1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Коя Shopping Cart система използвате?

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от Blinky, Март 25, 2012.

?

Коя Shopping Cart система използвате?

1. WP eCommerce

49 глас(ове)
    12.9%
  2. SummerCart

27 глас(ове)
    7.1%
  3. AAcart.com

1 глас(ове)
    0.3%
  4. eCrater.com

0 глас(ове)
    0.0%
  5. Etsy.com

3 глас(ове)
    0.8%
  6. GoEmerchant.com

0 глас(ове)
    0.0%
  7. Merchandizer.com

0 глас(ове)
    0.0%
  8. NetworkSolutions.com

0 глас(ове)
    0.0%
  9. SmallBusiness.Yahoo.com

1 глас(ове)
    0.3%
  10. StoreFront.net

0 глас(ове)
    0.0%
  11. Stores.eBay.com

2 глас(ове)
    0.5%
  12. CubeCart

1 глас(ове)
    0.3%
  13. Ecommerce Shopping Cart Software

1 глас(ове)
    0.3%
  14. IdeaCart

1 глас(ове)
    0.3%
  15. JadaSite

0 глас(ове)
    0.0%
  16. Magento

27 глас(ове)
    7.1%
  17. OpenCart

163 глас(ове)
    42.9%
  18. osCommerce

12 глас(ове)
    3.2%
  19. PrestaShop

57 глас(ове)
    15.0%
  20. Quick.Cart.Lite

2 глас(ове)
    0.5%
  21. Satchmo

0 глас(ове)
    0.0%
  22. Ubercart

3 глас(ове)
    0.8%
  23. VirtueMart

17 глас(ове)
    4.5%
  24. Zen Cart

17 глас(ове)
    4.5%
  25. 1ShoppingCart

0 глас(ове)
    0.0%
  26. Actinic

0 глас(ове)
    0.0%
  27. CS-Cart

7 глас(ове)
    1.8%
  28. Interspire

3 глас(ове)
    0.8%
  29. JShop Server

0 глас(ове)
    0.0%
  30. JustAddCommerce

0 глас(ове)
    0.0%
  31. Lite Commerce

1 глас(ове)
    0.3%
  32. Miva Merchant

0 глас(ове)
    0.0%
  33. ShopSite

1 глас(ове)
    0.3%
  34. VP-ASP

1 глас(ове)
    0.3%
  35. WebMasterCart

0 глас(ове)
    0.0%
  36. X-Cart

4 глас(ове)
    1.1%
  37. Друга - Моля уточнете в темата

27 глас(ове)
    7.1%
  38. RexCart

19 глас(ове)
    5.0%
Допуска се повече от един глас.
  1. stuklen

stuklen Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 23, 2010
    Съобщения:
    1,050
    Харесвания:
    81
    Точки:
    48
    Професия:
    уеб разработки
    Място:
    Габрово
    Дай повече инфо, какви технологии, подходи използваш.

2. testkiwi

testkiwi Well-Known Member

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    unemployed :)
    Място:
    Sofia
    Не искам да говоря напразно, но около март-април очаквам да сме готови за алфа версия. Но не е php с някакъв фреймуърк, защото трябва бързина. Шампион по бързо зареждане до първия байт е шопифай със средно 100-150 ms, ама и него го бием с нашето средно 50ms. Най-слаби, разбира се, са опенкарт и бг системите - над 600-700мс 100%. Има още много много други неща, бързината им е най най-малкия проблем :D

Последно редактирано: Ян 5, 2017
  3. stuklen

Рег.:
    Ноем 23, 2010
    Съобщения:
    1,050
    Харесвания:
    81
    Точки:
    48
    Професия:
    уеб разработки
    Място:
    Габрово
    Това не зависи ли от кеширане, физическо разположение на скрипта, натовареност на мрежа, сървър?
    А какво се ползва, ако не е php. JS?

4. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    7,836
    Харесвания:
    406
    Точки:
    83
    Място:
    Казанлък
    Асемблер :D

5. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    254
    Харесвания:
    77
    Точки:
    28
    Интересно виждане. И аз не ги харесвам, но гъвкавост, плъгини, възможност за промяна от потребителя си води ръка за ръка и недомислици. Интересно ще ми бъде как ще съвместите тези 2 неща.

6. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    Sofia
    Това е едно от главните неща, които лично аз не намерих, когато исках да спестя просто малко време и да направя един сайт от нещо готово. Ама стана точно обратното - това, което искам не става, щото я няма модула, я едното го има в едната, другото в друга, ама няма заедно. Много се изнервих, а и някои системи са направени не от търговци, а от програмисти и нещата са хем неудобни, хем нелогични - ама за тва пък работят хаха.
    Точно обратното правим сега. Първите сайтове на тая система ще са си нашите, а не ей така - аре ще правим екомерс система, щото ще се правят яко пари, както голяма част от тия са направени с тази цел.
    Като пример - скрипта за групово пазаруване от зората на тоя вид сайтове, който ние направихме за 3 седмици, щото просто ни трябваше за нашия сайт имаше голям успех (че и сега не минава месец без 4-5 човека да искат нещо такова, дори не знам защо) поради две много прости причини:
    - гъвкавост - защото нямаше нещо, което да не може да се направи (втората версия на системата беше 100% собствен цмс от нулата)
    - опит - защото имахме 3 такива сайта и беше организиран и направен така, че да ми върши на мен работа в реални бизнеси. Аналози имаше куп, ама никой не ги ползваше, защото са правени от програмисти, а не от търговци.
    Иначе за функционалност съм сигурен, че няма аналог. То сега на няколко от сайтовете ни има неща, които ползваме от години, а пък не съм ги виждал като модули, защото в реалния процес на работа правиш това, което ти трябва, а не безсмислени модули и простотии, които никой няма да ползва.
    Тегаво е с тия готовите неща, има много ограничения в момента, които трябва да спазиш, за да направиш някакъв магазин. За това, някой който има малко повече познания или пари - бяга от тях и или си прави къстъм с всички рискове, които това крие. Ще пиша след 6 м. с развитие по въпроса, мисля, че ще има какво да кажа.

