Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

gangster

New Member
Сега попаднах на някакъв репортаж и като гледам положението вместо да се влошава, става все по-зле:

Фирми затварят врати заради проблеми с кредити и свито потребление. Само в Бургас от началото на годината са фалирали близо 600 фирми.

В електронния регистър на териториалното поделение на НОИ в града броят на преустановилите дейност дружества вече е достигнал 800. Освен еднолични търговци работа са спрели и едни от най-големите фирми у нас.
Източник (има и видео)

И това само в Бургас смятайте. Както биха казали там: "Въй, въй, въй....":)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Помисли за вселената и всичко останало...
Света се върти...
Умират старите раждат се нови...
ВЪРВИМ НАПРЕД, МОЖЕ ДА Е ПО БАВНО МОЖЕ ДА Е ПО БЪРЗО
Но вървим напред...
Аз съм оптимист! колкото и да е кофти за бизнеса... работа има и ще има и занапред

така че смело напред и това е!
Може да е малк ов застой работата, но разберете движението е само напред :)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Амоуне, да не ти е набарал някой акаунта и да пише от твое име , това хич не ти е в стила. Тука трябваше да кажеш как всички сами са си виновни и това заслужават :)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

То едното няма нищо общо с другото...
Сганта си е на мястото в лайната...
Покрай нея и ние убавите хора газим в лайна... ама се свиква...

ЗНАЕШ ЛИ КАК МЕ БЕШЕ ЯД КОГАТО
ЦИГАНИ И СЕЛЯНДУРИ С НАЧАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ БАЧКАХА ПО СТРОЕЖИ
И ВЗЕМАХА ПО 50+ ЛЕВА НА ДЕН ? А ДРУГ С ДВЕ ВИСШИ РАБОТИ ЗА 400-500 ЛЕВА ЗАПЛАТА?
И ВСИКИ БЯХА ТУРБО ГЪЗАРИ!!
ЧАЛГАТА НА МАКС - СИРИНИЕТО ЛЮТИНИЦАТА И АРИАНАТА И ИБРЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
РАЗДАВАХА ИМ ЗАЕМИ КАТО ШОКОЛАДОВИ БОНБОНИ...
И СИ ПОВЯРВАХА! ЧЕ СА БОГОВЕ! И ЩОМ ПЕЧВЕЛЯТ ПО 1000 НА МЕСЕЦ ЗНАЧИ МОГАТ ДА СИ КУПЯТ НА ЛИЗИНГ АПАРТИМЕНТ ЗА 100 000 ЕВРА И КОЛА ЗА 20 000 ЕВРА?

А СЕГА СИ Е ПЕРФЕКТНО...
СЪЩИТЕ ТЕЗИ УТРИЕПКИ ИМАТ ДА ВРЪЩАТ АМА НЯМА ОТКЪДЕ ДА ВЗЕМАТ!!!
ГЛАДНИ СА АМА СЕ ЧУДЯТ... С ТЕЯ 5 ЛЕВА В ДЖОБА КАК ДА СИ КУПЯТ И ЦИГАРИ И ХЛЯБ?
ТЕ ПРОСТО СЕ ВРЪЩАТ НЕЩАТА НА МЯСТОТО ИМ !
ПОВЕЧЕ ОТ ДОВОЛЕН СЪМ ОТ СЪЗДАДЕНАТА СИТУАЦИЯ!
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Не виждам защо има да си доволен. Ще дойде ден, в който банките ще притежават всичко, както е на запад (в огромна степен). Да не говорим за това, че държавата ни (която не съществува) ни е продала на чуждите банкери, които държат огромни лихви, променят условията по кредитите и прочее и с това обричат икономиката ни на бавна смърт.
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Съгласен съм с AMOUN всичко си дойде на мястото за съжаление на някой.Явно много хора все още не могат да вдянат,че това което беше преди 2 години не беше нормално.Никъде го нема това от 10 човека 8 с фирма и се прави на бизнесмен.Толкова всички станаха бизнесмени,че се свърши работната ръка и опряхме до неграмотните и кирливите.Всичко си влезе в релси през последните две години.Криза има и е тежко за всички ни,но ние които имаме повече от 2гр. мозък в главите и бачкаме ще се оправиме а другите неги мисля.Както казва колегата " да са мислили когато вземаха кредитите".Не знам колко фирми са затворили тук в Бургас но само моята кантора сме направили над 25-30 фирми тази година.И радващото е,че поне 5 са на чужди граждани които идват да инвестират тук в БГ.Така,че който си е запретнал ръкавите и бачка ще успее да се измъкне а който мрънка и се оплаква ще дълдиса.
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Не виждам защо има да си доволен. Ще дойде ден, в който банките ще притежават всичко, както е на запад (в огромна степен). Да не говорим за това, че държавата ни (която не съществува) ни е продала на чуждите банкери, които държат огромни лихви, променят условията по кредитите и прочее и с това обричат икономиката ни на бавна смърт.

