Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

dertre

Well-Known Member
Бум на кражбите
Колко от вас оставят ключа в ключалката докато сте си у дома и спите?
А знаете ли, че това е почти сигурен начин да поканите неканени гости у вас?
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Не ги разбирам тия кражби ... как стават. От както се помня когато съм в къщи или има някой в къщи никога не заключваме врата, отключено си е постоянно ... и до този момент да чукна на дърво нито една кражба. Един приятел си взе врата с петорно заключване от горе, отдолу, отляво па не знам си от къде и го обраха 2 пъти .... :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Зависи къде живееш. В някои квартали или блокове може никога да не те оберат, докато другаде, ако ще да се оградиш с ров пълен с крокодили, пак ще ти намерят цаката крадците. Примерно, на места има дежурни бабки, които не дават пиле да прехвръкне, камо ли някой крадец да обере жилище.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

не ме е страх, щото в моя блок живее голяма клечка и бандюгите заобикалят поне на две преки :D когато маргините бяха в ареста пред блока имаше жандармерия с автомати денонощно да го пазят и беше много весело за който не знаеше
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Един приятел си взе врата с петорно заключване от горе, отдолу, отляво па не знам си от къде и го обраха 2 пъти .... :)

Такава врата е направо като мигаща реклама "ТУК ИМА ЗА КРАДЕНЕ". Нищо чудно, че точно него са обрали два пъти.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ценните неща, които могат да ми задигнат, са ценни само за мен и за тях не биха имали сериозна стойност. За някой друг лев в брой не си струва да се напада частен дом.
За момента съм ограбван само посред бял ден с класическото физическо нападение.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Бяхме обрани през 1994 г. лятото когато бяха мачовете с България на световното. Бях на почивка с родителите ми, и точно тогава са ни обрали когато е имало мач с България срещу Мексико. Един комшия който е пушил на терасата същата вечер е видял двама да излизат от нашия вход - облякъни в дамски кожуси носейки куфари и чанти, а това са били кожусите на майка ми. В началото се е чудил защо посред лято тия ще слагат кожуси но като видял чантите и куфарите се е сетил и се е обадил на ченгетата. Бяха ни изнесли 2 телевизора: PHILIPS и HITACHI, и 2 стереоуредби от същите марки, и едно видео PHILIPS. За тогавашното време тази техника беше маркова и нямаше китайски ментета. Оцеля ми само компютъра който беше 386 SX с 4 MB RAM и 256 HD но беше включван, и стоеше на парола. Явно това ги е отказало, макар не им прече да го задигнат и да я разбият, оцеля и TV-играта NINTENDO. Не бяхме с метална врата, а най обикновена и са влезли като са счупили езика напъвайки с щанга. После сложихме металната блиндирана врата след дъжд качулка. До ден днешен така и никой не са заловили, нито полицаите намериха нещо наше. Привикваха ни от време на време като заловят някои крадци да разпознаем крадени вещи, но нищо наше нямаше. Нямате си представа какво е да се върнеш у дома си, и да видиш вратата ти грозно разбита, и да нямаш къде да стъпиш, защото всички дрехи и одеяла бяха извадени от гардеробите и нахвърляни брутално по земята, и всички шкафове бяха отворени и всичко от тях беше разхвърляно на пода... картината беше грозна. Ако хвана някой от тия, може и го лежа, или най малкото ще му счупя крадливите ръчички да не пипат поне известно време!

Ако сега влезе някой в къщи, вече съм казал как ще действам: по американски! Нали се сещате как :wink: Един познат 3 пъти го обираха, и ченгетата нищо не можаха да направят, никой не хванаха, и онзи ги предупреди че ще започва да стреля на месо и изобщо не го вълнува техните им закони. Същото ще направя и аз! Прилагам американския стил на действие - в USA по закон имаш право да очистиш от упор крадеца ако ти влезе в дома!

А за техниките на отваряне - чувал съм че и железните врати ги отварят за секунди безшумно като ги пръскат със азот, ключалката замръзва, натискат и се чупи като черупка на яйце!

