Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
Дай повече инфо, какви технологии, подходи използваш.
Не искам да говоря напразно, но около март-април очаквам да сме готови за алфа версия. Но не е php с някакъв фреймуърк, защото трябва бързина. Шампион по бързо зареждане до първия байт е шопифай със средно 100-150 ms, ама и него го бием с нашето средно 50ms. Най-слаби, разбира се, са опенкарт и бг системите - над 600-700мс 100%. Има още много много други неща, бързината им е най най-малкия проблем :D
 
Последно редактирано:
Това не зависи ли от кеширане, физическо разположение на скрипта, натовареност на мрежа, сървър?
А какво се ползва, ако не е php. JS?
 
Не искам да говоря напразно, но около март-април очаквам да сме готови за алфа версия. Но не е php с някакъв фреймуърк, защото трябва бързина. Шампион по бързо зареждане до първия байт е шопифай със средно 100-150 ms, ама и него го бием с нашето средно 50ms. Най-слаби, разбира се, са опенкарт и бг системите - над 600-700мс 100%. Има още много много други неща, бързината им е най най-малкия проблем :D
Асемблер :D
 
Колкото и нескромно да звучи, скоро (по дивелъпърски мерки) ще има революция в е-комерс системите, защото правим нещо нечувано и невиждано за тия дървета и съкави бози, които просто не стават. Тях ще можете да ги пратите в коша буквално :D

Провокиран бях от това, че исках да направя един сайт от нещо готово и ми се е*а майката, страшни лайна са. А и купихме половината от един много голям и много известен магазин, който е на магенто, еми тва е пълен шит батенца. Изобщо не знам как някой решава да си прави магазин на тия неща..

Да, шопифай става като за деца, ама има толкова недомислици, че ми стана смешно като тествах всичко - еми то, почти нищо не става и от него, освен, че има безумен ап стор с 90% ненужни и безсмислени апове. Все пак мисля, че след 6 г. и поне 10 наши онлайн магазина, които работят не само в бг, а и 500+ магазина, които сме направили за клиенти все ще знаем как аджеба трябва да бъде направено това, което трябва да се направи..

След 10 месеца ще видите за какво абсолютно цялостно решение говоря от нов тип, е или ще прочетете де ;) За бетатест ще пиша тук да подбера няколко човека, които ще да тестват и да бъдат първите извън фирмата, които ще могат да кажат мнение ако искат :D

Едит: интересно ми е някой виждал ли е кво става с 1000 поръчки на ден в престашоп или 2-3 пъти повече на ден в магенто? Е, за тва не стават.
Интересно виждане. И аз не ги харесвам, но гъвкавост, плъгини, възможност за промяна от потребителя си води ръка за ръка и недомислици. Интересно ще ми бъде как ще съвместите тези 2 неща.
 
Интересно виждане. И аз не ги харесвам, но гъвкавост, плъгини, възможност за промяна от потребителя си води ръка за ръка и недомислици. Интересно ще ми бъде как ще съвместите тези 2 неща.
Това е едно от главните неща, които лично аз не намерих, когато исках да спестя просто малко време и да направя един сайт от нещо готово. Ама стана точно обратното - това, което искам не става, щото я няма модула, я едното го има в едната, другото в друга, ама няма заедно. Много се изнервих, а и някои системи са направени не от търговци, а от програмисти и нещата са хем неудобни, хем нелогични - ама за тва пък работят хаха.
Точно обратното правим сега. Първите сайтове на тая система ще са си нашите, а не ей така - аре ще правим екомерс система, щото ще се правят яко пари, както голяма част от тия са направени с тази цел.
Като пример - скрипта за групово пазаруване от зората на тоя вид сайтове, който ние направихме за 3 седмици, щото просто ни трябваше за нашия сайт имаше голям успех (че и сега не минава месец без 4-5 човека да искат нещо такова, дори не знам защо) поради две много прости причини:
- гъвкавост - защото нямаше нещо, което да не може да се направи (втората версия на системата беше 100% собствен цмс от нулата)
- опит - защото имахме 3 такива сайта и беше организиран и направен така, че да ми върши на мен работа в реални бизнеси. Аналози имаше куп, ама никой не ги ползваше, защото са правени от програмисти, а не от търговци.
Иначе за функционалност съм сигурен, че няма аналог. То сега на няколко от сайтовете ни има неща, които ползваме от години, а пък не съм ги виждал като модули, защото в реалния процес на работа правиш това, което ти трябва, а не безсмислени модули и простотии, които никой няма да ползва.
Тегаво е с тия готовите неща, има много ограничения в момента, които трябва да спазиш, за да направиш някакъв магазин. За това, някой който има малко повече познания или пари - бяга от тях и или си прави къстъм с всички рискове, които това крие. Ще пиша след 6 м. с развитие по въпроса, мисля, че ще има какво да кажа.
 
