Корупцията чрез Интернет

От: Пак яко се перат пари чрез Интернет

Те си правят онлайн тикетс система, ама агонизиращият звук на старите съветски мотриси и чешки локомотиви още се носи из жп линиите. Добре че са сименсите, щото иначе ситуацията щеше да се съвсем плачевна...
 
От: Re: Пак яко се перат пари чрез Интернет

Това къде го пише?
Бюджетът на този проект за полу-автоматизирана система, където си поръчваш билета 2 дена по-рано и го получаваш по пощата и даже май няма електронно плащане е 30 ХИЛЯДИ лева, после щели да отделят още 1-1.5 милион за напълно автоматизирана...*
 
От: Пак яко се перат пари чрез Интернет

Не бъркайте корупцията с прането на пари.
 
От: Пак яко се перат пари чрез Интернет

Аз да кажа, че пак има и офлайн елемент в цялата система, от това което прочетох. :)

И най-чудното в цялата работа е как толкова пари са се пръснали за това нещо. Тия нещо са сбъркали с нулите. Това се нарича пране на пари и крадене на поразия. В ИТ форуми като този едва ли ще им повярваме, че това е най-добрата оферта за такава система. Ето какво включва една такава добре работеща система - 3 основни модула:

1. ERP система за управления на процесите.
2. Добър онлайн магазин, тук има голям избор.
3. Добра тикитинг система, и тук си има избор.

Това е мамка му и терикати. Дано да фалират. Къде ги видяха тия 30 милиона, че аз лично не виждам. Единствено ERP системата е парички, ама може и да бъде написана на PHP и поддържана от програмист. Абе вечно ще се краде. Искам да не ми казвате, а фирмата която е взела проекта е тясно свързана с някой управляващ или бъркам? Едва ли бъркам. :)
 
дори и + такси за човекочасовете труд при сглобяването и настроиката... и пак ще се получи добра оферта без да има съмнения с по млако нули но дано не е вярно и журналистите да не са доразбрали цифрата 30 млн
 

Горе