Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

bobbydigital

Active Member
Здравейте, колеги интересувам се коя складова програма използвате за онлайн магазините си, дали сте доволни от нея и дали е свързана с онлайн магазина ви или ръчно си изваждате продажбите на края на деня.

Ще се радвам да споделите информация.
 
От: Коя складова използвате за онлайн магазина си?

Никаква :) Престашоп има тази функция в админ панела + а статитистика за всичко.
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Никаква Престашоп има тази функция в админ панела + а статитистика за всичко.
колега предполагам че говориш за чекбокса дето го кликаш да ти вади от наличността? това всеки магазин го има. аз говоря за истинска складова програма с всичките и екстри.
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Тия дни точно това ровя - Отначало гледах за уеб базирана програма обаче май в крайна сметка ще е офлайн а ще ползвам Тимвюто за отдалечен достъп.

Всичките фирми са се наденали - Мислех да ползвам Микроинвест че ползваме техни продукти но ме подразни че си обявяват цените в евро и без ДДС незнам сигурно си продават в ЕС - Харесах си една друга уеб базирана около 90лв - като се зачетох май се оказва че това им е годишен абонамент щото лиценза пише че е за една година други изтрещели искат по 500-1500лв отделно за всяко работно място.

За сега съм се спрял на тази https://www.unicontsoft.com/bg/ - Пълна функционалност на безплатната им версия ограничена е само до един компютър и една база данни което за мен е ОК - Освен това не е само складова програма а си е цяла система със счетоводство - Поддържа баркод скенери - ценови листи и тн.
 
Последно редактирано:
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Аз използвам в offline обектите си от година и нещо Склад Про на Микроинвест. Като цяло съм доволен. Поддръжката им е на ниво. Реагират бързо и помагат. ПО телефона всеки съвет е безплатен и като цяло момчетата са готини. Защото при работа с подобен софтуер ако си начинаещ като мен тогава изникват много въпроси и проблеми. То си има за четене, но признавам си не съм успял да изчета всичко и всяко мазало е било винаги по моя вина и са ме измъквали.

От скоро момчетата разработват модул за връзка с opencart. Аз и още един колега тук от форума бяхме нещо като опитни мишки защото аз много държах нещата да се получат и още от първата пусната версия се хванах на хорото. Няма да Ви лъжа в самото начало беше абсолютно бъгясъл модула проблем след проблем. Но благодарение на колегата тук от форума Илиян Зарков и съвместната му работа с екипа на микроинвест вече модулчето работи почти перфектно... почти има още за доизглаждане но мисля че ще се получи страшно удобно.

Какво прави на кратко.
1. Синхронизира ти цялата база от складовата програма- Продукти, наличности... и тнт. Заедно със снимки, описания, производители всичко което имаш.
2. Има опции когато има продажба през сайта директно да идва като поръчка в Склад про от където лесно да се трансформира в продажба за секунди. И си пускаш стоковата и си събираш вече реално стоката. Пък след това фактурата и тя ти е готова можеш да си пуснеш директно стига да трябва да се пуска фактура :)

Това второто все още не съм го пробвал тъй като сайтът за който ще го ползвам е съвсем нов и все още не е пуснат официално дори през повечето време стои заключен.

Като цяло ги препоръчвам. И ако някой има желание да си закупи софтуер от тях може да се свърже с мен да го светна ако не друго кои екипи от техните са най-готини и кои ще им свършат работата най-бързо и най-добре. :)
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

mantaman Няма какво да те притеснява че цените са в евро и без ДДС. Хората си го обръщат коректно и ти издават фактура с ДДС :) Те и в метро цените ги дават големите без ДДС. Предполагам си имаш фирма по ДДС така че това което силно те вълнува е именно тази стойност :)
Освен това често имат всякакви промоции и може да се вземе софтуер от тях и на половин цена в определени моменти. Как ги избират дали когато им е най-умрелия период не знам...
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Не ме притеснява а ме дразни защото се правят на тарикати - До колкото си спомням имаше някаква наредба че в България цените се обявяват в лв и с включен ДДС и подобни селски трикове ме дразнят и не мога да подкрепям фирми които ги прилагат.

