Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Как да направя авоматично продуктовата страница да зарежда повече от 15 продукта ?
От админ панела отиваш в системни-настройки-редактирай на магазина, който искаш да промениш - варианти и там първата конфигурация е за това, ако съм разбрал какво питаш.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

адин/системни/настройки
клинки на редактирай, след това на таба Варианти на първия ред в кутийката пише 15 смени го на колкото си искаш да ти зарежда и натисни запази
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам мега странен проблем с OpenCart и продуктовите снимки. Правя снимки с телефона Samsung S5 после ги качвам на компютъра, resizvam ги с Light Image Resizer 4, че са по 5-6 мб. и тези които излизат на една страна ги обръщам, както трябва да са. После ги качвам, но винаги излизат не обърнати, т.е. така както са преди обръщането. На компютъра си излизат, както трябва във FileZila излизат както трябва, сложа ли ги на сайта си излизат обърнати. Първо ги обръщах със стандартната програма Picasa там като си отвориш снимките. После си играх с PhotoShop отварям ги, копирам, правя нов файл и обръщам размера. Записвам чисто новия файл- всичко излиза точно. Като го кача в сайта обаче излиза на обратно. Качвах с FileZilla, после и с upload manager...все същото? Някакви идеи?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз малко не разбрах проблема.... значи първо можеш да смениш ограничението за размера, мисля че даже и в тази тема го имаше, и второ защо ти трябва да ги обръщаш - не ти ли излизат както трябва?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

ще се опитам да обясня по-късно, по-добре с примери :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз ползвам irfanview
http://www.irfanview.com/

Тука май проблема не е в различните софтуери, някакви права върху файловете при запазването според мен.С Убунту имах подобен проблем аз.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Занимавам се с ел. магазин базиран на Opencart. Над 98% от изпратените страници към Google са индексирани, но с изображенията ситуацията е противоположна. Изпратени над 16 000 и нито една индексирана снимка. Това е информация, която черпя от Webmaster конзолата. Изображенията са с нужните тагове <alt> и <title>, включени са в sitemap-а, който минава валидация. Специално е посочена директорията им на робота, за да може да ги обхожда - User-agent: *; Allow: /image/cache/data; Allow: /image/data и при проверка отново в Webmaster конзолата на конкретен линк и googlebot и googlebot-image връщат положителен резултат. При търсене в google с "site: името на сайта" в изображения връща поне 1000 снимки. Това ме обърква допълнително. Щом излизат резултати, значи индексира, нали? Също така използвам и Complete SEO Package.

Имам две съмнения:
1. Голям брой снимки в една директория - малко над 10000
2. Изображенията се използват и на друг web сайт.

До колко тези две неща може да са причини за това поведение на Webmaster и някой имал ли е подобен проблем?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

И при мен е същата работа - имам само няколко индексирани снимки...
И аз като теб се чудя защо е така :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Е няма как да влияеш на Г какво да индексира и как да го класира.
Все пак ако са уникални имената на снимките ... би помогнало и според мен няма значение дали са в една папка или в няколко.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Добър вечер.
Някой някога постигал ли е успех с оптимизацията и бързодействието на темата Journal 2?
Знам че, сериозните потребители не гледат с добро око на нея, но има някои благини, които ми трябват от опциите и.
Резултатите в Gtmetrix са плачевни, както и да компресирам и минифицирам от настройките и, добавянето на параметри в .htaccess файлове (поставени на няколко места) увеличи съвсем малко бързината.Опитах с Nitropack-a, но той се "изс*а" на целия сайт и се наложи връщане на бекъп, OpenCart Lightning също не постигна голям успех, но поне не омаза всичко.
Идеи?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ползвай това
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6204


Добър вечер.
Някой някога постигал ли е успех с оптимизацията и бързодействието на темата Journal 2?
Знам че, сериозните потребители не гледат с добро око на нея, но има някои благини, които ми трябват от опциите и.
Резултатите в Gtmetrix са плачевни, както и да компресирам и минифицирам от настройките и, добавянето на параметри в .htaccess файлове (поставени на няколко места) увеличи съвсем малко бързината.Опитах с Nitropack-a, но той се "изс*а" на целия сайт и се наложи връщане на бекъп, OpenCart Lightning също не постигна голям успех, но поне не омаза всичко.
Идеи?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря, Стан, ще го тествам!
 
Re: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Занимавам се с ел. магазин базиран на Opencart. Над 98% от изпратените страници към Google са индексирани, но с изображенията ситуацията е противоположна. Изпратени над 16 000 и нито една индексирана снимка. Това е информация, която черпя от Webmaster конзолата. Изображенията са с нужните тагове <alt> и <title>, включени са в sitemap-а, който минава валидация. Специално е посочена директорията им на робота, за да може да ги обхожда - User-agent: *; Allow: /image/cache/data; Allow: /image/data и при проверка отново в Webmaster конзолата на конкретен линк и googlebot и googlebot-image връщат положителен резултат. При търсене в google с "site: името на сайта" в изображения връща поне 1000 снимки. Това ме обърква допълнително. Щом излизат резултати, значи индексира, нали? Също така използвам и Complete SEO Package.

Имам две съмнения:
1. Голям брой снимки в една директория - малко над 10000
2. Изображенията се използват и на друг web сайт.

До колко тези две неща може да са причини за това поведение на Webmaster и някой имал ли е подобен проблем?

Оказа се, че всичко се индексира правилно, но Webmaster Tool-а си прави шега с мен. Така и не показва, че са индексирани. Намерих много такива случаи и се оказа, че не е необичайно.

Препоръчайте модул за коментари за 1.5.6.4, но по възможност да комбинира Facebook и Google +. Някой използвал ли е и има ли въобще такъв? Не откривам нищо в extension-ите.
Пример за това, което харесах - http://www.opencart.com/index.php?r...sion_id=9272&filter_search=comment box&page=2
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, колеги,
Искам специално да поздравя СТАН и да му благодаря.
Винаги е бил много отзивчив, днес за пореден път ме спасява.
Поздрави!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте! Днес, докато оправях настройките за импорт и експорт в Opencart цъкнах на потребители-права и размаркирах правата си. Сътветно ми отказа достъпа. Има ли някакъв начин да си разлеша отново административните права. Благодаря на всеки, който ще ми помогне да разреша проблема.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте! Днес, докато оправях настройките за импорт и експорт в Opencart цъкнах на потребители-права и размаркирах правата си. Сътветно ми отказа достъпа. Има ли някакъв начин да си разлеша отново административните права. Благодаря на всеки, който ще ми помогне да разреша проблема.
Здравей,
Пробвай през базата данни да си създадеш нов акаунт и да го направиш администратор.
 
Re: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Този е добър, ако искаш безплатен, може и този: http://www.opencart.com/index.php?r...info&extension_id=4364&filter_search=comments

Мерси. В демото не видях голяма разлика между двата. Тествам предложения от теб. Работи и постът ми се вижда на сайта и в FB профила, от който пиша. Искам да се вижда и в FB страницата на магазина, на който инсталирам плъгина, но не ми се получава.
Направил съм APP в https://developers.facebook.com/apps/ и съм сложил ID-то в модула, но как да го свържа с фейса на сайта?
Аз съм администратор на FB страницата и имам достъп до бизнес акаунта, но там не мога да направя APP. Постоянно е на loading и нищо не показва.
Някой има ли опит с това?
 

Горе