Коя Shopping Cart система използвате?

Коя Shopping Cart система използвате?

  • WP eCommerce

    Votes: 88 17.7%
  • SummerCart

    Votes: 32 6.4%
  • AAcart.com

    Votes: 1 0.2%
  • eCrater.com

    Votes: 1 0.2%
  • Etsy.com

    Votes: 6 1.2%
  • GoEmerchant.com

    Votes: 0 0.0%
  • Merchandizer.com

    Votes: 0 0.0%
  • NetworkSolutions.com

    Votes: 0 0.0%
  • SmallBusiness.Yahoo.com

    Votes: 1 0.2%
  • StoreFront.net

    Votes: 0 0.0%
  • Stores.eBay.com

    Votes: 2 0.4%
  • CubeCart

    Votes: 1 0.2%
  • Ecommerce Shopping Cart Software

    Votes: 1 0.2%
  • IdeaCart

    Votes: 1 0.2%
  • JadaSite

    Votes: 0 0.0%
  • Magento

    Votes: 38 7.6%
  • OpenCart

    Votes: 209 42.0%
  • osCommerce

    Votes: 12 2.4%
  • PrestaShop

    Votes: 76 15.3%
  • Quick.Cart.Lite

    Votes: 2 0.4%
  • Satchmo

    Votes: 1 0.2%
  • Ubercart

    Votes: 4 0.8%
  • VirtueMart

    Votes: 22 4.4%
  • Zen Cart

    Votes: 18 3.6%
  • 1ShoppingCart

    Votes: 0 0.0%
  • Actinic

    Votes: 0 0.0%
  • CS-Cart

    Votes: 7 1.4%
  • Interspire

    Votes: 3 0.6%
  • JShop Server

    Votes: 0 0.0%
  • JustAddCommerce

    Votes: 0 0.0%
  • Lite Commerce

    Votes: 1 0.2%
  • Miva Merchant

    Votes: 0 0.0%
  • ShopSite

    Votes: 2 0.4%
  • VP-ASP

    Votes: 1 0.2%
  • WebMasterCart

    Votes: 0 0.0%
  • X-Cart

    Votes: 4 0.8%
  • Друга - Моля уточнете в темата

    Votes: 37 7.4%
  • RexCart

    Votes: 19 3.8%

  • Общо гласове
    498
От: Коя Shopping Cart система използвате?

С тези постоянни ъпдейти на версията на WP, почва да ме лови шубето да се правя на бета тестер :) Ще се придържам към опън карт за момента.
 
Re: От: Коя Shopping Cart система използвате?

С тези постоянни ъпдейти на версията на WP, почва да ме лови шубето да се правя на бета тестер :) Ще се придържам към опън карт за момента.
Да, вече сме на 3.7. Но да знаеш, че това е за ядрото, не за някой плъгини и модули, каквито са шипинг плъгините. За съжаление, не е изключено да изплюе някоя грешка, но решение винаги има - все пак е отворен код. :) За адванс програмистите няма да е голям проблем, но за тези с малко знания в тази област - ще е проблем. И мен ме плаши, но хванал си се - играеш. :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз за 3.8 вече чета ... нещо много се забързаха нещата.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

След доста ровене и чудене, накрая реших да мина към Магенто...
Но ми се иска да пробвам EcShop, съплайъра ми изпозлват тази система и може да интегрирам ERP/CRP към тях.
 
Re: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз за 3.8 вече чета ... нещо много се забързаха нещата.
Хехе, чакай да мине 3.7.2, 3.7.3...поне до крайна цифра 6 или 7, преди да скочат на 3.8. :) Но си прав, вече мислят за 3.8: http://make.wordpress.org/core/2013/11/04/widgets-area-chooser-3-8-proposal/ - добре изглежда, големите менюта и бутони....мириши ми на мобилна намеса. :)

Хахаха, планират го даже за декември, не са истински: http://www.nfn4good.org/2013/10/upc...version-3-7-mid-october-version-3-8-december/

WordPress 3.7 didn’t have huge amount of features or plugins updates, it evolved mostly around the target to greatly decrease the number of open issues in the issuestracker.

WordPress 3.8 estimated release will be in December and development started right after WordCamp San Fransisco.