Иначе техни продукти имаме много в счетоводната къща не са лоши, а съпорта е хубав само ако някой ти вдигне телефона имал съм случаи с часове никой да не вдига.
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

@mantaman, може да пробваш това е безплатно: http://www.warehouseopen.org/, не знам дали е читава.

за сега като гледам, се ползва склада на микроинвест. други колеги ще споделят ли?
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Това е за луникс - не ми върши работа
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Ако говорите за складова програма със справки и т.н. Пробвайте dolibarr.

Малко излиза от полето "складова програма" защото е erp, но има всички което може да се сетите за малки-средни предприятия (може да вкл. и изкл. модули) и е безплатно, онлайн е и т.н.
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Аз мога да споделя моя опит. Фирмата ползва за склада и магазините си микро инвест склад про тъкаче и на мен ми се налага да я ползвам.
Все пак ако някой има нужда мога да споделя моя опит става дума за това Вадя справка на всички стоки цени количества SKU всичко в екселски фаил. После от този фаил си правя CSV и си пълня магазина или сменам наличности цени и етц. Кофти е че складовата програма няма снимки и има описание на продукта но никой не го попълва в нея .
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

До момента ползваме безплатната версия за линукс на микроинвест. Две са нещата, които дразнят там:
1. Съобщението да вкараш лицензен ключ, което ти подскача до 100тната фактура, което е нелепо след като софт-а е безплатен.
2. След фактура 100 става малко проблемно експортването към пдф.

Не на последно място, но все още не знам как дори да го класифицирам - като дразнение или недоумение, но според тях възможността за вадене на проформа е "екстра", а не стандартна операция и за това е платена опция дори за безплатния продукт. Разбира се, лек има - просто си имам бланка в ексел за проформи, но все пак.

Мнението ми е, че изцяло интегрирането между складова и магазин е приложимо само ако имате всичко налично при вас. При нас нещата не са точно така, защото има артикули с цени от 1500 до 9000лв без ДДС, които дори много големите не държат на склад, а какво остава за по-малките...
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

И ние сме имали вземане даване с Микроинвест с Opencart. И ние се чувствахме като опитни мишки и имахме доста проблеми в началото с тях. За всяка промяна която те трябваше да направят за да може тяхната система да заработи правилно с Opencart си таксуваха клиента ни като поп. Трябваше ние да променяме default-ските имена на таблици и полета, защото техните били такива и не ги интересувало. Много жалко, че тези които предлагат интеграция с Opencart или други онлайн платформи са много малко...трябва да се направи списък някъде със всички складови софтуери, които предлагат интеграция с онлайн магазини...
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Ползвам Микроинвест Склад Про - Кошмарна програма за вадене на справки - Можеш да си извадиш Хиляди безполезни справки но не и най елементарните които ти трябват.

Продават я като мрежов продукт - Тоест можеш да имаш склад с няколко магазина - Обаче на магазините не можеш да зададеш минимално количество за продуктите за да ти вади справка какво трябва да се зареди. Като имаш няколко хиляди артикула в магазина удоволствието е пълно.

Отделно от това не може (или поне аз не мога) Да си направиш справка по категории с количествата продадени стоки - Вади ти един ферман по продажби и не можеш да видиш в сбит вид ако имаш десет артикула в тази категория по колко си продал от тях.

Съответно няма и справка в която можеш да видиш за дадена категория какви наличности имаш и колко продукти си продал за даден период.

Най важното нещо което трябва да може една складова програма е да можеш да си заредиш правилните количества стока

Отделно Микроинвест дразнят изключително много с нелоялното си отношение към клиентите си - Цените на продуктите се обявяват в Евро и без ДДС - И двете неща са незаконни и е въпрос на време някой да ги натопи за да платят по някоя солена глоба за да разберат че не е това начинът да печелят клиенти.
 
