Коя е най-удачната схема за сателити

pisara

Well-Known Member
Лично аз подобни не съм използвала, но съм решила да пробвам и да тествам на някой от сайтовете. И тук идва въпроса коя е най-добрата схема? В интернет намерих куп графики за схеми от 5 до стотина сателита т.нар. линкхийл. Четох и за някакви линкхийл пирамиди и магнити (мисля че беше магнит). Въпроса ми е коя е най-подходящата схема или такава, която сте пробвали и има ефект?
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

Аз за сега не съм пробвал и не виждам смисъл да го правя: загуба на време и ресурси.
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

Аз за сега не съм пробвал и не виждам смисъл да го правя: загуба на време и ресурси.

От това, което четох наистина мненията са крайни, много за и много против. Дори не е ясно сиво ли е, черно ли е, бяло ли е. Един от сайтовете ми е много харесван и непрекъснато излизат линкове от блогове към определени статии, и се чудя това не е ли вид "мрежа от сателити" без да го искам. Със собствени сателити контрола не е ли по-голям?
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

Края на 2012 е малко късно тепърва да започваш да се чудиш за неща като схеми за сателити.
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

ами то никога не е късно да се започне,
ама се иска доста голяма инвестиция и ако смяташ да вдигаш бг сайт просто средствата няма да са оправдани...
и да не забравяме,че винаги има и подводни камъни за които трябва да сме подготвени ;)
 
Да сателитите емулират точно това.... сайт с високо ауторити е нон стоп линкван от сайтове с по ниско ауторити

като сайтовете не е задължително да са свързани в мрежа или сложна схема, може да са на групи или съвсем отделно

сложните мрежи и налинквания на сателитите са за се постигне с минимално ресурси максимален резултат... най простия вид на целене на максимума е link wheel и е най лесен за хващане от търсачките

Има сателити и сателити с висококачествени статии със спиннат контент, с машинно генерирани статии, с машинно преведени.....

Аз лично препоръчвам висококачествени сателити, тоест ако имаш сайт за нещо може да пуснеш и блог, ако имаш блог в който пишеш често може да пуснеш още няколко в който пише по рядко освен това служат за заготовки на бъдещи сайтове

удобството на стателитите че първо може да повториш донякъде линк билдинг процеса на основния сайт и да линкнеш към себе си което ще е плюс

може да ползваш по агресивни техники за наликване към тях, например ако те притеснява да направиш линк уил за сайта си може да го направиш за сателита :)
 
От: Re: Коя е най-удачната схема за сателити

Да сателитите емулират точно това.... сайт с високо ауторити е нон стоп линкван от сайтове с по ниско ауторити

.... Има сателити и сателити с висококачествени статии със спиннат контент, с машинно генерирани статии, с машинно преведени.....

Аз лично препоръчвам висококачествени сателити, тоест ако имаш сайт за нещо може да пуснеш и блог, ако имаш блог в който пишеш често може да пуснеш още няколко в който пише по рядко освен това служат за заготовки на бъдещи сайтове

удобството на стателитите че първо може да повториш донякъде линк билдинг процеса на основния сайт и да линкнеш към себе си което ще е плюс

може да ползваш по агресивни техники за наликване към тях, например ако те притеснява да направиш линк уил за сайта си може да го направиш за сателита :)

Добре го написа. И аз имам предвид нещо качествено. Имам блогове, които са много по-добри от повечето, които ми линкват сайта. Още не съм ги използвала за линкове, но си ги "гледам" редовно и чакам подходящ момент. Далеч съм от мисълта да ги лнквам един с друг, искам нещо по-различно.
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

Края на 2012 е малко късно тепърва да започваш да се чудиш за неща като схеми за сателити.

Защо да е късно?
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

"Един от сайтовете ми е много харесван и непрекъснато излизат линкове от блогове към определени статии"

Това кърти направо! Направи си още няколко подобни сайта - да изглеждат независими един от друг. Другото Студен Лед ти го е обяснил :D
 
@ Алф всъшност ника ми се превежда като cool ice - готини диаманти :) нали съм рапър :)

Добре го написа. И аз имам предвид нещо качествено. Имам блогове, които са много по-добри от повечето, които ми линкват сайта. Още не съм ги използвала за линкове, но си ги "гледам" редовно и чакам подходящ момент. Далеч съм от мисълта да ги лнквам един с друг, искам нещо по-различно.

Ами например може тънко да се цитираш и да доразвиваш статии за цитата :) понеже незнам ниша ще дам пример например с рецепти
Имаш сайт за рецепти и рецепта: рецепта за капама на баба... рецептата се ранква да речем на 8 място и това да и направиш груба оптимизация по социалки не върви като си в топ 10 където нещата са чуствителни или може с такова наликване да е излязла до 8 позиция и да не върви да се повтаря....

