Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Хареса ми кода за Slide Like Box Facebook и направих на бързо един XML за VQMD да не ръчкате в кода,само сменяте името на фейсбук страницата и поставяте в папка xml на VQMOD ако нямате инсталиран инсталирайте си на бързо от тук

А ето и XML-ла за Slide Like Box Facebook
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Хареса ми кода за Slide Like Box Facebook и направих на бързо един XML за VQMD да не ръчкате в кода,само сменяте името на фейсбук страницата и поставяте в папка xml на VQMOD ако нямате инсталиран инсталирайте си на бързо от тук

А ето и XML-ла за Slide Like Box Facebook

Ммм не. Не тръгва. Смених страницата, намалих и броя connections, тъй като искам по-малко от 24. Друго не съм пипал. Няма го. Не излиза
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ляля, сигурно заради шаблона не ти тръгва.

Това му е кофтито на VQMod-а, че е зависим от използваният шаблон за повечето модификации.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ммм не. Не тръгва. Смених страницата, намалих и броя connections, тъй като искам по-малко от 24. Друго не съм пипал. Няма го. Не излиза

Ако искаш го отвори и сложи на мястото на звездичката името на темплейта ти <file name="catalog/view/theme/*/template/common/header.tpl">
,провери също дали имаш таг <body> изобщо в темплейта,защото това което прави файла е да търси таг боди и да добавя след него джава скрипта,ако нямаш таг боди ще ти дава няква грешка в VQMOD виж си логовете
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/baysjlin/public_html/catalog/language/bulgarian/error/not_found.php:1) in /home/baysjlin/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/baysjlin/public_html/catalog/language/bulgarian/error/not_found.php:1) in /home/baysjlin/public_html/system/engine/controller.php on line 29
Каква е тази грешка моля помогнете
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Виж си езиковите пакети по принцип ако инсталираш нещо и в пакета има само английски а магазина ти е на бг трябва да направиш и папка bulgarian и вътре да копираш файловете от папка english, ако си инсталирал нещо на скоро и след това ти е дало грешката виж там първо
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте , а може ли да ми кажете за Version 1.5.1.3 как става ? Същият код ли е и на кой ред се поставя.
За кода в началото на темата питам за url.php
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, малко помощ за начинаещ
Не съм сигурен дали е точното място за въпроса ми, но виждам, че сте навътре в нещата с OpenCart.
Възможно ли е в полето за количество, при поръчка, да се направи така, че да се въвежда нецяло число примерно 0,6 или 1,3 а не само 1...3...6 и т.н.
Възможно ли е изобщо ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ще продава нещо на метър или на килограм ...

Съвсем точно предположение. Наистина много ми е важно, а никъде не намерих подобна тема.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Опциите са отделно, трябва да има голяма комбинативност. Давам пример
Имаме няколко вида ябълки с една и съща цена
опция - 1
зелени
червени
опция -2
сладки
сладко-кисели

избираме от опциите и като количество искаме 1,5 кг. Общо взето за това иде реч.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Опциите са лесни, въпросът е задаване на нецяло количество за поръчка примерно 2,3.
Никой ли няма идеи ???
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Отговорих ти CFO (Custom Formulas) помагах на испанците при създаването на модула прави чудеса изчислява и м3 + фирите на материала
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Направи си цена за 100 гр на продукта който искаш да е тегловен . В опции направи стойност 0,100, 0,200 0,300 до 1 кг.
Клиента ще избира колко иска да си купи.
Например искам 1,700 гр домати задавам 1 бр и от опцията 0,700 гр, искам 3,200 - задавам като клиент 11 бр по 0,300 кг. то ми изчислява цената и това е. Същото важи и за килограм, ако искаш да не е на грамове.
Това е някакво решение. Правил съм го на преста, но за опън е същото предполагам.
 

Горе