Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Статус
Not open for further replies.
От: От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Ти за кое лого от горните би платил 200лв и сложил на сайта? Дай предложение. Ама честно.

По-горе си казах мнението - нито едно не ми харесва.
Сайта е за текстово лого - с изрисувана първа буква.

Но никога не бих предложил пари за неизяснен продукт. Ти предложи "200 лв за лого". По-късно даде някакви насоки, а още по-късно - съотношение на страните.

Хрумва ми една идея: Разпределяш двестате лева между три автора, в които виждаш потенциал. Така ще постигнеш утешителния вариант. След това, с тези трима, провеждаш удължение на конкурса. Със значително по-ясни правила. Като те не са длъжни да продължат, ако не желаят. Или си заявят цена на новия труд.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Ами харесай си няколко и предложи промени, примерно остават вратата и още две които имат някакъв вложен по-дълбок смисъл според теб, да напарят дизайнерите по още един опит, останалите отпадат, абе нещо като втори кръг и обяви, че от тези трима със сигурност ще бъде излъчен победител, според мен така е най-добре, пък ти си прецени.

Вискяр ме изпревари:)
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Към което и "про" да се обърнеш ще ти иска брийф най-малкото, за да вникне в идеята. Някои студия дори ще ти искат 3 примера, които ти харесват и 3, които не ти харесват, за да се ориентират. Това е съвсем, съвсъм реално. Ако си знаел, че ще подхожда повече някое типографско изпълнение, трябваше просто да кажеш да се тръгне от тази гледна точка.

Дизайнерите не сме гадатели и няма как да знаем, какъв стил и какво точно като идея има автора. Още от първи курс икономистите учат, че информацията е най-важния ресурс за да може организацията да функционира без засечки. От тази ситуация по-добър пример не мога да се сетя. Просто следващия път дай по-обширен брийф.

(редакция: докато го напиша изникнаха 3 мнения преди моето)
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

пиши на модератор да ти изтрие излишните коментари и това е.

За да няма такива разпри всеки втори конкурс, предлагам да се напишат ясни правила във форума за обявяването и правилата в конкурси, като едно от тях е забраняване на излишните коментари, само евентуално насоки от автора на конкурса, да седне някой да ги напише и да ги предложи на Блинки или Кулайс и готово, какво има повече да спорите.

Темата е авторска. С бизнес насоченост. Конкурс!
Задължение на автора на темата е да я пази чиста: дава отрицателна репутация, докладва мнение на модераторите.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Ако ми кажеш, че гусин Ади Даслер е казал "е ви брийф нарисувайте ми три линийки бал съм го" и тея са го избацали приемам, че не съм прав за насоките и описанието. Немам време да се обяснявам, а и мисля че е обидно към про-тата. За тва са такива убеден съм.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Още не е свършило. Кажете кво правим?
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Над 9000 разглеждания на темата, трябва да се намери някакво решение.
На Вискяр предложението не ти ли допада?
Не дизайнерското де, а това да се изберат 3 с предложение за корекция.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Още не е свършило. Кажете кво правим?

1. https://dmsbg.com/ - Дари 20лв.

2. Като(ако) си развиеш проекта(щото мене ме съмнява - ЛИЧНО мнение) тогава мисли за ХИПЕР, МЕГА, ДИЗАЙНЕРСКОТО ТИПОГРАФСКО ЛОГО от СУПЕР, ГИГА, УЛТРА, ДОБРИТЕ ШРИФТ-РИСУВАЩИ ДИЗАЙНЕРИ.

3. Уволни журито
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Журито е перфектно. Не е като логото.
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Изключително непрофесионално отношение и от двете страни... Подобни теми са срам за форума. Ако бях на мястото на автора на конкурса, и аз не бих дал толкова пари за подобно лого. Просто нямаше лого което да кажа Е ТВА Е! Но пък и ако се поставя на мястото на дизайнер, ще искам възнаграждение за труда ми. И тук идва грешката на Горския, трябваше накрая да напишеш че ако не ти хареса лого не плащаш. Не си предложил 50лв. за да нямаш право на това условие. Форума е рисков за такива предложения и без добавяне на последното условие си е самоубийство. 99% от дизайнери участващи в конкурси са непрофесионалисти и се учат в момента. Има 2 3 дизайнера които участват, и ако те не ти предложат качество... Но незнам, оправяйте се. Модераторите администраторите не ги знам къде са. И какво е това жури? Ако искаш да получиш оценка за даден дизайн, можеш единствено да я получиш от безпрестрастен дизайнер. Това е все едно в Мастършеф журито и хората които оценяват храната да са бат Цеко и бат Жоро дето ядат квото им падне...
СРАМ ЗА ФОРУМА!
 
Може би щеше да е по-добре, ако не беше под формата на конкурс. Трябваше да си пуснеш обява и по нея да кандидатстват дизайнери с опит и портфолио, за да се ориентираш кой най-добре ще свърши работата!
 
От: От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Защо пък срам, напротив, всяка грешка е полезна, винаги какво има да научим от грешките си.

Колега, тези грешки на дизайнерските конкурси в форума май зачестиха. Всеки втори конкурс е помия :). То грешки грешки ама някой трябва да си вземе поука :). Модераторите не взимат никаква страна. И в случаите дизайнерите са ощетени
 
От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Интересно кои щеше да участва при условие - ако не харесам, няма да платя...
Най-разумното предложение е да се хареса нещо и да се направят съответните редакции докато стане достатъчно добро 'да го плюснеш на сайта'.

И между другото не е вярно, че не са правени асоциации и не е мислено по логото. Почти всичко свързано с тематиката е предложено.
Мерници, стъпки, фенери, поинтери, търсачка, лупа, отпечатъци... Оправданието е, че били използвани готови елементи. Е може Stoinef да си е сложил пръста на скенера [emoji1] което значи, че графичния елемент е уникален...
 
От: От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Интересно кои щеше да участва при условие - ако не харесам, няма да платя...
Нах разумното предложение е да се хареса нещо и да се направят съответните редакции докато стане достатъчно добро 'да го плюснеш на сайта,

Колега. Долу горе пак същите хора щяха да участват и при поставяне на това условие :). Пак ще кажа, че да дадеш 200 лв. в конкурс без това условие си е самоубийство. Поне щеше да си гарантираш сигурност, че ако не ти хареса лого няма да загубиш. Акцентирам върху наградата на конкурса. Колегите които пускат лога за 50 60 лв, поставянето на подобно условие за тях е тъпо.
 
От: От: Конкурс лого за Izdirva.BG !!!

Колега. Долу горе пак същите хора щяха да участват и при поставяне на това условие :). Пак ще кажа, че да дадеш 200 лв. в конкурс без това условие си е самоубийство. Поне щеше да си гарантираш сигурност, че ако не ти хареса лого няма да загубиш. Акцентирам върху наградата на конкурса. Колегите които пускат лога за 50 60 лв, поставянето на подобно условие за тях е тъпо.
Ами принципно, аз ако съм фаянсаджия да кажем и ми кажат трябва да сложиш 10кв плочки за 200 лв но има условие - ако не ми хареса как са сложени няма да платим, не бих отишил. Ако съм боядия също...
Общо взето с каквото и да се занимавам, при условие - ти си свърши работата - а ще ти платя ако ми харесва, не бих се занимавал...
 
Статус
Not open for further replies.

Горе