Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз да питам - откъд да си настроя мейлите, които се пращат при завършена поръчка, направена поръчка и т.н.?

Ами от настойки(Settings). Пращат се на мейла на магазина. Има и опция кои да се пращат - нова поръчка, регистрация, отзив и дали с поп или SMTP и там може да се зададе и допълнителни имейли.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Опциите си имат възможност да добавят/изваждат цена към основната цена. Няма нужда от такива еквилибристики.
Виж демото на опенкарт и прецени как да си ги направиш:
http://demo.opencart.com/index.php?route=product/product&product_id=42
http://demo.opencart.com/admin/inde...5dbe1641096ebaffdfc8a5a5178a65c&product_id=42

Мисля че филма при мене е друг.
тъй като предлагам подарък към всяка поръчка 1 година допълнителна гаранция а продукта вече има 2 години.. стават 3 години общо. Целта ми е ..
има избор за 2 вида подарък
1. нещо си
2. 1 година доп. гаранция.

отдоло слагам ново чекбоксе което е +3 години гаранция.. но ако клиента избере подарък 1 година гаранция и после си чекне още 3 години да доплати ще станат общо 2+1+3=6.. а на мен макса ми трябва да е 5 години гаранция. Затова искам ако се избере подарък 1 год допълнителна гаранция, да не може да се доплаща за още 3, или ако се избере 1 год доп гаранция, да излиза отдоло чекбокс за доплащане за още 2 години допълнително. Надявам се разбрахте какво точно имам предвид.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ами,защо просто не направиш 3-те години да станат на 2 години? и готово 2+1+2 = 5?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ами от настойки(Settings). Пращат се на мейла на магазина. Има и опция кои да се пращат - нова поръчка, регистрация, отзив и дали с поп или SMTP и там може да се зададе и допълнителни имейли.

Да, но аз искам и да редактирам мейлите, а аз такава опция не виждам.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря, много ми помагаш, СТАН!

Ако може пък сега някой да ми обясни как да добавя продукт в таба "акценти" ( препоръчани продукти ) на първа страница, под слайдъра в OC 1.5

Също така, някоя тема хубава да знаете, че каквото и да ровя все кусури му намирам....може и платена да е, само без Журнал - а.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Влизаш в модули , зона с продуктови акценти

в празното поле започваш да пишеш името на продукта и от сугеста си го избираш.
По-долу задаваш къде да се появи самия модул и параметрите му


[video=youtube_share;_3vMV-zxNQo]https://youtu.be/_3vMV-zxNQo[/video]
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Влизаш в модули , зона с продуктови акценти

в празното поле започваш да пишеш името на продукта и от сугеста си го избираш.
По-долу задаваш къде да се появи самия модул и параметрите му


[video=youtube_share;_3vMV-zxNQo]https://youtu.be/_3vMV-zxNQo[/video]

Стана!

Искам само да кажа в темата, че днес СТАН ми помогна много, изключително отзивчив е. Ако някой иска да работи с него за каквото и да е - да не се колебае, няма как да остане разочарован!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ами,защо просто не направиш 3-те години да станат на 2 години? и готово 2+1+2 = 5?

Защото от мене искат да е точно както съм го написал по-горе, няма думата.. а и този който го иска, мека казано не знае какво иска... затова търся вариант, за това което съм писал по-горе
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Аз имам много странен проблем...
така... прехвърлих няколко хиляди продукта от един xml.
Те си има по няколко снимки.
Само дето на половината от продуктите им ги няма по някоя снимка.
Има ли вариант да се премахне липсващата или да се линкне към някоя друга?
Имам предвид да не е ръчно, а автоматично :)
Поздрави!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Максималния размер, който е настроен е 999мб :)
Мисля, че се получи след като пуснах един сео модул да прекръсти снимките.
Май ще се наложи да ги махам ръчно :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аз в момента се чудя само защо са бъгнати толкова методите за плащане? Преди ползвах само Пейпал и Ипей като ел. разплащане, сега направих и акаунт в Скрил, но като включа модула за Пейпал Стандарт - независимо от настройките не се показва при вариантите на плащане. При модула на Скрил пък като искам да го редактирам ми излиза бял екран с надпис "Fatal Error" - тия модули изобщо вградените да ги ползвам ли или да ги зарежа някъде в дупката?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Аха, значи ще стане по - нататък. Сега...големия въпрос - как да добавя блог в магазина си, искам да има уникално съдържание за чичо.
 

Горе