Копират ми статиите

От: Копират ми статиите

Ехоооо..я чакайте малко! Нямам отношение по случая, но само аз ли виждам, че под статията има "източник" + линк към оригинала??!! Някъде имаш ли в условията на сайта, че изрично е забранено копирането, дори и с линк. Не знам до каква степен си запозната, но в случаите когато не е изрично забранено, по "дефоут" се подразбира, че статията може да се "линква". Ако искаш никой да не копира матриали от сайта ти, упомени го изрично някъде... Виждал съм го в десетки сайтове.
 
От: Копират ми статиите

Дори да се упоменава в сайта, че е забранено копирането, пак ще се краде. Ако не копи-пейст, то ще е пренаписване и от това спасение няма. Просто статиите, които се пускат в нета, ще са подарени и прежалени. Това е положението... Единственото хубаво нещо в случая на rak, че глупаците малко или много я рекламират и разпространяват безплатно. :)
 
От: От: Копират ми статиите

Ехоооо..я чакайте малко! Нямам отношение по случая, но само аз ли виждам, че под статията има "източник" + линк към оригинала??!! Някъде имаш ли в условията на сайта, че изрично е забранено копирането, дори и с линк. Не знам до каква степен си запозната, но в случаите когато не е изрично забранено, по "дефоут" се подразбира, че статията може да се "линква". Ако искаш никой да не копира матриали от сайта ти, упомени го изрично някъде... Виждал съм го в десетки сайтове.

Ъъъъ? На всяка кола да пише че кражбата и е незаконна?

Линкването е следното:
Намерих много готина статия на тема "Нещоси", можете да я прочетете -> тук
 
От: Копират ми статиите

Абе ква кражба е това, като са турили линк дет щи извади очите...

Кат бръмчите на тхт-контенти от по няколко месеца - не се обаждайте кат не знаете как точно седят нещата....

Сериозните блогери ли, сайтаджии ли, краснописци ли и прочие творители ВИНАГИ си слагат условия в сайта! Щом нема условия си копирам квото ми е кеф и си го слагам където ми е кеф. Разбира се линк към източника се слага..и тва е от пантивека така.... Добро утро!
 
От: Копират ми статиите

Ще подкрепя chokoev, защото неговото твърдение е по-вярно от морална гледна точка.
 
От: Копират ми статиите

От морална гледна точка....винаги сме си духали супата :D

А какво пречи да се натаманят някакви условия за копирането? Въпреки, че аз бих оставил да копират с "източник"
 
От: Копират ми статиите

Именно, защо трябва да се копира?!? Много странно разсъждение имат хората, все да минат по лесния начин...
 
От: Копират ми статиите

Като сте почнали да философствате:) Това по отношение на статиите според мен изобщо не е коректно да се нарича "кражба" по простата причина, че статиите продължават да принадлежат на rak или на сайта от който са копирани. При такова положение може би наистина е по правилно да се гледат някакви авторски права ...
 
Последно редактирано:
От: Копират ми статиите

От морална гледна точка....винаги сме си духали супата :D

Сигурно си се оплел в копирано съдържание, както е видно от аватара и сега се опитваш да защитиш собствените си действия. :)
 
От: Копират ми статиите

Защото винаги ще има копиране :)
Винаги ще ни ш....! Винаги ще има прее..и, винаги ще има ощетени... за нечия сметка, винаги ще се крадът идеи, проекти и тн и тн.
Идеалният свят за който говорите може да съществува само по форумите...когато зяпате едностранно от мониторите си :)

Да ви кажа... много по добрият вариант е да й копнат статията и да я линкнат, отколкото да гепсат само идеята й, преразказвайки я 8)
 
От: Копират ми статиите

@harkon, да бе гпупости.... Лично на мен са ми крали стотици статии, в повечето случаи дори не съм имал кефа и да са линкнати... често дири и с дадени съвсем други източници :D
Тва е риалитито, за това се намешах
 
От: От: Копират ми статиите

Да ви кажа... много по добрият вариант е да й копнат статията и да я линкнат, отколкото да гепсат само идеята й, преразказвайки я 8)

Нека си я преразказват. "Мазаниците" не ме интересуват.
 
От: Копират ми статиите

Бе глупости...какво значи мазаници!? Нали на 5-то преразказване ще стане в пъти по-добра статията. Ти за кой играеш значи :) Не й правиш услуга така, повярвай ми :) Нека я линкват бре човек, от толкова морализъм, че стане накрая прееблизъм :D
 
От: Копират ми статиите

Нали на 5-то преразказване ще стане в пъти по-добра статията.
Този, който ги преразказва по пет пъти, за да си избере четлива версия, по-добре да се гръмне.
Няма начин да стане по-добра. Ако е толкова умен пренаписващия, няма да го прави.
 
От: Копират ми статиите

Абе ти ше каеш :) Дори някоя идейка от статията и пак ще е на турбо кяр...ще допълни с още няколко идейки от др такива статийки..и ето хоп - неговата станала най-добрата :)
 
От: Копират ми статиите

Абе ти ше каеш :) Дори някоя идейка от статията и пак ще е на турбо кяр...ще допълни с още няколко идейки от др такива статийки..и ето хоп - неговата станала най-добрата :)

Това вече излиза от рамките на пренаписването и изисква доста повече усилия, и умения.
 
От: Копират ми статиите

Без да се обиждаш, ама след като изчетох кратките ти разсъждения останах с впечатлението, че разсъждаваш доста посредствено, или пък че си с южно изложение и без пердета :)
 
От: От: Копират ми статиите

Без да се обиждаш, ама след като изчетох кратките ти разсъждения останах с впечатлението, че разсъждаваш доста посредствено, или пък че си с южно изложение и без пердета :)
Странно. Ние останахме със същото впечатление за теб.
По-добре кратки истини, отколкото дълги, оплетени в паяжина, отегчителни безсмислици.
 

Горе