Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Трябва ми бутон като този за бърза поръчка - http://prikachi.com/images.php?images/443/8181443R.jpg
И FB бутон сподели под поръчката, като този - http://prikachi.com/images.php?images/444/8181444z.jpg

Благодаря.

Бутона за обратно позвъняване е леко надценен според мен. Клиента си праща телефона по емайл на администратора и докато получи обратно позвъняване е забравил какво е питал.
Да не говорим че може да е 12 през нощта.
Иначе наскоро правих подобен бутон и не е сложно ако само праща мейл на админа като се ползва модала на темата ако го има разбира се.
Тези дни съм заета и няма кога да го направя, но другата седмица ще пробвам да направя един прост vqmod и ще го споделя.
Фейсбука си има код за споделяне само трябва да се добави линка с един vqmod, но е без лицата. За да добавиш лицата трябва да се сложи и плъгина за фб страницата, но да не се забравя, че много бави зареждането на страницата.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Версията ми на Opencart е 2.0.3.1, но не мога да открия безплатен spanish language pack за тази версия. Този който намирам и се доближава до версията е 2.0.1.1, но точно той ми чупи цените... Някаква идея от къде мога да намеря такъв pack за моята версия ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

така ще стане явно :roll:
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте най накрая се престраших да пиша, предварително се извинявам ако не мога да систематизирам въпросите. Виждам че има хора който са доста в час ( изчетох цялата тема ) Та искам да попитам има ли модул- auction за опенкарт (2,3,1) нещо като ИБЕЙ но не за Ибей просто освен че можеш да си го купиш да можеш и да над даваш.ако някой има на разумна цена да казва, също търся и за оптимизация СЕО или каквито и да е полезни модули ако са пакет на разумна цена
нещо от сорта на :
Виж файлът Нов текстов док&#1.txt

И да попитам дали има модул който може да сваля всичко за продукта от българки онлайн магазини, както описания по горе който е за големите онлайн магазини Ебей Али Експрес и така нататък много ви благодаря чакам компетентни предложения и оферти

в текстовия файл съм дал примери за приложенията
понеже нямам 10 поста не ми позволява да постна линкове . Благодаря на всички отзовали се
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От прочетеното в темите си направих изводи кои точно модули за експорт и оптимизация да сложа единствено се затруднявам какъв модул за АУКЦИОН ( НАДДАВАНЕ- ТЪРГ) да сложа моля за съвети и съотвено линк към продавача
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

С риск да стана нахален мога ли да попитам дали някой може да напише модул за ТЪРГ и да каже цена
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Има написан модул за търг, ама е скъпичък:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=15170
Аз работих по един сайт, който го има. Добавен е и мултивендор от друг автор и разработчика направи доста за да работи с куп други добавки и на 4 езика, така че мога да го прпоръчам за инсталиране, но нямам впечатления как работи сега.
Това е сайта:
familypickers.org
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Този модул едва ли ще му свърши работа

той само прави продуктите да изглеждат като на аукцион
не е точно аукцион

Имам един познат от Тайланд който се зае да го преработва с мултивендор
трябва да го питам до къде я е докарал
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имате ли идея как се маха това "Без данък" под цената на продукта, където стои ? Дали изобщо може да се махне ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имате ли идея как се маха това "Без данък" под цената на продукта, където стои ? Дали изобщо може да се махне ?

Всичко може :)
Може от админа(продуктите трябва да са конфигурирани да нямат данък, ако имат се маха от базата данни) или от tpl файла:
за в2 например
<?php if ($tax) { ?>
<li><?php echo $text_tax; ?> <?php echo $tax; ?></li>
<?php } ?>

става

<?php if ($tax) { ?>

<?php } ?>

навсякъде - продукт, категории и т. н.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

от "css" файла на темата, намираш "price-tax", и редактираш на "display:none;"
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Има написан модул за търг, ама е скъпичък:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=15170
Аз работих по един сайт, който го има. Добавен е и мултивендор от друг автор и разработчика направи доста за да работи с куп други добавки и на 4 езика, така че мога да го прпоръчам за инсталиране, но нямам впечатления как работи сега.
Това е сайта:
familypickers.org
Никъде не видях да става за 2,0,3
Някой ползвал ли е това чудо: http://www.opencart.com/index.php?r...info&extension_id=14063&filter_search=auction
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, някой настройвал ли е досега плащания с TPV Virtual или V.be by Visa ? Трябва ми да го направя за някаква испанска банка от където ми пратих 3 пдф файла и нищо друго..