Трепане им е майката на тия боклуци дето влизат по домовете! Като е голяма работа да отиде да ограби голям магазин или златарско ателие, ама не в дома ти където от залъка си отделял да си купиш някои необходими неща! Ей за това трепане! Ако съм един депутат ще приложа US-законите, ха да видим дали някой ще посмее да влезе в някой апартамент!
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Те вече проучват предварително къде има за крадене и не влизат на сляпо. Скоро четох, че ходели с устройства, които засичат wi-fi и дори разбирали от кой апартамент е по-силен сигнала, значи там има лаптоп за крадене. Един доктор от кооперацията на свекърва ми пет пъти го обираха, на втория етаж е човека, а в останалите апартаменти не са влизали крадци нито веднъж. Тука пък, циганките дето метат улиците започнаха да сядат по пейките отвън да ядат и да почиват и в това време разпитват бабите и дъртаците дето се мотаят, влизат по дворовете да пият вода и така скоро знаят кой какъв е и оттам действат целенасочено с телефонните измами. Така знаят и имена и всичко. То възрастните хора само това чакат, някой да вземе да ги пита и всичко си разказват от игла до конец. Наскоро се наложи да чакам пред блока един познат, стоях половин час, три-четири баби и един дъртак веднага се лепнаха за мене и за тоя половин час вече знаех децата им къде са заминали по чужбина, внуците къде учат и даже как им е обзаведено вкъщи, при положение, че не съм питала нищо и се чудех как да се отърва от тях, а тия, дето питат целенасочено, ще разберат и майчиното им мляко.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Не ги разбирам тия кражби ... как стават. От както се помня когато съм в къщи или има някой в къщи никога не заключваме врата, отключено си е постоянно ... и до този момент да чукна на дърво нито една кражба. Един приятел си взе врата с петорно заключване от горе, отдолу, отляво па не знам си от къде и го обраха 2 пъти .... :)
Ти направо ме разби. Май си приел много на сериозно песента: :p

[video=youtube;Qm9ifur76R8]http://www.youtube.com/watch?v=Qm9ifur76R8[/video]
 
Един познат ми се оплака, че освен че го обрали, бабаитите вадили храна от хладилника и хвърляли навсякаде, а за капак един от тях се из*кал на спалнята :(
 
От: Re: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Един познат ми се оплака, че освен че го обрали, бабаитите вадили храна от хладилника...

Да не ги е посещавал Асен Блатечки?

Иначе начините са разузнаване къде какво има за крадене са доста - алпинистите които санират апартаментите се пускат отгоре до долу на блока. А дали не оглеждат по пътя? Отделно всякаква паплач която влиза у вас - инкасаторки, момчетата от кабелната и т.н. Ако си купиваш телевизор и за гаранцията те питат за адрес веднага трябва да вдигнеш скандал.

СОТ-а се води по-сигурен от най-сигурните ключалки.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Зависи къде живееш. В някои квартали или блокове може никога да не те оберат, докато другаде, ако ще да се оградиш с ров пълен с крокодили, пак ще ти намерят цаката крадците. Примерно, на места има дежурни бабки, които не дават пиле да прехвръкне, камо ли някой крадец да обере жилище.
Да, много зависи и къде живееш. Аз и в предишните ми 2 блока живеех с военни и полицай. Нямаше такова спокойствие. Да тръгнеш да ограбваш там е равносилно на самоубийство. И хората в блока наистина им пукаше кой влиза, кой излиза, какво се случва. Нон стоп се знаеше за всичко.

Сега като се преместих в нова кооперация, направо не съм виждал такава анархия и безгрижие. Което е предпоставка да е и добра мишена за крадци и всякаква паплач. Там където няма обединен екип, лесно може да се нанесе удар. Пък и в една нова кооперация са се събрали от кол и въже. Камерите и СОД не спират крадците, когато има такива приятни за тях условия. А за полиция грам не говоря.

Прибирали сме се и сме чакали пред вратата, чакащи ключар, защото някой ядрен физик е решил, че държим нещо много ценно. За съжаление, само ще рискува за нищо. Колкото повече пробват, толкова повече стигат до извода, че не си струва. Няма какво да се прави, освен да се браниш по един или друг начин.

Само за протокола, статистиките показват, че кражбите са се повишили. И как няма, тия крадци в парламента го направиха невъзможно за живот и каквото и да е оцеляване. И познайте къде има силна концентрация. Да точно така, в големите градове, в който все още има икономика и скътани пари. Тенденцията е нещата да стават и по-зле. Ще поговоря и после за полицията. Но после. :) Стават все по-безскрупулни, не за друго, а защото някои нямат избор, а други предпочитат да правят това, заради слабото правосъдие, пък и взимат пример от депутатите. То по-големи крадци от тях няма. Не съм очаквал да и по-добре, ама честно.

