Коя ви е любимата марка бира?

Коя ви е любимата марка бира?

  • Каменица

    Votes: 23 11.6%
  • Ариана

    Votes: 23 11.6%
  • Загорка

    Votes: 43 21.6%
  • Хайникен

    Votes: 16 8.0%
  • Стела Артоа

    Votes: 30 15.1%
  • Пиринско

    Votes: 23 11.6%
  • Болярка

    Votes: 1 0.5%
  • Старопрамен

    Votes: 28 14.1%
  • Столично

    Votes: 13 6.5%
  • Туборг

    Votes: 15 7.5%
  • Корона

    Votes: 6 3.0%
  • Бекс

    Votes: 15 7.5%
  • Карлберг

    Votes: 6 3.0%
  • Шуменско

    Votes: 35 17.6%
  • Друга (коя?)

    Votes: 31 15.6%
  • Бургаско

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    199
От: Коя ви е любимата марка бира?

Преди години, когато за първи път пуснаха сериала “Наследството на Гулденбургови”, беше пусната и бира GULDENBURG. Продаваше се само в Кореком. Мисля, че цената беше 70 цента. Още си пазя една бутилка за спомен.

Виж файлът 13174
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Стела Артоа- това е бирата, която ми харесва най- много :) И аз не можах да се науча да пия тъмна бира :(
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Понякога си угаждам от http://beershop-bg.com/, имат наистина глезотиийки.
Най ме радва Barbar Bok, но ми излиза малко скъпичка.
Наскоро си поръчах една шестичка Affligem Dubbel - върховна е, честно.
 
Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

от българските - Бургаско, от останалите са много

Много рядко може да намериш Бургаско в София, малко е невъзможно даже. ;) Иначе и на мен ми допада тази бира. По черноморието като ходя, от нея си взимам от бг бирите.

Доста бг бири ги скапаха. Визирам примерно Шуменското. От доста време не съм пил поради факта, че нещо не ми харесва от има няма половин година. Може пък при мен вкусовите рецептори да се сдухали. Но ако ме питат в някоя дискотека )с ограничен брой бири като марки) - имаме Шуменско и Хайнекен, винаги си взимам Шуменско. ;)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Бургаско би трябвало да има вече навсякъде в страната, защото Каменица ги взеха и попринцип, ако някое заведение работи с Каменица почти е сигурно, че има и Бургаско понеже след като имаш договор с тях те задължават да имаш асортимента им дори в по-малки количества.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Кажете някоя добра бирария в София :p, която предлага и различни месни мезета :)
 
Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

Кажете някоя добра бирария в София :p, която предлага и различни месни мезета :)

За бирария - Варщайна, но не знам как са като мезета. Между другото и аз си търся някое заведение в центъра с богат избор от бири (не нашите, а истинските чужди) и подходящи мезета към тях. Ще ми се там да се правят някакви IT срещи. :)

Има един Варщайн на К. Величков, ама много умряла работа - плеснали го на булеварда. Ужас е през лятото. :)
 
От: Re: От: Коя ви е любимата марка бира?

За бирария - Варщайна, но не знам как са като мезета. Между другото и аз си търся някое заведение в центъра с богат избор от бири (не нашите, а истинските чужди) и подходящи мезета към тях. Ще ми се там да се правят някакви IT срещи. :)

Има един Варщайн на К. Величков, ама много умряла работа - плеснали го на булеварда. Ужас е през лятото. :)

Тука и това нямаме.
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

На последък ми харесва червения старопрамен, иначе като цяло няма една свестна бира която да не са я развалили, примерно загорка беше много добра бира преди да я спиртосат, каменица, шуменско, пиринско ми образува газове:) предполагам, че бухат какви ли не боклуци.

В тази връзка се замислям имат ли бъдеще малки пивоварни в БГ, вярно е прекалено малки сме за 1000 вида бира, но примерно аз вече не си купувам мляко от големите вериги, а от частни мандри, въпреки, че и те слагат химия, но по-малко и по-малко вода което е важно, не си купувам натурален сок в кутия, защото основната му съставка е тиква, предпочитам да ям абълки закупени от някоя фейсбук група за земеделски производители примерно, защо да не пия и бира от малки пивоварни....

Примерно ако някой отвори бар с бира собствено производство ще ми е интересно да я опитам:) , разбира се качествена бира се прави трудно не е като домашна парцуца, а и нямаме традиция, но все пак...
 
Последно редактирано:
Аз много ще съм щастлив ако започнем да не се лъжем и да почнем да внасяме бира. Явно тук всеки гледа да работи на голяма печалба, а няма как да имаш голяма печалба и високо качество. Отделно няма такава велика технология, която се използва. Да, някои световни бранда си следят и налагат контрол върху това какво правят тук местните, но мога да се обзаложа, че ако отворите един Хайнкен тук и един в Холандия, ще намерите много голяма разлика. За това и никога няма да изнасяме бра. Виж във виното сме силни. Супер конкурентно е, но бирата ни е пълен леж и това го забелязах откакто започнах да пия често, а не пиех бира много много.

За това тук, вино и ракия. И специално ходех до Метро, за да съм сигурен, че ще си купя читаво уиски, защото и това съм го ял - в дискотеки, кръчми и уж специализирани магазини за марков алкохол. Не знам от къде идват тия боклуци, но последно време и това трябва да се гледа. Преди има, няма година изпих 100 гр. Балантамс и едвам се прибрах, баси и ментаците има по магазините. И това от голяма верига. Там подбират по цена, нали и те си гонят добър марж. :)

И за бирата да заключа: Пия само Старопрамен, Старобърно и ако има нещо друго чуждо. Направо се чудиш какво да пиеш като ти кажат, че имат само бг бири и чужди марки, правещи се в тук. Не, че Старопрамена не го правят тук, но най-малко гаден е. И между другото при нас има едно заведение, в което продават наш и чешки Старопрамен, има разика в цената около 30%, и вкусът на чешкия е сякаш по-хубав. Та, ако някой мисли, че пие истинския Старопрамен от Чехия, където там е като Арианата тук, то да не подхожда с такъв оптимизъм. :)
 
От: Коя ви е любимата марка бира?

Наливното между другото е най-"чисто", защото е с най-малко консерванти, но и с най много бистра водица, а и често като ти го сипват с една лъжица първо ти набухат това където е преляло в преливника тоест вече се е разгазирало и прилича на боза, а и какви ли не твари са се разхождали там и после го гарнират с малко газирано да се пооправи вкусът:D
Иначе аз съм се замислял да си забъркам една домашна бира от смеските които продават в нета, ама като видях, че трябва да втасва няколко месеца и се отказах, а и не съм такъв пияч на бира, но иначе обичам да си правя експерименти.

А що се отнася до уискито, ако мислите, че са ви продали нечитаво най-добре се прави полеви тест с нагрята медна тел, нагряваш потапяш, ако смърди на формалдехит направо в мивката, да се види да не е промишлен спирт или там както му викат, защото безскрупулността и слабоумието на някой типове, които ги има по новините няма граници.
В Метро до някъде е гаранция, защото те си подбират търговците и не търгуват с куцо и сакато, все пак си държат на реномето.
 

Горе