Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте,
Имам един проблем(Opencart - Версия 1.5.6.4) и ще съм благодарен ако някой може да ми помогне.
Сайта ми е на 3 езика, но при търсене излиза само езика по подразбиране, на другите езици сайта е напълно невидим за търсачките. Някой има ли идея от къде може да е този проблем ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте и от мен.
Чета от няколко дни форума, инсталирах опенкарт 2.2 и след настройки и ровичкане днес при опит да добавя продукт ми излезе това съобщение " Внимание: Моля, проверете внимателно формата за грешки!"
Имам 2-3 продукта добавени още след инстлацията, сравних при тях какво съм попълнил като инфо и няма разлика.
Къде ми е грешката?
Благодаря!
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Провери табовете за другите езици (английски/български), може там да си изпуснал да попълниш.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не съобразих, че имам още един език. Благодаря за бързия отговор!
 
Последно редактирано:
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Искам да попитам какво бихте си сложили с side bar-a (лявата колона) например при категориите и продуктите. Гледам да е функционално и да изгледжда добре: например за сега съм се спрял на "най-продавани", "Специални" и един банер, който да сменя картинки.

Моля хората с повече опит да кажат кои ще са най-подходящи и дали има някакви интересни модули.
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Е за това няма универсален отговор, зависи от нишата, продуктите, целевата аудитория ... как си организираш нещата, поинт оф села,
вдно е да продаваш бански , друго е онлайн книжарница, трето и пето е инструменти
може да сложиш последно разгледани продукти да речем, или филтър, от много неща зависи , ако клиентите ти търсят евтиното ще сложиш намаленията, ако търсят модерно, ще сложиш най нови. Ако се разсейват много няма да сложиш нищо ...


Искам да попитам какво бихте си сложили с side bar-a (лявата колона) например при категориите и продуктите. Гледам да е функционално и да изгледжда добре: например за сега съм се спрял на "най-продавани", "Специални" и един банер, който да сменя картинки.

Моля хората с повече опит да кажат кои ще са най-подходящи и дали има някакви интересни модули.
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

При версия 2.1.0.2 се натъкнах на един бъг в админ панела:

Когато се опиташ да си прегледаш поръчките и да ги едитваш, излиза следната грешка при включен SSL:

[Exception... "<no message>" nsresult: "0x805e0006 (<unknown>)" location: "JS frame :: https://.../view/javascript/jquery/jquery-2.1.1.min.js :: .send :: line 4" data: no]
[Exception... "<no message>" nsresult: "0x805e0006 (<unknown>)" location: "JS frame :: https://.../view/javascript/jquery/jquery-2.1.1.min.js :: .send :: line 4" data: no]
undefined

Блъсках си главата няколко часа. Прерових всички солюшъни писани из интернет и най-накрая открих това.

Също не е лошо, ако използвате AdBlocker, да го забраните за онлайн магазина.

Дано на някой да му спестя тази разправия :)
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Трябва ми форма за бързо запитване/резервация на продукт. Формата да бъде под описанието на продукта(а не в отделен таб например). Някой може ли да помогне?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Трябва ми форма за бързо запитване/резервация на продукт. Формата да бъде под описанието на продукта(а не в отделен таб например). Някой може ли да помогне?

Product Enquiry Form - Ask Product Info - Order Callback
Аз мога и Стан може.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Добре дошъл първо :)

Второ кажи за коя версия на Opencart ти трябва


Трябва ми форма за бързо запитване/резервация на продукт. Формата да бъде под описанието на продукта(а не в отделен таб например). Някой може ли да помогне?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Трябва ми форма за бързо запитване/резервация на продукт. Формата да бъде под описанието на продукта(а не в отделен таб например). Някой може ли да помогне?

Здрасти
С каква тема си и с коя версия на опънкарт?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте на всички, добре заварили.
Сега виждам, че снощи 3 часа май вече не съм бил много адекватен :). Изтървал съм половината информация.
1. Версия 1.5.6.4
2. Идеята ми е тази форма да бъде в определена категория продукти (Една форма за една категория, различна форма за друга категория). И тази форма да присъства под описанието на продукта например или като бутон - няма голямо значение.
3. Аз нямам нито знанията нито времето да направя всичко това, така че ако някой има желание да се свърже с мен да се разберем - как, кога и колко :roll:
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Форма за бърза заявка/поръчка -> тази която ми трябва в монента за едната категория продукти(услуги) е нещо такова:
Име:
e-mail:
телефон:
запитване за "име на продукта"
ден на тръгване: (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
Тръгване от(Град): (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
брой възрастни:
брой деца:
Език на екскурзовода: (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
забележки(поясниения):
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Това не е форма за бърза заявка или поръчка :)
Бързата поръчка е поле за име, телефон и/ или емайл, коментар някакъв и бутон изпрати.
Това му е бързото човек си оставя телефона и ти му звъниш да разбереш всичко останало.

Но, за това което искаш има много модули, така че може да се направи.


Форма за бърза заявка/поръчка -> тази която ми трябва в монента за едната категория продукти(услуги) е нещо такова:
Име:
e-mail:
телефон:
запитване за "име на продукта"
ден на тръгване: (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
Тръгване от(Град): (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
брой възрастни:
брой деца:
Език на екскурзовода: (*може да е падащо меню с опции или само поле за писане)
забележки(поясниения):
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Да, съгласявам се с теб, само поръчка ще е без "бърза" :) :)
Ако можеш да ми помогнеш нека се чуем по телефон/скайп да се разберем, виждам че си от Бургас, аз съм на близо мога дори да отскоча ако ще е по-лесно
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някой има ли идея как да направя текст в описание на даден производител (просто текст) да има бутон "прочете повече" и като го натиснеш показва и останалия текст. Накрая на него се появява "read less". Нещо като show/hide.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Повечето СЕО модули добавят подобна възможност

а може да има и други модули
http://www.opencart.com/index.php?r...sion_id=14595&filter_search=brand description

Някой има ли идея как да направя текст в описание на даден производител (просто текст) да има бутон "прочете повече" и като го натиснеш показва и останалия текст. Накрая на него се появява "read less". Нещо като show/hide.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

определено има но не ги знам
 

Горе