7. Petko Voivoda

Petko Voivoda Active Member

Рег.:
    Май 26, 2013
    Съобщения:
    934
    Харесвания:
    87
    Точки:
    28
    Като цена колко ще ни струва това удоволствие? И системата затворен тип ли ще е ? Ще имаме ли достъп до кода и ? Всеки месец ли ще се плаща? Любопитно ми е какво ще направиш, защото досега съм останал с добро впечатление от твоята работа и поведение в този форум :)

8. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    254
    Харесвания:
    77
    Точки:
    28
    Супер този пост хвърли малко светлина по въпроса. Опън сорс ли ще бъде CMS-а? https://github.com/hristonev/cms това съм писал аз преди време. С подходящите модули също може да се ползва като упваление за различни сайтове. Съгласен съм за бозите на "опън сорс" ЦМС-ите. Рекаламата вземете ОК сега напълно безплатно е леко преувеличена, след това идват платени модули, работещи само на третия разряд на дадената версия. Успех в начинанието!

9. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    Sofia
    Ами не, няма да е опен сорс, защото се стараем много. Ама много много ;)
    Много е рано за цени, абонаменти и т.н. но ще е доста по-изгодно от сериозните играчи като шопифай.
    Искаме да направим нещо, което ще е полезно просто и ще работи така, че не да се съобразявате с дадена система и ограниченията, които произтичат от нея - това лично мен най-много ме дразни. Т.е. - трябва да си нагласяш бизнеса под някаква тъпа система, а не да нагласиш системата под бизнеса си, защото всеки си има своите особености.
    Но преди да бъде финално решено - ето, това е готовото нещо, ще направя една тема специално за да може всеки (само от форума естествено) да я изпробва и да каже абсолютно всеки какво не иска да е така, или не му харесва, или не пасва или не е правилно измислено.
    Всяко мнение ще бъде взето под внимание, всяко резонно предложение или забележка ще бъдат отразени в системата и дори може да бъдат възнаградени :) Искаме да направим нещо, което да върши работа по възможност на повече реални бизнеси и за вбъдеще всеки да може да дава препоръки, забележки или просто неща, които не са му логични. Така, надявам се, системата ще бъде като жива и няма да се пускат тъпи модули, които никой не ползва, а неща, които ще улесняват нещо. В самото начало това е възможно, ама после няма да е толкова просто, но ще го измислим.
    Но и има възможност всеки да си пише свои модули ако иска, които са само за своя сайт или пък ако иска да ги продава в маркета..

10. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    254
    Харесвания:
    77
    Точки:
    28
    А какво ще пречи на евентуалното мултиплициране на кода? След като 1 плати за системата може да прати файловете на още 10 човека. Да може да има някакви защити, обаче + заплащане за програмист в този вариант ще е по евтина системата за крайния клиент (1/11).

11. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    Sofia
    няма как да стане, защото никой няма да го има, а ще си плаща абонамент :)

12. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    254
    Харесвания:
    77
    Точки:
    28
    Тоест клиента няма да притежава базата данни със собствените си продукти, която е въвел сам ;). Това не мисля, че ще просъществува. Защото за един сайт/магазин най-важното нещо е базата данни. Все пак Ви пожелавам успех.

13. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    Sofia
    може да си експортваш каквото искаш - кеф ти юзъри, кеф ти поръчки, продукти и т.н. - базата си е твоя, прави ви каквото искаш с нея. но и 99% от всички системи за онлайн магазини са на тоя принцип - системата на клауда при тях и си плащаш. Само опенкарт и такива буламачи са фрии и за това като отворих кода нещо да барна се уплаших и дръпнах шалтерчето :D Защото колкото повече хора барат - токова по-сговнено става.. Това е обща черта на опен сорс нещата

14. stuklen

Рег.:
    Ноем 23, 2010
    Съобщения:
    1,050
    Харесвания:
    81
    Точки:
    48
    Професия:
    уеб разработки
    Място:
    Габрово
    Т.е. стратегията на съмъркарта. Много хора се отказват от това безконечно плащане, но пък и клиенти си имат.
    @hristonev има и хора, които искат да имат магазин който продава, без да ги интересува код, бази дани и т.н.
    Сам ел. магазин ли ще е или ще могат и друг тип сайтове да се правят?

15. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,021
    Харесвания:
    169
    Точки:
    63
    Професия:
    Място:
    Sofia
    Според мен клиента иска да си плаща и да не се занимава с нищо свързано с модули, търсене не разработчици да му направят нещо и т.н.
    Който иска да пести, да се рови в тоя буламач на опенкарт-а :D

Сподели страницата