МИСЛИШ ЛИ ЧЕ МИ ПУКА!!!
ТОВА ЗАСЛУЖАВАТЕ ХОРАТА :)
ПОВЯРВАЙ МИ АКО ИМАШЕ ОРГАНИЗАЦИЯ КОЯТО ЦЕЛИ ДА ИЗБИЕ ЧОВЕШКИЯТ РОД ЩЯХ ДА СЪМ И ВЕРЕН ЧЛЕН !!!
ТОВА ЗАСЛУЖАВАТЕ И ДА ИМА 2-3% КОИТО НЕ ГО ЗАСЛУЖАВАТ... ПШАК ГО ЗАСЛУЖАВАТ ЩОМ НЕ С ЕБОРЯТ !
НЕКА БАНКИТЕ ДА ПРИТЕЖАВАТ ВСЧИКО !! НЕКА
НЕКА ВИ ТУРЯТ ПО ЕДИН ЧИП В ЗАДНИЦИТЕ И ДА ЗНАЯТ КОГА СЕРЕТЕ И ДАНЪК ДА ПЛАЩАТЕ НА КИЛО И КОНСИСТЕНЦИЯ!!!
ЗАСЛУЖАВАТЕ СИ ВСИЧКО!!!
КОФТИТО Е ЧЕ НЯМА ДА ДОЖИВЕЯ ДА ГО ВИДЯ!
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Вярно бяха нереално високи надниците в строителството.По 50-100 лв си връзваха общо взето неграмотни хора,с начални познания в даден занаят,но строителния балон се спука и сега ги остави,че нямат пари тия с лютеницата,ама и много от ''баш строителните преприемачи'' са на това дередже:).Ипотекирали каквото имало за ипотекиране само и само да вдигнат 2-етажна жилищна кооперация на наследствено място от половин декар от баба си.Ама няма желаещи за закупуване:).За помията ,построена по морската ни ивица няма смисъл да се коментира.
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

А бе то хубаво да си дойде на мястото всичко, ама нали знаете, че покрай сухото гори и суровото..
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Абе Амоуне, аз гледам да те слушам все каквото пишеш ама някой път почваш да ми звучиш като Карбовски който взима интервю от някой - не че нещата не са така както са и ги казваш ама от това няма да ни стане по хубаво. Дай малко по позитивно. А за процентите си прав - 3-4 да заслужават нещо...другите са като оня дето Карбовски му събра няколко бона и като го пита какво ще дари от излишните няколко хиляди оня каза - давъм 100-200 лиевъ...че накрая склони пиетстотин....пък за Карбовски какво да кажа...защо най-случайно му попада Хамъра в кадър някой път като снима навън - компекси за размери ли избива...иска да видят хората че джип ли кара :)...абе неска ми е вечер за разсъждения
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Това,че някое "сурово" се е хванало да прави бизнес с 2-3 "сухи" си е негов проблем и ще си плаща "данъка" за това.Сигурно няма човек да не се е поопърлил поне малко покрай сухото но ..... това е положението.Изгоря и доста "сурово" защото допуснахме сулю и пулю да се прави на бизнесмен.Не само допуснахме а и им давахме поръчки,въртях ме бизнес с тях.Не ни пукаше много,че нямат 2 дена служба,не ни пукаше,че нямат 3-ти клас,не ни пукаше,че нямаха квалификация,дори договори не подписвахме.Но като се спука балона и всички които бяха на клона със "сухото" изгоряха и сега ревем "Този има да ми дава хххххх пари,този не си довърши работата,онзи ме измами". В белите държави на 50 човека един има фирма тук от 50/30.Там от 10 фирми,8 са със поне 3-4 съдружника.Тук от 10 най-много една такава,всеки баровец и казва "орташката работа,не е работа".Да ама ако една фирма загуби 10000лв и са 5 съдружника им се пада по 2хил. което не е проблем.Една глава по лесно може да сбърка от пет!Да печалбата ще е по-малка защото се дели на 5 но те залагат на количество ако нещата потръгнат.Там хората правят бизнес от векове а ние има няма от 20г.Е как тогава няма да има фалирали фирми?Та ние нито знаем как да правим пари,нито как да ги задържим а камо ли да ги удвоим :).Ще минат 50-100г. и може би ще се понаучим ама нейсе :)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Да ама ако една фирма загуби 10000лв и са 5 съдружника им се пада по 2хил. което не е проблем.
Ти с подобна нагласа ли тръгваш да си отваряш фирма,примерно?Работил ли си със сътрудници за да усетиш кофти тръпката,след почти неизменните противоречия,възникващи,след време между ''сътрудниците''?Разбира се,аз съм пристрастен в това отношение,но мисля,че минусите са повече от плюсовете при ООД-тата:).
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