А сега за полицията, защото причините да има такава престъпност е не само обстановката в държавата, но и слабата полиция, неадекватната съдебна система, която както видяхме последно време (отново) - не работи. Ако някой ми каже, че работи, нека се разходи по улиците и да види с очите си колко престъпници и луди са на вън. Не се притеснявайте, личат си, само слепец няма да ги види, макар, че и за това не съм много сигурен вече. Комбинацията от икономическа и социална обстановка, слаба защита (полиция), отчаяни хора и никаква съдебна система дава този резултат. Не го казвам за друго, но когато някой черноризец (за да не звуча расистки) се пробва на бравата ми и аз трябва да дам или 100 за ремонт или 400 за нова, аз лично ги причислявам към данъците си. Демек за това, че държавата и в частност нейните органи и ситуацията, която са създали са позволили някой (независимо от СОД лепенката и няколкото врати с чип по пътя си до моята) да чувърка по врата, това е за сметка на държавата. Тези пари, които реално не трябва да дам за това излизат от техните сметки, не от моите. Това мисля, че е често, както би казал Блатечки. Защото като работех едно време като барман, когато имаше липси (както е при мен с бравата) при ревизия, шефа разпределяше кой какво има да връща от заплати. Нищо лично казваше той, бизнес. :)

Така, че всеки път (а като гледам сега лятото ще зачести), когато някой бръкне в бюджета ми по този начин, ще бъде отчетено и в данъчната декларация. Може да бъдат сигурни в това. Защото иначе смисъла на съществуване и права започва да липсва. Даже няма смисъл да го обяснявам, мисля, че звуча достатъчно логично. :)

Наскоро ми разказаха случа, я която една майка спяла в спалнята, а бебето и в другата стая. Събужда се от шум, но не става от леглото, защото мисли, че е нещо нормално. Шум като шум. Но след като си отворила очите видяла как от врата в гледа някой. За да не пострада и тя и детето, тя се правела на заспала и позволила на крадеца да си разгледа и да изчезне, без да има физически контакт с него, което е правилно от гледна точна на вече заварената ситуация. При нейна реакция, нещата биха могли да станат грозни.

Други мои познати пък ги изнесли докато спят. И все се чудя какво по дяволите се случва. Това са истории от последния месец. Не знам само колко ще има лятото, защото започват почивките и познайте какво се случва с кражбите. Лошото е, че при нас имаме и камери и СОД и труден достъп и пак нищо. Другото лошо нещо е, е в полицията ги задържат (ако ги хванат де) и ги пускат, защото не им се занимава или правосъдието е кофти. Да си кажа честно, не ми пука какво е, интересува ме крайния резултат, а той не е на лице. Да, вярно, бият ги там, но какво от това.

Сещам се за случа, в която една жена едвам не си отишла, Неквото същество решило да и дръпне златното сенджирчето от врата й и да побегне, нали? На първо време нищо ненормално, просто класика. Но не и когато има здрава закопчалка и при дърпането събаря жената на тротоара и тя си удря главата в земята. Няма даже да споменавам тези изроди, които дърпат ушите на жените, за да им вземат обиците.
 
Един познат ми се оплака, че освен че го обрали, бабаитите вадили храна от хладилника и хвърляли навсякаде, а за капак един от тях се из*кал на спалнята :(
А да, и това съм го чувал. В моята история беше с бъркане в бельото. Лошото е, че слушаш неща, които съзнанието ти се мъчи да разбере. :(
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

