Копират ми съдържанието

chedda

New Member
преди имах проблеми с някакъв манго от индия, който решил да си направи блог и да ми открадне половината съдържание на блог който прекратявах (но щях да си взема статиите за сайт).
Сега имам сайт, САМ си пиша статиите на английски и с ужас разбирам преди малко че в 16 блога има моя статия... хах англичаните най вече ме копират.
Ако видя англичанин или индиец тия дни ще го пречукам..
 
От: Да се оплача..

ама от rss-а ли скрейпват(май така се казваше) или ръчно копират?
Ако е от rss, пускаш кратък фийд и в първото изречение слагаш винаги по един линк.
 
От: Да се оплача..

Все се каня да пробвам дали бан през htaccess по IP или хост ще спре пасрването на RSS-а. Някой пробвал ли е? Става ли хватката? По мое мнение би трябвало!
 
трябвая да стане ако баннеш ипто на сайта на скреипъра

иначе има един плугин симпъл фиид копираит фляка линкове под всяка статич в рсс емиста и си нп със скреипърите

http://wordpress.org/extend/plugins/simple-feed-copyright/
 
От: Копират ми съдържанието

този плугин не е спасение тъй като те като искат ще си махнат линковете ;)
 
От: Копират ми съдържанието

този плугин не е спасение тъй като те като искат ще си махнат линковете ;)
Да, спасение от тези които крадат няма - не се притеснявайте за нищо. Просто те едва ли ще видят добри позиций от това че доблират съсържание. Знаеме го всички и е хубаво да се знае и в бъдеще. :wink:
 
От: Копират ми съдържанието

Който си пуска rss да не се оплаква, това не е кражба. А пък митовете за дублираното съдържание са за учениците само.
 
От: От: Копират ми съдържанието

Който си пуска rss да не се оплаква, това не е кражба. А пък митовете за дублираното съдържание са за учениците само.

Ако дублираното съдържание се смеси както трябва с друго такова се получава уникално :) Това ли имаш предвид?
 
От: Копират ми съдържанието

малко трудно ще стане това с смесването ...
 
От: Копират ми съдържанието

копират го ръчно.. тематиката с която се занимавам е специфична и като излезе нещо ново, конкуренцията винаги разбира..
има го в няколко блога и в 2-3 сайта. А относно поста на блинки по-горе, точно това е нов проект, и едва ли не до 1-2 дена (преди да мине паяка) вече е копирано, а те са по-добре таргетирани, така че в действителност ми вредят..
 
Последно редактирано:
обръщаш и лошата страна имам едно приятелче всеки път като го изкопират контактва уебмастъра и казва че ако не махне копиранта статия смята да изкопира 12 пътри целия сайт на този които го е копирал ако не разберат от дума деистваш правиши блогове на блог спот и вордпрес и където се сетиш и този като те копира като пусне нова статия копираш го и ти докато не спре (щом е ръчно)
 
От: Копират ми съдържанието

Хаха кулийс тва е яко :) Но аз вече го направих.. значи оня черен индиец си беше сложил снимка, келеша не беше на повече от 16.. както и да е , издразни ме, и му писах е-мейл че съм с толкова адвокати че вече не им знам броя, и че ако не престане да копира, ще направя всичко така семейството му да не може да си плаща тока години напред... след няколко дена беша махнал статията..
ама англичаните са непоколебими :) ще им го върна ;)
 
От: Копират ми съдържанието

аз пък смятам че ако сайта е индексиран и копираш сичко няма да му навредиш тъй като гугъл просто няма да ти индексира сайта :)
 

Горе