И това само в Бургас смятайте. Както биха казали там: "Въй, въй, въй....":)

Мани го Бургас. Преди 2-3 дни някакъв се самоуби на бул. Дондуков и Раковска. Основната причина била задлъжнялост към банки и учреждения. Но са прави, едни фирми фалират, други се появяват. Това е цикъла на живота. Единственият котфи момент тук е, че това правителство е нещо, като ускурител на всяко едно такова икономическо събитие. Другото, което споменаха, че адски много фирми оставят хора на трудовата борса. Както каза един бивш шеф - и по-зле става. И все се питам на къде по-зле може от това. А то явно могло. :)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Без да се впускам в размишления, защо българската икономика е в това си състояние, само ще подсетя, че тук много от пишещите работим с точно такива фирми - малки и средни (аз не съм чул някой голям да е фалирал). Което значи, че щом фирмите нямат пари, ще им е през счетоводството за услугите, които предлагаме. Което пък значи, че ако някой от вас се радва и злобее, че малкия и средния бизнес агонизира, то той е мазохист.
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Но са прави, едни фирми фалират, други се появяват. Това е цикъла на живота. Единственият котфи момент тук е, че това правителство е нещо, като ускурител на всяко едно такова икономическо събитие.
Не бъркай естествения подбор с регулираните правила на "свободния" пазар.
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Потъването на кораба може и да е за добро за да се издавят мишките, но си дръжте багажа у вас а не в трюмовете (банки и трезори) да не потъне в джобовете на давещата се мишка.

Строителите вече се преквалифицираха в "охранители"
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Потъването на кораба може и да е за добро за да се издавят мишките, но си дръжте багажа у вас а не в трюмовете (банки и трезори) да не потъне в джобовете на давещата се мишка.

Строителите вече се преквалифицираха в "охранители"

За какви охранители си говорим -
пребитият В.Б. на 56 г
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Ти с подобна нагласа ли тръгваш да си отваряш фирма,примерно?Работил ли си със сътрудници за да усетиш кофти тръпката,след почти неизменните противоречия,възникващи,след време между ''сътрудниците''?Разбира се,аз съм пристрастен в това отношение,но мисля,че минусите са повече от плюсовете при ООД-тата:).
За това сме на това положение,защото никой никога не си мисли за фатален край на фирмата му.Всеки се мисли за егати бизнесмена,9-то поколение бизнесмен с папа и владика зад гърба си и всичко му е ясно.Само,че се оказва съвсем скоро,че това което хвърчи не се яде и следва "приземяване".Да работил съм със съдружници,работя и 20г. за себе си и знам и + и - и на двете.Живял съм и съм правил бизнес в страна където бизнеса е традиция и все нещо съм понаучил.А едно от нещата е,че ако си "тъп" и имаш тъпи приятели около теб (не съдружници) до никъде няма да стигнеш ако искаш и 1000 фирми имай сам.Разбрал съм и друго,че ако имаш акъл,имаш и съдружници с акъл,хора с чест и достойнство,това е за предпочитане.Това,че някой не е на твоето мнение не означава,че е грешно :) и ако човек се вслушва в съветите и взема най-доброто ще успее,а който се помисли за велик все някоя сутрин ще го събуди съдия изпълнител (в наи-добрия случай).
Интересното е,че преди 10г. когато аз отидох и видях този модел на запад си казах същото като теб.Десет години по-късно и малко помъдрял мисля различно.Успех на всички :)
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Интересното е,че преди 10г. когато аз отидох и видях този модел на запад си казах същото като теб.
''Дойдох,видях,победих''-биеш ми на идеалист.Идването и гледането са лесни за постигане,пробмелът се корени в победата:).А това за приятелите,съм съгласен.Както се спомена в темата досега-''ако си ядящ лютеница и пиещ ариана'',такива са и прителите ти или по-скоро обратното:).
 
От: Корабът потъва - не се бутайте вода ще има за всички!

Потъването на кораба може и да е за добро за да се издавят мишките, но си дръжте багажа у вас а не в трюмовете (банки и трезори) да не потъне в джобовете на давещата се мишка.

Строителите вече се преквалифицираха в "охранители"


ЕЕЕЕ ЕДНО УБАВО МНЕНИЕ ОТ ТЕБ ДА ПРОЧЕТА ДА ГО ЕВА :)
 

Горе