П.С. В пдф файловете има 1000 реда текст на испански :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Влизаш с FTP или файл менажера на cpanel и копираш/изрязваш всичко файлове от www .site .com/store и ги поставяш в www .site .com
След което един по един отваряш двата config.php ( единия се намира в /admin) и премахваш от всеки ред /store запазваш и заместваш старите.
Лесно е за 2 мин работа.

на 2.0.3.1 по същия начин ли става?

Да.
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря - всичко работи перфектно.

Бутона за обратно позвъняване е леко надценен според мен. Клиента си праща телефона по емайл на администратора и докато получи обратно позвъняване е забравил какво е питал.
Да не говорим че може да е 12 през нощта.
Иначе наскоро правих подобен бутон и не е сложно ако само праща мейл на админа като се ползва модала на темата ако го има разбира се.
Тези дни съм заета и няма кога да го направя, но другата седмица ще пробвам да направя един прост vqmod и ще го споделя.
Фейсбука си има код за споделяне само трябва да се добави линка с един vqmod, но е без лицата. За да добавиш лицата трябва да се сложи и плъгина за фб страницата, но да не се забравя, че много бави зареждането на страницата.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам ново въпросче свързано с Opencart-a ...
Възможно ли е да се сложи задължително option поле с 2 опции, като примерно ако е избрана едната, по отдолу да ти излиза ново option с нова незадължителна опция със стойност 50 евро примерно, а ако е избрано горе другото поле, отдоло да излиза опция която е 30 евро примерно.
Тъй като няма как да не се объркате, докато го четете мисля да ви дам пример.

Горно поле: (бонус) (задължително)
1. Спрей
2. Банан

Долно поле: допълнителен бонус (не е задължително).
1. 50 евро/ 30ево

Мисълта ми е, ако в горното поле е избран спрея, в долното да излиза опцията която струва 50 евро, ако обаче горе е избран банана, доло да излиза опцията за 30 евро. Възможно ли е да се направи това, и как :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Колко нива на търсене се допускат в ОС.

Един продукт се характеризира по 6 индивидуални признака. Една категория и 5 подкатегории. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

За да отида до ябълката трябва да избера 5 врати ляво или дясно. Всяка врата води до различна ябълка.Дано да съм го обяснил добре. Моля за помощ.
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз да питам - откъд да си настроя мейлите, които се пращат при завършена поръчка, направена поръчка и т.н.?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам ново въпросче свързано с Opencart-a ...
Възможно ли е да се сложи задължително option поле с 2 опции, като примерно ако е избрана едната, по отдолу да ти излиза ново option с нова незадължителна опция със стойност 50 евро примерно, а ако е избрано горе другото поле, отдоло да излиза опция която е 30 евро примерно.
Тъй като няма как да не се объркате, докато го четете мисля да ви дам пример.

Горно поле: (бонус) (задължително)
1. Спрей
2. Банан

Долно поле: допълнителен бонус (не е задължително).
1. 50 евро/ 30ево

Мисълта ми е, ако в горното поле е избран спрея, в долното да излиза опцията която струва 50 евро, ако обаче горе е избран банана, доло да излиза опцията за 30 евро. Възможно ли е да се направи това, и как :)

Опциите си имат възможност да добавят/изваждат цена към основната цена. Няма нужда от такива еквилибристики.
Виж демото на опенкарт и прецени как да си ги направиш:
http://demo.opencart.com/index.php?route=product/product&product_id=42
http://demo.opencart.com/admin/inde...5dbe1641096ebaffdfc8a5a5178a65c&product_id=42
 

Горе