Като цена колко ще ни струва това удоволствие? И системата затворен тип ли ще е ? Ще имаме ли достъп до кода и ? Всеки месец ли ще се плаща? Любопитно ми е какво ще направиш, защото досега съм останал с добро впечатление от твоята работа и поведение в този форум :)

Това е едно от главните неща, които лично аз не намерих, когато исках да спестя просто малко време и да направя един сайт от нещо готово. Ама стана точно обратното - това, което искам не става, щото я няма модула, я едното го има в едната, другото в друга, ама няма заедно. Много се изнервих, а и някои системи са направени не от търговци, а от програмисти и нещата са хем неудобни, хем нелогични - ама за тва пък работят хаха.
Точно обратното правим сега. Първите сайтове на тая система ще са си нашите, а не ей така - аре ще правим екомерс система, щото ще се правят яко пари, както голяма част от тия са направени с тази цел.
Като пример - скрипта за групово пазаруване от зората на тоя вид сайтове, който ние направихме за 3 седмици, щото просто ни трябваше за нашия сайт имаше голям успех (че и сега не минава месец без 4-5 човека да искат нещо такова, дори не знам защо) поради две много прости причини:
- гъвкавост - защото нямаше нещо, което да не може да се направи (втората версия на системата беше 100% собствен цмс от нулата)
- опит - защото имахме 3 такива сайта и беше организиран и направен така, че да ми върши на мен работа в реални бизнеси. Аналози имаше куп, ама никой не ги ползваше, защото са правени от програмисти, а не от търговци.
Иначе за функционалност съм сигурен, че няма аналог. То сега на няколко от сайтовете ни има неща, които ползваме от години, а пък не съм ги виждал като модули, защото в реалния процес на работа правиш това, което ти трябва, а не безсмислени модули и простотии, които никой няма да ползва.
Тегаво е с тия готовите неща, има много ограничения в момента, които трябва да спазиш, за да направиш някакъв магазин. За това, някой който има малко повече познания или пари - бяга от тях и или си прави къстъм с всички рискове, които това крие. Ще пиша след 6 м. с развитие по въпроса, мисля, че ще има какво да кажа.
 
Това е едно от главните неща, които лично аз не намерих, когато исках да спестя просто малко време и да направя един сайт от нещо готово. Ама стана точно обратното - това, което искам не става, щото я няма модула, я едното го има в едната, другото в друга, ама няма заедно. Много се изнервих, а и някои системи са направени не от търговци, а от програмисти и нещата са хем неудобни, хем нелогични - ама за тва пък работят хаха.
Точно обратното правим сега. Първите сайтове на тая система ще са си нашите, а не ей така - аре ще правим екомерс система, щото ще се правят яко пари, както голяма част от тия са направени с тази цел.
Като пример - скрипта за групово пазаруване от зората на тоя вид сайтове, който ние направихме за 3 седмици, щото просто ни трябваше за нашия сайт имаше голям успех (че и сега не минава месец без 4-5 човека да искат нещо такова, дори не знам защо) поради две много прости причини:
- гъвкавост - защото нямаше нещо, което да не може да се направи (втората версия на системата беше 100% собствен цмс от нулата)
- опит - защото имахме 3 такива сайта и беше организиран и направен така, че да ми върши на мен работа в реални бизнеси. Аналози имаше куп, ама никой не ги ползваше, защото са правени от програмисти, а не от търговци.
Иначе за функционалност съм сигурен, че няма аналог. То сега на няколко от сайтовете ни има неща, които ползваме от години, а пък не съм ги виждал като модули, защото в реалния процес на работа правиш това, което ти трябва, а не безсмислени модули и простотии, които никой няма да ползва.
Тегаво е с тия готовите неща, има много ограничения в момента, които трябва да спазиш, за да направиш някакъв магазин. За това, някой който има малко повече познания или пари - бяга от тях и или си прави къстъм с всички рискове, които това крие. Ще пиша след 6 м. с развитие по въпроса, мисля, че ще има какво да кажа.
Супер този пост хвърли малко светлина по въпроса. Опън сорс ли ще бъде CMS-а? https://github.com/hristonev/cms това съм писал аз преди време. С подходящите модули също може да се ползва като упваление за различни сайтове. Съгласен съм за бозите на "опън сорс" ЦМС-ите. Рекаламата вземете ОК сега напълно безплатно е леко преувеличена, след това идват платени модули, работещи само на третия разряд на дадената версия. Успех в начинанието!
 