И аз съм страдал от тая паплач преди няколко години.
Бяхме си и вкъщи, но за мое или тяхно щастие не съм ги усетил. Бяха гепили само моята чанта и на жена ми от портмантото в коридора, като нейната беше изхвърлена пред входа, заедно с документите ни и всичко - само парите бяха взели и моята чанта. Добре, че има съвестни съседи. Човека рано беше излезнал и беше взел чантата със себе си и от моите визитки се свърза с мен.
Интересното е, че същата нощ бяхме стояли до 3 часа по нощите и не сме усетили нищо. Сутринта като станах започнах да си търся чантата и тогава разбрах какво е станало.
Със сигурност са ни дебнали, защото същия ден се върнахме от кратка почивка, а и се бяхме нанесли в апартамента 2 седмици преди това.
Грешката ми беше, че бях оставил ключа (пеперуда) в ключалката на външната врата, а вътрешната не беше заключена.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Те вече проучват предварително къде има за крадене и не влизат на сляпо. Скоро четох, че ходели с устройства, които засичат wi-fi и дори разбирали от кой апартамент е по-силен сигнала, значи там има лаптоп за крадене. Един доктор от кооперацията на свекърва ми пет пъти го обираха, на втория етаж е човека, а в останалите апартаменти не са влизали крадци нито веднъж. Тука пък, циганките дето метат улиците започнаха да сядат по пейките отвън да ядат и да почиват и в това време разпитват бабите и дъртаците дето се мотаят, влизат по дворовете да пият вода и така скоро знаят кой какъв е и оттам действат целенасочено с телефонните измами. Така знаят и имена и всичко. То възрастните хора само това чакат, някой да вземе да ги пита и всичко си разказват от игла до конец. Наскоро се наложи да чакам пред блока един познат, стоях половин час, три-четири баби и един дъртак веднага се лепнаха за мене и за тоя половин час вече знаех децата им къде са заминали по чужбина, внуците къде учат и даже как им е обзаведено вкъщи, при положение, че не съм питала нищо и се чудех как да се отърва от тях, а тия, дето питат целенасочено, ще разберат и майчиното им мляко.

Да и пред нашия блок е пълно с пейки и е окупирано от пенсии още от разсъмване и стоят до като мръкне, и те оглеждат от главата до петите и всичко знаят за всеки, знаят ти и графика кога тръгваш на работа, кога се връщаш, кога ходиш до магазина... всичко. Според мен тия пейки трябва да се разкарат, защото по този начин ти навлизат в личното пространство макар и неволно, достатъчно е че по цял ден кибичат и гледат кога влизаш, кога излизаш. И понеже им е скучно, и се радват когато някой ги заговори и те по инерция цитират автобиографиите на комшиите си.

За доктора - явно добре са се ориентирали къде да пипат, всички знаят че докторите взимат доста пари, особено от рушвети и изнудвания... Ама 5 пъти, това вече си е гавра. Това са едни и същи хора, които имат явна информация.

Един познат ми се оплака, че освен че го обрали, бабаитите вадили храна от хладилника и хвърляли навсякаде, а за капак един от тях се из*кал на спалнята :(

Това е вече брутално и дори подигравателно за жертвата. Не стига че му разбили вратата и му отмъкват неща за които е отделял от хапката си за да ги купи, ами и да се изходят не във WC-то ами в спалнята... не в коридора или на терасата а точно в спалнята. Това са изроди. Жива подигравка и гавра. В нашия апартамент когато ни бяха обрали, видяхме че са се черпили на авантакис от хладилника, което означава че са имали достатъчно време да действат спокойно и необезпокоявано.

Блинки няма нищо за чудене относно действитето на полицията. През 1994 г. когато ни обраха, заловиха ли някой? Не! Във нашия блок същата година няколко дни след нашия апартамент, обраха и още 15 апартамента, извинявам се че това го проуснах да пиша в първия ми пост! Бяха разбити по един и същ начин, и комшиите се оплакаха че като нас са нямали къде да стъпят, по същия начин всички гардероби и шкафове са били отворени и всички дрехи са били нахвърляни по земята грозно, абе все едно вървиш по купчини дрехи, и не само дрехи всичко което в шкафовете е извадено и пръснато на пода. Това доказва че са действали едни и същи хора - като съдим по начина на разбиване, и начина им на действие с разхвърлянето на дрехите по земята. Имало такива които влизат и нищо не пипат, а само ти задигат техниката и ако намерят злато, но остават всичко друго непокътнато. Ченгетата казаха тогава че всяка група си има собствен почерк на действие спрямо разбиването на вратите, и действията им вътре. Има някои отварят с бормашина ключалките, други с азот, а в нашия блок всички апартаменти бяха разбити като нашия - напъване с щанги и чупят езиците на вратите, но само дървените врати, там където имаше метални врати нямаше разбито! И така и никой не хванаха ченгетата, а тогава времената бяха други, нямаше такава криза и такъв глад както е сега, и правителството беше друго, а какво да очакваме за сега... Същото, даже и по зле.

