Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,

Версия 1.5.6.4
Как да сменя формата на датата в мейла до клиента при смяна на статуса на поръчката? Статусът го сменям през Order -> View -> History с отметка за изпращане на известие до клиент.
Коригирах файла с превода в admin/language/english/mail/order.tpl. Оправих му и енкодинга. Пиша го това за тези, които ще се сблъскват с това тепърва. Взима се предвид езика на админ панела. Аз поне не могах да го накарам да проверява езика по дефоут и за това коригирах файлът на английски.
Някой има ли идея от къде да намеря формата ,че го изрових целия и не го намерих?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря на СТАН , явно съм объркала нещо в директорията. Сега всичко е наред
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря на СТАН за бързия отговор, но не помагат.
Това е датата, която отива към клиента. На мен ми прилича на long date и там също промених, но не се получи: 14pm30Europe/Sofia_f2015Mon, 14 Sep 2015 15:05:03 +030009pm30_03032015Mon, 14 Sep 2015 15:05:03 +030030
Въпросът ми е, дали я чете от някъде вече готова записана като стринг или я генерира в момента на смяна на статуса? Това ме интересува, защото тестовете на всички промени, които правя са само със смняна на статуса без да правя нова поръчка. Форамтът в базата е ОК, значи от някъде се преформатира.
 
Последно редактирано:
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Никога не съм се замислял по този въпрос
но не го ли взима от майл сервера на хоста

Благодаря на СТАН за бързия отговор, но не помагат.
Това е датата, която отива към клиента. На мен ми прилича на long date и там също промених, но не се получи: 14pm30Europe/Sofia_f2015Mon, 14 Sep 2015 15:05:03 +030009pm30_03032015Mon, 14 Sep 2015 15:05:03 +030030
Въпросът ми е, дали я чете от някъде вече готова записана като стринг или я генерира в момента на смяна на статуса? Това ме интересува, защото тестовете на всички промени, които правя са само със смняна на статуса без да правя нова поръчка. Форамтът в базата е ОК, значи от някъде се преформатира.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

На това му казвам шах с пешките. Изчетох един тон форуми и нищо, но думите на СТАН, че май го взима от сървъра ме наведоха на мисълта, че не трябва да търся грешно форматиране, а липса на такова. Създадох в admin/language/bulgarian/ файл с име bulgarian.php и сложих форматиране на short и long date и стана. Както писах по-горе, това е ситуация, в която езикът по подразбиране на магазина е BG, а на админа е EN.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Забелязах един проблем в OpenCart 2 че в title тага на продуктите ми изкарва името на продукта, а не записаното в title полето на продукта.

Някои има ли подобен проблем?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някой може ли да помогне с пример или линк за redirect 301 на категории. Трябва да пренасочва към последната. Например: mystore.com/Category/Subcategory да редиректва към mystore.com/Subcategory, същото е и с mystore.com/Category/Subcategory/SubSubcategory да редиректва към mystore.com/SubSubcategory. Оправил съм PHP кода и линковете в сайта са ОК, но страниците са индексирани и Seo-то се сърди :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ползваш ли някакъв сео модул ?

Някой може ли да помогне с пример или линк за redirect 301 на категории. Трябва да пренасочва към последната. Например: mystore.com/Category/Subcategory да редиректва към mystore.com/Subcategory, същото е и с mystore.com/Category/Subcategory/SubSubcategory да редиректва към mystore.com/SubSubcategory. Оправил съм PHP кода и линковете в сайта са ОК, но страниците са индексирани и Seo-то се сърди :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не, модул не използвам. Правя нужните промени ръчно, което вече не смятам, че беше толкова правилен избор. Пиша директно в .htaccess файла.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Може ли да ми дадеш твоите предпочитания за такъв? И останалите също, ако някой има впечатления.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Забелязах един проблем в OpenCart 2 че в title тага на продуктите ми изкарва името на продукта, а не записаното в title полето на продукта.

Някои има ли подобен проблем?

Може ли някои да помогне относно този проблем, че все още не е индексиран магазина и като го индексира ще стане с тези ос**ни тайтъли. В дб полетата излизат записани тайтълите, но не ги вади.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Еб*ти полтъргайста тази 2.0 версия ... качих една чиста папка catalog и се оправиха тайтълите, сега ми дава системна грешка при проверка от други устройства, а през моя лаптоп всичко показва че е ОК.

Notice: Undefined index: en in /home/wearthel/public_html/index.php on line 178Notice: Undefined index: en in /home/wearthel/public_html/index.php
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

метни един емайл на лично



Може ли да ми дадеш твоите предпочитания за такъв? И останалите също, ако някой има впечатления.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

С коя тема си ?


Еб*ти полтъргайста тази 2.0 версия ... качих една чиста папка catalog и се оправиха тайтълите, сега ми дава системна грешка при проверка от други устройства, а през моя лаптоп всичко показва че е ОК.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

С коя тема си ?

Default темата и тук намерих подобен проблем ... http://forum.opencart.com/viewtopic.php?t=64759 но не се реши.

ПП: Проблема е следният, в админ панела english е зададен като default, а от language менюто само българският е разрешен. Решение: Ако някои има подобен проблем трябва да си сложи за default българският или да си разреши english-a.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Сборил съм се с Complete SEO Package и срещам някой трудности. При опит за "Generate dynamic redirections" на продуктите дава тази грешка Fatal error: Class 'VQMod' not found in /home/zheleveu/public_html/opencart/admin/controller/module/complete_seo.php on line 1183. Това е и съобщението при опит и за пренасочване на категории, производители и т.н. Няма ефект и след включване на опцията за Remove search parameter. Параметърът (?search=something) продължава да присъства в url-то на продукта.
Магазинът е версия 1.5.6.4. Тествах и на чисто нова инсталация с темата по подразбиране и проблемите са същите. Use SEO URLs опцията е активна, прехвърлям всички файлове на модула без екстрите.
Надявам се, някой вече да се е борил с това. малкото информация, която намерих в коментарите на модула не помага.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Сборил съм се с Complete SEO Package и срещам някой трудности. При опит за "Generate dynamic redirections" на продуктите дава тази грешка Fatal error: Class 'VQMod' not found in /home/zheleveu/public_html/opencart/admin/controller/module/complete_seo.php on line 1183. Това е и съобщението при опит и за пренасочване на категории, производители и т.н. Няма ефект и след включване на опцията за Remove search parameter. Параметърът (?search=something) продължава да присъства в url-то на продукта.
Магазинът е версия 1.5.6.4. Тествах и на чисто нова инсталация с темата по подразбиране и проблемите са същите. Use SEO URLs опцията е активна, прехвърлям всички файлове на модула без екстрите.
Надявам се, някой вече да се е борил с това. малкото информация, която намерих в коментарите на модула не помага.

https://goo.gl/pOYlYn
https://goo.gl/e9R5OG
 

Горе