1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Коя Shopping Cart система използвате?

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от Blinky, Март 25, 2012.

?

Коя Shopping Cart система използвате?

1. WP eCommerce

59 глас(ове)
    14.5%
  2. SummerCart

28 глас(ове)
    6.9%
  3. AAcart.com

1 глас(ове)
    0.2%
  4. eCrater.com

0 глас(ове)
    0.0%
  5. Etsy.com

4 глас(ове)
    1.0%
  6. GoEmerchant.com

0 глас(ове)
    0.0%
  7. Merchandizer.com

0 глас(ове)
    0.0%
  8. NetworkSolutions.com

0 глас(ове)
    0.0%
  9. SmallBusiness.Yahoo.com

1 глас(ове)
    0.2%
  10. StoreFront.net

0 глас(ове)
    0.0%
  11. Stores.eBay.com

2 глас(ове)
    0.5%
  12. CubeCart

1 глас(ове)
    0.2%
  13. Ecommerce Shopping Cart Software

1 глас(ове)
    0.2%
  14. IdeaCart

1 глас(ове)
    0.2%
  15. JadaSite

0 глас(ове)
    0.0%
  16. Magento

27 глас(ове)
    6.6%
  17. OpenCart

172 глас(ове)
    42.2%
  18. osCommerce

12 глас(ове)
    2.9%
  19. PrestaShop

62 глас(ове)
    15.2%
  20. Quick.Cart.Lite

2 глас(ове)
    0.5%
  21. Satchmo

0 глас(ове)
    0.0%
  22. Ubercart

3 глас(ове)
    0.7%
  23. VirtueMart

19 глас(ове)
    4.7%
  24. Zen Cart

17 глас(ове)
    4.2%
  25. 1ShoppingCart

0 глас(ове)
    0.0%
  26. Actinic

0 глас(ове)
    0.0%
  27. CS-Cart

7 глас(ове)
    1.7%
  28. Interspire

3 глас(ове)
    0.7%
  29. JShop Server

0 глас(ове)
    0.0%
  30. JustAddCommerce

0 глас(ове)
    0.0%
  31. Lite Commerce

1 глас(ове)
    0.2%
  32. Miva Merchant

0 глас(ове)
    0.0%
  33. ShopSite

2 глас(ове)
    0.5%
  34. VP-ASP

1 глас(ове)
    0.2%
  35. WebMasterCart

0 глас(ове)
    0.0%
  36. X-Cart

4 глас(ове)
    1.0%
  37. Друга - Моля уточнете в темата

29 глас(ове)
    7.1%
  38. RexCart

19 глас(ове)
    4.7%
Допуска се повече от един глас.
  1. ops5

ops5 Active Member

Рег.:
    Окт 27, 2012
    Съобщения:
    829
    Харесвания:
    98
    Точки:
    28
    Как така им писва от безконечно плащане?!?! Всички плащаме за всичко безконечно. Иначе то не работи.

Всеки ден плащаш за хляб.
    Всеки месец плащаш за ток.
    Всеки месец плащаш за телефон.
    Всяка седмица плащаш бензин.
    Всеки месец плащаш за хостинг (макар и вариант един път годишно).
    ...
    Ако не плащаш по някакъв начин "безконечно" за сайта си, той няма да се движи и да работи. Ако не плащаш директно на Съмър Карт, Шопико, Шопифай, Клаудкарт, някой фриленсър, някоя агенция, абе все на някой, то трябва ти лично да отделяш време и енергия да се занимаваш (а това е най-скъпото сякаш), та ако не плащаш по какъвто и да е начин, е въпрос на време сайта ти да спре да работи.

Е, въпрос е на лични предпочитания и сметки е на кой да плащаш. Без това не може.

2. sixking

sixking Well-Known Member

Рег.:
    Март 9, 2013
    Съобщения:
    1,388
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48
    И аз да се включа малко. Скоро и аз искам да отварям онлайн магазин, планувал съм всичко, доставчик, ала бала и стигам до момента за системата на магазина.
    Имам за сега две елементарни изисквания:
    - Да можеш да поръчаш само с попълване на три полета.
    - Да е супер лесно за клиента - информация, разположение, плащане, без излишни усложнения. Бърза продажба - бързи пари!

Работил съм само по няколко магазина на клиенти и то изобщо не задълбочено. Продукти мисля, че качвах. Започнах с OpenCart защото ми се видя популярна.
    - Толкова малко безплатни плъгини има, че се замислих - дали аз не бъркам някъде. Ок, платените си трябват повечето, ама ако в крайна сметка си купя 5 плъгина, не ми хареса ни системата, ни плъгините, какво правим?
    - Безплатни теми - намерих точно 2.............. смотани, смотани, ма поне да се види за какво става дума. Ни представа да придобиеш ни нищо.
    - Супер странен начин на активиране на плъгини - качване, исталация, не знам си какво...........
    Изобщо не ме впечатли, още повече с две смешни теми. Предвидил съм някаква сума за плъгини и тема, ама не веднага да я хвърля и да се откажа след седмица труд.

Днес пробвах и Prestashop (това с някакъв папагал ли е каква е таз гарга :D )
    - Докато влязох и се загубих! Видя ми се много наблъскано, много сложно, не правя сайтове от вчера, ма не съм фен на подменюта.
    - Мисля, че две теми намерих и до там. Всичко друго над 50$! Ми няма да стане. Искам малко безплатни продукти, малко тест, малко анализ.
    - Какви са тези "демо" поръчки? Не можах да ги изтрия по никакъв начин. Седят си там и това е.
    - Като казах поръчки - егати подробната информация като отвориш това за поръчка...................... статистика, село на клиента, колко овце има и прочие. Ма нещо простичко няма ли?
    Системата вися 2 часа и това беше!

Изчетох темата до 7 страница (много пишете бе :D ) и както и аз бях намерил информация в интернет - Wordpress + Wocommerce = не е най-добрата опция от гледна точка на защита. Обаче, ко да правиш...... друго по-малко не искам да се захващам, поради липсата на плъгини, теми и добавки. Разбирам малко от програмиране, колкото да си сменя някое поле, снимка, банер, цвят, разместване. Забрави да пиша нещо.
    Сложих го тоя Wordpress + Wocommerce = докато го включа и ма шашна:
    - Веднага ма пита на къв език магазина, за къде, валута, други дребни описания.
    - Няма нищо излишно, 1000 полета за не се знае какво, само това от което се нуждаеш.
    - 200+ безплатни теми. Не са кой знае какво творение на изкуството, ама за начало, за първо виждане са отлични.
    - Плъгини да искаш.
    Значи, докато не събера пари за собствена система за магазина - едва ли ще мръдна от сегашната инсталация. Знам, че има заплахи срещу атаки, знам че може да не издържи на голям наплив от хора, ама е направено простичко, елементарно, да не се губиш. Можеш да си добавяш в странични ленти, банери, не знам си какво. За момента се оказва точно инсталацията, която ще ми свърши работа.

Kiril и hristonev харесват това.

Сподели страницата