Ами не, няма да е опен сорс, защото се стараем много. Ама много много ;)
Много е рано за цени, абонаменти и т.н. но ще е доста по-изгодно от сериозните играчи като шопифай.
Искаме да направим нещо, което ще е полезно просто и ще работи така, че не да се съобразявате с дадена система и ограниченията, които произтичат от нея - това лично мен най-много ме дразни. Т.е. - трябва да си нагласяш бизнеса под някаква тъпа система, а не да нагласиш системата под бизнеса си, защото всеки си има своите особености.
Но преди да бъде финално решено - ето, това е готовото нещо, ще направя една тема специално за да може всеки (само от форума естествено) да я изпробва и да каже абсолютно всеки какво не иска да е така, или не му харесва, или не пасва или не е правилно измислено.
Всяко мнение ще бъде взето под внимание, всяко резонно предложение или забележка ще бъдат отразени в системата и дори може да бъдат възнаградени :) Искаме да направим нещо, което да върши работа по възможност на повече реални бизнеси и за вбъдеще всеки да може да дава препоръки, забележки или просто неща, които не са му логични. Така, надявам се, системата ще бъде като жива и няма да се пускат тъпи модули, които никой не ползва, а неща, които ще улесняват нещо. В самото начало това е възможно, ама после няма да е толкова просто, но ще го измислим.
Но и има възможност всеки да си пише свои модули ако иска, които са само за своя сайт или пък ако иска да ги продава в маркета..
 
А какво ще пречи на евентуалното мултиплициране на кода? След като 1 плати за системата може да прати файловете на още 10 човека. Да може да има някакви защити, обаче + заплащане за програмист в този вариант ще е по евтина системата за крайния клиент (1/11).
 
А какво ще пречи на евентуалното мултиплициране на кода? След като 1 плати за системата може да прати файловете на още 10 човека. Да може да има някакви защити, обаче + заплащане за програмист в този вариант ще е по евтина системата за крайния клиент (1/11).
няма как да стане, защото никой няма да го има, а ще си плаща абонамент :)
 
Тоест клиента няма да притежава базата данни със собствените си продукти, която е въвел сам ;). Това не мисля, че ще просъществува. Защото за един сайт/магазин най-важното нещо е базата данни. Все пак Ви пожелавам успех.
 
може да си експортваш каквото искаш - кеф ти юзъри, кеф ти поръчки, продукти и т.н. - базата си е твоя, прави ви каквото искаш с нея. но и 99% от всички системи за онлайн магазини са на тоя принцип - системата на клауда при тях и си плащаш. Само опенкарт и такива буламачи са фрии и за това като отворих кода нещо да барна се уплаших и дръпнах шалтерчето :D Защото колкото повече хора барат - токова по-сговнено става.. Това е обща черта на опен сорс нещата
 
  • Like
Реакции: ops5
Т.е. стратегията на съмъркарта. Много хора се отказват от това безконечно плащане, но пък и клиенти си имат.
@hristonev има и хора, които искат да имат магазин който продава, без да ги интересува код, бази дани и т.н.
Сам ел. магазин ли ще е или ще могат и друг тип сайтове да се правят?
 
Според мен клиента иска да си плаща и да не се занимава с нищо свързано с модули, търсене не разработчици да му направят нещо и т.н.
Който иска да пести, да се рови в тоя буламач на опенкарт-а :D
 
Има ли цена вече предложението на "testkiwi" ?
 
Има ли цена вече предложението на "testkiwi" ?
Здрасти,
още не е готово, ама се работи на пушка, дори не ми остава време да влизам във форума. Не обещавам никакви срокове, но до края на годината може и да има демо. Акцентирах на скорост - и да, ще е най-бързата система за работа, която ще сте виждали до сега, другото ще е когато му дойде времето.
 
Успех и като е готова веднага да пишеш :)
 

Горе