Тази година един приятел 3 пъти го обираха с въоражен грабеж в магазинчето му, даже взимат и стотинките в касата и пълнели торби с вафли и шоколадчета по време на обира. И третия път го намушкаха с нож в корема, защото не е искал да дава парите, добре че раната не беше дълбока и се оправи момчето. Предполага че това са едни и същи хора, но са с маски и няма как да им види лицата. След всеки обир ходи и пуска жалби в полицията, и ми каза че ги задържали за 48 h и ги пуснали. Дали ще има дело не се знаело.

И на това ако Веселин Маринов ми каже пазене от полицията... Той първо да си погледне външния си вид, че с тая селяндурска прическа дето я има мяза не на музикант от шоу-бизнеса, ами на текезесар който бачка на полето. Полицията ни пазела, направо ще ни опазят :mad:
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

В града живеем в къща и нямаме проблеми с подобни изпълнения, но във вилната зона на града имаме вила и бяха влизали 2-3 пъти вече сигурно 10 години станаха и то не само при нас а в доста вили, ама най-вероятно мургавите събратя а не от тези "по-елитните" от тогава всички вили около нас включително и нашата сложихме СОТ, а имаме и куче което си е свободно пуснато във двора и не смеят вече да припарят.

Макар че ако са решили да те оберат, ще го направят, на около 200 метра от нашата вила има една супер голяма, човека води специално хора от Родопите за да му правят оградата от камъни, защото там си е майсторлък, толкова е голяма площа че сигурно ограда му само струва 2 пъти колкото нашата, огромна къща, басейни и т.н Има камери, охрана и пак ги обраха...
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

При тази безработица, очаквам кражбите да се увеличат в пъти.
 
От: Re: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Един познат ми се оплака, че освен че го обрали, бабаитите вадили храна от хладилника и хвърляли навсякаде, а за капак един от тях се из*кал на спалнята :(

Ако е свалял от замунда то това ще е бил само Асен Блатечки! :lol: Това в кръга на шегата де. ;)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Преди години един дядка беше си оградил къщата с ограда, по която тече ток. Някаква циганка решила да краде, но се лепнала на тока и изгоряла едната й ръка. В крайна сметка тя осъди дядото и не съм сигурен дали не го вкараха в затвора. Друг случай беше с художник, който застрелял крадец, който го ограбвал за 15-ти път. Осъдиха художника на затвор ефективно, но още не е влязъл май, защото обжалва.

Докато хората не получат право да защитават собствеността си никога няма да спрат битовите кражби. Сега е незаконно да използваш сила срещу крадец, дори да го хванеш в дома си, а това е абсурдно. Сякаш крадци са ги писали тези закони. То всъщност си е точно така, като се замисли човек. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Само си спомням че като бях малък през 80-те години на комунизма, на хората не им се налагаше да слагат железни врати, блиндирани каси, и решетки по прозорците, но и тогава беше спокойно времето, защото едно че имаше строги закони за крадците и ръчичките им не можеха да пипат, а и друго че хората имаха работа и бяха осигурени. Тогава нямаше безработни, тя държавата търсеше безработните хора и им намираше работа, а сега обратно - хората се молят като просяци да ги вземат на работа. Сега стана така че в собствените си жилища живеем като в затвор с тия решетки по прозорци и бронирани врати, все е едно си в бункер.

Един приятел от казармата че брат му живее в USA от 15 години вече, и казва че в Лагуна Бийч където е, там в квартала хората не се заключват спят отключени, колите им също отключени. Съседа му например имал спортен Мустанг последен модел и го оставал отключен и никой не му пипал колата. Гаражите им също отворени и никой не влиза да ти тараши частите. Но явно самия квартал е такъв спокоен. Но и да не забравяме че там закона ти разрешава да застреляш от упор крадец ако ти влезе в дома, там частната собственост е много ценена и толерирана! До някъде и това оказва влияние. За това пък по закона им е"Когато излизате винаги носете по някой долар със себе си ако искате да оцелеете" - задължават ги да не излизат с празни джобове, когато излизат, за да не ги пречукат т.е. дава парите на негрото и се отървава жив, понеже уличните грабежи са често явление там, но и пак зависи къде си.

В Норвегия например след Трондхайм нагоре в малките градчета също хората спят отключени, и колите им също, и колелото си да оставиш цяла нощ отвънка никой няма да го пипне, но в южната част където са големите градове там не е така. Зависи най вече къде си.
 

Горе