Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Руският модул наистина е интересен, най-вероятно ще стане с него.
Много благодаря момчета, супер сте
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Виждам, че сте доста на ясно с OpenCart. За съжаление личните ми познания не ми помогнаха да постигна желаното. Искам продуктите, които са така казано "Out of stock", да бъдат сортирани най-накрая в каталога. Имам в предвид, не опция за сортиране, а нещо от сорта на ORDER BY `quantity` DESC при самата заявка. Да стане така, че всички неналични продукти да се преместят на последните страници. Опитвах какво ли не, но решение не намирам. А все пак знаете, че е досадно да имате примерно 7 от 15 неналични продукти на първа страница.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Моля ви да ми кажете каква е тази грешка "<b>Notice</b>: Undefined variable: cart in <b>/home/baysjlin/public_html/vqmod/vqcache/vq2-catalog_view_theme_default_template_common_cart.tpl</b> on line <b>39</b>"
Как да я коригирам?
Благодаря ви
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Преди да инсталираш нещо или каквито и да било промени по системата правиш резервно копие на базата данни и бекъп на файловете с което след това си спестяваш време да ровиш от къде е дошъл проблема.
Спомни си какво си направил точно и след него се е появила тази грешка и сам ще стигнеш до отговора.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някой да има случайно информация откъде мога да си изтегля модул за pre-order? Само това ми трябва, вместо out of stock - pre-order, да се промени статуса на артикула. ОC 1.5.3
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз не бих търсил модул за това. Може да напишеш в наличност: "Доставка след XX дни", и продуктът да е възможен за поръчка.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не съм срещал подобен модул, но това не значи че няма.

Сещам се за два варианта. Първия е да разрешиш чекаут дори и когато няма наличност и да сложиш out of stock статус на продукта да бъде pre-order. Ако имаш обаче и други продукти, които не са в наличност и не очакваш скоро да са, не е много добър вариант.

Има модули да си напише мейла клиента и когато продукта е в наличност му се изпраща автоматично мейл. По-горния вариант също става или може и да напишеш в наличност след ххх дена. Тези два варианта, не ти дават възможност да събираш плащания предварително, ако ти е необходимо пък такова нещо.

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_search=pre-order - тук има няколко модула за това, което търсиш. Малко търсене и всичко се намира, стига да има на кой да му се занимава....
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Няма модул защото в Opencart е иешен въпроса по друг начин с смяна на статуса на продукта.

в админа / Системни /Настройки/ избираш магазина и кликаш на Редактирай, след това на таба "Варианти" скролваш на долу до Наличност и последното "Начален статус за наличност:" от падащото меню избираш пре-ордер

което в Каталог/Артикули в продукта автоматично задава статуса "Съобщение при изчерпване:" показва се, когато артикулът се изчерпи

Иначе аз имам и бих препоръчал модула Notify When Product Arrives


> Demo product:
http://demo3.thallescard.com.br/index.php?route=product/product&product_id=49
> Demo Category:
http://demo3.thallescard.com.br/index.php?route=product/category&path=24
> Demo Product Options:
http://demo3.thallescard.com.br/index.php?route=product/product&product_id=30
> Demo Admin: (user:demo pass:demo)
http://demo3.thallescard.com.br/admin


Admin can choose between automatic and manual notify.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

може ли да ми препоръчате плъгин за по-бързо добавяне на продукти и най-вече изображения към продукти.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

само това ли използваш ти или ми даваш пример, мислех за нещо по-комплексно, а и бих платил за такъв плъгин, който решава всичките проблеми включително този с многото табове
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз не ползвам всички модули които имам...
Поне не на веднъж.

Според проекта, изискванията на клиента, стоката, целевата аудитория слагам различни комбинации

Иначе ако питаш кой модул за снимки ползвам най често това е:

Power Image Manager
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

ще можеш ли да го споделиш, че не ми се плащат 25$ за 1.5.6.1
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, вярвам че тук ще получа отговор на въпроса - Как да се зарежда ел. магазина от www .site .com след като е инсталиран в www .site .com/store

Начинаещ съм с опънкарт, макар и лесно да намирах информация за другите си въпроси, този за сега е без отговор :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Opencart да. В главната директория, са си файловете по подразбиране от хостинг компанията, хоста е нов и единствено опънкарт е инсталиран в www .site .com/store
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Влизаш с FTP или файл менажера на cpanel и копираш/изрязваш всичко файлове от www .site .com/store и ги поставяш в www .site .com
След което един по един отваряш двата config.php ( единия се намира в /admin) и премахваш от всеки ред /store запазваш и заместваш старите.
Лесно е за 2 мин работа.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря ти Стан, мисля че ще се справя, дано не объркам нещо :)
 

Горе