Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
имам проблем с Opencart 2.1.0.2. Ползвам SSL за целия сайт (всички страници фронт и админ) и имам redirect от www към non-www версия на сайта.
При постване във фейсбук на линк към категория или продукт например, този линк НЕ РАБОТИ през facebook app (In-App-Browser), независимо android или ios.
На ios дава празна страница без никакви съобщения, на android или отива на homepage или дава too much redirect.

През browser няма проблеми, само през facebook app не иска.

Ако някой има идея за решение, ще се радвам на помощ.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Кое е по-добре за правене на блог към Опен Карт - subdomain или subfolder?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Кое е по-добре за правене на блог към Опен Карт - subdomain или subfolder?

Въпроса е неправилен.

1. Дали да е на отделен урл - поддомейна се счита за отделен домейн и линковете са съответно външни или част от структурата на магазина и линковете са вътрешни.
или
2. Как да си организирам папките на сървъра? - папката на блога е фолдер със същия път като корена на сайта плюс името на папката - това е много техническо, така че приемаме че се има предвид първа точка.

Решението дали линковете между две инсталации да са външни или вътрешни е субективно и зависи от СЕО стратегията за сайта.
Така както е зададен въпроса се подразбира, че блога ще е на друга платформа. Искам да предупредя за това че Уърдпрес е много атакувана платформа и не препоръчвам да се ползва на сървъра заедно с онлайн магазин по секюрити причини.
Вижте ми подписа.

Има безброй блогове за опенкарт като модули(платени и безплатни) и аз бих препоръчала този вариант. Минусите са че не са така оптимизирани както е УП - прави се, не е сложно, но плюсовете са че директно обновяват съдържанието на сайта.
Аз лично препоръчвам един платен модул, защото е най-добрият за сега(сео и работа в админа) и основно защото накарах автора му да добави свързани продукти към сатиите и това е много хубаво
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=20765
ето демото
http://www.webshop365.se/demo/lorem-ipsum-is-the-thing
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравей Агата,

Разгледах модула и това за продуктите е много добро наистина.

Но няма ли да е по добре да се направи на уордпрес и пак да се добавят линкове със свързани продукти. Някакси ми се струва, че с уорд прес ще е по функционално.

Още един въпрос - В мейн пейджа на магазина да се добави фийд от блого ако е уордпрес?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

SlaviP - вземи си една тема с вграден блог и си ти :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

SlaviP - вземи си една тема с вграден блог и си ти :)

Вече съм харесал Market Shop, а тя май няма тази функция.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

И все пак, ако още не си си купил тема - погледни тази, изглежда добре

Разгледах я, но маркет шопа е по-добра.

Трябва да помисля дали да ползвам този модул, който Агата спомена или да сложа един уордпресс в субфолдър и това е...
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Разгледах я, но маркет шопа е по-добра.

Трябва да помисля дали да ползвам този модул, който Агата спомена или да сложа един уордпресс в субфолдър и това е...

Ами давай смело тогава :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Разгледах я, но маркет шопа е по-добра.

Маркет шопа е на Harnish Design - един от малкото индийци, които пишат чист и добър код. Работила съм с няколко негови теми и съм доволна.
Fastor е на tiquet - един от най-отдавнашните автори на теми и не е лош, но товари повече.
При избор на тема трябва винаги да се има предвид какво е съдържанието, което ще се добавя, защото в демото са сложени много и хубави картинки и функционалности, които ако нямате външният вид на сайта ви няма да е така лъскав.

Трябва да помисля дали да ползвам този модул, който Агата спомена или да сложа един уордпресс в субфолдър и това е...
Помисли си и как ще добавиш в УП продукти с добави в количката бутон :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря много на Angell за отзивчивостта му да помогне!

Явно проблема идва от SSL сертификата...
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Фастор ами ляга като нов журнал нещо...

Фастор е доста неприятна за работа. Няколко дни трябва, за да се свикне с интерфейса, нещата се случват трудно.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Колеги ако ви дразни суглеста / като мен/ в админа при добавяне на продукт и набиването на категории на Opencart 2.1.0.2 и други ...
Autocomplete limit - Edit Product > Links > Categories

трябва да се промени /admin/controller/catalog/category.php ред. 589
Код:
             $filter_data = array(
                'filter_name' => $this->request->get['filter_name'],
                'sort'        => 'name',
                'order'       => 'ASC',
                'start'       => 0,
                'limit'       => 5  //Увеличете това, за да получите повече резултати в падащото меню за автоматично довършване. 25 изглежда като по-добра стойност или 55.
             );

източник
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Как да изкарам една и съща категория горе в менюто като главна и подкатегория едновременно за да не дублирам? Пробвах с един модул, но той само омаза положението и никаква работа не свърши.

Примерно:
Гащи и чорапи | Гащи | Чорапи
- гащи
- чорапи

OC 2.0.3.1
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Маркет шопа е на Harnish Design - един от малкото индийци, които пишат чист и добър код. Работила съм с няколко негови теми и съм доволна...
При Маркетшопа жална ти майка, ако натиснеш Refresh Modifications след като инсталираш през админа някой модул.
 

Горе