Последно редактирано:
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Ползвам Микроинвест Склад Про - Кошмарна програма за вадене на справки - Можеш да си извадиш Хиляди безполезни справки но не и най елементарните които ти трябват.

Продават я като мрежов продукт - Тоест можеш да имаш склад с няколко магазина - Обаче на магазините не можеш да зададеш минимално количество за продуктите за да ти вади справка какво трябва да се зареди. Като имаш няколко хиляди артикула в магазина удоволствието е пълно.

Отделно от това не може (или поне аз не мога) Да си направиш справка по категории с количествата продадени стоки - Вади ти един ферман по продажби и не можеш да видиш в сбит вид ако имаш десет артикула в тази категория по колко си продал от тях.

Съответно няма и справка в която можеш да видиш за дадена категория какви наличности имаш и колко продукти си продал за даден период.

Най важното нещо което трябва да може една складова програма е да можеш да си заредиш правилните количества стока - След като това е невъзможно да стане лесно по добре да си я заврат където слънце не огрява

Отделно Микроинвест дразнят изключително много с нелоялното си отношение към клиентите си - Цените на продуктите се обявяват в Евро и без ДДС - И двете неща са незаконни и е въпрос на време някой да ги натопи за да платят по някоя солена глоба за да разберат че не е това начинът да печелят клиенти.

"Ползвам Микроинвест Склад Про - Кошмарна програма за вадене на справки - Можеш да си извадиш Хиляди безполезни справки но не и най елементарните които ти трябват."

Справките на Microinvest Склад Pro могат да се настройват по желание на потребителя. Вие самостоятелно можете да задавате критерии и колони. Затова по-добре е да дефинирате какво искате да се получи като резултат. И все пак е по-добре да имаш 1000 справки, отколкото да си ограничен в 5 такива, всеки отделен човек има нужда от различна информация.

"Продават я като мрежов продукт - Тоест можеш да имаш склад с няколко магазина - Обаче на магазините не можеш да зададеш минимално количество за продуктите за да ти вади справка какво трябва да се зареди. Като имаш няколко хиляди артикула в магазина удоволствието е пълно."

Сега е добре да разгледате друга възможност, имате минимални количества за всеки отделен обект, в 3 от обектите имате стоки под минимума, но в 10 други обекта същата стока я има в излишък и тя там стои и хваща прах. Това правилно ли е? Ако има добър мениджър, той сам разпределя наличността и следи за количествата във всеки обект.

PS: Им доработка за минимални количества по всеки обект, но е част от допълнителните платени модули.

"Отделно от това не може (или поне аз не мога) Да си направиш справка по категории с количествата продадени стоки - Вади ти един ферман по продажби и не можеш да видиш в сбит вид ако имаш десет артикула в тази категория по колко си продал от тях."

Справки – Групирани операции. Самостоятелно задавате по какво искате да се групира как да се групира.

"Съответно няма и справка в която можеш да видиш за дадена категория какви наличности имаш и колко продукти си продал за даден период."


Предходната справка.

"Най важното нещо което трябва да може една складова програма е да можеш да си заредиш правилните количества стока - След като това е невъзможно да стане лесно по добре да си я заврат където слънце не огрява"

Какво по-точно не може да се зареди? Трябва пример.

"Отделно Микроинвест дразнят изключително много с нелоялното си отношение към клиентите си - Цените на продуктите се обявяват в Евро и без ДДС - И двете неща са незаконни и е въпрос на време някой да ги натопи за да платят по някоя солена глоба за да разберат че не е това начинът да печелят клиенти."


