Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

П.С.
Искам да сменя мобилния изглед на магазина - отвратителе не - 80% от трафика ми не е наясно, че в мобилното трите чертички са меню. Трудно се ориентират.

Наистина вече мисля, че много се вживяваш. Масово е 3 чертички и ми се струва, че подценяваш тълпата. Разгледай малко мобилни версии и ще видиш, че съм прав.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, има ли плъгин за опенкарт 2.2, който да смачква снимките при качване без да им оплесква много качеството. Нещо като Smush за уърдпрес ?
Благодаррско предварително! :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, има ли плъгин за опенкарт 2.2, който да смачква снимките при качване без да им оплесква много качеството. Нещо като Smush за уърдпрес ?
Благодаррско предварително! :)

Photoshop и неговото save for web с възможност да настройваш колко точно да ги оптимизира? Не за друго, ама все си мисля, че е по-добре от колкото нещо, което не е много сигурно дали изобщо прави това, което трябва и дали действително резултата е този, който то твърди.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

lqllqlq, така е ! И аз мисля с фотошоп да ги глася, но сега започнах да качвам някои снимки и едната винаги ми я качва завъртяна наляво. Случвало ли се е на някой ? Много е дразнещо!!!

П.С. Оправих се. Просто не ползвайте PicResize! Само фотощоп !
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам проблем с един карт 2.0 надвишава процесорното време и сял заявките, някви идеи за оптимизация ? 7к продукта към 300 категории а още няма дори трафик
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Пиши лично. Много зависи от хостинга ти, защото колкото и да го оптимизирам 30-40 мин CPU няма как да стигне.
 
Някой да знае приятна responsive тема за 2.1.0.2, при която тъмбнейлите на допълнителните снимки на продукта, да не са под главната снимка хоризонтално, а отляво, вертикално?
Бъзиках product.tpl но ми изчезват стрелките за скролиране, след като преместя отляво и ги направя вертикални.Някакъв джаваскрипт е, а с него съм малко скаран.
 
Да помоля за малко помощ...
Стандартно текст - описание за категория излиза в категорията над продуктите. Как може да се обърне, тоест влизаш в категорията и се листват продуктите, а в дъното е въпросният текст?
 
Вашата поръчка беше успешно приета!
Ако имате въпроси, моля отправяйте ги към собственика на магазина.

Това в кой файл се намира?

И какъв код да сложа пред "собственика на магазина" за да го одебеля и направя с 2 размера по голям?
 
Вашата поръчка беше успешно приета!
Ако имате въпроси, моля отправяйте ги към собственика на магазина.

Това в кой файл се намира?

И какъв код да сложа пред "собственика на магазина" за да го одебеля и направя с 2 размера по голям?
Не знаеш как се търси част от текст във файлове?
 
Вашата поръчка беше успешно приета!
Ако имате въпроси, моля отправяйте ги към собственика на магазина.

Това в кой файл се намира?

И какъв код да сложа пред "собственика на магазина" за да го одебеля и направя с 2 размера по голям?

catalog\language\bulgarian\checkout\success.php
 
Здравейте колеги,
Чисто нов потребител съм. От доста време търся решения на проблемите си с opencart-а при вас и ги намирам! Благодаря ви!
Сега искам да ви питам за една много лека промяна състояща се в:
Когато се отвори продукт долу са изброени по ред
1 Описание на продукта
2 Параметри на продукта
3 Коментари
4 Сходни Артикули
Моля ви за помощ да ми помогнете да ги разменя
1 Параметри на продукта
2 Описание на продукта
3 Коментари
4 Сходни Артикули

Благодаря предварително
Ползвам 1.5.6
[email protected]
 
Здравейте,
имам магазин на Opencart 2.0.1.1 , който до момента работеше без проблеми.
Днес получих обаждане от клиент, че не е възможно да завърши поръчката.

След като се опитах да направя поръчка, за да тествам системата получих тази грешка, след като попълних полетата с клиентските данни.
error.jpg


Някои може ли да ми каже как да го оправя това?

Благодаря предварително!
 
Здравейте,
имам магазин на Opencart 2.0.1.1 , който до момента работеше без проблеми.
Днес получих обаждане от клиент, че не е възможно да завърши поръчката.

След като се опитах да направя поръчка, за да тествам системата получих тази грешка, след като попълних полетата с клиентските данни.
error.jpg


Някои може ли да ми каже как да го оправя това?

Благодаря предварително!
Тука гледа ли?
 
Здравейте приятели

Натъкнах се на нов проблем с трафика от фейсбук реклами към сайта.
Оказва се че в момента в който пусна фейсбук реклама, трафика към сайта от "m.facebook.com" нараства многократно и за няма и един час може да достигне 500+ посетителя едновременно. Разбира се 470 от тях неизвършват никакви действия, но са с BG ip адреси. От статистиката на Facebook adverts manager си отчита коректно че за 1 час съм имал 10 кликания и съм си плати само за тях. И така с 1 долар си докарвам един куп ботове или каквото е и си пренатоварвам сървъра. А ако реша да пусна 30 долара реклама се сещате докъде ще се стигне..

Някой колега сблъсквал ли се е с подобен проблем ?
Споделяйте
Благодаря
 
Последно редактирано:

Горе