Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

advaworx

Active Member
Здравейте, колеги.
Намерих една такава тема, но е от 2010-та година, което вече не я прави актуална. Та интересно ми е в момента във вашите фирми, банкови сметки към кои банки имате и естествено защо смятате, че вашата банка е по-добра от другите?

Весели празници междудругото! Живи, здрави и много лични и професионални успехи през новата година!
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Здравейте и честита коледа !
Лично аз си избрах банката по това,че имат офис близо до дома ми и близо до работното ми място.Мога да изкажа мнение за Райфайзенбанк - там ми е сметката.Като обслужване ( обикновенно захранвам сметката ) - нормално бързо и коректно.Не се попълват вносни бележки и няма такса за внасяне на сума до 2000 лева.От онлайн банкирането също съм доволна.Обикновенно преводите,които получавам се отразяват на сметката бързо-ако са ми превели пари до 12-13 часа,то ги виждам на сметката още следобеда-преди 17 часа.Ако Ви превеждат пари от сметка в същата банка - от 5 до 15 минути в работно време.По отношение на таксите -обикновенния превод се таксува по 0,80 лв.Нямам представа за други банки.Дано съм Ви била полезна.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Избрал съм ДСК за нашата, като друга обаче не сме ползвали. Харесва ми това, че преводите, които правим вътрешно банкови стават на момента, изпращаме сумата и веднага е там или пък, когато ни ги пратят веднага са в сметката. Изключително добро обслужване имат, интернет банкирането също е добро. С две думи - нямам оплаквания.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Здравейте и честита коледа !
Лично аз си избрах банката по това,че имат офис близо до дома ми и близо до работното ми място.Мога да изкажа мнение за Райфайзенбанк - там ми е сметката.Като обслужване ( обикновенно захранвам сметката ) - нормално бързо и коректно.Не се попълват вносни бележки и няма такса за внасяне на сума до 2000 лева.От онлайн банкирането също съм доволна.Обикновенно преводите,които получавам се отразяват на сметката бързо-ако са ми превели пари до 12-13 часа,то ги виждам на сметката още следобеда-преди 17 часа.Ако Ви превеждат пари от сметка в същата банка - от 5 до 15 минути в работно време.По отношение на таксите -обикновенния превод се таксува по 0,80 лв.Нямам представа за други банки.Дано съм Ви била полезна.


Аз също бях избрал Райфайзенбанк по същите критерии - близко ми е до дома, добро обслужване, компетентни служители, но таксите им са ужасни. Наскоро извърших онлайн плащане на стойност $43, а комисионната беше $33 и това преля чашата ми на търпение и се принудих да сменя тази банка с ДСК - там например за сега спестявам от такса превалутиране, но пък служителите им според мен са много некомпетентни и в двата офиса където съм ходил.И често много се чака докато те обслужат защото се ползва от не малко възрастни хора. Интересно ми е как е с таксите и комисионните по другите банки.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Ползвам ОББ, щот има хубаво дупе мениджърката.
ПИБ също използвах.
За обслужване няма да говоря, че е различно обслужването. :)

Интересното е че в ПИБ правят компромиси и доста пъти си затварят очите. Което ми харесва.
Давам ти пример с често допускани грешки .
Име на фирма не съвпада с ИБАН - Пускат ги по ИБАН
Минаваш 0-та до -500 понякога до -1000. Няма проблем. Дори и до следващия месец не ти влязат повече от 900, обслужването е + 6 лева.
и най хубавата част.
даваш име на фирма с ИБАН на физ. лице. Парите отиват по ИБАН. :)


В ОББ обаче като плати някой с Smart PASS-а си два пъти на деня по 400 евро. И от ОББ звънят "Клиента да не би без да иска да е направил две поръчки и после плащания"
Общо взето едните им е през К... за теб.
Другите пък те следят под Лупа, ще кажеш че ако объркаш нещо и ще затворят Банката.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Прокредит банк
Сметка + дебитна Виза (става за онлайн разплащания) - 6лв/месец
Онлайн банкиране - безплатно
Превод от сметка в сметка на банката - веднага и безплатно
Превод към друга банка с банкирането - 0,70лв
Тегелене до 400лв на техен банкомат - безплатно
Теглене на каса суми от 400 до 5000 - без такса
Теглене над 5000 - със заявка, ако не има такса (май беше 0,1%)
Внасяне - без такса
Онлайн разплащане - без такса
Разплащане по външни сметки (банков превод извън страната) - 40лв
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

За малък бизнес ПроКредит е с най-добри условия
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Уникредит Булбанк - имам някаква дебитна карта май Виза и сметка, удържат ми 1,50 на месец ако 3 месеца подред ти превеждат над 10 или 20 лева смятат че заплатата ти минава от там и таксата е левче. Преводно нареждане към други банки 1.50 и безплатно ако е онлайн, дано не греша нещо. Често ги посещавам и се наричаме по малко име, дори ми пращат картички на имейла за рождените дни :)
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Фирмената ми сметка е в ПИБ. Най-главната причина за това е, че е единствената банка в нашия район, която работи и в събота. Условията им също не са съвсем лоши. Месечната такса ми е 6 лв за сметката и дебитна карта. Онлайн банкирането им е малко кофти. Относно онлайн банкиране признавам единствено ЦКБ - вярно, че трябва задължително да имаш ел.подпис, за да го ползваш, но пък всичко останало в нет банкирането им е Ок.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Фирмената ми сметка е в ЦКБ, ама не мога да кажа дали в момента са актуални
Навремето се интересувах и тогава бяха най-добри условията
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