Един път казваш че супорта им е на ниво, а след това казваш че са нелоялни. Микроинвест са международна фирма и за това цените са обявени в Евро. Нали разбираш че в Таджикистан(има и такива) трудно ще се оправят с курса на лева а и плащаният не вървят с лева. Малко бъркаш за обявяване на цените за България. Обявената цена може да бъде във всяка валута със или без ДДС но сделките се извършват в левове с ДДС. Ето пример. Предполагам знаеш че всички цени на компютрите са в Долари без ДДС и никой не обявява друга цена. Еврото е приемлив вариант защото курса е почти твърд и всеки може да си го сметне. Мисля че това обвинение е доста несериозно. Не само по отношение на Микроинвест но и за всички други. На мен цените на компютрите също са ми в Долари.
 
Последно редактирано:
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Първо прочети законите и след това се прави на умник да ми обяснаваш как е в Таджикистан защото Микроинвест е Българска компания регистрирана в България и трябва да спазва законите в БГ - За всяка държава имат версия на съответният език и там могат да си посочват каквато си искат цена но на българската версия са ЗАДЪЛЖЕНИ ОТ ЗАКОНА да посочват цени в ЛЕВОВЕ С ДДС

Ето за да не се трудиш ще ти направя и специална извадка

МИКРОИНВЕСТ ИЗПОЛЗВАТ НЕЛОЯЛНИ ПРАКТИКИ НАРУШАВАЙКИ ЗЗП

Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове.
(2) Цената се обявява за съответната мерна единица и разфасовката, ако е различна от нея, или за брой.
(3) (Отм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г.)
(4) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Продажната цена и цената за единица мярка трябва да включват:
1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси

Кое точно от тези неща не ги разбрахте или да приемем че Микроинвест смята че е над законите в България ???????????????????

Второ - Къде видя да съм казал че съпорта им е на ниво - Съпорта е платен и за най малкото нещо трябва да платиш за да получиш информация

Трето - За вашите програми съм платил над 1000лв и да ми обяснявате как трябва да си доплатя за някакъв модул за да мога да ги ползвам пълноценно е смешна история.

Четвърто - част от справките изискват ЕКСЕЛ - Не съм виждал друга счетоводна или складова програма която да не може да ти извади справка на екран защото нямаш инсталиран Ексел - На какво основание решихте че трябва да принудите клиентите си които са дали една торба пари за продуктите ви да дадат още и за Офис пакет от Майкрософт ????

Четвърто от нещата които си написал за следенето на продуктите от мениджъра е очевадно че в реална фирма с много продукти и няколко търговски обекта не си работил - Проблема е че оставам с впечатлението че и програмистите във фирмата не са го правили, а и не ползвате консултанти, защото липсват изведени базови справки и дори и да има начин да бъдат създадени от потребителя факта че те не са изведени готови на видно място говори че си нямате понятие какво е нужно на хората които ползват вашите продукти

Пето - Опцията която си дал за вадене на справка не е приложима - Очаквам да ми кажеш как се вадят следните справки или и за тях трябва да си купим допълнителен модул

Справка 1 - В Категория със 200 продукта - трябва да провериш колко бройки имаш налични от всеки продукт и колко си продал от всеки продукт за даден период - Има ли справка която да може да ти покаже в някоя колона за даден обект (или за цялата фирма) колко бройки имаш налични от всеки продукт и срещу тях във друга колона за даден период от всеки продукт колко си продал.
Към момента за да си направиш тази справка със справките които предлагате е необходимо повече от три часа разпечатване на над 200 листа и кьоравене по тях. Ами ако продуктите са 1000??????????

Справка 2 - Продажби по зададен период от време групиран по дни или календарни месеци - Ако например искам да си видя как ми се движи оборота по месеци за последните 2 години ще трябва да си разпечатам 24 листа и да си ги направя на редичка за да получа тази информация.
 
От: Коя складова програма използвате за онлайн магазина си?

Не мисля че е в моята компетентност да коментирам законите на станата.
Форумът за питания относно продуктите на Микроинвест се намира тук. http://forum.microinvest.net ако имате въпроси там ще Ви отговорят най-добре.
Не мисля че след като някой е дал 1000лв. за да си купи нещо и е голяма фирма някой друг е длъжен да му върши след това работата без пари за допълнителните му желания и претенции.
 

Горе