Обаче ако имаш кулинарен блог може да напишеш статия приготвяне на капама от рецептана на баба в авбгд.ком и почваш със линк към рецептата и след това разтягаш лукуми :) взехме си месо от.... това добавих... онова смених... тази подправка оставих другата я заместих нарязах на ситно, оставих да да ври еди колко си време, да е уникален контент.......

след това освен да разчиташ че статията от кулинарния блог ще има бууст от линковте на блога може да я събмитнеш насам натам и с голяма сигурност може да се твърди че основната рецепта ще мръдне нагоре (колко зависи от много неща като тежест на нишата сила на линковете на кулинарния блог итнт) но принципа е такъв :)

Защо да е късно?
Ами нали се стягаме за края на света :) и афтър партито след това :d на паркинга на метро че имат най голям запас от консерви :) шегувам се,

Ноке можеби има на предвид че агресивни и елементарни схеми с крос линквания не работят добре като преди но например това което описах с два силни сайта става :)
 
От: Re: Коя е най-удачната схема за сателити

@ Алф всъшност ника ми се превежда като cool ice - готини диаманти :)

Ooo men, хареса ми тук, не го знаех това значение на айс. Аз иначе съм нещо на индианска вълна тия дни - да не ми се обидиш нещо, пускам една песен за доказателство:

[video=youtube;rJG8NFB09Rg]http://www.youtube.com/watch?v=rJG8NFB09Rg[/video]

А и покрай тия диаманти открих и сланг речник, за който се интересува да си развива инглиша ето го:

http://onlineslangdictionary.com/meaning-definition-of/ice

=====

едит: пфф съжалявам, че нямам какво да допълня като онтопик, просто ги каза нещата ти
 
Последно редактирано:
От: Коя е най-удачната схема за сателити

@coolice, супер си, това ми трябваше :|
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

@coolice го е описал добре.
@Странникът не е точно загуба на време и/или пък ресурси. Имал съм удоволствието да работя с човек, който има над 20 сателита, добре поддържани - често обновявано съдържание, линквани, с PR,TR,DA и т.н. ... Всеки негов нов проект се линква първо там и резултатите са страхотни без да прави никакъв друг линк билдинг.
Вместо да се пилеят ресурси и време по намиране и поддържане на списъци със социалки, букмаркове, директории и т.н., които и без това няма гаранция колко ще се задържат - така всичко е под твой контрол. ;-)
 
Re: От: Re: Коя е най-удачната схема за сателити

Ooo men, хареса ми тук, не го знаех това значение на айс. Аз иначе съм нещо на индианска вълна тия дни - да не ми се обидиш нещо, пускам една песен за доказателство:


А и покрай тия диаманти открих и сланг речник, за който се интересува да си развива инглиша ето го:

http://onlineslangdictionary.com/meaning-definition-of/ice

=====

едит: пфф съжалявам, че нямам какво да допълня като онтопик, просто ги каза нещата ти

офтопик и аз :)

ползвам www.urbandictionary.com за сленг форумните титли са от там

това бизоните е доста релаксиращо аз съм по агресията... спомних си за онези времена от който произхожда никами и се почуствах остарял

[video=youtube;MX6rC1krGp0]http://www.youtube.com/watch?v=MX6rC1krGp0[/video]

това парче е на има няма 10 години вече... леле ама какви времена бяха тогава заплатите в бг бяха по има няма $100 а долара беше 2.40лв.... бях много беден и се нахъсвах да успея... спомени ама текста си го бива...

I heard they snitching on a player; man, say it ain't so
Even as a young'un they consigned me to blow
Which explains why I'm worth my weight in gold
While they was taking baby steps from an 8th to an O
Word in the streets that the envy is me
Enough ice on that watch to make a nigga lose sleep
Magnified face help the bitch see clearly
9 on the waist, hit the bitch up severely
I'm known for the flip of that coca-ina
I'm heavy in the street like the 7 series Beema' man
Hit 'em with the Nina man
Or that 4/5th guaranteed to lean ya man
I'm the reason that your block is vacant
Malicious will hit you just to make a statement
Bitch! Clipse and Cash Money: who ain't rich?
Don't compare me to you, nigga, you ain't thisExplain
 
От: Коя е най-удачната схема за сателити

... Всеки негов нов проект се линква първо там и резултатите са страхотни без да прави никакъв друг линк билдинг.
Вместо да се пилеят ресурси и време по намиране и поддържане на списъци със социалки, букмаркове, директории и т.н., които и без това няма гаранция колко ще се задържат - така всичко е под твой контрол. ;-)

Така е, съгласен съм, така се и прави според мен. Обаче това вече не е сателитка, а нещо повече. Защото какво е сателитка? Решаваш да правиш сайт на една тематика и след това правиш блогове на безплатни платформи на същата тематика, купуваш други сайтове, слагаш им 2-3-5 статии, качваш на различни хостинги, и се линкваш и т.н., да не обяснявам процеса.
 

Горе