И аз съм в Прокредит. Всичко беше казано за тях по-горе, но да добавя че и системата им за онлайн банкиране е железна. Единствената банка в БГ ползваща ПИН + ТАН. Няма хващане това. В 21 век ми звучи малоумно да си избереш банка според това коя има офис до теб. В Прокредит ходя веднъж на 3 месеца - да си взема новите ТАН кодове.
 
В момента ЦКБ за фирмена и лична сметка. Добро обслужване, условия и удобни офиси.

Имам една лична Райфайзен банк, но мисля да я смленя. Ето, не се сещам и нещо, което да ме разубеди. Пиб ще видя как са с дебитните лични Визи. :)
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Аз работя с Общинска банка .... причините са ми следните...
1. Счетоводителя ми работи с тази банка и ми носи платежните за осигуровки и прочие директно там.... като му трябва отива и взима банковата кореспонденция.
2. Хората от клона в пловдив са големи пичове и добронамерени
3. Такса за обслужване на сметката е 3лв. онлайн банкиране 5лв.
4. Тъй като имам сметки на няколко фирми онлайн банкирането важи за всички сметки, които са на мое име и си остава само 5лв.
5. Когато тегля винаги ми дават стотачки :D винаги изгладени и чисто нови харесват ми ....

Но все пак основното е че счетоводителя ми работи с тази банка ...
 
Re: От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

По закон за БГ фирма банковата сметка само в БГ банка ли трябва да е?
Може ли например да имаш банкова сметка в Английска банка на името на БГ фирмата.
 
От: Re: От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

По закон за БГ фирма банковата сметка само в БГ банка ли трябва да е?
Може ли например да имаш банкова сметка в Английска банка на името на БГ фирмата.

В интерес на истината и аз съм се чудил как стоят нещата по тоя въпрос. А иначе и ние сме се ориентирали към прокредит. :)
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Можеш да имаш банкова навсякъде по света и счетоводителите ще ти искат същите документи както от българската - bank statement всеки месец, за да осчетоводят таксите и плащанията. Проблема с българските банки е, че имаш плащания към бюджета по специални за тях формуляри, които са примерно 3-4 на месец. Ако плащаш от чужбина е съмнително дали ще ги има формулярите и дали ще ти е по-евтино да правиш международни преводи :)
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

ДСК - но като гледам цитираните такси на другите банки е твърде вероятна промяната на това обстоятелство.
Банкирането им е задоволително, вътрешно-банковите преводи светкавични, офиса в мол Пловдив работи събота
и неделя до 21:00 вечерта както и през празниците, проблема е че е само с две гишета и нямат ВИП и въпреки
договора за ВИП банкиране не е възможно използването му в някои клонове, но в нормален клон спокойно пререждаш
всички пенсионери които имат цялото време на света да чакат и си свършваш работа. Без електронен подпис счетоводителя
има достъп да си тегли отчетите от електронното банкиране, както и да качва платежни нареждания които в последствие
управителя само да потвърди с е-подписа. Таксите са кофти ! При нужда от банкови гаранции е някакъв ад.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Като гледам - в момента най-изгодно е в Общинска Банка. След като Прокредит решиха да вдигнат таксата на 10лв/месец и 60лв неснижаем остатък, мисля да отида да попитам в ОБ лично за условията им. Гледайки тарифата от сайта им - всичко съществено е същото - такса 0,70лв/ м/убанков превод, 10еур SWIFT и т.н.
Моля, ако някой има мнение - да пише, защото в последно време доста ме е яд на Прокредит, основно защото постоянно си сменят условията.
 
От: Коя банката използвате за вашата фирмена сметка?

Като гледам - в момента най-изгодно е в Общинска Банка. След като Прокредит решиха да вдигнат таксата на 10лв/месец и 60лв неснижаем остатък, мисля да отида да попитам в ОБ лично за условията им. Гледайки тарифата от сайта им - всичко съществено е същото - такса 0,70лв/ м/убанков превод, 10еур SWIFT и т.н.
Моля, ако някой има мнение - да пише, защото в последно време доста ме е яд на Прокредит, основно защото постоянно си сменят условията.

Всички банки си вдигат таксите ;)
Поне добре им го начукаха и вече навсякъде има SEPA преводи. В Прокредит махнаха таксите за входящи плащания от чужбина (преди беше 1%, мин 7EUR). В момента всеки може да ти плаща без да я има тази такса. Изгодно е ако имаш бизнес партньори, които ползват нормалните условия за европейския съюз и SEPA преводите им са като междубанков превод по 50-60 цента :)
 

Горе