Яснооооо............ :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

За да не отварям нова тема:някой имал ли е проблеми с инсталацията на opencart,защото аз опитах 4-5 пъти и не успявам да го подкарам.Момчетата от Directhost го инсталираха без пари,ама мене ме човърка къде греша.Видях,че има някакви неизвесни файлове Instal-old и Old,които ги няма в самия opencart...
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Най-вероятно са направили чиста инсталация, и са преименували твоят с OLD. Гайда на OpenCart е лесен и инсталацията става бързо, но по някога хората правят грешки от невнимание или от неразбиране и се мъчат. За да можем да ти помогнем, трябва да ни напишеш грешката, която си получил и на коя стъпка се е появила. Това е все едно да питаш, абе купих си Мерцедес, но не пали, вие имате ли същия проблем. Колкото повече информация даваш, по-лесно се дават и отговорите. Успех!
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Jordan Manchev,понеже съм още "зелен" във форума,нямам право на лични да ти пиша,за да не разводнявам темата.Проблема е,че инсталирам opencarta,но после самия магазин и админ панела излизат така,сякаш не съм качил никакви снимки(които са демо от самия opencart).Какво имам предвид:няма темплейт магазина,менютата на админ панела излизат много странно:трябва да отида с мишката на съответното меню и тогава се визуализира,не излизат и снимки в магазина на самите подукти.Друго,което ми направи впечатление е,че бяха кръстили базата данни с окончание _opncrt,не знам дали има значение.Нещо тотално греша,за да не мога да намеря решение при търсене с гугъл на проблеми,приличащи на моя.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Защо се мъчиш ? В ютюб има нагледни примери за инсталиране на OpenCart - Ето един: hжжp://www.youtube.com/watch?v=dbZep3S79hU. Да си призная, винаги съм се кефил, когато срещам проблем с дадена инсталация, защото така са научават много повече неща - в търсене на истината :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Ами с файлов мениджър от cpanel-а предполагам,че и аз щях да се справя.На плана,на който съм аз няма такъв и качвам с Filezila
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

@daniio, Magento 1.7 се интегрира чудесно с OpenERP 7.0, която също е open source. Имам няколко успешни интеграции за последните 2 месеца. Пускал съм и други интеграции, напр. за Prestahop, но единствено с Mageno продуктите с атрибути могат да се конфигурират да се показват с падащи менюта или по друг начин, а в ERP да са под формата на отделни продукти със съответните размери, цветове и т.н. Това е поради начина на организацията на продуктите с атрибути в Magento, дефакто са отделни продукти.
 
Последно редактирано:
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Здравейте, понеже не мога да отварям нова тема ,
Става въпрос за Multi - Vendor Shopping Cart .
Питам за мнение приблизително колко би струвало следното :

1. Implement Drupal Commerce. Define products, product views, content types, migrate existing structure to the new enteties.
2.Notify both sides (buyer, seller) on checkout. Notify admin
3. Seller should be able to define delivery rates per country. Add delivery calculation on checkout.
4. Define reports about sells. Reports should be public (per seller/buyer) or private (for admin/seller/buyer only).
5. Change product status on finished sale.
6. Paypal account validation - When a seller enter paypal acound details, a validation should trigger in order to be sure if the account is real and active

Други е-комерс не ме интересуват, само за Друпал.
Някой може ли да препоръчате който разбира от Друпал. Мерси предварително.
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Здравейте,аз си направих магазин с Open cart но не съм много наясно .Търся някой добър специалист да ми настрои сайта,да сложи каквото трябва защити разплащателни системи,сигурност и т.н. За заплащането ще се договорим
 
От: От: Коя Shopping Cart система използвате?

Напиши кой е сайта ти да го погледна и също тъка какво искаш да му се направи.
И аз можве да препоръчам някои неща.
Поздрави
Здравейте,аз си направих магазин с Open cart но не съм много наясно .Търся някой добър специалист да ми настрои сайта,да сложи каквото трябва защити разплащателни системи,сигурност и т.н. За заплащането ще се договорим
 
Re: От: Коя Shopping Cart система използвате?

www.whiskymarket.bg, повече ме интересува вътрешни настройки,защити,СЕО,УРЛ и други такива
Какво точно е интересува около това?

SEO-то се прави (on page) с вътрешно от системата + някой друг SEO модул, който преправя URL адресите и вече както си го направиш структурно, функционално и съдържателно.

Защитите са на ниво сървър, но и системата си има някой друг модул за хакове. Това ще рече, че ако някой се опита да направи някоя инджекшън или фейк логове към админа, да го блокне.

Настройките са лесни, бързи и добре направени. Може лесно да се оправиш. Има модули раздуващи опциите на администрирането, както и да не забравяме, че е отворен код. Може да се доработват някои неща. Да не кажа почти всичко.

П.П: Запознах се с един пич, който искаше да прави конкурент на този сайт. :) Голям фен съм на уискито и ако звънне ще хелпна с каквото мога за една бутилка. :)
 
От: Коя Shopping Cart система използвате?

Аз съм доволен от Opencart. От всичката информация която съм прегледал, за един средно голям магазин е номер 1.
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе