Конкурс - измисляне на домейн име

От: Конкурс - измисляне на домейн име

Според мен ако ще са платени програми е по добре да е softbg.biz ако е безплатно org :)
Но ако прецениш softbox.bg е удачно ако сайта ти предлага само услугите си в България. Инъче лично не смятам че ще има ефект ако чакаш чуждестранен трафик. Но ако съдя на примера който си дал с download.bg да по добре ще е softbox.bg
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Според мен ако ще са платени програми е по добре да е softbg.biz ако е безплатно org :)
Но ако прецениш softbox.bg е удачно ако сайта ти предлага само услугите си в България. Инъче лично не смятам че ще има ефект ако чакаш чуждестранен трафик. Но ако съдя на примера който си дал с download.bg да по добре ще е softbox.bg

Знаеме че много искаш тези 20 лева бате, но ще е добре да излезнеш със свое уникално предложение.
Доста преди тебе предложих softbox - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=19657&p=181708#post181708
Може да не е .бг, но се подразбира какво предлагам.
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Знаеме че много искаш тези 20 лева бате, но ще е добре да излезнеш със свое уникално предложение.
Доста преди тебе предложих softbox - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=19657&p=181708#post181708
Може да не е .бг, но се подразбира какво предлагам.
По-спокойно човека само иска да помогне.Според мен дава само съвет...
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Малко разаснение отностно избор на домейни.

.com - company / компания
.info - informacion / информация
.biz - bizness / бизнес..
.net - network / мрежа (не го препоръчвам, защото не е подходящ)

Пиша това за да може да си вади изводи човека за да знае какво точно му значи домейна(ако случайно не знае). Изброените от мен видовен за завършване на домейн са най-използваните в днешно време.

Предложение за доемейни:

softwarebg.net <<-- Ако сайта ще е за безплатен software
softwarebg.biz <<-- Ако мислите да е за платен(но там е сложно)

Аз лично не препоръчвам домейни със "-"(тирета)
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Не се бях замисля за .бг домейна.. въпреки, че си мисля, че може сайта да не е само за Бг въпреки домейна ...

Но, ако ако давам 50 лв. за домейн мисля да взема topsoft .me - струва ми се страхотен - лощото е че не всички знаят значението на този домейн....

ако ще взимам нещо евтино ще бъде softwarebg.net или softbg.org

Изчаквам още малко предложения! :)
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Идея си нямам дали темата е актуална и дали с поста си съм полезен, ама ми дойде идеята за failche.com i .bg .Свободни са. Просто в момента на мода са свежите имена на сайтове. А файлче/failche ми звучи доста свежо. Успех! :)
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Според теб актуална ли е? Ама честно ! Последното мнение е от 24 Октомври 2010 преди ти да почнеш да трупаш мнения.
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

Приятел,
не го направих, за да трупам мнения, просто разглеждах публикациите на един от хората, публикували в тази тема. И четейки ми дойде като идея и реших да споделя. Ако не на човека създал темата, то на някой друг може да му е полезно. А и да попитам, ако аз трупам мнения, ти тогава какво правиш? Изравняваш баланса във вселената? Благодаря ти за отзивите и късмет. Извинявам се и за този пост, просто не можах да се сдържа. Други няма да има, браво! ;)
 
От: Конкурс - измисляне на домейн име

А и да попитам, ако аз трупам мнения, ти тогава какво правиш? Изравняваш баланса във вселената?

Не - отговарям ти на въпроса, че не е актуална темата.
 
Re: От: Конкурс - измисляне на домейн име

itprograms.info - за информационен сайт с много информация по дадена тема.
itprograms.bg - за корпоративен сайт, който ще представлява бизнес.
itprograms.eu - за корпоративен сайт (№2), който ще е за цялата локация на ЕС.

За какво ще е домейна? Важно е в избора му. И какво точно ще е стила и темата на сайта.
 

Горе