Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Колеги погледнахме последните няколко поста след последния ни коментар,
и честно казано доста се изненадахме целия екип.

Видяхме, че "Стойнеф" първи е споделил, че според него това е плагиатство...
... и цитираме "конкурса приключи"
Конкретно да се вземе част от концепцията на друг дизайнер и да се надгради над нея ...

Първо нека споделя... че разбираме мнението му и го уважаваме. (с екипа)
Работата на един дизайнер е неговата рожба и творение.
Никой не иска работата му открадната. Аз лично го разбирам и съм съгласен и го уважавам!!!

И съжаляваме, че "Стойнеф" е останал с такова впечатление
и как според него е правилно да се процедира в тази ситуация.

Но моля ви, нека споделя как ние разсъждавахме когато предложихме това,
и защо през ум даже не ни мина, че ще се получи подобно недоразумение, а може само ВСИЧКИ ДА СПЕЧЕЛЯТ.
(поне по наше мнение)

------------------------------------------------------------------------------

1. Според мен ... всяко изкуство е надградено над нещо, преди него.
Не е ли така? Отнема много надграждания да се получи нещо невероятно!!!

Концепцията на xland с двете човечета е страхотна и както казахме искаме да я запазим в крайния вариянт.
Но дори концепцията на xland ... поне едното човече е взето от примерните лога, които постнахме
(което иронично е наше лого на друга от нашите компании)
Което не е да омаловажа труда му, а напротив, креативното му мислене да съчетае от нещо предишно в нова концепция!

С което просто искам да кажа и вие ще ми кажете вярно или не. Не е ли така как работи изкуството???
Взимаме идея от някъде и надграждаме над нея???

Айнщайн е надградил формулата си за това как работи вселената въз основа на тази на Нютон ... Стив Джобс и Бил Гейтс
са взели идеята за ГУИ (График узер интерфейс) от Ксерокс ... Уаран Бъфет директни принципи за инвестиции на Бенджамин Грахам.

Всички ние постоянно взимаме нещо от някъде и го надграждаме,
за да може да вървим към още по-добро и още по-добро ... а не да се задоволяваме.

------------------------------------------------------------------------------------------

2. По наше мнение, нищо велико не се е случило, освен ако група от хора ЗАЕДНО,
не са работили над него, за да го направят така... Така се предполага да работи бизнеса, правителството (друга тема)
и много други ...

Смятам, че никога нямаше да достигнем до тази точка с логото,
ако всеки просто даваше идеи с лога ... без да го има целия този процес с "насочването"
и взаимната колаборация и надграждане над идеите над другите. Някой дава тази идея... някой друг дава друга идея
и т.н. ...

Един човек сам не може да измисли 5 гениални идеи и да ги съчетае в едно...
... но 5 човека могат !

Не е ли това самата идея на конкурса и датите?
Да видиш какво се поства досега... кое ти харесва, кое не ти харесва, насочваш дизайнерите,
вие знаете над кое да работите, надграждате един над друг.

"Стойнеф" може би ще каже... "Да ама накрая някой печели... а пък много други дизайнери преди това са си дали идеите напразно"
И това е добра гледна точка и разбирам логиката....
... и затова предложихме екстра Бонус пари само за самата идея...
... но защо да затваряме вратичката си като компания за нови идеи до края на конкурса? Замисляли ли сте се за това?

И отделно ... днес xland дава идея и ght111 надгражда... утре може да е обратното???
Какво значение има, при условие, че ако крайния резултат е хубав, всички печелят.
... което ме навежда на следващата точка.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Няма ли по-голяма логика, хората които поръчват логата да са максимално щастливи в края ...
за да може форума да е пълен с конкурси всеки ден?

По мое лично мнение ако се поставят ограничения като това специално ...
нито поръчителите, нито дизайнерите, нито никой не печели.

... По мое мнение има за всички, не мисля, че някой е лишен, а заедно можем само да спечелим.
Колко повече конкурси ще всеки ден ако всеки, който пуска конкурс знае...
... че избирането на лого е процес, който се развива постепенно с нуждите на компанията.

Всеки един от вас знае какво се случва ако някой ви поръча лого на лично.
Всеки поръчител иска промени не е ли така? Докато не се нагласи всичко накрая
да си дойде на мястото...

Защо тогава конкурса да е по-различен и да не се надражда???

Знам, че ние като компанията и вие като дизайнерите гледаме с различни очи на този проект и наистина уважаваме
приноса на всеки един от вас ...
... но защо да не работим в екип за един максимално добър краен резултат.

Едни от най-добрите творби са сътворени с групово мислене и групов принос и именно затова се обърнахме към формата на конкурса.
Иначе можеше просто да потърсим конкретен човек и конкретен човек да го направи.

Още веднъж, ценим работата на всеки един от вас и именно за това предложихме да възнаградим с екстра Бонус.
... просто искахме да сътворим нещо, което ще представя компанията с години години напред и в същото време
ще позволи на всички ни тук в "предприемач общността" да работим заедно като екип,
а не като "Съперници"

Гледната точка на Стойнеф е нещо, което разбираме ...
но смятам, че отдавна сме минали ерата "всеки за себе си и един срещу друг"
... в днешно време, за да постигаме резултати трябва да работим в екип.

Това е чисто мое мнение,
и просто реших да споделя, как разсъждахме когато направихме предложението.

Правилата са правила и не ги определяме ние и ако мнението на "Стойнеф"
е всеобщоприето мнение от всички дизайнери, моля приемете съжалението ни
и ще продължим както всички сметнете за най-добре :)
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Аз нямам нищо напротив, ако @xland е съгласен да се ползва тази чат от дизайна му при конкретните условия.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Здравейте, според мен е редно @xland да довърши логото тъй като голяма част от концепцията е одобрена.

