е май доста символична сума, за нея се сетих.
Да, съгласен съм, но автора на темата също има добър рейтинг тук, а го няма никакъв няколко дни след край на конкурса. Говорим да се предотвратят точно такива конкурси, където не се обявава победител и не се спазват никакви правила, защото явно, че повечето хора като не си харесат нищо решават да не платят.
 
Това да не си харесаш нищо и да не платиш, когато става въпрос за дизайн, не е като да влезеш в магазина да не харесаш нищо и да излезеш, много хора така го приемат.
Такъв начин на разсъждение и неценене на чуждия труд е много показателен знак за в бъдеще да си нямаш работа с подобни хора.

Пестете си невроните, тях няма кой да ви възстанови;)

Нямам предвид конкретния конкурс, а по принцип, защото в крайна сметка може би трябва да се изчака още малко, преди да отиде в списък неточни, всичко се случва, може да има проблеми човека.
 
Последно редактирано:
Да, съгласен съм, но автора на темата също има добър рейтинг тук, а го няма никакъв няколко дни след край на конкурса. Говорим да се предотвратят точно такива конкурси, където не се обявава победител и не се спазват никакви правила, защото явно, че повечето хора като не си харесат нищо решават да не платят.
Това вече не мога да ти кажа защо се случва. Като цяло е пълна мистерия и за мен и то от потребители, които наистина са с добър рейтинг и наистина не биха си рискували имиджа тук, създаван с години за някакви, буквално, никакви пари. И най на последно място, но не и по важност, това е неуважението към труда и времето на хората, участвали в него.
 
Може @Blinky да му пише, за да провери какво точно става и какви са намеренията на автора на конкурса. Защото сега сме в пълно невидение какво мисли да прави. Ако пък откаже да даде обявените награди, дали ще помогне нещо, ако всички участници в конкурса му дадем по един отрицателен feedback за некоректен платец и му свалим значително рейтинга?
 

Горе