Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

nutrim

Member
Здравейте,

може да ви прозвучи малко тъп въпроса, но нямам опит с форумите. Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Благодаря!
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Виж какво става тук vbseo dot com, не че имам против пхпбб ......
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Vbulletin
PHPbb
SMF

Аз съм за Vbulletin
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

IPB с този мод е супер комбинация ... Можеш да всяка категория да слагаш описание , ключови думи и т.н.

http://highseo.net/index.php?showtopic=22
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

А ти защо не го ползваш след като е "супер комбинация" ?
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Аз лично съм с YaBB (CGI perl базирана форумна система), но нямам конкретен коментар за силата на SEO-то там. Мисля, че си е като на phpBB.
За форумна система със силно SEO бих предложил системата на Предприемача (т.е. тази дето я ползваме в момента), която е същата (или поне подобна) с тази на Digital Point. Честно да си кажа, нямам си идея как се води като име софтура.
За вътрешното SEO най-важен е вътрешният link building, т.е. различните страници да се линкват една друга на макс. В случая това тук го наблюдаваме чрез "Подобни теми" намиращо се в дъното на страниците на форумите.
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Ако се пипа от специалист няма значение коя от известните системи се ползва. Ако няма да се пипа много казват, че phpBB е най-добре. Имам опит с phpBB и Гугъл страшно го харесва. Всичко се индексира светкавично и е лесно да излезеш на първо място по доста ключови думи. Само пускаш тема съдържаща думите и тя се изстрелва бързо на челните места и остава там дълго. Говоря за по-слабо популярни думи, но с времето се натрупват много като количество и форума почва да излиза начело все по-често.
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Не е съвсем коректно да се предлагат платени и безплатни заедно. Бюлетинът е много добър, спор няма, но все пак се плаща (поне на теория).
Иначе, всички предложени досега са добри, зависи си от човека, кой точно ще му пасне. Един ходи с бермуди, друг с папионка, трети с кожени гащи, а четвърти смята вратовръзката за дяволско изобретение. Пробваш всички и в един момент точно определен скрипт ти ляга на душата и си казваш: "Той е!"

пп. стига Петър Стоянов да не се грижи за сео-то.
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

пп. стига Петър Стоянов да не се грижи за сео-то.
Президента?
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

А ти защо не го ползваш след като е "супер комбинация" ?

Защото нямам време да го инсталирам ,защото има много едитване на файловете. Иначе не е заради премиум на cms-bg.com аз скрипта го имам просто нямам време.
 
От: От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕ

Президента?

Аха. Нали него го бяха оптимизирали с "Той е!" :lol:
 
От: Коя система за форум бихте ми препоръчали, като ме интересува да има добро СЕО.

Ако търсиш нещо различно от традиционните и тежки скриптове, пробвай bbPress. Очаква те изобилие от разширения и възможности за кустомизация, но в същото време посетителите получават бързо зареждащ се форум с минималистичен дизайн.

Добър пример за възможностите на софтуера е 31 Days to Build A Better Blog на Дарън Роуз.

bbPress е ориентиран повече към web 2.0 потребителите, които желаят възможно най-бързо и безпрепятствано да стигнат до дискусиите. Дори аватарите са всъщност граватари, каквито огромна част от блог читателите притежават.
 

Горе