Нека все пак той да каже какво е неговото мнение по въпроса.

Засега няма да качвам новата ми концепция, но ще следя темата.

Аз също съм за надграждането на даден дизайн, но ако този модел създава конфликти то е по-добре да не се прилага :wink:

Все пак тук хората изграждат различни отношения за разлика от конкурсите в 99designis и др.
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Аз също съм за надграждането, вярвам, че всеки от участниците е взимал участие поне един път в 99designs и е наясно и тази схема е работеща и е доказана, но съм против копиране мотамо както се вика на дизайна на колегата.
Организатора на конкурса сам е посочил, че желае две човечета които си подават ръка, дори е нарисувал схема, така, че според мен няма да има проблем, ако всеки се постарае сам да направи дизайна, ето примерно, така:

7b638bb7e51f5bf51eb1c85b34296608.jpeg


Ако обаче дизайнера няма нищо напротив и му е заплатено, точно за конкретния дизайн, дори може да постне линк към векторния файл:) и да се надгражда върху него.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Ок няма проблем да ползвате графичната ми идея за ТОЗИ конкурс. Благодаря за коректното отношение на колегите!
8679154d.png
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Не съм сърдит, нито пък съм против да се използва концепцията за надграждане ... след като xland се съгласи да се ползва създадения от него символ, нещата са ОК. Така е коректно.
И точно така трябва да се провежда конкурса, за да са доволни всички и поръчителят да получи най - доброто и дизайнерите също...
Видях, че потребителят Ght111 е оттеглил предложението си след коментара ми. Извинявам се, ако не съм разбрал нещо и ще се радвам, ако го върне и участва отново с него в конкурса.

@pavel.krasimirov радвам се, че съм разбран правилно. Нямам против надграждането и екипната работа даже напротив. Мисля, че имаше нужда, както от моя коментар, така и от вашия (за да са "наградени всички") :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Хей колеги,

Много се радваме за идеите и коментари .. websolut, borekumo и stoineff
..и естествено оценяваме изключително много xland за споделянето на файла!

Както казва websolut, страхотно е, че се разбираме и подкрепяме,
... за разлика от други народи. Че индийците са милиард и 200 милиона,
ама ние една шепа българи показваме повече разбирателство.

Сега очакваме гхт111 да сложи обратно логото и са ако желае
и ако Господ е отредил до края на конкурса да получим някое друго предложение още :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Остават 3 дни.

Супер сте.
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Ето още две предложения от мен

H2vCwqV.png

ULzVYaE.png
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

OFF TOPIC: Само аз ли като се заглеждам в последните лога виждам роботче с две очи, голяма глава и малко "тяло"

Сори за коментара. Иначе 2рата концепция на Websolut много ми харесва. :)
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

На xland предложението ми харесва изцяло, дори е перфектно. Предполагам, че ще предложи и вариант според вкуса на възложителите. Допадна ми и 2-ят вариант на Websolut, но по-разпознаваем е символът, който е предложил самостоятелно: https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=65588&page=2#24. Websolut, ако не ти е много играчка, би ли постнал 2-я вариант с твоя символ? Разбира се, това си е твое решение, но на мен определено ми грабна погледа...

RealMoney, не само на теб ти се струва. И на мен ми прилича на 'роботче'. Може би, защото цветовете са разменени, тоест като инвентирани са. Вероятно, ако ги размени, ще изглежда по-добре.

Към колегите: опитайте се да отличите сенките в символа, за да бъде по-изразителен - може би с малко по-светъл тон от същия цвят. Лично мнение, не ви го налагам, но просто в този си вид символът губи ''изразителността' си. Затова при xland се е получил идеално, защото е откроил сенките. :)
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Колеги къде виждате сенки в символа?
Всъщност няма заначение всеки вижда различни неща, робота и а го видях:), действително при обратната цветова схема се получава разлика във визуалното възприятие.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

1. Вътрешната част на логото, която xland е направил е страхотна... конкретно двете човечета със сянката отстрани вдясно.
Това е точно, нещото, което се вписва в имиджа и идеята и сме много благодарни за този milestone.

Използвах думичката на колегата - то е ясно, че не е сянка. :)
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Ето номер 2 с моята интерпретация, идеята ми е "We rise by lifting others", надявам се не прилича на денс уит ми;)

855074607fbcdff1bfc7fef27f6f98f6.jpeg


Откакто споменахте роботи, все роботи ми се привиждат:), сори за отклонението
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Хайде колеги, включете се в ндграждането повече хора, влизам в темата и гледам само аз и @borekumo сме се престрашили...
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Ето още едно предложение от мен с по-различни цветове :wink:

FoJKB1y.png
 
От: От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Ето номер 2 с моята интерпретация, идеята ми е "We rise by lifting others", надявам се не прилича на денс уит ми;)

855074607fbcdff1bfc7fef27f6f98f6.jpeg


Откакто споменахте роботи, все роботи ми се привиждат:), сори за отклонението

С твоята интерпретация ми допада повече. Е как ще прилича на dance with me, като ясно е изписана целта... "Загатни" леко една от фигурите с вратовръзка и идеята ще си намери точното място. ;)
 
От: Конкурс за Лого - Награда 80 лв.

Петя благодаря за идейте, но авторите на конкурса имат думата, дори и леко разочаровани от това, че идеята за надграждане не се възприе въпреки съгласието на @xland, трябва да вземат някакво решение
 

Горе